Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#4951 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by canvra888 »

Jeste li primijetili da sada preuzeti PDF sa mobilne aplikacije za neku transakciju više ne izdaju u klasičnom obliku uplatnice kao prije, nego nekakav krnji oblik sa dosta manje podataka procesirane transakcije?
Mehemed
Posts: 6198
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#4952 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Mehemed »

canvra888 wrote: 24/11/2024 15:33 Jeste li primijetili da sada preuzeti PDF sa mobilne aplikacije za neku transakciju više ne izdaju u klasičnom obliku uplatnice kao prije, nego nekakav krnji oblik sa dosta manje podataka procesirane transakcije?
E jesu smećari, prije je to tako bilo samo za online transakcije kada kupuješ karticom, a sada vidim da je tako za sve transakcije, pa i one koje su plaćene virmanom(s računa na račun) za koje je u nekim slučajevima potreban pdf uplatnice da se pošalje kao potvrda da je uplaćeno.
Više je nego jasno da hoće da otjeraju polovinu svojih klijenata.
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2905
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#4953 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by moon_walker_90 »

Mehemed wrote: 24/11/2024 16:05
canvra888 wrote: 24/11/2024 15:33 Jeste li primijetili da sada preuzeti PDF sa mobilne aplikacije za neku transakciju više ne izdaju u klasičnom obliku uplatnice kao prije, nego nekakav krnji oblik sa dosta manje podataka procesirane transakcije?
E jesu smećari, prije je to tako bilo samo za online transakcije kada kupuješ karticom, a sada vidim da je tako za sve transakcije, pa i one koje su plaćene virmanom(s računa na račun) za koje je u nekim slučajevima potreban pdf uplatnice da se pošalje kao potvrda da je uplaćeno.
Više je nego jasno da hoće da otjeraju polovinu svojih klijenata.
Pdf na listi transakcija prije nije bio. Sada je uveden koliko vidim, a pdf kao uplatnica se nalazi na listi moja placanja u zemlji.
zigzag
Posts: 9444
Joined: 18/04/2014 11:26

#4954 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by zigzag »

moon_walker_90 wrote: 24/11/2024 19:41
Mehemed wrote: 24/11/2024 16:05
canvra888 wrote: 24/11/2024 15:33 Jeste li primijetili da sada preuzeti PDF sa mobilne aplikacije za neku transakciju više ne izdaju u klasičnom obliku uplatnice kao prije, nego nekakav krnji oblik sa dosta manje podataka procesirane transakcije?
E jesu smećari, prije je to tako bilo samo za online transakcije kada kupuješ karticom, a sada vidim da je tako za sve transakcije, pa i one koje su plaćene virmanom(s računa na račun) za koje je u nekim slučajevima potreban pdf uplatnice da se pošalje kao potvrda da je uplaćeno.
Više je nego jasno da hoće da otjeraju polovinu svojih klijenata.
Pdf na listi transakcija prije nije bio. Sada je uveden koliko vidim, a pdf kao uplatnica se nalazi na listi moja placanja u zemlji.
:thumbup:
Mehemed
Posts: 6198
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#4955 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Mehemed »

moon_walker_90 wrote: 24/11/2024 19:41 Pdf na listi transakcija prije nije bio. Sada je uveden koliko vidim, a pdf kao uplatnica se nalazi na listi moja placanja u zemlji.
Jeste, zaboravio da je to tamo, a koristio tu opciju prije manje od mjesec dana, slao pdf uplatnice na email.
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1493
Joined: 21/04/2014 17:59

#4956 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by tvojkomsija »

Ekipa jel prolazi preko RF uplata na Aircash karticu normalno?
Ako ne, s koje banke prolazi?
anex_12
Posts: 192
Joined: 24/10/2021 20:08

#4957 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by anex_12 »

Meni s mastercard uredno prolazi svaki put...
zecov
Posts: 282
Joined: 01/10/2012 12:09

#4958 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by zecov »

tvojkomsija wrote: 25/11/2024 22:39 Ekipa jel prolazi preko RF uplata na Aircash karticu normalno?
Ako ne, s koje banke prolazi?
Ide normalno
haris026
Posts: 44
Joined: 29/04/2014 01:32

#4959 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by haris026 »

Je li imate problema sa aplikacijom?
Meni su iz nekog razloga danas skinuli 400km i jos desetine kolega se žalilo.
Provjerite racune!!
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#4960 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by holowey »

"rade na unaprjedjenju" alaj su ga unaprijedili...koji je ovo put u ovom mjesecu da im ne radi internet bankarstvo? i jesu li ovaj prekid najavili? kada? gdje?
Mhmdblzvc17
Posts: 565
Joined: 06/10/2024 14:43

#4961 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Mhmdblzvc17 »

haris026 wrote: 26/11/2024 19:56 Je li imate problema sa aplikacijom?
Meni su iz nekog razloga danas skinuli 400km i jos desetine kolega se žalilo.
Provjerite racune!!
Meni skinuli 300KM, otišao u minus, a moj račun uopće ne može ići u minus. Također, sve su mi transakcije pomiješane, ono što sam plaćao neki dan, piše da je danas i obrnuto. Neke transakcije poduplalo... Užas živi!
User avatar
semsasuljakovic
Posts: 3684
Joined: 02/08/2015 21:30

#4962 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by semsasuljakovic »

I meni je sve poduplalo, fali mi nekih 10-ak maraka kako sam upratio. 😀
starboy018
Posts: 1363
Joined: 04/06/2023 11:33

#4963 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by starboy018 »

meni stoji transakcija "PAYPAL - Warner Bros HBO CZ" 9.76 KM, a u zivotu nikad nisam placao HBO Max (niti postoji paket od 9,76 KM) niti mi se pojvljuje ta transkacija u PayPal aplikaciji, kazu nazovite paypal...

nit mogu osporiti transkaciju njima, nit HBO-u, a ni PayPalu kad nigdje nije zavedena :lol:
User avatar
semsasuljakovic
Posts: 3684
Joined: 02/08/2015 21:30

#4964 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by semsasuljakovic »

Kao i kod svih drugih banaka kad pobudale - vjerujem da će se vratiti sve u početno stanje čim prije.
User avatar
zubi
Posts: 6230
Joined: 16/07/2009 00:27

#4965 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by zubi »

Ja uopste ne znam stanje na racunu, ne radi internet bankarstvo, ne radi vajber, katastrofa su fakat.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79560
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4966 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Velkoski »

haris026 wrote: 26/11/2024 19:56 Je li imate problema sa aplikacijom?
Meni su iz nekog razloga danas skinuli 400km i jos desetine kolega se žalilo.
Provjerite racune!!
meni skinuto 928 km :lol:
User avatar
semsasuljakovic
Posts: 3684
Joined: 02/08/2015 21:30

#4967 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by semsasuljakovic »

Je li ih iko kontaktirao, šta kažu levati? 😀
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#4968 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by bumerangss »

zubi wrote: 26/11/2024 21:18 Ja uopste ne znam stanje na racunu, ne radi internet bankarstvo, ne radi vajber, katastrofa su fakat.
Meni neka transakcija 38 km kupio u bingu sinoc odnosno jutros u 00:01 h :-)
Bog zna od kad to nije proknjiženo pa mi sad priheftali
Nisam vodio racuna koliko sta gdje trošim i mogli su mi vala skinuti 500 km a da i ne primjetim
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#4969 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by canvra888 »

I još jedan bug koji se dešava nakon "ažuriranja sistema" - sve transakcije nakon ažuriranja prikazuje generički da su se izvršile u 00:00.

Možda nekom nebitno, ali nekada zna biti itekako bitno.
starboy018
Posts: 1363
Joined: 04/06/2023 11:33

#4970 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by starboy018 »

canvra888 wrote: 26/11/2024 21:30 I još jedan bug koji se dešava nakon "ažuriranja sistema" - sve transakcije nakon ažuriranja prikazuje generički da su se izvršile u 00:00.

Možda nekom nebitno, ali nekada zna biti itekako bitno.
da, i ne prikazuje vise iznos u valuti transakcije (ako je transkacija izvrsena u npr EUR), nego uvijek prikazuje iznos u BAM.

pise "Iznos u valuti transakcije - BAM" i onda "Iznos - BAM". Nigdje veze
Mhmdblzvc17
Posts: 565
Joined: 06/10/2024 14:43

#4971 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Mhmdblzvc17 »

semsasuljakovic wrote: 26/11/2024 21:19 Je li ih iko kontaktirao, šta kažu levati? 😀
Zvao, niko se ne javlja... Čitavo vrijeme vrti „Svi operateri su zauzeti“
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79560
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4972 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Velkoski »

ma nemate šta zvati svakako, popravit će nekad, al' do tad ko je u minusu može da maše ušima. Nevjerovatno fakat. Nisam imao zamjerki dosad, ali ovo je frapantno

jednom mi se na računu magično pojavilo 2500, to su uklonili tek za ~20 dana :-)
Mhmdblzvc17
Posts: 565
Joined: 06/10/2024 14:43

#4973 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Mhmdblzvc17 »

Evo u mene se već vratilo u prvobitno stanje... Riješili...
Mehemed
Posts: 6198
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#4974 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Mehemed »

Mhmdblzvc17 wrote: 26/11/2024 21:08
haris026 wrote: 26/11/2024 19:56 Je li imate problema sa aplikacijom?
Meni su iz nekog razloga danas skinuli 400km i jos desetine kolega se žalilo.
Provjerite racune!!
Meni skinuli 300KM, otišao u minus, a moj račun uopće ne može ići u minus. Također, sve su mi transakcije pomiješane, ono što sam plaćao neki dan, piše da je danas i obrnuto. Neke transakcije poduplalo... Užas živi!
Isto, ja išao i u Banku u Ponedjeljak 18.11. zbog toga, oni odmah počeli priču kao trebati će blokirati karticu i da se napravi druga ako je neovlašteno transakcija, bla bla, a sve se počelo dešavati nakon njihovog ažuriranja sistema.
Meni skinuli preko 280KM od tog ažuriranja
starboy018 wrote: 26/11/2024 21:33
canvra888 wrote: 26/11/2024 21:30 I još jedan bug koji se dešava nakon "ažuriranja sistema" - sve transakcije nakon ažuriranja prikazuje generički da su se izvršile u 00:00.

Možda nekom nebitno, ali nekada zna biti itekako bitno.
da, i ne prikazuje vise iznos u valuti transakcije (ako je transkacija izvrsena u npr EUR), nego uvijek prikazuje iznos u BAM.

pise "Iznos u valuti transakcije - BAM" i onda "Iznos - BAM". Nigdje veze
To sam i ja pisao neki dan u grupi, i to sam i slao i Anidi koja me kontaktirala telefonski iz Raiffeisen banke nakon što sam bio u banci i prijavio da mi fali novac.
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4975 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by zippoo87 »

Ja nisam imao nikakvih problema sa aplikacijom a ni novcem na racunu.
CItam sta vi sve pisete i ne vjerujem.
Evo jedino sto sam primjetio je ono da su mi i iznosi koje sam platio u dolarima,napisani u markama.
A ja inace uvijek kada kupujem online,placam u stranoj valuti,jer paypal odere proviziju opasnu a ja to uvijek prije placanja iskljucim i onda banka konvertuje,po normalnom kursu.
Post Reply