Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#35876 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

kravamuzara wrote: 20/11/2024 21:29
canvra888 wrote: 20/11/2024 21:24
kravamuzara wrote: 20/11/2024 21:21

Znaci 0.6 bi trosio jos manje, fizika nalaze.
Opet je manje. Jesi l ti ono tvrdio da troši više?
Znaci kod 1.2 turbina ne radi puno u gradu a ide zbog momenta, ne moze i jedno i drugo istovremeno, odluci se.
Više momenta pri nepunom boostu od n/a na istim obrtajima, a sve to uz razumno stiskanje papučice gasa, a ne sivonjski kao da je potenciometar. I to sve u cilindru u koji i fizički staje 40% manje goriva. Nije teško shvatiti.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#35877 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

ElRe wrote: 20/11/2024 20:55
Evolution_IV wrote: 20/11/2024 20:28
sta fali evo golfu 1.5tsi 150ks?

i zasto se idalje pored njega kod nas kupuju 2.0tdi ??
Zašto si ti imao Mazdu 1.6 DITD/CD?
Nije on imao, babo mu je imao. Kakav on bolan i auto, a evo i seka polozila i dobila istu mazdu u ruke i odmah postala ko i amar expert pair excellance..
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1642
Joined: 25/07/2015 14:13

#35878 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by rocco_siffredi »

konektovan wrote: 20/11/2024 21:44
ElRe wrote: 20/11/2024 20:55
Evolution_IV wrote: 20/11/2024 20:28
sta fali evo golfu 1.5tsi 150ks?

i zasto se idalje pored njega kod nas kupuju 2.0tdi ??
Zašto si ti imao Mazdu 1.6 DITD/CD?
Nije on imao, babo mu je imao. Kakav on bolan i auto, a evo i seka polozila i dobila istu mazdu u ruke i odmah postala ko i amar expert pair excellance..
I ovu novu je garant s tatom popola kupio. Eto on momak baš htio Mazdu 3 limuzinu. Yeah right.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23392
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#35879 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Mislim da nije Vase da o tome raspredate.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#35880 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skafiskafsnjak »

Ja radio u rent a caru …. I navozao se stvarno svega. Mazde i renoli sa 30k na satu , a toliko losi kao da imaju 300k.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#35881 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

sime_cipol wrote: 20/11/2024 21:48 Mislim da nije Vase da o tome raspredate.
Jok, treba ga postaviti gdje mu je mjesto....
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#35882 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

kravamuzara wrote: 20/11/2024 20:43 Mazda 3 G150 kombinovano 6,5L, citrus c4 pureshit 130 kombinovano 7, nikakvi lerovi me ne zanimaju.
Image

Reufe,..smiju ti se djeca. Ne budi balavac forrumski imas ozbiljne godine. :-)

Nego,..zar nije ta sega mega sky active pasive mazda trebala biti zamjena dizelu?? :lol:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#35883 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

ElRe wrote: 20/11/2024 21:22
canvra888 wrote: 20/11/2024 20:56
kravamuzara wrote: 20/11/2024 20:49

Jeste, bez gpf-a i koji ne jede svoj remen gorivom pomijesanim sa uljem zbog gradske voznje.

Doslovce se samounistava lerom, isto ko ti daljnjom raspravom :pisnuo:
Opet paranoisanje oko gpf-a kao da crkava čim ga izvučeš iz salona. Hem nova, pod garancijom auta, hem gpf nije trošak kakvim ga ti predstavljaš, sve i da rokne.

Fakat k'o pokvarena ploča :lol:

Idi malo izučavaj uslove gradske vožnje, ali pazi da čitaš s razumijevanjem dok budeš iščitavao :kiss:
Image

Pratim FB grupe vlasnika Hyundai i Kia vozila u HR i tamo skoro svakilog dana izadje post vlasnika šta da rade sa GPF na 1.6 TGDI motorima...
Iako bi gpf nominalno trebao biti manja glavobolja u praksi je trenutno veca, puno ranije pocinje zajebavanje.

Zasto ? Filteri su poddimenzionirani, softveri su traljavi i previse se pouzdaju na pasivnu regeneraciju i idealne uslove i kvalitete goriva.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#35884 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

konektovan wrote: 20/11/2024 21:53
kravamuzara wrote: 20/11/2024 20:43 Mazda 3 G150 kombinovano 6,5L, citrus c4 pureshit 130 kombinovano 7, nikakvi lerovi me ne zanimaju.
Image

Reufe,..smiju ti se djeca. Ne budi balavac forrumski imas ozbiljne godine. :-)

Nego,..zar nije ta sega mega sky active pasive mazda trebala biti zamjena dizelu?? :lol:
Glup si, nazalost, nikad dalje od kataloga da krenes.
User avatar
Rockefeller
Posts: 8701
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#35885 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Rockefeller »

To se meni javljalo pred i u zimu skoro svake 3/4 sedmice, naravno, gradske voznje. Al‘ opet cim se to govno upali auto losije vuce i trosi vise goriva.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#35886 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

kravamuzara wrote: 20/11/2024 21:55
konektovan wrote: 20/11/2024 21:53
kravamuzara wrote: 20/11/2024 20:43 Mazda 3 G150 kombinovano 6,5L, citrus c4 pureshit 130 kombinovano 7, nikakvi lerovi me ne zanimaju.
Image

Reufe,..smiju ti se djeca. Ne budi balavac forrumski imas ozbiljne godine. :-)

Nego,..zar nije ta sega mega sky active pasive mazda trebala biti zamjena dizelu?? :lol:
Glup si, nazalost, nikad dalje od kataloga da krenes.
Decko, ohladi malo. Nazalost, i u katalogu i u real life leshich mazdin Sky ce potrositi vise...a ti laprdare i dalje.
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#35887 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

Jebala vas vise mazda. :evil:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#35888 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skafiskafsnjak »

NediM17 wrote: 20/11/2024 22:02 Jebala vas vise mazda. :evil:
Nedime, koji ti vozis ? :D
Da krenemo haah
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#35889 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

NediM17 wrote: 20/11/2024 22:02 Jebala vas vise mazda. :evil:
Ubiše života mi
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1642
Joined: 25/07/2015 14:13

#35890 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by rocco_siffredi »

Kad vidim njih ne bih Mazdu ni džaba. Zamisli postaneš kao ovaj krava :-)
Da se pomjerim s mjesta.
izvrsni direktor
Posts: 14708
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#35891 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by izvrsni direktor »

kravamuzara wrote: 20/11/2024 20:43 Mazda 3 G150 kombinovano 6,5L, citrus c4 pureshit 130 kombinovano 7, nikakvi lerovi me ne zanimaju.
Image
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#35892 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

skafiskafsnjak wrote: 20/11/2024 22:02
NediM17 wrote: 20/11/2024 22:02 Jebala vas vise mazda. :evil:
Nedime, koji ti vozis ? :D
Da krenemo haah
Ma i ja sam zadnjih skoro 30 godina na Japanu i Koreji, Nissan, Toyota, Suzuki, KIA...
Od neki dan na francuskoj kanti. :mrgreen:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#35893 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skafiskafsnjak »

NediM17 wrote: 20/11/2024 22:07
skafiskafsnjak wrote: 20/11/2024 22:02
NediM17 wrote: 20/11/2024 22:02 Jebala vas vise mazda. :evil:
Nedime, koji ti vozis ? :D
Da krenemo haah
Ma i ja sam zadnjih skoro 30 godina na Japanu i Koreji, Nissan, Toyota, Suzuki, KIA...
Od neki dan na francuskoj kanti. :mrgreen:
Dobro je, nije mazda na listi. Imas srece :D
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#35894 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

skafiskafsnjak wrote: 20/11/2024 21:32
sime_cipol wrote: 20/11/2024 21:30 Pa imamo Amara sa Mazdođ i Konektovanog sa C4, nek nam bace potrosnju :D
Moj 2.0 tdi 5,5 potrosnja…. A 90% autoput 130kmh :run:
Ne moze se sa dizelom iste snage nositi ni jedan benzinac..kad je potrosnja u pitanju, i to se nikad nece promijeniti.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#35895 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skafiskafsnjak »

konektovan wrote: 20/11/2024 22:08
skafiskafsnjak wrote: 20/11/2024 21:32
sime_cipol wrote: 20/11/2024 21:30 Pa imamo Amara sa Mazdođ i Konektovanog sa C4, nek nam bace potrosnju :D
Moj 2.0 tdi 5,5 potrosnja…. A 90% autoput 130kmh :run:
Ne moze se sa dizelom iste snage nositi ni jedan benzinac..kad je potrosnja u pitanju, i to se nikad nece promijeniti.
Kada vidim motor 1,5 i 150ks :-)
Prije se pravilo 2,5 i 60ks i prelazili su milion kilometara … a sada obratno …

A mislim da je ovo 5,5 puno jer je sve skoro autoput i normalna voznja. A kazu dok se razradi motor, trosit ce manje. Budemo vidjel hahah
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#35896 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

skafiskafsnjak wrote: 20/11/2024 22:08
NediM17 wrote: 20/11/2024 22:07
skafiskafsnjak wrote: 20/11/2024 22:02

Nedime, koji ti vozis ? :D
Da krenemo haah
Ma i ja sam zadnjih skoro 30 godina na Japanu i Koreji, Nissan, Toyota, Suzuki, KIA...
Od neki dan na francuskoj kanti. :mrgreen:
Dobro je, nije mazda na listi. Imas srece :D
Nisam imao tu cast do sada.
A nakon muzare, kiwija i amarka mislim i da necu. :run:
Znaci ubise po nogama.
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#35897 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Ekipica omraživači. Malo kontraefekat prave :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#35898 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skafiskafsnjak »

NediM17 wrote: 20/11/2024 22:11
skafiskafsnjak wrote: 20/11/2024 22:08
NediM17 wrote: 20/11/2024 22:07

Ma i ja sam zadnjih skoro 30 godina na Japanu i Koreji, Nissan, Toyota, Suzuki, KIA...
Od neki dan na francuskoj kanti. :mrgreen:
Dobro je, nije mazda na listi. Imas srece :D
Nisam imao tu cast do sada.
A nakon muzare, kiwija i amarka mislim i da necu. :run:
Znaci ubise po nogama.
Od Azijata samo Toyota dolazi u obzir : )
Vozim jednu , 1.3 vvti. 4 godine , 1 kvar od 80eur.

Tacno ne mogu da vjerujem da tako nesto moze hahahah.

Doduse, evo nakon 170k se cuje druk lezaj i malo lamela proklizava … al to ne racunam u kvar
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#35899 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

Od svih nabrojanih samo je bilo problema sa Ravom 2.2 dizelom, nov trosio po litar ulja na hiljadu km.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#35900 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

konektovan wrote: 20/11/2024 22:08
skafiskafsnjak wrote: 20/11/2024 21:32
sime_cipol wrote: 20/11/2024 21:30 Pa imamo Amara sa Mazdođ i Konektovanog sa C4, nek nam bace potrosnju :D
Moj 2.0 tdi 5,5 potrosnja…. A 90% autoput 130kmh :run:
Ne moze se sa dizelom iste snage nositi ni jedan benzinac..kad je potrosnja u pitanju, i to se nikad nece promijeniti.
Ne moze se sa benzincem iste snage nositi ni jedan dizel..kad su performanse u pitanju, i to se nikad nece promijeniti.
Post Reply