F1 2008, 2009, 2010 and counting

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11

axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#34726 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by axe22 »

Maliodmene wrote: 27/10/2024 23:12
axe22 wrote: 27/10/2024 23:10
Maliodmene wrote: 27/10/2024 23:08

Imalo je veze sa Sainzom koji je plakao na radio kad mu je ovaj dosao u DRS, i od tada je poceo LICO svaki krug do kraja, samo poslusajte radio vezu, ovo je uzas sta su mu uradili.
Kad mu je dosao?
Od odlaska SC Lec nikad nije bio u Drs zoni u odnosu na Sainca, pogotov nakon zamjene guma.
Konstantno je bilo preko 5 sekundi
Na mediumu je bio u DRSU, od tad je i pocelo.

Nikako nije bio u drs zoni, da je bio sigurno bi napao.
Sainz je imao preko 1.5 sekundu ispred Lec kad je ovaj obisao Vers i Norisa.
User avatar
rovac13
Posts: 5761
Joined: 08/12/2013 16:17

#34727 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rovac13 »

Ja vas nista ne kontam.

SC bio odma posle starta.
Posle SC cim je ukljucen DRS sainc odma prosao max a

Kad su to vise bili sainc i lecler jedan drugom u drs u ?
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#34728 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by omega369 »

Ma hajde, to se bas ko kamate nesto racuna?! Ima neki pravilnik koji to kaze, sta li?!

Mislim 20 sekundi, ono... :-) nek mu bubreg jedan izvade sljedeci put
Last edited by omega369 on 27/10/2024 23:20, edited 1 time in total.
User avatar
PlusSA
Posts: 4252
Joined: 13/07/2011 16:51

#34729 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by PlusSA »

Ma Maxu je 20 sekundi kamata zbog prošle trke :-D
axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#34730 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by axe22 »

Eisenbahner1921 wrote: 27/10/2024 23:13
axe22 wrote: 27/10/2024 23:06
Maliodmene wrote: 27/10/2024 23:02

Lift and coast otkako je Lec bio u DRSu. Svaki krug mu je ponavljao do kraja trke. Uzeli su mu drugo mjesto, uzeli su mu pobjedu. Osjeca se frajer izdato, narusit ce ovo harmoniju u Ferrariju opasno.

To ide ako imas problem s gorivom, a posto je odradio najbrzi krug na kraju, tesko da je bio problem s potrosnjom.
Problem je zagrijavanje bolida, što je izraženo na ovoj stazi zbog nadmorske visine. Lift and coast također hladi bolid, kod Ferrarija je to bio problem cijeli vikend, zato se Sainz žalio kad je morao pojačati tempo u trci.

Moguce, inace ova staza je prosle godine vas odgovarala redbullu, tacnije hondinim motorima zbog turba.
A i ferrari je po slikama imao jedne od najveci otvora za hladenje.
Eisenbahner1921
Posts: 259
Joined: 29/09/2016 14:05

#34731 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Eisenbahner1921 »

omega369 wrote: 27/10/2024 23:13 Slazem se da treba kazna ali ovo je bas pretjerivanje bilo

Ja bih zbog ovih nedosljednih kazni u jednoj od narednih utrka namjerno izbacio lika van staze i pomirio se sa +10. Pa jel, drugi su duplo manje kazne dobijali za gore stvari

I trebaju uvesti iste sudije svaku utrku pa nek rak raka..
Nakon što je Masi otišao, govorilo se da će ga biti teško zamijeniti i da to nije lagan posao. Naravno da su ga morali skloniti zbog svih kontroverzi u zadnjoj trci te godine, ali realno ovo su danas bile 2 kazne po 5 sekundi. Jedino da su drugu kaznu okarakterisali kao dangerous driving ili kako već postoji u pravilniku, ali čista kompenzacija je bila danas.
Niko neće da spori da su kazne čiste, ali ko god imalo prati sport zna da "forcing another driver off the track" i "leaving the track and gaining an advantage" su 5 sekundi kazne.
Ne znam koliko je sad to moguće, realno i može se objektivno uraditi, ali ako ništa na pauzi prije nove sezone se fakat mora poraditi na pravilniku i definisanju nekih situacija. Isto sam spominjao i nakon Austina, a evo i sada.
Eisenbahner1921
Posts: 259
Joined: 29/09/2016 14:05

#34732 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Eisenbahner1921 »

rovac13 wrote: 27/10/2024 23:18 Ja vas nista ne kontam.

SC bio odma posle starta.
Posle SC cim je ukljucen DRS sainc odma prosao max a

Kad su to vise bili sainc i lecler jedan drugom u drs u ?
Bio je Leclerc par krugova nakon restarta u DRS zoni. Tad se Sainz žalio na radiju, a vrlo brzo je Leclerc počeo zaostajati.
axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#34733 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by axe22 »

rovac13 wrote: 27/10/2024 23:18 Ja vas nista ne kontam.

SC bio odma posle starta.
Posle SC cim je ukljucen DRS sainc odma prosao max a

Kad su to vise bili sainc i lecler jedan drugom u drs u ?
Ne znam ni ja, ali Maliodmene tvrdi da jesu.
(Jedini ako nismk gledali istu utrku)
User avatar
rovac13
Posts: 5761
Joined: 08/12/2013 16:17

#34734 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rovac13 »

axe22 wrote: 27/10/2024 23:16
Max to radi iz utrke u utrku, prije ide na kontakt nego sto ce prepustit poziciju brzem vozacu.
Ne radi to max drugim vozacima.
Samo Landu.

Mudrac.
Riskira i sudar zato sto ako otpadnu oba njemu pase za titulu.

Lik zeli titulu,i osvojice ju.
Bez obzira sta ko pricao o njemu.
Samo se titule broje.
Last edited by rovac13 on 27/10/2024 23:26, edited 1 time in total.
User avatar
House
Posts: 51327
Joined: 17/03/2010 15:36

#34735 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by House »

liyf wrote: 27/10/2024 23:11 e al lando je treći samo da vas podsjetimo, možda niste vidjeli
drugi!

ogromno.
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#34736 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by omega369 »

PlusSA wrote: 27/10/2024 23:20 Ma Maxu je 20 sekundi kamata zbog prošle trke :-D
Pa zato i kazem, ja bih sad namjerno ganjao tih +20 sekundi u sljedecim utrkama ali bi posljedice bile gore. Pa kad kaznjavas ovako za smijesne stvari u sporim zavojima, i nabijas nekakve kamate, onda...
User avatar
House
Posts: 51327
Joined: 17/03/2010 15:36

#34737 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by House »

Image

so close!
Maliodmene
Posts: 3400
Joined: 10/01/2020 13:36

#34738 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Maliodmene »

Ljudi ba jesmol gledali istu trku, Lec dosao u DRS, Sainz poceo kmecat, i od tad je poceo LICO mode i nagli pad u paceu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34739 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Maliodmene wrote: 27/10/2024 23:26 Ljudi ba jesmol gledali istu trku, Lec dosao u DRS, Sainz poceo kmecat, i od tad je poceo LICO mode i nagli pad u paceu.
U kojem krugu
User avatar
rovac13
Posts: 5761
Joined: 08/12/2013 16:17

#34740 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rovac13 »

Maliodmene wrote: 27/10/2024 23:26 Ljudi ba jesmol gledali istu trku, Lec dosao u DRS, Sainz poceo kmecat, i od tad je poceo LICO mode i nagli pad u paceu.
znas li u kom krugu je to bilo
Maliodmene
Posts: 3400
Joined: 10/01/2020 13:36

#34741 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Maliodmene »

_BataZiv_0809 wrote: 27/10/2024 23:31
Maliodmene wrote: 27/10/2024 23:26 Ljudi ba jesmol gledali istu trku, Lec dosao u DRS, Sainz poceo kmecat, i od tad je poceo LICO mode i nagli pad u paceu.
U kojem krugu
Ne znam tacno, razlika je dosla na 0.6s.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34742 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Maliodmene wrote: 27/10/2024 23:33
_BataZiv_0809 wrote: 27/10/2024 23:31
Maliodmene wrote: 27/10/2024 23:26 Ljudi ba jesmol gledali istu trku, Lec dosao u DRS, Sainz poceo kmecat, i od tad je poceo LICO mode i nagli pad u paceu.
U kojem krugu
Ne znam tacno, razlika je dosla na 0.6s.
Hajde nadji na live timingu pa nam postavi
Hakiz
Posts: 48387
Joined: 30/07/2015 20:01

#34743 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Hakiz »

omega369 wrote: 27/10/2024 23:19 Ma hajde, to se bas ko kamate nesto racuna?! Ima neki pravilnik koji to kaze, sta li?!

Mislim 20 sekundi, ono... :-) nek mu bubreg jedan izvade sljedeci put
Iskomunicirali sudije sa njim. Prošli put mu prošlo, ali da ne pomisli da će svaki. Smanji doživljaj. To su mu rekli sudije.
User avatar
rovac13
Posts: 5761
Joined: 08/12/2013 16:17

#34744 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rovac13 »

Sainz je iskoristio prvu priliku kad se drs ukljucio.I to je to.

Odmako maxu,samim tim i lecleru.
Ja se ne sjecam konrakta ni blizu sekunde.

Nisam valjda dremnuo :)
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21041
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#34745 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

Eisenbahner1921 wrote: 27/10/2024 23:20
omega369 wrote: 27/10/2024 23:13 Slazem se da treba kazna ali ovo je bas pretjerivanje bilo

Ja bih zbog ovih nedosljednih kazni u jednoj od narednih utrka namjerno izbacio lika van staze i pomirio se sa +10. Pa jel, drugi su duplo manje kazne dobijali za gore stvari

I trebaju uvesti iste sudije svaku utrku pa nek rak raka..
Nakon što je Masi otišao, govorilo se da će ga biti teško zamijeniti i da to nije lagan posao. Naravno da su ga morali skloniti zbog svih kontroverzi u zadnjoj trci te godine, ali realno ovo su danas bile 2 kazne po 5 sekundi. Jedino da su drugu kaznu okarakterisali kao dangerous driving ili kako već postoji u pravilniku, ali čista kompenzacija je bila danas.
Niko neće da spori da su kazne čiste, ali ko god imalo prati sport zna da "forcing another driver off the track" i "leaving the track and gaining an advantage" su 5 sekundi kazne.
Ne znam koliko je sad to moguće, realno i može se objektivno uraditi, ali ako ništa na pauzi prije nove sezone se fakat mora poraditi na pravilniku i definisanju nekih situacija. Isto sam spominjao i nakon Austina, a evo i sada.
Za ono u 8 krivini je 10 sekundi potpuno zasluzeno.
Za 4 krivinu, mozda malo previse, ali vjerovatno kazna kako bi se do kraja sezone pokusalo promijeniti nacin kako se Max brani.

Opet je nevjerovatno da je uspio doci do 6 mjesta, njemu je lakse, sad je Landu jos teze jer je Ferrari punim u igri
User avatar
rovac13
Posts: 5761
Joined: 08/12/2013 16:17

#34746 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rovac13 »

Jbg sad.

Prosle sedmice nas ubjedjuju kako je sve bilo po pravilima.

Veceras se provlace kroz pricu nake kamate od prosli put.

Kakve kamate ?
Zar niste rekli da je prosli put sve bilo uredu :) :) :)
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#34747 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

Maxu prakticno sljesece 4 trke treba 1 podij pa da sanse da Lando osvoji titulu postanu samo matematika

Edit: dobro mozda ima neke sanse jer su 2 sprinta
Last edited by Samprotivsviju on 27/10/2024 23:59, edited 1 time in total.
ifus
Posts: 247
Joined: 02/10/2009 00:09

#34748 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by ifus »

_BataZiv_0809 wrote: 27/10/2024 23:34
Maliodmene wrote: 27/10/2024 23:33
_BataZiv_0809 wrote: 27/10/2024 23:31

U kojem krugu
Ne znam tacno, razlika je dosla na 0.6s.
Hajde nadji na live timingu pa nam postavi
13., 14. i 15. krug
schindleroskar
Posts: 573
Joined: 11/06/2019 23:30

#34749 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by schindleroskar »

Samprotivsviju wrote: 27/10/2024 23:56 Maxu prakticno sljesece 4 trke treba 1 podij pa da sanse da Lando osvoji titulu postanu samo matematika
Najvjerovatnije.
Ali isto tako ako Max pretjera i izbaci sam sebe sa trke, Lando ima mnogo vece sanse za titulu+dva sprinta do kraja, tako da tu ima jos bodova
Postaje agresivniji Max iz trke u trku kako se pocinje gurat sa ostalim vozacima.
Ferrari je samo šlag na kraju sezone
Kako je pocela mislio sam da slijedi jos jedna uspavanka od sezone, a ustvari je najbolja od 2021. godine
User avatar
rovac13
Posts: 5761
Joined: 08/12/2013 16:17

#34750 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rovac13 »

Max bo trebalo da odustame jednom,da bi stvari postale ozbiljne.

Ako zavrsava 3-4 mjesta iza landa,opet nije dovoljno.

Ferari je problem :)
Post Reply