Više momenta pri nepunom boostu od n/a na istim obrtajima, a sve to uz razumno stiskanje papučice gasa, a ne sivonjski kao da je potenciometar. I to sve u cilindru u koji i fizički staje 40% manje goriva. Nije teško shvatiti.kravamuzara wrote: ↑20/11/2024 21:29Znaci kod 1.2 turbina ne radi puno u gradu a ide zbog momenta, ne moze i jedno i drugo istovremeno, odluci se.
Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- canvra888
- Posts: 9172
- Joined: 09/07/2021 15:03
#35876 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#35877 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nije on imao, babo mu je imao. Kakav on bolan i auto, a evo i seka polozila i dobila istu mazdu u ruke i odmah postala ko i amar expert pair excellance..ElRe wrote: ↑20/11/2024 20:55Zašto si ti imao Mazdu 1.6 DITD/CD?Evolution_IV wrote: ↑20/11/2024 20:28
sta fali evo golfu 1.5tsi 150ks?
i zasto se idalje pored njega kod nas kupuju 2.0tdi ??
- rocco_siffredi
- Posts: 1642
- Joined: 25/07/2015 14:13
#35878 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
I ovu novu je garant s tatom popola kupio. Eto on momak baš htio Mazdu 3 limuzinu. Yeah right.konektovan wrote: ↑20/11/2024 21:44Nije on imao, babo mu je imao. Kakav on bolan i auto, a evo i seka polozila i dobila istu mazdu u ruke i odmah postala ko i amar expert pair excellance..ElRe wrote: ↑20/11/2024 20:55Zašto si ti imao Mazdu 1.6 DITD/CD?Evolution_IV wrote: ↑20/11/2024 20:28
sta fali evo golfu 1.5tsi 150ks?
i zasto se idalje pored njega kod nas kupuju 2.0tdi ??
- sime_cipol
- Posts: 23397
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#35879 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Mislim da nije Vase da o tome raspredate.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#35880 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ja radio u rent a caru …. I navozao se stvarno svega. Mazde i renoli sa 30k na satu , a toliko losi kao da imaju 300k.
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#35881 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Jok, treba ga postaviti gdje mu je mjesto....
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#35882 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
kravamuzara wrote: ↑20/11/2024 20:43 Mazda 3 G150 kombinovano 6,5L, citrus c4 pureshit 130 kombinovano 7, nikakvi lerovi me ne zanimaju.

Reufe,..smiju ti se djeca. Ne budi balavac forrumski imas ozbiljne godine.
Nego,..zar nije ta sega mega sky active pasive mazda trebala biti zamjena dizelu??
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#35883 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Iako bi gpf nominalno trebao biti manja glavobolja u praksi je trenutno veca, puno ranije pocinje zajebavanje.ElRe wrote: ↑20/11/2024 21:22canvra888 wrote: ↑20/11/2024 20:56Opet paranoisanje oko gpf-a kao da crkava čim ga izvučeš iz salona. Hem nova, pod garancijom auta, hem gpf nije trošak kakvim ga ti predstavljaš, sve i da rokne.kravamuzara wrote: ↑20/11/2024 20:49
Jeste, bez gpf-a i koji ne jede svoj remen gorivom pomijesanim sa uljem zbog gradske voznje.
Doslovce se samounistava lerom, isto ko ti daljnjom raspravom![]()
Fakat k'o pokvarena ploča
Idi malo izučavaj uslove gradske vožnje, ali pazi da čitaš s razumijevanjem dok budeš iščitavao![]()
Pratim FB grupe vlasnika Hyundai i Kia vozila u HR i tamo skoro svakilog dana izadje post vlasnika šta da rade sa GPF na 1.6 TGDI motorima...
Zasto ? Filteri su poddimenzionirani, softveri su traljavi i previse se pouzdaju na pasivnu regeneraciju i idealne uslove i kvalitete goriva.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#35884 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Glup si, nazalost, nikad dalje od kataloga da krenes.konektovan wrote: ↑20/11/2024 21:53kravamuzara wrote: ↑20/11/2024 20:43 Mazda 3 G150 kombinovano 6,5L, citrus c4 pureshit 130 kombinovano 7, nikakvi lerovi me ne zanimaju.
Reufe,..smiju ti se djeca. Ne budi balavac forrumski imas ozbiljne godine.![]()
Nego,..zar nije ta sega mega sky active pasive mazda trebala biti zamjena dizelu??![]()
- Rockefeller
- Posts: 8701
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#35885 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
To se meni javljalo pred i u zimu skoro svake 3/4 sedmice, naravno, gradske voznje. Al‘ opet cim se to govno upali auto losije vuce i trosi vise goriva.
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#35886 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Decko, ohladi malo. Nazalost, i u katalogu i u real life leshich mazdin Sky ce potrositi vise...a ti laprdare i dalje.kravamuzara wrote: ↑20/11/2024 21:55Glup si, nazalost, nikad dalje od kataloga da krenes.konektovan wrote: ↑20/11/2024 21:53kravamuzara wrote: ↑20/11/2024 20:43 Mazda 3 G150 kombinovano 6,5L, citrus c4 pureshit 130 kombinovano 7, nikakvi lerovi me ne zanimaju.
Reufe,..smiju ti se djeca. Ne budi balavac forrumski imas ozbiljne godine.![]()
Nego,..zar nije ta sega mega sky active pasive mazda trebala biti zamjena dizelu??![]()
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#35887 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Jebala vas vise mazda. 
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
- rocco_siffredi
- Posts: 1642
- Joined: 25/07/2015 14:13
#35890 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kad vidim njih ne bih Mazdu ni džaba. Zamisli postaneš kao ovaj krava
Da se pomjerim s mjesta.
Da se pomjerim s mjesta.
-
izvrsni direktor
- Posts: 14711
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#35891 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
kravamuzara wrote: ↑20/11/2024 20:43 Mazda 3 G150 kombinovano 6,5L, citrus c4 pureshit 130 kombinovano 7, nikakvi lerovi me ne zanimaju.

-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#35892 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma i ja sam zadnjih skoro 30 godina na Japanu i Koreji, Nissan, Toyota, Suzuki, KIA...
Od neki dan na francuskoj kanti.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#35893 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Dobro je, nije mazda na listi. Imas srece
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#35894 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ne moze se sa dizelom iste snage nositi ni jedan benzinac..kad je potrosnja u pitanju, i to se nikad nece promijeniti.skafiskafsnjak wrote: ↑20/11/2024 21:32Moj 2.0 tdi 5,5 potrosnja…. A 90% autoput 130kmhsime_cipol wrote: ↑20/11/2024 21:30 Pa imamo Amara sa Mazdođ i Konektovanog sa C4, nek nam bace potrosnju![]()
![]()
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#35895 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kada vidim motor 1,5 i 150kskonektovan wrote: ↑20/11/2024 22:08Ne moze se sa dizelom iste snage nositi ni jedan benzinac..kad je potrosnja u pitanju, i to se nikad nece promijeniti.skafiskafsnjak wrote: ↑20/11/2024 21:32Moj 2.0 tdi 5,5 potrosnja…. A 90% autoput 130kmhsime_cipol wrote: ↑20/11/2024 21:30 Pa imamo Amara sa Mazdođ i Konektovanog sa C4, nek nam bace potrosnju![]()
![]()
Prije se pravilo 2,5 i 60ks i prelazili su milion kilometara … a sada obratno …
A mislim da je ovo 5,5 puno jer je sve skoro autoput i normalna voznja. A kazu dok se razradi motor, trosit ce manje. Budemo vidjel hahah
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#35896 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nisam imao tu cast do sada.skafiskafsnjak wrote: ↑20/11/2024 22:08Dobro je, nije mazda na listi. Imas srece![]()
A nakon muzare, kiwija i amarka mislim i da necu.
Znaci ubise po nogama.
- canvra888
- Posts: 9172
- Joined: 09/07/2021 15:03
#35897 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ekipica omraživači. Malo kontraefekat prave 
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#35898 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Od Azijata samo Toyota dolazi u obzir : )NediM17 wrote: ↑20/11/2024 22:11Nisam imao tu cast do sada.
A nakon muzare, kiwija i amarka mislim i da necu.
Znaci ubise po nogama.
Vozim jednu , 1.3 vvti. 4 godine , 1 kvar od 80eur.
Tacno ne mogu da vjerujem da tako nesto moze hahahah.
Doduse, evo nakon 170k se cuje druk lezaj i malo lamela proklizava … al to ne racunam u kvar
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#35899 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Od svih nabrojanih samo je bilo problema sa Ravom 2.2 dizelom, nov trosio po litar ulja na hiljadu km.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#35900 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ne moze se sa benzincem iste snage nositi ni jedan dizel..kad su performanse u pitanju, i to se nikad nece promijeniti.konektovan wrote: ↑20/11/2024 22:08Ne moze se sa dizelom iste snage nositi ni jedan benzinac..kad je potrosnja u pitanju, i to se nikad nece promijeniti.skafiskafsnjak wrote: ↑20/11/2024 21:32Moj 2.0 tdi 5,5 potrosnja…. A 90% autoput 130kmhsime_cipol wrote: ↑20/11/2024 21:30 Pa imamo Amara sa Mazdođ i Konektovanog sa C4, nek nam bace potrosnju![]()
![]()

