Raiffeisen banka - sve o tome
Moderator: anex
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#4951 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Jeste li primijetili da sada preuzeti PDF sa mobilne aplikacije za neku transakciju više ne izdaju u klasičnom obliku uplatnice kao prije, nego nekakav krnji oblik sa dosta manje podataka procesirane transakcije?
-
Mehemed
- Posts: 6198
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#4952 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
E jesu smećari, prije je to tako bilo samo za online transakcije kada kupuješ karticom, a sada vidim da je tako za sve transakcije, pa i one koje su plaćene virmanom(s računa na račun) za koje je u nekim slučajevima potreban pdf uplatnice da se pošalje kao potvrda da je uplaćeno.
Više je nego jasno da hoće da otjeraju polovinu svojih klijenata.
- moon_walker_90
- Posts: 2905
- Joined: 21/12/2012 18:16
- Location: Ćućurak
#4953 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Pdf na listi transakcija prije nije bio. Sada je uveden koliko vidim, a pdf kao uplatnica se nalazi na listi moja placanja u zemlji.Mehemed wrote: ↑24/11/2024 16:05E jesu smećari, prije je to tako bilo samo za online transakcije kada kupuješ karticom, a sada vidim da je tako za sve transakcije, pa i one koje su plaćene virmanom(s računa na račun) za koje je u nekim slučajevima potreban pdf uplatnice da se pošalje kao potvrda da je uplaćeno.
Više je nego jasno da hoće da otjeraju polovinu svojih klijenata.
-
zigzag
- Posts: 9444
- Joined: 18/04/2014 11:26
#4954 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
moon_walker_90 wrote: ↑24/11/2024 19:41Pdf na listi transakcija prije nije bio. Sada je uveden koliko vidim, a pdf kao uplatnica se nalazi na listi moja placanja u zemlji.Mehemed wrote: ↑24/11/2024 16:05E jesu smećari, prije je to tako bilo samo za online transakcije kada kupuješ karticom, a sada vidim da je tako za sve transakcije, pa i one koje su plaćene virmanom(s računa na račun) za koje je u nekim slučajevima potreban pdf uplatnice da se pošalje kao potvrda da je uplaćeno.
Više je nego jasno da hoće da otjeraju polovinu svojih klijenata.
-
Mehemed
- Posts: 6198
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#4955 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Jeste, zaboravio da je to tamo, a koristio tu opciju prije manje od mjesec dana, slao pdf uplatnice na email.moon_walker_90 wrote: ↑24/11/2024 19:41 Pdf na listi transakcija prije nije bio. Sada je uveden koliko vidim, a pdf kao uplatnica se nalazi na listi moja placanja u zemlji.
- tvojkomsija
- Posts: 1493
- Joined: 21/04/2014 17:59
#4956 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Ekipa jel prolazi preko RF uplata na Aircash karticu normalno?
Ako ne, s koje banke prolazi?
Ako ne, s koje banke prolazi?
-
anex_12
- Posts: 192
- Joined: 24/10/2021 20:08
#4957 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Meni s mastercard uredno prolazi svaki put...
-
zecov
- Posts: 282
- Joined: 01/10/2012 12:09
#4958 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Ide normalnotvojkomsija wrote: ↑25/11/2024 22:39 Ekipa jel prolazi preko RF uplata na Aircash karticu normalno?
Ako ne, s koje banke prolazi?
-
haris026
- Posts: 44
- Joined: 29/04/2014 01:32
#4959 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Je li imate problema sa aplikacijom?
Meni su iz nekog razloga danas skinuli 400km i jos desetine kolega se žalilo.
Provjerite racune!!
Meni su iz nekog razloga danas skinuli 400km i jos desetine kolega se žalilo.
Provjerite racune!!
- holowey
- Posts: 10856
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
#4960 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
"rade na unaprjedjenju" alaj su ga unaprijedili...koji je ovo put u ovom mjesecu da im ne radi internet bankarstvo? i jesu li ovaj prekid najavili? kada? gdje?
-
Mhmdblzvc17
- Posts: 565
- Joined: 06/10/2024 14:43
#4961 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Meni skinuli 300KM, otišao u minus, a moj račun uopće ne može ići u minus. Također, sve su mi transakcije pomiješane, ono što sam plaćao neki dan, piše da je danas i obrnuto. Neke transakcije poduplalo... Užas živi!
- semsasuljakovic
- Posts: 3684
- Joined: 02/08/2015 21:30
#4962 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
I meni je sve poduplalo, fali mi nekih 10-ak maraka kako sam upratio. 
-
starboy018
- Posts: 1363
- Joined: 04/06/2023 11:33
#4963 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
meni stoji transakcija "PAYPAL - Warner Bros HBO CZ" 9.76 KM, a u zivotu nikad nisam placao HBO Max (niti postoji paket od 9,76 KM) niti mi se pojvljuje ta transkacija u PayPal aplikaciji, kazu nazovite paypal...
nit mogu osporiti transkaciju njima, nit HBO-u, a ni PayPalu kad nigdje nije zavedena
nit mogu osporiti transkaciju njima, nit HBO-u, a ni PayPalu kad nigdje nije zavedena
- semsasuljakovic
- Posts: 3684
- Joined: 02/08/2015 21:30
#4964 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Kao i kod svih drugih banaka kad pobudale - vjerujem da će se vratiti sve u početno stanje čim prije.
- zubi
- Posts: 6230
- Joined: 16/07/2009 00:27
#4965 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Ja uopste ne znam stanje na racunu, ne radi internet bankarstvo, ne radi vajber, katastrofa su fakat.
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79560
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
- semsasuljakovic
- Posts: 3684
- Joined: 02/08/2015 21:30
#4967 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Je li ih iko kontaktirao, šta kažu levati? 
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#4968 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Meni neka transakcija 38 km kupio u bingu sinoc odnosno jutros u 00:01 h
Bog zna od kad to nije proknjiženo pa mi sad priheftali
Nisam vodio racuna koliko sta gdje trošim i mogli su mi vala skinuti 500 km a da i ne primjetim
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#4969 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
I još jedan bug koji se dešava nakon "ažuriranja sistema" - sve transakcije nakon ažuriranja prikazuje generički da su se izvršile u 00:00.
Možda nekom nebitno, ali nekada zna biti itekako bitno.
Možda nekom nebitno, ali nekada zna biti itekako bitno.
-
starboy018
- Posts: 1363
- Joined: 04/06/2023 11:33
#4970 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
da, i ne prikazuje vise iznos u valuti transakcije (ako je transkacija izvrsena u npr EUR), nego uvijek prikazuje iznos u BAM.
pise "Iznos u valuti transakcije - BAM" i onda "Iznos - BAM". Nigdje veze
-
Mhmdblzvc17
- Posts: 565
- Joined: 06/10/2024 14:43
#4971 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Zvao, niko se ne javlja... Čitavo vrijeme vrti „Svi operateri su zauzeti“
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79560
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#4972 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
ma nemate šta zvati svakako, popravit će nekad, al' do tad ko je u minusu može da maše ušima. Nevjerovatno fakat. Nisam imao zamjerki dosad, ali ovo je frapantno
jednom mi se na računu magično pojavilo 2500, to su uklonili tek za ~20 dana
jednom mi se na računu magično pojavilo 2500, to su uklonili tek za ~20 dana
-
Mhmdblzvc17
- Posts: 565
- Joined: 06/10/2024 14:43
#4973 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Evo u mene se već vratilo u prvobitno stanje... Riješili...
-
Mehemed
- Posts: 6198
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#4974 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Isto, ja išao i u Banku u Ponedjeljak 18.11. zbog toga, oni odmah počeli priču kao trebati će blokirati karticu i da se napravi druga ako je neovlašteno transakcija, bla bla, a sve se počelo dešavati nakon njihovog ažuriranja sistema.Mhmdblzvc17 wrote: ↑26/11/2024 21:08Meni skinuli 300KM, otišao u minus, a moj račun uopće ne može ići u minus. Također, sve su mi transakcije pomiješane, ono što sam plaćao neki dan, piše da je danas i obrnuto. Neke transakcije poduplalo... Užas živi!
Meni skinuli preko 280KM od tog ažuriranja
To sam i ja pisao neki dan u grupi, i to sam i slao i Anidi koja me kontaktirala telefonski iz Raiffeisen banke nakon što sam bio u banci i prijavio da mi fali novac.starboy018 wrote: ↑26/11/2024 21:33da, i ne prikazuje vise iznos u valuti transakcije (ako je transkacija izvrsena u npr EUR), nego uvijek prikazuje iznos u BAM.
pise "Iznos u valuti transakcije - BAM" i onda "Iznos - BAM". Nigdje veze
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#4975 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Ja nisam imao nikakvih problema sa aplikacijom a ni novcem na racunu.
CItam sta vi sve pisete i ne vjerujem.
Evo jedino sto sam primjetio je ono da su mi i iznosi koje sam platio u dolarima,napisani u markama.
A ja inace uvijek kada kupujem online,placam u stranoj valuti,jer paypal odere proviziju opasnu a ja to uvijek prije placanja iskljucim i onda banka konvertuje,po normalnom kursu.
CItam sta vi sve pisete i ne vjerujem.
Evo jedino sto sam primjetio je ono da su mi i iznosi koje sam platio u dolarima,napisani u markama.
A ja inace uvijek kada kupujem online,placam u stranoj valuti,jer paypal odere proviziju opasnu a ja to uvijek prije placanja iskljucim i onda banka konvertuje,po normalnom kursu.
