Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79539
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#35426 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Velkoski »

ja sam ove godine prodao Pola 1.9 SDI iz 2001. godine za milju i po, sa 350k na satu, i to je na Piku bilo preko 20 poruka za njega u dva dana

ako išta ide dobro onda idu ta auta :mrgreen:
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#35427 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by avijon »

Velkoski wrote: 15/11/2024 19:15 ja sam ove godine prodao Pola 1.9 SDI iz 2001. godine za milju i po, sa 350k na satu, i to je na Piku bilo preko 20 poruka za njega u dva dana

ako išta ide dobro onda idu ta auta :mrgreen:
to znaci da si dao ispod cijene dobro :lol:
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#35428 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

Optimist wrote: 15/11/2024 18:13 Evo dobrog auta za malo para.

Opel Astra 2018 godiste BEZ ZAMJENA (14 200 KM)
https://olx.ba/artikal/64070228
Fakat cudno.
Odlican turbo benzinski motor, ubio se za plina.
Pa ili je liku dobro zapelo ili autu nesto fali.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79539
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#35429 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Velkoski »

avijon wrote: 15/11/2024 19:22
Velkoski wrote: 15/11/2024 19:15 ja sam ove godine prodao Pola 1.9 SDI iz 2001. godine za milju i po, sa 350k na satu, i to je na Piku bilo preko 20 poruka za njega u dva dana

ako išta ide dobro onda idu ta auta :mrgreen:
to znaci da si dao ispod cijene dobro :lol:
vjerovatno,

al' najbitnije mi je bilo da ode‚što prije :D
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#35430 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

NediM17 wrote: 15/11/2024 19:25
Optimist wrote: 15/11/2024 18:13 Evo dobrog auta za malo para.

Opel Astra 2018 godiste BEZ ZAMJENA (14 200 KM)
https://olx.ba/artikal/64070228
Fakat cudno.
Odlican turbo benzinski motor, ubio se za plina.
Pa ili je liku dobro zapelo ili autu nesto fali.
4 godine starija ide za ove pare.
Ali da mu se zuri da je se rijesi uzimao bi zamjenu vjerojatno.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23389
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#35431 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Danas malo obilazio banke.
20k na 5 godina, rata u rasponu od 370-380 KM. Uzmu ti jednu ratu unaprijed, plus osiguranje, cca 1000 te opale po usima nisi ni dobio pare. 5400 ostalo stambenog kredita. Na ruke bih dobio cca 13k. To je premalo.
Izgleda da cemo sacekati proljece, a mozda i kraj kredita za stan
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#35432 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

sime_cipol wrote: 16/11/2024 00:02 Danas malo obilazio banke.
20k na 5 godina, rata u rasponu od 370-380 KM. Uzmu ti jednu ratu unaprijed, plus osiguranje, cca 1000 te opale po usima nisi ni dobio pare. 5400 ostalo stambenog kredita. Na ruke bih dobio cca 13k. To je premalo.
Izgleda da cemo sacekati proljece, a mozda i kraj kredita za stan
Rekoh ti, sačekaj. Svakako će kamata spasti za devet mjeseci najmanje za 0.50%


Neće auto pobjeći nigdje.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79539
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#35433 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Velkoski »

okreni se ajtiju ;) :mrgreen:
User avatar
sime_cipol
Posts: 23389
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#35434 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

ZoomZoomKiwi wrote: 16/11/2024 00:04
sime_cipol wrote: 16/11/2024 00:02 Danas malo obilazio banke.
20k na 5 godina, rata u rasponu od 370-380 KM. Uzmu ti jednu ratu unaprijed, plus osiguranje, cca 1000 te opale po usima nisi ni dobio pare. 5400 ostalo stambenog kredita. Na ruke bih dobio cca 13k. To je premalo.
Izgleda da cemo sacekati proljece, a mozda i kraj kredita za stan
Rekoh ti, sačekaj. Svakako će kamata spasti za devet mjeseci najmanje za 0.50%


Neće auto pobjeći nigdje.
Pazi, dobio bih 13k, Clia bih prodao mozda za 2000 (vjerovatno manje, ali racunam zbog okrugle cifre), imam sa strane 3k. To je 18k. Mogao bih ubosti neki Juke, ali onda ostajem na 0 novaca u kuci. To je no-no u mom poimanju domaćinstva
User avatar
sime_cipol
Posts: 23389
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#35435 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Velkoski wrote: 16/11/2024 00:08 okreni se ajtiju ;) :mrgreen:
Prestar sam ja za to. To nek mladji rade.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79539
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#35436 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Velkoski »

sime_cipol wrote: 16/11/2024 00:10
Velkoski wrote: 16/11/2024 00:08 okreni se ajtiju ;) :mrgreen:
Prestar sam ja za to. To nek mladji rade.
nikad nisi prestar za "ajti" :lol: :mrgreen:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17035
Joined: 27/04/2021 22:52

#35437 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by tramvajtrojka »

Velkoski wrote: 16/11/2024 00:12
sime_cipol wrote: 16/11/2024 00:10
Velkoski wrote: 16/11/2024 00:08 okreni se ajtiju ;) :mrgreen:
Prestar sam ja za to. To nek mladji rade.
nikad nisi prestar za "ajti" :lol: :mrgreen:
mosa QA u onome su pare :mrgreen: 8-)
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#35438 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

sime_cipol wrote: 16/11/2024 00:02 Danas malo obilazio banke.
20k na 5 godina, rata u rasponu od 370-380 KM. Uzmu ti jednu ratu unaprijed, plus osiguranje, cca 1000 te opale po usima nisi ni dobio pare. 5400 ostalo stambenog kredita. Na ruke bih dobio cca 13k. To je premalo.
Izgleda da cemo sacekati proljece, a mozda i kraj kredita za stan
Procredit, Privredna banka Sa, ASA, Union...imaju neke akcije nenamjenskih kredita. Ne znam da li si njih obilazio.
User avatar
konektovan
Posts: 51385
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#35439 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

sime_cipol wrote: 16/11/2024 00:09
ZoomZoomKiwi wrote: 16/11/2024 00:04
sime_cipol wrote: 16/11/2024 00:02 Danas malo obilazio banke.
20k na 5 godina, rata u rasponu od 370-380 KM. Uzmu ti jednu ratu unaprijed, plus osiguranje, cca 1000 te opale po usima nisi ni dobio pare. 5400 ostalo stambenog kredita. Na ruke bih dobio cca 13k. To je premalo.
Izgleda da cemo sacekati proljece, a mozda i kraj kredita za stan
Rekoh ti, sačekaj. Svakako će kamata spasti za devet mjeseci najmanje za 0.50%


Neće auto pobjeći nigdje.
Pazi, dobio bih 13k, Clia bih prodao mozda za 2000 (vjerovatno manje, ali racunam zbog okrugle cifre), imam sa strane 3k. To je 18k. Mogao bih ubosti neki Juke, ali onda ostajem na 0 novaca u kuci. To je no-no u mom poimanju domaćinstva
Kakve crne 3 hiljade,..bez 10 tisuca sa strane nema domacinstva.
User avatar
Rockefeller
Posts: 8700
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#35440 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Rockefeller »

@kravamuzara

Imas PN.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23389
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#35441 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

konektovan wrote: 16/11/2024 08:44
sime_cipol wrote: 16/11/2024 00:09
ZoomZoomKiwi wrote: 16/11/2024 00:04

Rekoh ti, sačekaj. Svakako će kamata spasti za devet mjeseci najmanje za 0.50%


Neće auto pobjeći nigdje.
Pazi, dobio bih 13k, Clia bih prodao mozda za 2000 (vjerovatno manje, ali racunam zbog okrugle cifre), imam sa strane 3k. To je 18k. Mogao bih ubosti neki Juke, ali onda ostajem na 0 novaca u kuci. To je no-no u mom poimanju domaćinstva
Kakve crne 3 hiljade,..bez 10 tisuca sa strane nema domacinstva.
Mozes ti, ti si iz Rogatice :D
User avatar
sime_cipol
Posts: 23389
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#35442 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

ElRe wrote: 16/11/2024 05:51
sime_cipol wrote: 16/11/2024 00:02 Danas malo obilazio banke.
20k na 5 godina, rata u rasponu od 370-380 KM. Uzmu ti jednu ratu unaprijed, plus osiguranje, cca 1000 te opale po usima nisi ni dobio pare. 5400 ostalo stambenog kredita. Na ruke bih dobio cca 13k. To je premalo.
Izgleda da cemo sacekati proljece, a mozda i kraj kredita za stan
Procredit, Privredna banka Sa, ASA, Union...imaju neke akcije nenamjenskih kredita. Ne znam da li si njih obilazio.
U te tri nisam bio, možemo u ponedjeljak, ali bojim se da ce biti slicno, kao da su se dogovorili
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#35443 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

sime_cipol wrote: 16/11/2024 10:22
ElRe wrote: 16/11/2024 05:51
sime_cipol wrote: 16/11/2024 00:02 Danas malo obilazio banke.
20k na 5 godina, rata u rasponu od 370-380 KM. Uzmu ti jednu ratu unaprijed, plus osiguranje, cca 1000 te opale po usima nisi ni dobio pare. 5400 ostalo stambenog kredita. Na ruke bih dobio cca 13k. To je premalo.
Izgleda da cemo sacekati proljece, a mozda i kraj kredita za stan
Procredit, Privredna banka Sa, ASA, Union...imaju neke akcije nenamjenskih kredita. Ne znam da li si njih obilazio.
U te tri nisam bio, možemo u ponedjeljak, ali bojim se da ce biti slicno, kao da su se dogovorili
nauticamid
Posts: 1379
Joined: 14/05/2023 13:35

#35444 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by nauticamid »

sime_cipol wrote: 16/11/2024 00:02 Danas malo obilazio banke.
20k na 5 godina, rata u rasponu od 370-380 KM. Uzmu ti jednu ratu unaprijed, plus osiguranje, cca 1000 te opale po usima nisi ni dobio pare. 5400 ostalo stambenog kredita. Na ruke bih dobio cca 13k. To je premalo.
Izgleda da cemo sacekati proljece, a mozda i kraj kredita za stan
Mislim da ti je u većini banaka kredit od 25000 na 6 godina, rata cca 410-415 KM.

Ne znam u kojim si bankama bio, ali mi to nešto visoka rata za kredit od 20 000.

edit: do mene, mislio sam da je kredit na 6 godina. Ispade da to nije uopšte velika rata i nemaš puno kamate.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#35445 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Rockefeller wrote: 16/11/2024 10:01 @kravamuzara

Imas PN.
Nije bila plata, javim ti cim bude :|
nauticamid
Posts: 1379
Joined: 14/05/2023 13:35

#35446 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by nauticamid »

ElRe wrote: 16/11/2024 05:51
sime_cipol wrote: 16/11/2024 00:02 Danas malo obilazio banke.
20k na 5 godina, rata u rasponu od 370-380 KM. Uzmu ti jednu ratu unaprijed, plus osiguranje, cca 1000 te opale po usima nisi ni dobio pare. 5400 ostalo stambenog kredita. Na ruke bih dobio cca 13k. To je premalo.
Izgleda da cemo sacekati proljece, a mozda i kraj kredita za stan
Procredit, Privredna banka Sa, ASA, Union...imaju neke akcije nenamjenskih kredita. Ne znam da li si njih obilazio.
ASA te odere na onim njihovim mjesečnim paketima gdje moraš potpisati ugovor za njih tokom cijelog ugovora za kredit. Mislim da mjesečno nije ispod 15KM.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23389
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#35447 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Najveca tragedija da mi "moja" banka u kojoj imam stambeni kredit, koji sam skoro isplatio, gdje su me poderali za kamate proteklih 15 godina, nudi lošije uslove nego NLB npr
Jeste to razlika u 5 KM, ali jarane :-)
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#35448 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

sime_cipol wrote: 16/11/2024 14:22 Najveca tragedija da mi "moja" banka u kojoj imam stambeni kredit, koji sam skoro isplatio, gdje su me poderali za kamate proteklih 15 godina, nudi lošije uslove nego NLB npr
Jeste to razlika u 5 KM, ali jarane :-)
Pregovaraj jebem ga ja, svi oni imaju lufta debelo da spuste.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23389
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#35449 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

kravamuzara wrote: 16/11/2024 14:25
sime_cipol wrote: 16/11/2024 14:22 Najveca tragedija da mi "moja" banka u kojoj imam stambeni kredit, koji sam skoro isplatio, gdje su me poderali za kamate proteklih 15 godina, nudi lošije uslove nego NLB npr
Jeste to razlika u 5 KM, ali jarane :-)
Pregovaraj jebem ga ja, svi oni imaju lufta debelo da spuste.
Gledao sam na netu ove banke sto je Elre postavio, cini mi se da je PBS najpovoljniji. Idemo u ponedjeljak na jos 3-4 pregovora.
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#35450 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

sime_cipol wrote: 16/11/2024 14:27
kravamuzara wrote: 16/11/2024 14:25
sime_cipol wrote: 16/11/2024 14:22 Najveca tragedija da mi "moja" banka u kojoj imam stambeni kredit, koji sam skoro isplatio, gdje su me poderali za kamate proteklih 15 godina, nudi lošije uslove nego NLB npr
Jeste to razlika u 5 KM, ali jarane :-)
Pregovaraj jebem ga ja, svi oni imaju lufta debelo da spuste.
Gledao sam na netu ove banke sto je Elre postavio, cini mi se da je PBS najpovoljniji. Idemo u ponedjeljak na jos 3-4 pregovora.
Sretno :)
Post Reply