Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#69751 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

scarr wrote: 07/01/2025 16:30 Eh da se u bilo koji drugi sport i gradski klub ulaze truda, novca, vremena, resursa kao u ovo sranje od fudbalskog nam kluba, mozda bi nekad pogledali neku kvalitetnu utakmicu…

Ljudi samo trebaju da skontaju da nema fajde od ulaganja u fudbal u BiH, i da se treba okrenuti dvoranskim sportovima, gdje je puno lakse napraviti uspjeh
Ma hajde? Jesi siguran? Znaš li koliko ti love treba da budeš prvak u košarci ili rukometu?
Koliko ti love treba da skineš Igokeu?
I skršiš toliki novac da bi ti na tribinama sjedila bliža familija igrača pri čemu bi 95% ekipe moralo biti izvan Zenice. Ne možeš napraviti prosječnog košarkaša ili rukometaša, a ti bi uspjeh. I ko će to platiti? Grad? Da FK uleti par miliona u košarku? 😂😂😂
U NK bar imaš 90% naših klinaca. Kakvi su, takvi su, jeftini i ne znaju, ali su naši. Samo zbog toga ovaj klub vrijedi.
User avatar
Bosanski_pastuh
Posts: 106
Joined: 21/02/2022 14:40

#69752 Re: Zeničani

Post by Bosanski_pastuh »

belfy wrote: 07/01/2025 17:09 cek malo... kazes Celik se ne oglasava na ovu temu, ali im ti pises sta bi i kako trebalo da govore!? ti si Celik veci od Celika? veci Papa od Pape? ajde...

dobro, sada kada vidim na cemu smo reci cu ti samo ovako - to tvoje misljenje je nerealno. to sto vise puta ponavljas isto ti ne ide u prilog isto tako. ti ne diskutujes, nego si papagaj u diskusiji. evo, recimo, ja bih te pitao (da ne bude opet sbbkbb, nego kako Bobi vise voli) znas li ti koliko je 2+2x2?
Jedan clan = jedan glas

Klub se bazira na principima dostupnosti, demokraticnosti i transparentnosti i borba je bila da se cijeni svacije misljenje u interesu kluba. Postoji prica u gradu, u kuloarima, na kafama, na forumima, socijalnim mrezama sto kreira javno mnijenje i svakako ona najbitnija na sjednici skupstine kluba. Sta je realno ili nerealno zavisi od svih nas zajedno, ne samo od par ljudi s bilo koje instance. Sad sto ti ne znas izvuci sustinu druga je stvar, ali onako direktno nemoj glumiti magarca. Mozes normalno sa mnom komunicirati ili nemoj nikako.
nauticamid wrote: 07/01/2025 17:23 Ama otkud ti znas sta su oni dogovorili i da li su uopste ista dogovorili.
Niko u Celiku nece pristati ni na sta lose po Celik, a sumnjam da ce i Fudo.

A sam Vico je rekao da je BP dom Celika i shodno tome ne bi trebalo biti problema.

Po meni je najveci problem sto hoce da rekonstrukciju vrse nekoliko ciklusa, sto dalje znaci da bi gradjani gledali par godina gradjevinske radove u centru grada gdje ti niko ne moze dati garanciju da ce biti uopste gotovo.
Sta oni dogovaraju izmedju sebe to ne zna niko. Ono sto znam je da se racun ne pravi bez krcmara odnosno da se i Celik tu za svoj stadion mora pitati. I bas da se ne desi da Celik bude tu pred svrsenim cinom za jednu veliku odluku koja sigurno moze imati veliki utjecaj na buducnost kluba onda se o ovoj temi mora javno razgovarati, mora skupstina vijecati i klub mora donijeti odluku o svom stavu. To je na klubu i njegovim clanovima na skupstini koja je dostupna svim njegovim navijacima i simpatizerima. U Celiku se uvijek moze sve dovoditi u pitanje osim iskrenih namjera. Na osnovu tih iskrenih namjera klub i danas egzistira.

S druge strane, nije bas da su Fudo i Vico ljudi od povjerenja onako najblaze receno, a sto mozemo vidjeti na raznim primjerima. Oni tu gledaju svoje interese, Celikov najmanje. Celik i gradjani Zenice koji vole taj klub moraju stititi svoj interes.
scarr
Posts: 585
Joined: 28/01/2019 23:34

#69753 Re: Zeničani

Post by scarr »

kuglanje_ze wrote: 07/01/2025 17:51
scarr wrote: 07/01/2025 16:30 Eh da se u bilo koji drugi sport i gradski klub ulaze truda, novca, vremena, resursa kao u ovo sranje od fudbalskog nam kluba, mozda bi nekad pogledali neku kvalitetnu utakmicu…

Ljudi samo trebaju da skontaju da nema fajde od ulaganja u fudbal u BiH, i da se treba okrenuti dvoranskim sportovima, gdje je puno lakse napraviti uspjeh
Ma hajde? Jesi siguran? Znaš li koliko ti love treba da budeš prvak u košarci ili rukometu?
Koliko ti love treba da skineš Igokeu?
I skršiš toliki novac da bi ti na tribinama sjedila bliža familija igrača pri čemu bi 95% ekipe moralo biti izvan Zenice. Ne možeš napraviti prosječnog košarkaša ili rukometaša, a ti bi uspjeh. I ko će to platiti? Grad? Da FK uleti par miliona u košarku? 😂😂😂
U NK bar imaš 90% naših klinaca. Kakvi su, takvi su, jeftini i ne znaju, ali su naši. Samo zbog toga ovaj klub vrijedi.
Pa treba ti dosta manje love nego da skines trenutno Borac, Zrinjski i co.
Sta je dovelo do toga da ne mozes napraviti igraca? Nekad se moglo napraviti, i nekad se kosarka gledala.
Naravno da grad ne moze da uleti, niko to ne ocekuje…
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#69754 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

scarr wrote: 07/01/2025 19:07
kuglanje_ze wrote: 07/01/2025 17:51
scarr wrote: 07/01/2025 16:30 Eh da se u bilo koji drugi sport i gradski klub ulaze truda, novca, vremena, resursa kao u ovo sranje od fudbalskog nam kluba, mozda bi nekad pogledali neku kvalitetnu utakmicu…

Ljudi samo trebaju da skontaju da nema fajde od ulaganja u fudbal u BiH, i da se treba okrenuti dvoranskim sportovima, gdje je puno lakse napraviti uspjeh
Ma hajde? Jesi siguran? Znaš li koliko ti love treba da budeš prvak u košarci ili rukometu?
Koliko ti love treba da skineš Igokeu?
I skršiš toliki novac da bi ti na tribinama sjedila bliža familija igrača pri čemu bi 95% ekipe moralo biti izvan Zenice. Ne možeš napraviti prosječnog košarkaša ili rukometaša, a ti bi uspjeh. I ko će to platiti? Grad? Da FK uleti par miliona u košarku? 😂😂😂
U NK bar imaš 90% naših klinaca. Kakvi su, takvi su, jeftini i ne znaju, ali su naši. Samo zbog toga ovaj klub vrijedi.
Pa treba ti dosta manje love nego da skines trenutno Borac, Zrinjski i co.
Sta je dovelo do toga da ne mozes napraviti igraca? Nekad se moglo napraviti, i nekad se kosarka gledala.
Naravno da grad ne moze da uleti, niko to ne ocekuje…
Ne možeš napraviti igrača zato što nemaš ljude koji će napraviti igrača. Eno ti Jahić, očit primjer. Možemo ga smatrati najvećim znalcem košarke u Zenici - gdje su ti igrači koje je Kengur napravio? Ta škola košarke postoji 20 godina, koga su napravili? O ovim ostalim ne bih trošio riječi, samo uzimanje love naivnim roditeljima.
Rukomet - osim onog "malog" golmana koji je otišao u Francusku ništa.

Nekad se košarka gledala, tražila se karta više, gorilo Bilmišće, tih ljudi više nema. Nekad se gledao i fudbal, bili stadion s najvećom posjetom u regionu. Tih ljudi više nema. Vratiti publiku na tribinu je isto tako težak proces kao i stvaranje igrača, zahtjeva vrijeme, stručnost i novac. Zenica nema bar dvije od te tri komponente. Koliko je košarka interesantna pokazuje podatak da niko ne želi ući u upravu košarkaškog kluba Čelik.
Da budemo jasni, da nije onih 10-ak fanatika u NK, vjerovatno ni tamo niko nebi htio sada ući.
Grad je izgubio sportsku publiku, možda je to veći gubitak od nedostatka novca. Kad imaš publiku na tribini naći će se novac, biće sponzori. Kad kažeš nekom da ti svaku utakmicu dođe 5000 ljudi normalno je da će platiti reklamu, kad kažeš da dođe 100 - nisi interesantan.
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#69755 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

I da, novac.
Fudbal je magnet, NK Čelik je ime, svidjelo se to nekome ili ne. Klub čak i u prvoj Federalnoj ligi privlači sponzore, ima značajan priliv sredstava od sponzora. Privlačio je i u kantonu i u centru. NK je još uvijek brend. Nije sve na gradskoj upravi
Košarka i rukomet bi bili naslonjeni na budžet grada, teško bi našli značajne sponzore posebno u nižim nivoima takmičenja. Trebalo bi ti 3-4 godine da vratiš košarku do određenog nivoa, novac za to teško da ćeš naći i ljude spremne da taj projekat fanatično isprate.
U rukometu je slično. Ako mi ne vjeruješ pitaj ljude iz juniora jesu li se pokajali što su ušli u Premijer ligu.
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#69756 Re: Zeničani

Post by belfy »

Bosanski_pastuh wrote: 07/01/2025 18:49
belfy wrote: 07/01/2025 17:09 cek malo... kazes Celik se ne oglasava na ovu temu, ali im ti pises sta bi i kako trebalo da govore!? ti si Celik veci od Celika? veci Papa od Pape? ajde...

dobro, sada kada vidim na cemu smo reci cu ti samo ovako - to tvoje misljenje je nerealno. to sto vise puta ponavljas isto ti ne ide u prilog isto tako. ti ne diskutujes, nego si papagaj u diskusiji. evo, recimo, ja bih te pitao (da ne bude opet sbbkbb, nego kako Bobi vise voli) znas li ti koliko je 2+2x2?
Jedan clan = jedan glas

Klub se bazira na principima dostupnosti, demokraticnosti i transparentnosti i borba je bila da se cijeni svacije misljenje u interesu kluba. Postoji prica u gradu, u kuloarima, na kafama, na forumima, socijalnim mrezama sto kreira javno mnijenje i svakako ona najbitnija na sjednici skupstine kluba. Sta je realno ili nerealno zavisi od svih nas zajedno, ne samo od par ljudi s bilo koje instance. Sad sto ti ne znas izvuci sustinu druga je stvar, ali onako direktno nemoj glumiti magarca. Mozes normalno sa mnom komunicirati ili nemoj nikako.
nauticamid wrote: 07/01/2025 17:23 Ama otkud ti znas sta su oni dogovorili i da li su uopste ista dogovorili.
Niko u Celiku nece pristati ni na sta lose po Celik, a sumnjam da ce i Fudo.

A sam Vico je rekao da je BP dom Celika i shodno tome ne bi trebalo biti problema.

Po meni je najveci problem sto hoce da rekonstrukciju vrse nekoliko ciklusa, sto dalje znaci da bi gradjani gledali par godina gradjevinske radove u centru grada gdje ti niko ne moze dati garanciju da ce biti uopste gotovo.
Sta oni dogovaraju izmedju sebe to ne zna niko. Ono sto znam je da se racun ne pravi bez krcmara odnosno da se i Celik tu za svoj stadion mora pitati. I bas da se ne desi da Celik bude tu pred svrsenim cinom za jednu veliku odluku koja sigurno moze imati veliki utjecaj na buducnost kluba onda se o ovoj temi mora javno razgovarati, mora skupstina vijecati i klub mora donijeti odluku o svom stavu. To je na klubu i njegovim clanovima na skupstini koja je dostupna svim njegovim navijacima i simpatizerima. U Celiku se uvijek moze sve dovoditi u pitanje osim iskrenih namjera. Na osnovu tih iskrenih namjera klub i danas egzistira.

S druge strane, nije bas da su Fudo i Vico ljudi od povjerenja onako najblaze receno, a sto mozemo vidjeti na raznim primjerima. Oni tu gledaju svoje interese, Celikov najmanje. Celik i gradjani Zenice koji vole taj klub moraju stititi svoj interes.
ne rece da li znas koliko je 2+2x2.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#69757 Re: Zeničani

Post by kabal1337 »

Je li se ispravno kaze Zeničani ili Zenićani :P
User avatar
gentoo
Posts: 4590
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#69758 Re: Zeničani

Post by gentoo »

kabal1337 wrote: 07/01/2025 22:33 Je li se ispravno kaze Zeničani ili Zenićani :P
Zenićani i Ćelik , zasto ?


:mrgreen:
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#69759 Re: Zeničani

Post by belfy »

ofulao....
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#69760 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

kuglanje_ze wrote: 07/01/2025 14:16 Ljudi odvojite priču o trening centru od BP
Trening centar napravio savez za vlastite potrebe, to što su zemljište dobili gratis ih ne obavezuje da isti ustupaju lokalnim klubovima. To očito nije tako dogovoreno i zdravo. Savez može zaključati prostor i da niko nema pristup, njihova imovina, njihovo pravo.

Gradska uprava je osnovni krivac što nemamo sportsku infrastrukturu (osim arene). Nemamo trening terene za fudbal, na teniske terene zadnji put vreća crvenog pijeska bačena prije rata, Papirna propada, bazen davno zatvoren...

BP je posebna priča, da ne igra reprezentacija pitanje je na šta bi ličio. S obzirom kakva seljadija upravlja gradom ubjeđen sam da bi se nešto do sad urušilo... Pozdravljam svako renoviranje, a klub sigurno neće biti oštećen (evo za razliku od ovih pesimista, ja sam optimista da ćemo imati bombonica stadion za naš Čelik). Isto ne znam šta će pisati u tom ugovoru, ali hajmo biti optimisti.
Pogresno je odvajati pricu. Trening centar je samo pokazatelj kako se Grad ponasa prema svom zemljistu kad im odgovara i kako Savez upravlja svojom imovinom. Mislis da nije moguce da se isto ponovi na BP? A ovaj uporno gura pricu kako Celik nema nista na BP, a ono obrnuto jer Celik ima sve. Da je Celik samo podstanar, sada bi ovdje MDK igrala premijer ligu kao sto je cigan na celu grada i planirao.

Sutra dodjes u situaciju da ti Savez odredi da mozes igrati pet utakmica jer treba cuvati teren. Sta onda? A Bilino se nije pravilo radi saveza, ko ih jebe, nego radi Celika. Zasto Zeljo ne zeli nacionalni stadion? Eto svi glupi, samo mi pametni. Svaka nam cast kad smo pametni.
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#69761 Re: Zeničani

Post by belfy »

skoronikako wrote: 07/01/2025 23:26
kuglanje_ze wrote: 07/01/2025 14:16 Ljudi odvojite priču o trening centru od BP
Trening centar napravio savez za vlastite potrebe, to što su zemljište dobili gratis ih ne obavezuje da isti ustupaju lokalnim klubovima. To očito nije tako dogovoreno i zdravo. Savez može zaključati prostor i da niko nema pristup, njihova imovina, njihovo pravo.

Gradska uprava je osnovni krivac što nemamo sportsku infrastrukturu (osim arene). Nemamo trening terene za fudbal, na teniske terene zadnji put vreća crvenog pijeska bačena prije rata, Papirna propada, bazen davno zatvoren...

BP je posebna priča, da ne igra reprezentacija pitanje je na šta bi ličio. S obzirom kakva seljadija upravlja gradom ubjeđen sam da bi se nešto do sad urušilo... Pozdravljam svako renoviranje, a klub sigurno neće biti oštećen (evo za razliku od ovih pesimista, ja sam optimista da ćemo imati bombonica stadion za naš Čelik). Isto ne znam šta će pisati u tom ugovoru, ali hajmo biti optimisti.
Pogresno je odvajati pricu. Trening centar je samo pokazatelj kako se Grad ponasa prema svom zemljistu kad im odgovara i kako Savez upravlja svojom imovinom. Mislis da nije moguce da se isto ponovi na BP? A ovaj uporno gura pricu kako Celik nema nista na BP, a ono obrnuto jer Celik ima sve. Da je Celik samo podstanar, sada bi ovdje MDK igrala premijer ligu kao sto je cigan na celu grada i planirao.

Sutra dodjes u situaciju da ti Savez odredi da mozes igrati pet utakmica jer treba cuvati teren. Sta onda? A Bilino se nije pravilo radi saveza, ko ih jebe, nego radi Celika. Zasto Zeljo ne zeli nacionalni stadion? Eto svi glupi, samo mi pametni. Svaka nam cast kad smo pametni.
tacno, nema potrebe odvajati. znaci nigdje odgovora da li je jos neki od klubova pokusavao dobiti dozvolu osim Celika koji istu nije zadovoljavao, ali opet dobio.

no, treba da se zapitamo sbbkbb... odakle vam i da Zeljo nece?, a sve i da Zeljo ne bi pretvori se u SVI!? e, pa, onda niste pametni...

hebeni prepisivaci prepisivaca. kako ste uspjeli srednju zavrsiti uopste... i svaki od mediokriteta koji prepisuju isto se pozivaju na razmisljanje svojom glavom... hebote grom.

vidim da vas je vise, pa, evo, od ovog momenta cu poceti da vas podrzavam. bez zahebancije...
Last edited by belfy on 07/01/2025 23:46, edited 1 time in total.
Rob_Atl
Posts: 6007
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#69762 Re: Zeničani

Post by Rob_Atl »

Ma dajte ljudi vi mislite da savez moze zabraniti Celiku da ne igra utakmice na Bilinom? Kao prvo ako ce sredjivati stadion valjda ce i travnjak biti prve klase gdje se mogu odigrati 3 utakmice sedmicno bez problema ako treba. Drugo to sto govorite savez moze zabraniti Celiku da ne igra, de ba, vi mislite da navijaci nebi izasli na proteste? Zna Vico to, nema sanse da Celik bude podstanar. Pa zamislite Celik-Zeljo nekad u martu 2028 borba za evropu , i Vico dodje ne moze se igrati na Bilinom morate u Kaknju igrati, tu bi bio kraj i reprezentaciji i Vici na Bilinom :mrgreen:
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#69763 Re: Zeničani

Post by belfy »

Rob_Atl wrote: 07/01/2025 23:43 Ma dajte ljudi vi mislite da savez moze zabraniti Celiku da ne igra utakmice na Bilinom? Kao prvo ako ce sredjivati stadion valjda ce i travnjak biti prve klase gdje se mogu odigrati 3 utakmice sedmicno bez problema ako treba. Drugo to sto govorite savez moze zabraniti Celiku da ne igra, de ba, vi mislite da navijaci nebi izasli na proteste? Zna Vico to, nema sanse da Celik bude podstanar. Pa zamislite Celik-Zeljo nekad u martu 2028 borba za evropu , i Vico dodje ne moze se igrati na Bilinom morate u Kaknju igrati, tu bi bio kraj i reprezentaciji i Vici na Bilinom :mrgreen:
poranio Roba iz Atlante. :mrgreen: valjda si mislio reci "zabraniti Celiku da igra"... barem se nadam da jesi. cisto da ne bude da prisiljavaju Celik da igra... znas li ti koliko je 2+2x2?
Last edited by belfy on 07/01/2025 23:52, edited 1 time in total.
Rob_Atl
Posts: 6007
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#69764 Re: Zeničani

Post by Rob_Atl »

Haha do mene, da to sam mislio. Kako mi se u glavi vrtilo ne igranje , ne igranje pa mi se omaklo. :mrgreen:
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#69765 Re: Zeničani

Post by belfy »

Rob_Atl wrote: 07/01/2025 23:52 Haha do mene, da to sam mislio. Kako mi se u glavi vrtilo ne igranje , ne igranje pa mi se omaklo. :mrgreen:
sve pet. :thumbup: od svih ostalih navijaca ti si trenutacno najbolji! :mrgreen: :thumbup:

P.S. a 2+2x2 nista? :mrgreen: mozda i tu bolje odgovoris od ostalih koji se do sada nisu ni usudili... :evil:
Mustang1
Posts: 29914
Joined: 29/12/2010 17:31

#69766 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Ne znam sta se raspravljate o Celiku. To moze da ne voli samo onaj koji ne prati sport i nikad nije bio na utakmici. Cuj da mrzis i zelis lose klubu gdje si rodjen uz koji si odrastao sutao loptu u tom dresu, govorio Brkiiic kad zabijes go :D Svaka rasprava je suvisna.
dert
Posts: 6569
Joined: 28/09/2011 07:35
Location: dert

#69767 Re: Zeničani

Post by dert »

sve ovo oko Celika su krivi sda -ovska djubrad i to sto niko nije zavrsio u zatvoru :evil: :oops:
p.s. jos jednom jebem svima sve ko promijeni FK u nk :evil:
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#69768 Re: Zeničani

Post by anex »

Mustang1 wrote: 08/01/2025 00:01 Ne znam sta se raspravljate o Celiku. To moze da ne voli samo onaj koji ne prati sport i nikad nije bio na utakmici. Cuj da mrzis i zelis lose klubu gdje si rodjen uz koji si odrastao sutao loptu u tom dresu, govorio Brkiiic kad zabijes go :D Svaka rasprava je suvisna.
:thumbup:
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#69769 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

skoronikako wrote: 07/01/2025 23:26
kuglanje_ze wrote: 07/01/2025 14:16 Ljudi odvojite priču o trening centru od BP
Trening centar napravio savez za vlastite potrebe, to što su zemljište dobili gratis ih ne obavezuje da isti ustupaju lokalnim klubovima. To očito nije tako dogovoreno i zdravo. Savez može zaključati prostor i da niko nema pristup, njihova imovina, njihovo pravo.

Gradska uprava je osnovni krivac što nemamo sportsku infrastrukturu (osim arene). Nemamo trening terene za fudbal, na teniske terene zadnji put vreća crvenog pijeska bačena prije rata, Papirna propada, bazen davno zatvoren...

BP je posebna priča, da ne igra reprezentacija pitanje je na šta bi ličio. S obzirom kakva seljadija upravlja gradom ubjeđen sam da bi se nešto do sad urušilo... Pozdravljam svako renoviranje, a klub sigurno neće biti oštećen (evo za razliku od ovih pesimista, ja sam optimista da ćemo imati bombonica stadion za naš Čelik). Isto ne znam šta će pisati u tom ugovoru, ali hajmo biti optimisti.
Pogresno je odvajati pricu. Trening centar je samo pokazatelj kako se Grad ponasa prema svom zemljistu kad im odgovara i kako Savez upravlja svojom imovinom. Mislis da nije moguce da se isto ponovi na BP? A ovaj uporno gura pricu kako Celik nema nista na BP, a ono obrnuto jer Celik ima sve. Da je Celik samo podstanar, sada bi ovdje MDK igrala premijer ligu kao sto je cigan na celu grada i planirao.

Sutra dodjes u situaciju da ti Savez odredi da mozes igrati pet utakmica jer treba cuvati teren. Sta onda? A Bilino se nije pravilo radi saveza, ko ih jebe, nego radi Celika. Zasto Zeljo ne zeli nacionalni stadion? Eto svi glupi, samo mi pametni. Svaka nam cast kad smo pametni.
Ne može biti isto sa BP kao sa trening centrom. Trening centar je 100% vlasništvo saveza.
BP nikad ne može biti 100% vlasništvo saveza, to samo umobolan čovjek može potpisati. Samo zemljište vrijedi milione KM i da to gradska uprava tek tako prenese na savez jer su dogradili 2 tribine, okrečili i postavili semafor? Savez može samo dobiti mogućnost igranja utakmica i možda određeni procenat učešća u vlasništvu, a grad mora zaštiti svoj intetes i primarno interes kluba kao najbitnijeg sportskog kolektiva u Zenici. I tu se sva priča završava.
Svaki drugi ugovor vodi blokadi izgradnje, ležanju pred bagerima i sličnim protestima.
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#69770 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

kuglanje_ze wrote: 08/01/2025 06:14
skoronikako wrote: 07/01/2025 23:26
kuglanje_ze wrote: 07/01/2025 14:16 Ljudi odvojite priču o trening centru od BP
Trening centar napravio savez za vlastite potrebe, to što su zemljište dobili gratis ih ne obavezuje da isti ustupaju lokalnim klubovima. To očito nije tako dogovoreno i zdravo. Savez može zaključati prostor i da niko nema pristup, njihova imovina, njihovo pravo.

Gradska uprava je osnovni krivac što nemamo sportsku infrastrukturu (osim arene). Nemamo trening terene za fudbal, na teniske terene zadnji put vreća crvenog pijeska bačena prije rata, Papirna propada, bazen davno zatvoren...

BP je posebna priča, da ne igra reprezentacija pitanje je na šta bi ličio. S obzirom kakva seljadija upravlja gradom ubjeđen sam da bi se nešto do sad urušilo... Pozdravljam svako renoviranje, a klub sigurno neće biti oštećen (evo za razliku od ovih pesimista, ja sam optimista da ćemo imati bombonica stadion za naš Čelik). Isto ne znam šta će pisati u tom ugovoru, ali hajmo biti optimisti.
Pogresno je odvajati pricu. Trening centar je samo pokazatelj kako se Grad ponasa prema svom zemljistu kad im odgovara i kako Savez upravlja svojom imovinom. Mislis da nije moguce da se isto ponovi na BP? A ovaj uporno gura pricu kako Celik nema nista na BP, a ono obrnuto jer Celik ima sve. Da je Celik samo podstanar, sada bi ovdje MDK igrala premijer ligu kao sto je cigan na celu grada i planirao.

Sutra dodjes u situaciju da ti Savez odredi da mozes igrati pet utakmica jer treba cuvati teren. Sta onda? A Bilino se nije pravilo radi saveza, ko ih jebe, nego radi Celika. Zasto Zeljo ne zeli nacionalni stadion? Eto svi glupi, samo mi pametni. Svaka nam cast kad smo pametni.
Ne može biti isto sa BP kao sa trening centrom. Trening centar je 100% vlasništvo saveza.
BP nikad ne može biti 100% vlasništvo saveza, to samo umobolan čovjek može potpisati. Samo zemljište vrijedi milione KM i da to gradska uprava tek tako prenese na savez jer su dogradili 2 tribine, okrečili i postavili semafor? Savez može samo dobiti mogućnost igranja utakmica i možda određeni procenat učešća u vlasništvu, a grad mora zaštiti svoj intetes i primarno interes kluba kao najbitnijeg sportskog kolektiva u Zenici. I tu se sva priča završava.
Svaki drugi ugovor vodi blokadi izgradnje, ležanju pred bagerima i sličnim protestima.
Pitanje je koliko je umobolan covjek koji BP nazove "covid arenom." SDA bi naravno cekala takav razvoj dogadjaja da moze pokrenuti proces protiv Kasumovica pa je to neka utjeha da se ovaj to nece usuditi uraditi.
belfy wrote: 07/01/2025 23:40 tacno, nema potrebe odvajati. znaci nigdje odgovora da li je jos neki od klubova pokusavao dobiti dozvolu osim Celika koji istu nije zadovoljavao, ali opet dobio.

no, treba da se zapitamo sbbkbb... odakle vam i da Zeljo nece?, a sve i da Zeljo ne bi pretvori se u SVI!? e, pa, onda niste pametni...

hebeni prepisivaci prepisivaca. kako ste uspjeli srednju zavrsiti uopste... i svaki od mediokriteta koji prepisuju isto se pozivaju na razmisljanje svojom glavom... hebote grom.

vidim da vas je vise, pa, evo, od ovog momenta cu poceti da vas podrzavam. bez zahebancije...
Kada grad daje zemljiste, valjda je red da se naprave neki ustupci. Pricas o razmisljanju glavom, a ti samo glavom kroz zid i uopste ne pokusavas skontati tu pricu. Grad je zajebao sa trening centrom. Dao zemlju besplatno, a da nema nista zauzvrat.

Svoje frustracije slobodno lijeci negdje drugo. Rodila te majka tako pametnog pa se u sve razumijes od zeljezare do Celika pa do gradskog zemljista. Iskreno, tracis potencijal na forumu. Krehu pod ruku pa u gradsku upravu da nam svima bude bolje.
Ermin ZM
Posts: 1724
Joined: 09/01/2019 18:40

#69771 Re: Zeničani

Post by Ermin ZM »

Mustang1 wrote: 08/01/2025 00:01 Ne znam sta se raspravljate o Celiku. To moze da ne voli samo onaj koji ne prati sport i nikad nije bio na utakmici. Cuj da mrzis i zelis lose klubu gdje si rodjen uz koji si odrastao sutao loptu u tom dresu, govorio Brkiiic kad zabijes go :D Svaka rasprava je suvisna.
Mnogo je kobajagi navijaca, fol robovi al ide na utakmicu da ispuse frustracije, nema pojma ni o fudbalu.

Jednom prilikom sjedim sa pajdom na kafi, kaze naletice mu rodjak kratko jel problem. Naravno nije.
I dolazi fraja, rob, odma spika Celik majka, tetoviran grb na ruci, ide na sva gostovanja bla bla.

Reko druze slabo pratim nasu ligu(a pratim, prije dosta vise doduse) ko reko sad igra za Celik u prvoj postavi?
Nabroja Adilovica, Salcina i Dzidica i ne zna dalje.
Gledam i kontam se ja navijaca i klinca
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#69772 Re: Zeničani

Post by belfy »

skoronikako wrote: 08/01/2025 07:21
belfy wrote: 07/01/2025 23:40 tacno, nema potrebe odvajati. znaci nigdje odgovora da li je jos neki od klubova pokusavao dobiti dozvolu osim Celika koji istu nije zadovoljavao, ali opet dobio.

no, treba da se zapitamo sbbkbb... odakle vam i da Zeljo nece?, a sve i da Zeljo ne bi pretvori se u SVI!? e, pa, onda niste pametni...

hebeni prepisivaci prepisivaca. kako ste uspjeli srednju zavrsiti uopste... i svaki od mediokriteta koji prepisuju isto se pozivaju na razmisljanje svojom glavom... hebote grom.

vidim da vas je vise, pa, evo, od ovog momenta cu poceti da vas podrzavam. bez zahebancije...
Kada grad daje zemljiste, valjda je red da se naprave neki ustupci. Pricas o razmisljanju glavom, a ti samo glavom kroz zid i uopste ne pokusavas skontati tu pricu. Grad je zajebao sa trening centrom. Dao zemlju besplatno, a da nema nista zauzvrat.

Svoje frustracije slobodno lijeci negdje drugo. Rodila te majka tako pametnog pa se u sve razumijes od zeljezare do Celika pa do gradskog zemljista. Iskreno, tracis potencijal na forumu. Krehu pod ruku pa u gradsku upravu da nam svima bude bolje.
jesam li negdje rekao da se ne trebaju dati ustupci? ja sam rekao samo da je nerealno ono sto je papagaj "pisao". i, da malo bolje citas vidio bi da nisam ja taj koji je pominjao razmisljanje svojom glavom, nego upravo papagaj, pa sam reagovao na to.

to sto se razumijem u vise stvari je odlika svakog normalnog covjeka. ne valja biti ljubomoran. covjek nije mrav, nego je sasvim normalno imati vise razlicitih interesovanja. mada si i tu fulao, ja nikada nisam rekao da se razumijem u bilo sta sto si pobrojao, tako da odgovaras, opet, na nesto sto niko nije napisao...

elem, ja se od jucer slazem sa tim da treba traziti sve ono nabrojano, pa i prosiriti listu. pa ako nece nek odhebu, jer je najbitnije ne savijati kicmu...
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#69773 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Ljudi nemojte da se prepiremo i vrijeđamo. Imamo svi mišljenje, logično da se razlikuju stavovi, ali mislim da smo svi na istom pravcu.
Opušteno i s poštovanjem jedni prema drugima
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7102
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#69774 Re: Zeničani

Post by skrbavi-admin »

Mustang1 wrote: 08/01/2025 00:01 Ne znam sta se raspravljate o Celiku. To moze da ne voli samo onaj koji ne prati sport i nikad nije bio na utakmici. Cuj da mrzis i zelis lose klubu gdje si rodjen uz koji si odrastao sutao loptu u tom dresu, govorio Brkiiic kad zabijes go :D Svaka rasprava je suvisna.
Tanko je to mi smo se derali Golubicaaaaaaaa, Radoooviiic, Vesoviiiic, Fileeeesh....
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#69775 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

belfy wrote: 08/01/2025 13:13
skoronikako wrote: 08/01/2025 07:21
belfy wrote: 07/01/2025 23:40 tacno, nema potrebe odvajati. znaci nigdje odgovora da li je jos neki od klubova pokusavao dobiti dozvolu osim Celika koji istu nije zadovoljavao, ali opet dobio.

no, treba da se zapitamo sbbkbb... odakle vam i da Zeljo nece?, a sve i da Zeljo ne bi pretvori se u SVI!? e, pa, onda niste pametni...

hebeni prepisivaci prepisivaca. kako ste uspjeli srednju zavrsiti uopste... i svaki od mediokriteta koji prepisuju isto se pozivaju na razmisljanje svojom glavom... hebote grom.

vidim da vas je vise, pa, evo, od ovog momenta cu poceti da vas podrzavam. bez zahebancije...
Kada grad daje zemljiste, valjda je red da se naprave neki ustupci. Pricas o razmisljanju glavom, a ti samo glavom kroz zid i uopste ne pokusavas skontati tu pricu. Grad je zajebao sa trening centrom. Dao zemlju besplatno, a da nema nista zauzvrat.

Svoje frustracije slobodno lijeci negdje drugo. Rodila te majka tako pametnog pa se u sve razumijes od zeljezare do Celika pa do gradskog zemljista. Iskreno, tracis potencijal na forumu. Krehu pod ruku pa u gradsku upravu da nam svima bude bolje.
jesam li negdje rekao da se ne trebaju dati ustupci? ja sam rekao samo da je nerealno ono sto je papagaj "pisao". i, da malo bolje citas vidio bi da nisam ja taj koji je pominjao razmisljanje svojom glavom, nego upravo papagaj, pa sam reagovao na to.

to sto se razumijem u vise stvari je odlika svakog normalnog covjeka. ne valja biti ljubomoran. covjek nije mrav, nego je sasvim normalno imati vise razlicitih interesovanja. mada si i tu fulao, ja nikada nisam rekao da se razumijem u bilo sta sto si pobrojao, tako da odgovaras, opet, na nesto sto niko nije napisao...

elem, ja se od jucer slazem sa tim da treba traziti sve ono nabrojano, pa i prosiriti listu. pa ako nece nek odhebu, jer je najbitnije ne savijati kicmu...
Pa nisam rekao to, vec samo na jednom primjeru pokusavam pokazati kako se Grad odnosi prema svojoj imovini. Ti uporno pricas o klubovima, o zahtjevima, a cilj je samo pokazati da Grad ocigledno ne radi u interesu svojih gradjana vec pokusava dobiti neke poene na "anti-Sarajevo" retorici. To sto su nasi klubovi neorganizovani (jer kako nazvati stanje u kojem nemamo ni jedan klub koji je konkurentan u svom sportu, osim ragbija i recimo atletike), ne umanjuje odgovornost Grada u slucaju trening centra. I tako, dobismo usminkan trening centar od kojeg nemamo mi koristi vec se moramo nadati da ce se neko smilovati pa reci "eh ti mozes."

Cilj je pokazati da se isto vrlo lahko moze ponoviti i na slucaju stadiona. Covjek na celu grada uporno je nazivao taj stadion "covid arenom." Nije se libio ni da pokusa ostetiti Celik na koji god je nacin mogao. Da ne spominjem Patriote i ostala sranja. Covjek je vise puta izigrao Celik, vise puta je izigrao svakog s kim je imao dodira, a da se nije slagao u nacinu razmisljanja, pa ces mi oprostiti ako sam skeptican na svaki aranzman koji ukljucuje Fuada Kasumovica.

Niko nije lud da odbija bolji stadion, iako nam objektivno ne treba, medjutim, moramo biti pametni, Grad, gradjani i NK Celik. Savez nama ne cini nikakvu uslugu time sto ce unaprijediti Bilino Polje, savez to prvenstveno radi radi sebe. Isto su tako "poklonili" terene mnogim klubovima. Ja nisam za prijenos vlasnistva, osim ako necemo pricati o vracanju starom vlasniku, a svaka investicija se moze zastiti dobrim ugovorom o koristenju, tako da i savez bude zasticen.
Post Reply