Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Mhmdblzvc17
Posts: 565
Joined: 06/10/2024 14:43

#5001 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Mhmdblzvc17 »

canvra888 wrote: 30/11/2024 15:47
Mhmdblzvc17 wrote: 30/11/2024 15:43 Evo RMB app se napokon stabilizovala. Nema više grešaka, miješanja transakcija i na svim transakcijama se ponovo može vidjeti datum i vrijeme transakcije.
Sviđa mi se to što sada odmah nakon plaćana transakcija vidi u aplikaciji, dok je prije za to bilo potrebno nekih 15 minuta
Meni i dalje stoji samo 00:00 vrijeme za sve transakcije koje su izvršene nakon njihovog famoznog dugonajavljivanog ažuriranja :D
Meni na transakcijama od jučer piše vrijeme
User avatar
perfect_guy
Posts: 6942
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#5002 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by perfect_guy »

shape of despair wrote: 30/11/2024 14:04 Likovi na bankomatima ukunuli mini izvod, koje budale da Bog mili sačuva
nije ni izvod problem, nego što ti treba 5 klikova da dođeš do menija koji je prije na prvu izbacivao (ono koji moj pitaš jesam li fizičko ili pravno lice, valjda po kartici znaš)
User avatar
shape of despair
Posts: 3989
Joined: 09/04/2008 18:41

#5003 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by shape of despair »

perfect_guy wrote: 30/11/2024 21:22
shape of despair wrote: 30/11/2024 14:04 Likovi na bankomatima ukunuli mini izvod, koje budale da Bog mili sačuva
nije ni izvod problem, nego što ti treba 5 klikova da dođeš do menija koji je prije na prvu izbacivao (ono koji moj pitaš jesam li fizičko ili pravno lice, valjda po kartici znaš)
Problem je izvod jer nemaju svi bankarstvo i ne žele ga, vidim na brzinu uplate,isplate, platu na papiriću.
Taj novi Izbornik je totalna budalaština. Pravna/ privatna lica, uplata novca kojeg mi vraća a isti mi ih bankomat izbacio, " jedenje" novca i razni errori gdje dok dokažeš da si u pravu osjediš.
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5004 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by zippoo87 »

Cekaj,ukinuli na bankomatu da izvadis slip sa stanjem racuna ?
User avatar
shape of despair
Posts: 3989
Joined: 09/04/2008 18:41

#5005 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by shape of despair »

zippoo87 wrote: 30/11/2024 22:24 Cekaj,ukinuli na bankomatu da izvadis slip sa stanjem racuna ?
Mini izvod i slip sa stanjem, samo na ekranu
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#5006 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by HelaS »

Očito da je RF promijenila IT dobavljača :lol:
Mehemed
Posts: 6199
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#5007 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Mehemed »

Sjećam se kako su nekada imali opciju mjenjačnice na IQ bankomatima, to je posljednji put radilo prije nekoliko godina, ali su to ukinuli. Čak je izbacivao i kovanice. Sve što je bilo dobro i korisno ukidaju...
User avatar
zubi
Posts: 6230
Joined: 16/07/2009 00:27

#5008 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by zubi »

shape of despair wrote: 30/11/2024 22:25
zippoo87 wrote: 30/11/2024 22:24 Cekaj,ukinuli na bankomatu da izvadis slip sa stanjem racuna ?
Mini izvod i slip sa stanjem, samo na ekranu
Moze se i dalje isprintati mini izvod, samo sad ima puno vise koraka... dobro im ovo "unapredjenje" sistema :lol:
User avatar
shape of despair
Posts: 3989
Joined: 09/04/2008 18:41

#5009 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by shape of despair »

zubi wrote: 30/11/2024 22:49
shape of despair wrote: 30/11/2024 22:25
zippoo87 wrote: 30/11/2024 22:24 Cekaj,ukinuli na bankomatu da izvadis slip sa stanjem racuna ?
Mini izvod i slip sa stanjem, samo na ekranu
Moze se i dalje isprintati mini izvod, samo sad ima puno vise koraka... dobro im ovo "unapredjenje" sistema :lol:
Kako moze kad nema opcije nikako ni na obicnom bankomatu ni na onom pametnom sa taČ skrinom. Objasni kako odstampati?
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#5010 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by HelaS »

Mehemed wrote: 30/11/2024 22:45 Sjećam se kako su nekada imali opciju mjenjačnice na IQ bankomatima, to je posljednji put radilo prije nekoliko godina, ali su to ukinuli. Čak je izbacivao i kovanice. Sve što je bilo dobro i korisno ukidaju...
Vjerovatno došli novi "šefovi". Uvijek je tako kod naših banaka, mlade bankarske junoše izmišljaju pravila i unose svoje ideje ne bi li se dopali višim šefovima i pokazali se sposobnim i pametnim, pa se onda u međusobnom bankarskom druženju takmiče "čiji je veći" i poslije te idiotske ideje i "rješenja" usvajaju i druge banke... Niz je idiotskih pravila koje korisnicima samo zagorčavaju život i ogađuju banke :(
User avatar
zubi
Posts: 6230
Joined: 16/07/2009 00:27

#5011 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by zubi »

shape of despair wrote: 30/11/2024 22:51
zubi wrote: 30/11/2024 22:49
shape of despair wrote: 30/11/2024 22:25

Mini izvod i slip sa stanjem, samo na ekranu
Moze se i dalje isprintati mini izvod, samo sad ima puno vise koraka... dobro im ovo "unapredjenje" sistema :lol:
Kako moze kad nema opcije nikako ni na obicnom bankomatu ni na onom pametnom sa taČ skrinom. Objasni kako odstampati?
Ne znam sad napamet, ali izaberes ostale transakcije, prikaz stanja na racunu, zadnjih 10 transakcija i ispod ima opcija odstampati zadnjih 10 transakcija... e to ti je nekadasnji mini izvod.
upitan
Posts: 535
Joined: 03/02/2012 02:39

#5012 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by upitan »

RB treba preimenovati u BZULN,Banka za uzimanje lahkog novca 😎
Naime,novu karticu sam aktivirao u petak i otimacina za novu karticu 1,99 (+klasicno 4,49 za paket) i bit ce dobro ako ostane ovako.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#5013 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by canvra888 »

upitan wrote: 01/12/2024 21:53 RB treba preimenovati u BZULN,Banka za uzimanje lahkog novca 😎
Naime,novu karticu sam aktivirao u petak i otimacina za novu karticu 1,99 (+klasicno 4,49 za paket) i bit ce dobro ako ostane ovako.
Još se žališ... Meni su uzeli za obnovu tj. izradu nove kartice 5 KM :D
Mehemed
Posts: 6199
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#5014 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Mehemed »

upitan wrote: 01/12/2024 21:53 RB treba preimenovati u BZULN,Banka za uzimanje lahkog novca 😎
Naime,novu karticu sam aktivirao u petak i otimacina za novu karticu 1,99 (+klasicno 4,49 za paket) i bit ce dobro ako ostane ovako.
Sve je to bilo u sklopu paketa, plaćaš paket usluga i ništa više, članarina za karticu i zamjena istekle kartice je u sklopu paketa, a sad počeli uzimati još dodatno. Baš otimačina.
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4801
Joined: 21/02/2011 12:56

#5015 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by REDDEVILS »

Ova aplikacija RMB je totalno smece, nikad skoro nije u funkciji 🤣
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#5016 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by basicm »

Kod mene radi aplikacija bez problema.
DON_eARL
Posts: 3847
Joined: 31/10/2010 22:26

#5017 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by DON_eARL »

basicm wrote: 02/12/2024 10:27 Kod mene radi aplikacija bez problema.
Definitivno imaju problem sa uslugama jutros, aplikacija nije radila ni kod mene jutros, a sada povremeno izbaci da nema aktivnih računa. :-)
splinter
Posts: 8721
Joined: 08/10/2011 12:28

#5018 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by splinter »

DON_eARL wrote: 02/12/2024 10:37
basicm wrote: 02/12/2024 10:27 Kod mene radi aplikacija bez problema.
Definitivno imaju problem sa uslugama jutros, aplikacija nije radila ni kod mene jutros, a sada povremeno izbaci da nema aktivnih računa. :-)
I meni isto, ako se i uspijem povezati, tj ući u profil, izbaci mi da nema aktivnih računa. Srećom ovo mi je rezervna banka, pa mi nije neki problem, ali kontam ponedjeljak je, ljudima je danas frka generalno oko toga.
Koji amateri.
Mehemed
Posts: 6199
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#5019 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Mehemed »

U mene nikako ne može, ni da se loguje "Usljed redovnog održavanja... bla bla" i ne može.
User avatar
helpdesk1
Posts: 551
Joined: 04/08/2011 14:14

#5020 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by helpdesk1 »

Ovo nije bilo najavljeno održavanje aplikacije ili se ja varam?
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#5021 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by basicm »

Jeste li uradili update?
dzenanalic22
Posts: 2031
Joined: 28/08/2017 16:30

#5022 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by dzenanalic22 »

basicm wrote: 02/12/2024 11:41 Jeste li uradili update?
Nema updatea, bio je prije par dana.
Ali opet neko “održavanje”.

Image
splinter
Posts: 8721
Joined: 08/10/2011 12:28

#5023 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by splinter »

Radi sad, normala.
corei3
Posts: 821
Joined: 22/05/2014 09:42

#5024 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by corei3 »

Na web se jedva ulogovao, mobilna ne radi, fali mi jedna kartica.
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#5025 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by holowey »

trenutno na webu, debitna ne prikazuje nikakve transakcije, kreditna prikazuje samo dio transakcija za koje imam slipove...
Post Reply