Meščini.da sam se u Barceloni rodio da bih morao navijati za Espanyol jer mi je dedo neki počasni član istog
F1 2008, 2009, 2010 and counting
Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#34451 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ja sam iskreno navijao da se obojica sudare i izbace jedan drugog sa trke ali obzirom na moju "sreću" sa odabirom klubova, to se neće desiti...
Meščini.da sam se u Barceloni rodio da bih morao navijati za Espanyol jer mi je dedo neki počasni član istog
Meščini.da sam se u Barceloni rodio da bih morao navijati za Espanyol jer mi je dedo neki počasni član istog
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#34452 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Daj Bata_BataZiv_0809 wrote: ↑21/10/2024 11:47
Onda frajer gura Sainza van staze i sam izlazi van staze i vraca se ispred i opet nikome nista. Prvi krug kazu ne gleda se. Zasto se onda u Abu Dhabiju 2021. u prvom krugu polemiziralo isto sa Red Bullom koji je vristao trazeci poziciju?
- DaysleepeR
- Posts: 21041
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#34453 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Bio je ispred i ostao ispred._BataZiv_0809 wrote: ↑21/10/2024 13:23Ali se van staze vratio ispred
Bio je izguran sa staze.
Da ga je Sainz obisao morao je vratiti poziciju ili bi dobio 5 sekundi.
- rovac13
- Posts: 5761
- Joined: 08/12/2013 16:17
#34454 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Daleko najgluplji sport 
Neko se necem nada,trudi.......a neko je vec odlucio kome ide titula........kao i 2021
Od 4 titule......2 ce biti poklonjene heheh
Neko se necem nada,trudi.......a neko je vec odlucio kome ide titula........kao i 2021
Od 4 titule......2 ce biti poklonjene heheh
- rovac13
- Posts: 5761
- Joined: 08/12/2013 16:17
#34455 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Da sam kojim slucajem Piastri......nebi me niko mogao zaustavit......nebi se obazirao na poslodavca.......pokupio bih ga gdje god bih stigao 
Da vidimo sta bi tad sudije izmislile.
Mozda neke bodove za odustajanje.
Posle onog zadnjeg SC 2021 sve je moguce
Da vidimo sta bi tad sudije izmislile.
Mozda neke bodove za odustajanje.
Posle onog zadnjeg SC 2021 sve je moguce
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#34456 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Meni je nekad neugodno ovdje citati postove, ne radi se vise ni o uzivanju u gledanju sporta, vec ocaju da vide u ovom slicaju Maxa kako izgubi 
Al bukvalno ocaj..
Mislim pocev od sebe, iako sam Maxov navijac pokusavam ostati koliko toliko objektivan, nisam zelio komentarisati posljednji incident Norrisa i Maxa jer ni sam nisam siguran, laicki mi je djelovalo kao cista situacija...
Ovdje se vise ne radi o navijanju za svog favorita, vec o mrznji prema jednom vozacu... i zelji da izgubi, bez obzira na cijenu – bilo to kroz sudare, kazne ili na stazi....U tom kontekstu, svi standardi padaju u vodu. Svaki Maxov potez se osudjuje, dok se identicni potezi protiv njega opravdavaju.
Al bukvalno ocaj..
Mislim pocev od sebe, iako sam Maxov navijac pokusavam ostati koliko toliko objektivan, nisam zelio komentarisati posljednji incident Norrisa i Maxa jer ni sam nisam siguran, laicki mi je djelovalo kao cista situacija...
Ovdje se vise ne radi o navijanju za svog favorita, vec o mrznji prema jednom vozacu... i zelji da izgubi, bez obzira na cijenu – bilo to kroz sudare, kazne ili na stazi....U tom kontekstu, svi standardi padaju u vodu. Svaki Maxov potez se osudjuje, dok se identicni potezi protiv njega opravdavaju.
Last edited by Samprotivsviju on 21/10/2024 22:53, edited 1 time in total.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#34457 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Uvijek je tako kad jedan vozac dominira.
- rovac13
- Posts: 5761
- Joined: 08/12/2013 16:17
#34458 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Kakvi standardi.
Tek sam sad gledao reprizu.
I ja sam konto navijaci jefnog i drugog kenjaju.
U prvom zavoju malo ga izbacio,standardno kamikaza loji nista nema izgubit ako se.sudare.Al ajd nije puno lik nas navikao da je to normalno.
Onda sainz ga pretice,max ne pusta,skrece sa staze ubrzava i odlazi naprijed........nikom nista......nit ferari kmeci nit sudije sta govore.......kontam max mudar.....nasao rupu u zakonu kako se moze odbranit od brzeg.
Kad na kraju identicno.....samo druga stran.......izbaci ga van pzno jace nego sto je sainz njeg.....jos je u max izletio standardno.....i onda ide nevidjeno kmecanje.......a od prije znamo kolko je taj lobi jak......ljudi izmislise SC pravilo kad je titula vec izgzbljena.
Ovdje ne postoje pravila po kojima se igra.Nego ima kadija koji kaze kako ce biti.
Tek sam sad gledao reprizu.
I ja sam konto navijaci jefnog i drugog kenjaju.
U prvom zavoju malo ga izbacio,standardno kamikaza loji nista nema izgubit ako se.sudare.Al ajd nije puno lik nas navikao da je to normalno.
Onda sainz ga pretice,max ne pusta,skrece sa staze ubrzava i odlazi naprijed........nikom nista......nit ferari kmeci nit sudije sta govore.......kontam max mudar.....nasao rupu u zakonu kako se moze odbranit od brzeg.
Kad na kraju identicno.....samo druga stran.......izbaci ga van pzno jace nego sto je sainz njeg.....jos je u max izletio standardno.....i onda ide nevidjeno kmecanje.......a od prije znamo kolko je taj lobi jak......ljudi izmislise SC pravilo kad je titula vec izgzbljena.
Ovdje ne postoje pravila po kojima se igra.Nego ima kadija koji kaze kako ce biti.
- DaysleepeR
- Posts: 21041
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#34459 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
ne izgleda uopste kao da je neko nekog izbacio...
svasta se ovdje pise prema sjecanju i neprovjereno...
na slici je evidentno da Lando nije uspio preteci, i jedino sto je imao kao opciju ne da izadje sa staze da bi ga zaobisao
svasta se ovdje pise prema sjecanju i neprovjereno...
na slici je evidentno da Lando nije uspio preteci, i jedino sto je imao kao opciju ne da izadje sa staze da bi ga zaobisao
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#34460 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Upravu si. Mislio sam na izlazak sa staze u odbrani i vracanje nazad na nacin na koji je to Max uradio.Samprotivsviju wrote: ↑21/10/2024 17:32Daj Bata_BataZiv_0809 wrote: ↑21/10/2024 11:47
Onda frajer gura Sainza van staze i sam izlazi van staze i vraca se ispred i opet nikome nista. Prvi krug kazu ne gleda se. Zasto se onda u Abu Dhabiju 2021. u prvom krugu polemiziralo isto sa Red Bullom koji je vristao trazeci poziciju?
pa kako je Max gurao Sainza sa staze ako je bio na vanjskoj strani i Sainz u unutrasnjoj a izletili na prosirenju vanjskog dijela krivine?
DaysleepeR wrote: ↑22/10/2024 07:22 ne izgleda uopste kao da je neko nekog izbacio...
svasta se ovdje pise prema sjecanju i neprovjereno...
na slici je evidentno da Lando nije uspio preteci, i jedino sto je imao kao opciju ne da izadje sa staze da bi ga zaobisao
Sve je do momenta fotografisanja.
Lando je bio ispred na prilasku tjemenu krivine ali Max onda radi isto sto je radio i Lewisu-prekasno koci na nacin da kompromituje ulazak u narednu krivinu u namjeri da onog iza sebe otjera van staze.
Dakle frajer uopste nema namjeru da prodje narednu krivinu ispravno ili sto bi rekli "ne skrece".
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#34461 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Going off the track and gaining advantage je bio prigovor Red Bulla za incident u prvom krugu VN AD 2021. To je moj point.DaysleepeR wrote: ↑21/10/2024 21:41Bio je ispred i ostao ispred.
Bio je izguran sa staze.
Da ga je Sainz obisao morao je vratiti poziciju ili bi dobio 5 sekundi.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#34462 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ovako je doslovno pisalo u pravilima. Bio je jedan clan 15.3 cini mi se koji je Race directoru davao faraonske ovlasti u tumacenju i primjeni pravila.
Sto je apsolutni nonsens.
Jer kako da spremas taktiku i strategiju kroz razlicite scenarije kad neko ima mogucnost da potezom pera mijenja pravila kako mu puhne?
Ali mnogi su se uhvatili odbrane tog pravila u epilogu 2021. ukljucujuci urednika jednog poznatog F1 portala na nasem jeziku. Samo zato sto mu se svidio ishod trke koju je taj potez donio.
Ludilo
- PlusSA
- Posts: 4252
- Joined: 13/07/2011 16:51
#34463 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Meni nije jasno da Lando nije uspio na DRS pravcima da pretekne Max-a.
Teško je u krivinama nešto napraviti, pogotov kad imaš protivnika koji je prljav i na sve nacine ne dozvoljava preticanje.
Bolidi su otisli u tacku sa dimenzijama a staze ostale iste nema tu mnogo prostora.
Šteta što su Landu dali 5x sekundi, bolje da su pustili sve da opet imamo napetu sezonu do kraja (što je i cilj nama koji gledamo).
Nek Piastri lupi Maxa u Meksiku gdje je taj team work
Teško je u krivinama nešto napraviti, pogotov kad imaš protivnika koji je prljav i na sve nacine ne dozvoljava preticanje.
Bolidi su otisli u tacku sa dimenzijama a staze ostale iste nema tu mnogo prostora.
Šteta što su Landu dali 5x sekundi, bolje da su pustili sve da opet imamo napetu sezonu do kraja (što je i cilj nama koji gledamo).
Nek Piastri lupi Maxa u Meksiku gdje je taj team work
- DaysleepeR
- Posts: 21041
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#34464 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Pa je li ikakav drugačiji ishod bio nego sad u Austinu?_BataZiv_0809 wrote: ↑22/10/2024 07:59Going off the track and gaining advantage je bio prigovor Red Bulla za incident u prvom krugu VN AD 2021. To je moj point.DaysleepeR wrote: ↑21/10/2024 21:41Bio je ispred i ostao ispred.
Bio je izguran sa staze.
Da ga je Sainz obisao morao je vratiti poziciju ili bi dobio 5 sekundi.
- DaysleepeR
- Posts: 21041
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#34465 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ovaj potez je Hamilton izmislio_BataZiv_0809 wrote: ↑22/10/2024 07:35Upravu si. Mislio sam na izlazak sa staze u odbrani i vracanje nazad na nacin na koji je to Max uradio.Samprotivsviju wrote: ↑21/10/2024 17:32Daj Bata_BataZiv_0809 wrote: ↑21/10/2024 11:47
Onda frajer gura Sainza van staze i sam izlazi van staze i vraca se ispred i opet nikome nista. Prvi krug kazu ne gleda se. Zasto se onda u Abu Dhabiju 2021. u prvom krugu polemiziralo isto sa Red Bullom koji je vristao trazeci poziciju?
pa kako je Max gurao Sainza sa staze ako je bio na vanjskoj strani i Sainz u unutrasnjoj a izletili na prosirenju vanjskog dijela krivine?
DaysleepeR wrote: ↑22/10/2024 07:22 ne izgleda uopste kao da je neko nekog izbacio...
svasta se ovdje pise prema sjecanju i neprovjereno...
na slici je evidentno da Lando nije uspio preteci, i jedino sto je imao kao opciju ne da izadje sa staze da bi ga zaobisao
Sve je do momenta fotografisanja.
Lando je bio ispred na prilasku tjemenu krivine ali Max onda radi isto sto je radio i Lewisu-prekasno koci na nacin da kompromituje ulazak u narednu krivinu u namjeri da onog iza sebe otjera van staze.
Dakle frajer uopste nema namjeru da prodje narednu krivinu ispravno ili sto bi rekli "ne skrece".
Zaista mislim da i ti to dobro znaš
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#34466 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
https://www.planetf1.com/features/verst ... a-decisionDaysleepeR wrote: ↑22/10/2024 08:36
Ovaj potez je Hamilton izmislio
Zaista mislim da i ti to dobro znaš![]()
Evo ti dobar tekst
U njemu je problematizovano ono sto sam ti jutros napisao
Da je Max prekasno kocio bez namjere da prodje naredni zavoj i da tako prividno stekne prednost koju pravilnik daje vozacu koji se brani
Ako ti bude mrsko citat evo kljucne stvari:
Spoiler
Show
Lando je bio ispred na pravcu i autor je misljenja da je u ovom slucaju on bio taj koji se brani a ne vice versa
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#34467 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Pa jeste ga pretekao na pravcuPlusSA wrote: ↑22/10/2024 08:34 Meni nije jasno da Lando nije uspio na DRS pravcima da pretekne Max-a.
Teško je u krivinama nešto napraviti, pogotov kad imaš protivnika koji je prljav i na sve nacine ne dozvoljava preticanje.
Bolidi su otisli u tacku sa dimenzijama a staze ostale iste nema tu mnogo prostora.
Šteta što su Landu dali 5x sekundi, bolje da su pustili sve da opet imamo napetu sezonu do kraja (što je i cilj nama koji gledamo).
Nek Piastri lupi Maxa u Meksiku gdje je taj team work![]()
Pa je ovaj kasno kocio i izgurao ih obojicu sa staze
- DaysleepeR
- Posts: 21041
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#34468 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ali ja ne vidim ništa sporno u tome._BataZiv_0809 wrote: ↑22/10/2024 09:16https://www.planetf1.com/features/verst ... a-decisionDaysleepeR wrote: ↑22/10/2024 08:36
Ovaj potez je Hamilton izmislio
Zaista mislim da i ti to dobro znaš![]()
Evo ti dobar tekst
U njemu je problematizovano ono sto sam ti jutros napisao
Da je Max prekasno kocio bez namjere da prodje naredni zavoj i da tako prividno stekne prednost koju pravilnik daje vozacu koji se brani
Ako ti bude mrsko citat evo kljucne stvari:
SpoilerShowLando je bio ispred na pravcu i autor je misljenja da je u ovom slucaju on bio taj koji se brani a ne vice versa
To je vozačko umijeće i mangupluk.
Ova tema je nivoa osnovne škole, isključivo se navijački posmatra.
Norris nema vještinu da pretekne Max-a na čist način i vazda ga izda strpljenje i zavali se u ove kontraverzne situacije.
Još od Austrije pa do danas.
- DaysleepeR
- Posts: 21041
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#34469 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
NIje ga pretekao na pravcu, već je kasno kočio i overshotao i radi toga izletio sa staze._BataZiv_0809 wrote: ↑22/10/2024 09:17Pa jeste ga pretekao na pravcuPlusSA wrote: ↑22/10/2024 08:34 Meni nije jasno da Lando nije uspio na DRS pravcima da pretekne Max-a.
Teško je u krivinama nešto napraviti, pogotov kad imaš protivnika koji je prljav i na sve nacine ne dozvoljava preticanje.
Bolidi su otisli u tacku sa dimenzijama a staze ostale iste nema tu mnogo prostora.
Šteta što su Landu dali 5x sekundi, bolje da su pustili sve da opet imamo napetu sezonu do kraja (što je i cilj nama koji gledamo).
Nek Piastri lupi Maxa u Meksiku gdje je taj team work![]()
Pa je ovaj kasno kocio i izgurao ih obojicu sa staze
Na slici se jasno vidi da nisu bolidima ni blizu bili, nema govora da ga je izgurao.
- PlusSA
- Posts: 4252
- Joined: 13/07/2011 16:51
#34470 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Sad mi izađe klip identicna situacija ista krivina 1 krug Max pretice Sainza a 52 krug Lando pretice Maxa gotov sve copy paste samo što drugi put ovaj dobija 5 sekundi jbg._BataZiv_0809 wrote: ↑22/10/2024 09:17Pa jeste ga pretekao na pravcuPlusSA wrote: ↑22/10/2024 08:34 Meni nije jasno da Lando nije uspio na DRS pravcima da pretekne Max-a.
Teško je u krivinama nešto napraviti, pogotov kad imaš protivnika koji je prljav i na sve nacine ne dozvoljava preticanje.
Bolidi su otisli u tacku sa dimenzijama a staze ostale iste nema tu mnogo prostora.
Šteta što su Landu dali 5x sekundi, bolje da su pustili sve da opet imamo napetu sezonu do kraja (što je i cilj nama koji gledamo).
Nek Piastri lupi Maxa u Meksiku gdje je taj team work![]()
Pa je ovaj kasno kocio i izgurao ih obojicu sa staze
- DaysleepeR
- Posts: 21041
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#34471 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Nije Max preticao Sainza već obratno.PlusSA wrote: ↑22/10/2024 09:25Sad mi izađe klip identicna situacija ista krivina 1 krug Max pretice Sainza a 52 krug Lando pretice Maxa gotov sve copy paste samo što drugi put ovaj dobija 5 sekundi jbg._BataZiv_0809 wrote: ↑22/10/2024 09:17Pa jeste ga pretekao na pravcuPlusSA wrote: ↑22/10/2024 08:34 Meni nije jasno da Lando nije uspio na DRS pravcima da pretekne Max-a.
Teško je u krivinama nešto napraviti, pogotov kad imaš protivnika koji je prljav i na sve nacine ne dozvoljava preticanje.
Bolidi su otisli u tacku sa dimenzijama a staze ostale iste nema tu mnogo prostora.
Šteta što su Landu dali 5x sekundi, bolje da su pustili sve da opet imamo napetu sezonu do kraja (što je i cilj nama koji gledamo).
Nek Piastri lupi Maxa u Meksiku gdje je taj team work![]()
Pa je ovaj kasno kocio i izgurao ih obojicu sa staze
Razlika ogromna.
- PlusSA
- Posts: 4252
- Joined: 13/07/2011 16:51
#34472 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
E da, al je iskoristio prednost manje tačke kocenja mogao imati vecu brzinu i lagano obišao Sainza koji ga je lagano zeznuo i fino ušao u krivinu (kako i treba) fenomenalno preticanje od strane Sainza bi to bilo da ovaj nije otišao vani pa uzeo zamah da ga pretekne.DaysleepeR wrote: ↑22/10/2024 09:28Nije Max preticao Sainza već obratno.PlusSA wrote: ↑22/10/2024 09:25Sad mi izađe klip identicna situacija ista krivina 1 krug Max pretice Sainza a 52 krug Lando pretice Maxa gotov sve copy paste samo što drugi put ovaj dobija 5 sekundi jbg._BataZiv_0809 wrote: ↑22/10/2024 09:17
Pa jeste ga pretekao na pravcu
Pa je ovaj kasno kocio i izgurao ih obojicu sa staze
Razlika ogromna.
Da je bio zid Max bi izgubio poziciju i to je to, kao kad je Piastri skoro Landu uzeo u krivini poziciju.
- DaysleepeR
- Posts: 21041
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#34473 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Generalno sve nebitno za ukupnu sliku, Lando mora da bude prvi u svakoj trci, a ako je moguće da je Max četvrti.
Sve dok su pozicijama jedan uz drugog, bez obzira, prvi drugi, treći četvrti, ko god da je ispred ili iza, ništa se ne dešava u poretku.
Sve dok su pozicijama jedan uz drugog, bez obzira, prvi drugi, treći četvrti, ko god da je ispred ili iza, ništa se ne dešava u poretku.
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#34474 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ne razumio bas najbolje, Max nije prestigao Sainza vec je Sainz, nakon sto je Max izletio sa staze, pustio Maxa da se vrati na poziciju prije krivine. Pogledaj highlights ili konkretnu taj momenat pa ces vidjeti da je Sainz zapravo usporio i pustio Maxa da se vrati na stazu i poziciju.PlusSA wrote: ↑22/10/2024 09:33E da, al je iskoristio prednost manje tačke kocenja mogao imati vecu brzinu i lagano obišao Sainza koji ga je lagano zeznuo i fino ušao u krivinu (kako i treba) fenomenalno preticanje od strane Sainza bi to bilo da ovaj nije otišao vani pa uzeo zamah da ga pretekne.
Da je bio zid Max bi izgubio poziciju i to je to, kao kad je Piastri skoro Landu uzeo u krivini poziciju.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#34475 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Bez Maxovog DNF sasvim je jasno da su sanse da Lando osvoji naslov cisto teoretske.DaysleepeR wrote: ↑22/10/2024 10:22 Generalno sve nebitno za ukupnu sliku, Lando mora da bude prvi u svakoj trci, a ako je moguće da je Max četvrti.
Sve dok su pozicijama jedan uz drugog, bez obzira, prvi drugi, treći četvrti, ko god da je ispred ili iza, ništa se ne dešava u poretku.
A rasprava o sudjenju je bitna bez obzira na aktere, ne vidim razloga da se ta tema toliko izbjegava.
