F1 2008, 2009, 2010 and counting

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11

User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#34451 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by shalla »

Ja sam iskreno navijao da se obojica sudare i izbace jedan drugog sa trke ali obzirom na moju "sreću" sa odabirom klubova, to se neće desiti...
Meščini.da sam se u Barceloni rodio da bih morao navijati za Espanyol jer mi je dedo neki počasni član istog🙄
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#34452 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

_BataZiv_0809 wrote: 21/10/2024 11:47


Onda frajer gura Sainza van staze i sam izlazi van staze i vraca se ispred i opet nikome nista. Prvi krug kazu ne gleda se. Zasto se onda u Abu Dhabiju 2021. u prvom krugu polemiziralo isto sa Red Bullom koji je vristao trazeci poziciju?

Daj Bata :D pa kako je Max gurao Sainza sa staze ako je bio na vanjskoj strani i Sainz u unutrasnjoj a izletili na prosirenju vanjskog dijela krivine?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21041
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#34453 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

_BataZiv_0809 wrote: 21/10/2024 13:23
DaysleepeR wrote: 21/10/2024 12:49
_BataZiv_0809 wrote: 21/10/2024 12:43 Nisam fulio, Lewis je 2021. otisao van staze u odbrani
Fulio si jer nije on gurao Sainza van staze, već Sainz njega.
Ali se van staze vratio ispred
Bio je ispred i ostao ispred.
Bio je izguran sa staze.
Da ga je Sainz obisao morao je vratiti poziciju ili bi dobio 5 sekundi.
User avatar
rovac13
Posts: 5761
Joined: 08/12/2013 16:17

#34454 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rovac13 »

Daleko najgluplji sport :)

Neko se necem nada,trudi.......a neko je vec odlucio kome ide titula........kao i 2021 :)

Od 4 titule......2 ce biti poklonjene heheh
User avatar
rovac13
Posts: 5761
Joined: 08/12/2013 16:17

#34455 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rovac13 »

Da sam kojim slucajem Piastri......nebi me niko mogao zaustavit......nebi se obazirao na poslodavca.......pokupio bih ga gdje god bih stigao :)

Da vidimo sta bi tad sudije izmislile.
Mozda neke bodove za odustajanje.

Posle onog zadnjeg SC 2021 sve je moguce :)
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#34456 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

Meni je nekad neugodno ovdje citati postove, ne radi se vise ni o uzivanju u gledanju sporta, vec ocaju da vide u ovom slicaju Maxa kako izgubi :-)

Al bukvalno ocaj..

Mislim pocev od sebe, iako sam Maxov navijac pokusavam ostati koliko toliko objektivan, nisam zelio komentarisati posljednji incident Norrisa i Maxa jer ni sam nisam siguran, laicki mi je djelovalo kao cista situacija...

Ovdje se vise ne radi o navijanju za svog favorita, vec o mrznji prema jednom vozacu... i zelji da izgubi, bez obzira na cijenu – bilo to kroz sudare, kazne ili na stazi....U tom kontekstu, svi standardi padaju u vodu. Svaki Maxov potez se osudjuje, dok se identicni potezi protiv njega opravdavaju.
Last edited by Samprotivsviju on 21/10/2024 22:53, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34457 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Uvijek je tako kad jedan vozac dominira.
User avatar
rovac13
Posts: 5761
Joined: 08/12/2013 16:17

#34458 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rovac13 »

Kakvi standardi.

Tek sam sad gledao reprizu.
I ja sam konto navijaci jefnog i drugog kenjaju.

U prvom zavoju malo ga izbacio,standardno kamikaza loji nista nema izgubit ako se.sudare.Al ajd nije puno lik nas navikao da je to normalno.

Onda sainz ga pretice,max ne pusta,skrece sa staze ubrzava i odlazi naprijed........nikom nista......nit ferari kmeci nit sudije sta govore.......kontam max mudar.....nasao rupu u zakonu kako se moze odbranit od brzeg.

Kad na kraju identicno.....samo druga stran.......izbaci ga van pzno jace nego sto je sainz njeg.....jos je u max izletio standardno.....i onda ide nevidjeno kmecanje.......a od prije znamo kolko je taj lobi jak......ljudi izmislise SC pravilo kad je titula vec izgzbljena.

Ovdje ne postoje pravila po kojima se igra.Nego ima kadija koji kaze kako ce biti.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21041
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#34459 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

ne izgleda uopste kao da je neko nekog izbacio...

svasta se ovdje pise prema sjecanju i neprovjereno...

na slici je evidentno da Lando nije uspio preteci, i jedino sto je imao kao opciju ne da izadje sa staze da bi ga zaobisao

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34460 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Samprotivsviju wrote: 21/10/2024 17:32
_BataZiv_0809 wrote: 21/10/2024 11:47


Onda frajer gura Sainza van staze i sam izlazi van staze i vraca se ispred i opet nikome nista. Prvi krug kazu ne gleda se. Zasto se onda u Abu Dhabiju 2021. u prvom krugu polemiziralo isto sa Red Bullom koji je vristao trazeci poziciju?

Daj Bata :D pa kako je Max gurao Sainza sa staze ako je bio na vanjskoj strani i Sainz u unutrasnjoj a izletili na prosirenju vanjskog dijela krivine?
Upravu si. Mislio sam na izlazak sa staze u odbrani i vracanje nazad na nacin na koji je to Max uradio.
DaysleepeR wrote: 22/10/2024 07:22 ne izgleda uopste kao da je neko nekog izbacio...

svasta se ovdje pise prema sjecanju i neprovjereno...

na slici je evidentno da Lando nije uspio preteci, i jedino sto je imao kao opciju ne da izadje sa staze da bi ga zaobisao


Sve je do momenta fotografisanja.
Lando je bio ispred na prilasku tjemenu krivine ali Max onda radi isto sto je radio i Lewisu-prekasno koci na nacin da kompromituje ulazak u narednu krivinu u namjeri da onog iza sebe otjera van staze.

Dakle frajer uopste nema namjeru da prodje narednu krivinu ispravno ili sto bi rekli "ne skrece".
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34461 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

DaysleepeR wrote: 21/10/2024 21:41
_BataZiv_0809 wrote: 21/10/2024 13:23
DaysleepeR wrote: 21/10/2024 12:49

Fulio si jer nije on gurao Sainza van staze, već Sainz njega.
Ali se van staze vratio ispred
Bio je ispred i ostao ispred.
Bio je izguran sa staze.
Da ga je Sainz obisao morao je vratiti poziciju ili bi dobio 5 sekundi.
Going off the track and gaining advantage je bio prigovor Red Bulla za incident u prvom krugu VN AD 2021. To je moj point.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34462 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

rovac13 wrote: 21/10/2024 23:21 Ovdje ne postoje pravila po kojima se igra.Nego ima kadija koji kaze kako ce biti.
Ovako je doslovno pisalo u pravilima. Bio je jedan clan 15.3 cini mi se koji je Race directoru davao faraonske ovlasti u tumacenju i primjeni pravila.

Sto je apsolutni nonsens.

Jer kako da spremas taktiku i strategiju kroz razlicite scenarije kad neko ima mogucnost da potezom pera mijenja pravila kako mu puhne?

Ali mnogi su se uhvatili odbrane tog pravila u epilogu 2021. ukljucujuci urednika jednog poznatog F1 portala na nasem jeziku. Samo zato sto mu se svidio ishod trke koju je taj potez donio.

Ludilo :-)
User avatar
PlusSA
Posts: 4252
Joined: 13/07/2011 16:51

#34463 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by PlusSA »

Meni nije jasno da Lando nije uspio na DRS pravcima da pretekne Max-a.
Teško je u krivinama nešto napraviti, pogotov kad imaš protivnika koji je prljav i na sve nacine ne dozvoljava preticanje.
Bolidi su otisli u tacku sa dimenzijama a staze ostale iste nema tu mnogo prostora.

Šteta što su Landu dali 5x sekundi, bolje da su pustili sve da opet imamo napetu sezonu do kraja (što je i cilj nama koji gledamo).

Nek Piastri lupi Maxa u Meksiku gdje je taj team work :D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21041
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#34464 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

_BataZiv_0809 wrote: 22/10/2024 07:59
DaysleepeR wrote: 21/10/2024 21:41
_BataZiv_0809 wrote: 21/10/2024 13:23

Ali se van staze vratio ispred
Bio je ispred i ostao ispred.
Bio je izguran sa staze.
Da ga je Sainz obisao morao je vratiti poziciju ili bi dobio 5 sekundi.
Going off the track and gaining advantage je bio prigovor Red Bulla za incident u prvom krugu VN AD 2021. To je moj point.
Pa je li ikakav drugačiji ishod bio nego sad u Austinu?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21041
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#34465 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

_BataZiv_0809 wrote: 22/10/2024 07:35
Samprotivsviju wrote: 21/10/2024 17:32
_BataZiv_0809 wrote: 21/10/2024 11:47


Onda frajer gura Sainza van staze i sam izlazi van staze i vraca se ispred i opet nikome nista. Prvi krug kazu ne gleda se. Zasto se onda u Abu Dhabiju 2021. u prvom krugu polemiziralo isto sa Red Bullom koji je vristao trazeci poziciju?

Daj Bata :D pa kako je Max gurao Sainza sa staze ako je bio na vanjskoj strani i Sainz u unutrasnjoj a izletili na prosirenju vanjskog dijela krivine?
Upravu si. Mislio sam na izlazak sa staze u odbrani i vracanje nazad na nacin na koji je to Max uradio.
DaysleepeR wrote: 22/10/2024 07:22 ne izgleda uopste kao da je neko nekog izbacio...

svasta se ovdje pise prema sjecanju i neprovjereno...

na slici je evidentno da Lando nije uspio preteci, i jedino sto je imao kao opciju ne da izadje sa staze da bi ga zaobisao


Sve je do momenta fotografisanja.
Lando je bio ispred na prilasku tjemenu krivine ali Max onda radi isto sto je radio i Lewisu-prekasno koci na nacin da kompromituje ulazak u narednu krivinu u namjeri da onog iza sebe otjera van staze.

Dakle frajer uopste nema namjeru da prodje narednu krivinu ispravno ili sto bi rekli "ne skrece".
Ovaj potez je Hamilton izmislio :D
Zaista mislim da i ti to dobro znaš :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34466 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

DaysleepeR wrote: 22/10/2024 08:36
Ovaj potez je Hamilton izmislio :D
Zaista mislim da i ti to dobro znaš :D
https://www.planetf1.com/features/verst ... a-decision

Evo ti dobar tekst
U njemu je problematizovano ono sto sam ti jutros napisao
Da je Max prekasno kocio bez namjere da prodje naredni zavoj i da tako prividno stekne prednost koju pravilnik daje vozacu koji se brani
Ako ti bude mrsko citat evo kljucne stvari:
Spoiler
Show
Lando je bio ispred na pravcu i autor je misljenja da je u ovom slucaju on bio taj koji se brani a ne vice versa
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34467 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

PlusSA wrote: 22/10/2024 08:34 Meni nije jasno da Lando nije uspio na DRS pravcima da pretekne Max-a.
Teško je u krivinama nešto napraviti, pogotov kad imaš protivnika koji je prljav i na sve nacine ne dozvoljava preticanje.
Bolidi su otisli u tacku sa dimenzijama a staze ostale iste nema tu mnogo prostora.

Šteta što su Landu dali 5x sekundi, bolje da su pustili sve da opet imamo napetu sezonu do kraja (što je i cilj nama koji gledamo).

Nek Piastri lupi Maxa u Meksiku gdje je taj team work :D
Pa jeste ga pretekao na pravcu
Pa je ovaj kasno kocio i izgurao ih obojicu sa staze
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21041
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#34468 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

_BataZiv_0809 wrote: 22/10/2024 09:16
DaysleepeR wrote: 22/10/2024 08:36
Ovaj potez je Hamilton izmislio :D
Zaista mislim da i ti to dobro znaš :D
https://www.planetf1.com/features/verst ... a-decision

Evo ti dobar tekst
U njemu je problematizovano ono sto sam ti jutros napisao
Da je Max prekasno kocio bez namjere da prodje naredni zavoj i da tako prividno stekne prednost koju pravilnik daje vozacu koji se brani
Ako ti bude mrsko citat evo kljucne stvari:
Spoiler
Show
Lando je bio ispred na pravcu i autor je misljenja da je u ovom slucaju on bio taj koji se brani a ne vice versa
Ali ja ne vidim ništa sporno u tome.
To je vozačko umijeće i mangupluk.
Ova tema je nivoa osnovne škole, isključivo se navijački posmatra.
Norris nema vještinu da pretekne Max-a na čist način i vazda ga izda strpljenje i zavali se u ove kontraverzne situacije.
Još od Austrije pa do danas.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21041
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#34469 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

_BataZiv_0809 wrote: 22/10/2024 09:17
PlusSA wrote: 22/10/2024 08:34 Meni nije jasno da Lando nije uspio na DRS pravcima da pretekne Max-a.
Teško je u krivinama nešto napraviti, pogotov kad imaš protivnika koji je prljav i na sve nacine ne dozvoljava preticanje.
Bolidi su otisli u tacku sa dimenzijama a staze ostale iste nema tu mnogo prostora.

Šteta što su Landu dali 5x sekundi, bolje da su pustili sve da opet imamo napetu sezonu do kraja (što je i cilj nama koji gledamo).

Nek Piastri lupi Maxa u Meksiku gdje je taj team work :D
Pa jeste ga pretekao na pravcu
Pa je ovaj kasno kocio i izgurao ih obojicu sa staze
NIje ga pretekao na pravcu, već je kasno kočio i overshotao i radi toga izletio sa staze.
Na slici se jasno vidi da nisu bolidima ni blizu bili, nema govora da ga je izgurao.
User avatar
PlusSA
Posts: 4252
Joined: 13/07/2011 16:51

#34470 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by PlusSA »

_BataZiv_0809 wrote: 22/10/2024 09:17
PlusSA wrote: 22/10/2024 08:34 Meni nije jasno da Lando nije uspio na DRS pravcima da pretekne Max-a.
Teško je u krivinama nešto napraviti, pogotov kad imaš protivnika koji je prljav i na sve nacine ne dozvoljava preticanje.
Bolidi su otisli u tacku sa dimenzijama a staze ostale iste nema tu mnogo prostora.

Šteta što su Landu dali 5x sekundi, bolje da su pustili sve da opet imamo napetu sezonu do kraja (što je i cilj nama koji gledamo).

Nek Piastri lupi Maxa u Meksiku gdje je taj team work :D
Pa jeste ga pretekao na pravcu
Pa je ovaj kasno kocio i izgurao ih obojicu sa staze
Sad mi izađe klip identicna situacija ista krivina 1 krug Max pretice Sainza a 52 krug Lando pretice Maxa gotov sve copy paste samo što drugi put ovaj dobija 5 sekundi jbg.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21041
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#34471 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

PlusSA wrote: 22/10/2024 09:25
_BataZiv_0809 wrote: 22/10/2024 09:17
PlusSA wrote: 22/10/2024 08:34 Meni nije jasno da Lando nije uspio na DRS pravcima da pretekne Max-a.
Teško je u krivinama nešto napraviti, pogotov kad imaš protivnika koji je prljav i na sve nacine ne dozvoljava preticanje.
Bolidi su otisli u tacku sa dimenzijama a staze ostale iste nema tu mnogo prostora.

Šteta što su Landu dali 5x sekundi, bolje da su pustili sve da opet imamo napetu sezonu do kraja (što je i cilj nama koji gledamo).

Nek Piastri lupi Maxa u Meksiku gdje je taj team work :D
Pa jeste ga pretekao na pravcu
Pa je ovaj kasno kocio i izgurao ih obojicu sa staze
Sad mi izađe klip identicna situacija ista krivina 1 krug Max pretice Sainza a 52 krug Lando pretice Maxa gotov sve copy paste samo što drugi put ovaj dobija 5 sekundi jbg.
Nije Max preticao Sainza već obratno.
Razlika ogromna.
User avatar
PlusSA
Posts: 4252
Joined: 13/07/2011 16:51

#34472 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by PlusSA »

DaysleepeR wrote: 22/10/2024 09:28
PlusSA wrote: 22/10/2024 09:25
_BataZiv_0809 wrote: 22/10/2024 09:17

Pa jeste ga pretekao na pravcu
Pa je ovaj kasno kocio i izgurao ih obojicu sa staze
Sad mi izađe klip identicna situacija ista krivina 1 krug Max pretice Sainza a 52 krug Lando pretice Maxa gotov sve copy paste samo što drugi put ovaj dobija 5 sekundi jbg.
Nije Max preticao Sainza već obratno.
Razlika ogromna.
E da, al je iskoristio prednost manje tačke kocenja mogao imati vecu brzinu i lagano obišao Sainza koji ga je lagano zeznuo i fino ušao u krivinu (kako i treba) fenomenalno preticanje od strane Sainza bi to bilo da ovaj nije otišao vani pa uzeo zamah da ga pretekne.
Da je bio zid Max bi izgubio poziciju i to je to, kao kad je Piastri skoro Landu uzeo u krivini poziciju.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21041
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#34473 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

Generalno sve nebitno za ukupnu sliku, Lando mora da bude prvi u svakoj trci, a ako je moguće da je Max četvrti.

Sve dok su pozicijama jedan uz drugog, bez obzira, prvi drugi, treći četvrti, ko god da je ispred ili iza, ništa se ne dešava u poretku.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#34474 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

PlusSA wrote: 22/10/2024 09:33
DaysleepeR wrote: 22/10/2024 09:28
PlusSA wrote: 22/10/2024 09:25

Sad mi izađe klip identicna situacija ista krivina 1 krug Max pretice Sainza a 52 krug Lando pretice Maxa gotov sve copy paste samo što drugi put ovaj dobija 5 sekundi jbg.
Nije Max preticao Sainza već obratno.
Razlika ogromna.
E da, al je iskoristio prednost manje tačke kocenja mogao imati vecu brzinu i lagano obišao Sainza koji ga je lagano zeznuo i fino ušao u krivinu (kako i treba) fenomenalno preticanje od strane Sainza bi to bilo da ovaj nije otišao vani pa uzeo zamah da ga pretekne.
Da je bio zid Max bi izgubio poziciju i to je to, kao kad je Piastri skoro Landu uzeo u krivini poziciju.
Ne razumio bas najbolje, Max nije prestigao Sainza vec je Sainz, nakon sto je Max izletio sa staze, pustio Maxa da se vrati na poziciju prije krivine. Pogledaj highlights ili konkretnu taj momenat pa ces vidjeti da je Sainz zapravo usporio i pustio Maxa da se vrati na stazu i poziciju.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34475 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

DaysleepeR wrote: 22/10/2024 10:22 Generalno sve nebitno za ukupnu sliku, Lando mora da bude prvi u svakoj trci, a ako je moguće da je Max četvrti.

Sve dok su pozicijama jedan uz drugog, bez obzira, prvi drugi, treći četvrti, ko god da je ispred ili iza, ništa se ne dešava u poretku.
Bez Maxovog DNF sasvim je jasno da su sanse da Lando osvoji naslov cisto teoretske.

A rasprava o sudjenju je bitna bez obzira na aktere, ne vidim razloga da se ta tema toliko izbjegava.
Post Reply