Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Mhmdblzvc17
Posts: 565
Joined: 06/10/2024 14:43

#4851 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Mhmdblzvc17 »

[/quote]
fusion_ba wrote: 21/10/2024 13:42
Mhmdblzvc17 wrote: 21/10/2024 10:16 Kakva im je ova aplikacija m-plati? Radi li dobro i je li pouzdana? Mislio sam je aktivirati, ali rekoh da vidim prvo iskustva.
Njihova verzija Google Pay, to jest plaćanje telefonom. :-D
Mislim da se mora aktivirati u poslovnici, ali nisam siguran.
Da, to znam. Ali me zanima da li je stabilna? Ima li problema? Mogu li ostaviti karticu kod kuće i znati da će u svakom trenutku raditi kada budem želio nešto platiti, a ne da bude čas hoće čas neće.
zippoo87 wrote: 21/10/2024 18:51 Radi li google pay sa karticom ove banke ?
Nisam nikada to povezivao,jer ne placam toliko sa karticom ali ovo sa telefonom je zgodno,samo prislonis i voila :D
Ne radi GPay još uvijek sa njihovim karticama i još uvijek neće uvesti, mada GPay 100 puta je bolje rješenje od njihovih aplikacija
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4852 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by zippoo87 »

A jesu seronje,ebala ih njihova app :D
barca_9
Posts: 40
Joined: 19/04/2012 13:43

#4853 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by barca_9 »

Imam tekući račun u Raiffeisen banci i kad mi neko zeli uplatiti novac, koji broj smijem da mu dam sa debitne kartice? Onaj prvi ili onaj drugi TRN broj što piše ispod imena?
User avatar
semsasuljakovic
Posts: 3684
Joined: 02/08/2015 21:30

#4854 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by semsasuljakovic »

barca_9 wrote: 26/10/2024 14:31 Imam tekući račun u Raiffeisen banci i kad mi neko zeli uplatiti novac, koji broj smijem da mu dam sa debitne kartice? Onaj prvi ili onaj drugi TRN broj što piše ispod imena?
TRN 16-cifreni.
Ako nema na kartici, imaš na ugovoru koji si potpisao s bankom.
barca_9
Posts: 40
Joined: 19/04/2012 13:43

#4855 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by barca_9 »

semsasuljakovic wrote: 26/10/2024 14:32
barca_9 wrote: 26/10/2024 14:31 Imam tekući račun u Raiffeisen banci i kad mi neko zeli uplatiti novac, koji broj smijem da mu dam sa debitne kartice? Onaj prvi ili onaj drugi TRN broj što piše ispod imena?
TRN 16-cifreni.
Ako nema na kartici, imaš na ugovoru koji si potpisao s bankom.
Ima, ima. Tako sam i predpostavljao.

Hvala :)
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4856 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by zippoo87 »

TRN je skracenica od "transaction number" ili ?
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2905
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#4857 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by moon_walker_90 »

zippoo87 wrote: 26/10/2024 23:12 TRN je skracenica od "transaction number" ili ?
Da, to je broj koji "vide" i ostale banke. Svaki TRN tekuceg racuna fizickog lica u RF krece sa 1613 i ima 16 cifara, kod unicredita pocinje sa 338 itd. Da bi neko iz RF uplatio na UC mora unijeti TRN kao racun primaoca.
User avatar
gentoo
Posts: 4593
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#4858 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by gentoo »

Ja sam ubjedjen da je TRN skraceno on Transakcijski racun
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2905
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#4859 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by moon_walker_90 »

gentoo wrote: 27/10/2024 10:35 Ja sam ubjedjen da je TRN skraceno on Transakcijski racun
Transaction reference number (TRN). Iako ovo po meni nije dobra oznaka za racun( trn po definiciji je broj naloga a ne broj racuna) al eto kod nas je ustaljena praksa da kad se kaze TRN da se misli na 16to cifreni broj racuna koji prepoznaju i ostale banke.
1Dante1
Posts: 4226
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#4860 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by 1Dante1 »

Naravno da se misli na broj od 16 cifara, jer recimo na Raiffeisen kartici pise TRN pa 16 brojeva.
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2905
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#4861 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by moon_walker_90 »

1Dante1 wrote: 27/10/2024 11:08 Naravno da se misli na broj od 16 cifara, jer recimo na Raiffeisen kartici pise TRN pa 16 brojeva.
16 cifara ima i broj kartice a nije trn. Broj koji krece kod RF sa 1613 i ima 16 cifri, kod unicredita krece sa 338 i ima 16 cifri, kod intese mislim da je 154 itd
1Dante1
Posts: 4226
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#4862 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by 1Dante1 »

Pise TRN i broj transakcijskog racuna. TRN je ispred brojeva koji pocinju sa 16
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2905
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#4863 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by moon_walker_90 »

1Dante1 wrote: 27/10/2024 22:58 Pise TRN i broj transakcijskog racuna. TRN je ispred brojeva koji pocinju sa 16
Znam, al pise li to na karticama mimo RF?
1Dante1
Posts: 4226
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#4864 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by 1Dante1 »

Mislimm da ne pise, ali sam se referirao na naslov teme :D
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2905
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#4865 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by moon_walker_90 »

1Dante1 wrote: 28/10/2024 15:22 Mislimm da ne pise, ali sam se referirao na naslov teme :D
:thumbup:
l33t
Posts: 4790
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#4866 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by l33t »

Nego, jel ko dobio ajfon
Hakiz
Posts: 48411
Joined: 30/07/2015 20:01

#4867 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Hakiz »

...
TheRedhead
Posts: 1078
Joined: 09/02/2015 18:27

#4868 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by TheRedhead »

Gledam sad na aplikaciji 2x su mi skinuli za godisnju naknadu 12KM u oktobru i novembru. Da li se to ikome desilo?
zecov
Posts: 282
Joined: 01/10/2012 12:09

#4869 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by zecov »

l33t wrote: 07/11/2024 11:16 Nego, jel ko dobio ajfon
ceka se naredni mjesec :)
Bobi
Forum administrator
Posts: 38021
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#4870 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Bobi »

:mrgreen: jel se računaju ove Temu uplate u ove transakcije ? Imam gomilu ovih po dvi tri marke(nisu temu), bude nešto...id3 mozda :skoljka: :mrgreen: .
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#4871 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by canvra888 »

Bobi wrote: 08/11/2024 09:05 :mrgreen: jel se računaju ove Temu uplate u ove transakcije ?
Jok. Transakcije izvršene preko mobilne aplikacije i POS terminala.
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#4872 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by bumerangss »

canvra888 wrote: 08/11/2024 13:11
Bobi wrote: 08/11/2024 09:05 :mrgreen: jel se računaju ove Temu uplate u ove transakcije ?
Jok. Transakcije izvršene preko mobilne aplikacije i POS terminala.
Ja apsolutno sve placam karticom pa cak i pizzu od 8 KM :D
Prosjdk mi je 2 do 3 x dnevno a neksd znam i 7 8 puta platiti karticom pa nikad nista nisam dobio :-)
Dr Arsla
Posts: 2076
Joined: 05/01/2013 16:16

#4873 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Dr Arsla »

bumerangss wrote: 08/11/2024 16:51
canvra888 wrote: 08/11/2024 13:11
Bobi wrote: 08/11/2024 09:05 :mrgreen: jel se računaju ove Temu uplate u ove transakcije ?
Jok. Transakcije izvršene preko mobilne aplikacije i POS terminala.
Ja apsolutno sve placam karticom pa cak i pizzu od 8 KM :D
Prosjdk mi je 2 do 3 x dnevno a neksd znam i 7 8 puta platiti karticom pa nikad nista nisam dobio :-)
Murate,baš si sreće qurate :mrgreen:
User avatar
Dinostula
Posts: 3788
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#4874 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Dinostula »

Ljudi zamoli me jaranica da joj uplatim 100KM da mi karticu odem na bankomat i bankomat mi pojede lovu nemam ni potvrde nista koji sam ja peh krv ti hebem. :lol:
daario naharis
Posts: 1067
Joined: 17/06/2015 19:42

#4875 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by daario naharis »

Dinostula wrote: 09/11/2024 13:22 Ljudi zamoli me jaranica da joj uplatim 100KM da mi karticu odem na bankomat i bankomat mi pojede lovu nemam ni potvrde nista koji sam ja peh krv ti hebem. :lol:
Prijavi u banci, kad budu praznili bankomat vratice ti pare.
Post Reply