F1 2008, 2009, 2010 and counting

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11

Test1234
Posts: 352
Joined: 22/02/2021 11:10

#34176 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Test1234 »

nitro_90 wrote: 17/09/2024 13:53
Test1234 wrote: 17/09/2024 13:44
cable_stayed_bridge wrote: 15/09/2024 16:20 Zanimljiva trka, ocekujem Singapur jos interesantniji. Lando na -59, ako to bude jos manje nakon Singapura i pauze u kalendaru, sve ce biti moguce do kraja.
RB Singapur nikako ne odgovara, Mclaren bi trebao biti favorit, ako Lando osvoji P1 a Max bude 4-7 to je smanjenje deficita za nekih 15 bodova tj - 44
Austin ide sprint trka što i još dodatna mogucnost približavanja Landa.
RB u Austinu najavljuje unapređenja, možda vidimo i krila nova flexi koja je FIA odobrila kao legalna (Mclaren), št može vrlo lako dodatno zakomplikovati situaciju na gridu.
Sve u svemu ovakav RB teško će do P2 prije P3 U šampionatu.
Max isto po meni jako male šanse ima za naslov uzimajući u ubzir formu RB/Mcl.
Mislim da će i Ferrari biti jači od njih u singapuru, a kamoli McLaren.
Pa čak i Mercedes neće doći bez isplaljenog metka.
Ogroman je broj bodova u igri još 7 trka, 3 sprinta plus 7 bodova za fastest lap što Lando redovno kupi, Bata je spominjao 2021, i kako je Max imao prednost od 32 poena, ali su tada Max i Ham bili P1 i P2 stalno.
Sada je drastično drugačija situacija gdje RB u nekim trkama znao biti P4 ekipa.
Texas Austin će mnogo toga reći s tim navodnim nadogradnjama RBa.
Mada Helmut Marko već kuka kako ih je dodatno usporio u nadogradnji udes Pereza (cost cap) i kako sad već moraju prolongirati nadogradnje koje su pripremali za Singapur.
Test1234
Posts: 352
Joined: 22/02/2021 11:10

#34177 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Test1234 »

Inače igra li neko F1 Fantasy??
Ja pratim ligu Lap 76.
axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#34178 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by axe22 »

drndalo wrote: 17/09/2024 13:20
axe22 wrote: 15/09/2024 18:50
Eisenbahner1921 wrote: 15/09/2024 18:28
Da vidimo hoce li biti price oko ovoga u narednom periodu. Ako je ok hoce li i drugi timovi poceti koristiti isto.
https://www.instagram.com/formula_aerod ... 8LaCSNSms/

Vec sam postavii, masovno se o tome prica.
Prvo prednje krilo, sad j zadnje. Dobijaju drs bez otvorenog zadnjeg krila.

Problem ako je lagalno, drugim timovima treba vremena da razviju ovakva krila, vremena i novca.
Da odmah zabrane, McLaren je vec profitirao na ovoj utrci.
(Nesto ko prije 2-3 sezone s zadnjim krilom mercedesa koje se savijalo unazad)
Samo treba dosljedno, fer i posteno... Prozivati druge...

Treba
Ali trenutno nije probem samo u tom savijanju bkrila, nego i DRS ploce pri kraju krila, dobija se nesto ka mini-DRS i ako drs bude zatvoren.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#34179 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

Uvijek su se u F1 trazile stotinke sekundi u bilo kakvom "savijanju" pravila. To je ono sto je tehnoloski gura naprijed. Nove ideje, nove tehnike, materijali.

Kada to predje pravila, pa se ukine, jebga. Trazi na drugom mjestu.

Svi to rade ili barem pokusavaju. Sa manje ili vise uspijeha.

To je dio igre. Samo neki vrlo brzo zaborave sta su njihovi "puleni" isto radili ne bas tako davno.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#34180 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

Ma nece nista biti, formula je uvijek bila prvo zabava pa tek onda sport, FIA kroz pravila kontrolise sezonu i pokusava je uciniti neizvjesnijom i zabavnijom na neki svoj nacin. Iskreno mislim da je Mclaren bio dobar od pocetka sezone ovako kao sad, mislim da bi ova flex krila bila zabranjena ili na neki nacin ogranicena dovoljno kako bi dali drugima priliku da ih sustignu i malo zacine prvensvo i ucine neizvjesnijim, sto donosi i gledanost.

Kako se prica, Red Bull vec uveliko radi na flex krilima i trebala bi vec biti dostupna u Austinu. Za Mercedes ne znam.
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#34181 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by nitro_90 »

RB ce opet biti 3. ekipa u Singapuru, prilika da se Norris jos priblizi
axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#34182 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by axe22 »

Ipak zadnje krilo McLarena nije legalno, morat ce ojacati plocu - zaustavit savijanje.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#34183 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

Bice tjesna borba izmedju Meklarena i Ferrarija ovdje

Ferrari i Leclerc moraju pobjediti da ostanu u utrci u obje titule
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#34184 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by nitro_90 »

Norris izgleda nenadjebivo ovdje, uzet ce ovo glat.
El_comadante
Posts: 9044
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#34185 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by El_comadante »

Idu kvalifikacije na sk3.
cable_stayed_bridge
Posts: 625
Joined: 03/09/2018 17:46

#34186 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by cable_stayed_bridge »

Otprilike u Singapuru: Mclaren > Ferrari > RedBull > Mercedes
El_comadante
Posts: 9044
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#34187 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by El_comadante »

Porez ostao u Q2.
User avatar
Edin H.
Posts: 53584
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#34188 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Edin H. »

El_comadante wrote: 21/09/2024 15:43 Porez ostao u Q2.
Desi se i najvećim gigantima :oops:
User avatar
Edin H.
Posts: 53584
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#34189 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Edin H. »

Joj Sainza kloca, kakva prevara od vozača.

Oduzeše Maxu prvi krug
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#34190 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by nitro_90 »

Lik se zabije u pripremnom krugu, opravdano ga je Ferrari otjerao.
cable_stayed_bridge
Posts: 625
Joined: 03/09/2018 17:46

#34191 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by cable_stayed_bridge »

Jedina sreca je da je u Q3 bio pa ima bar 10. mjesto
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#34192 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by nitro_90 »

Ferrari od favorita ispade uzasan, bas su se obrukali
User avatar
Edin H.
Posts: 53584
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#34193 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Edin H. »

Stidiš li se Russele?
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#34194 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

Edin H. wrote: 21/09/2024 16:25 Stidiš li se Russele?
Cega?
User avatar
Edin H.
Posts: 53584
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#34195 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Edin H. »

Samprotivsviju wrote: 21/09/2024 16:29
Edin H. wrote: 21/09/2024 16:25 Stidiš li se Russele?
Cega?
Što ga dedo zvekne u kvalifikacijama u istom bolidu.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#34196 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

Edin H. wrote: 21/09/2024 16:33
Samprotivsviju wrote: 21/09/2024 16:29
Edin H. wrote: 21/09/2024 16:25 Stidiš li se Russele?
Cega?
Što ga dedo zvekne u kvalifikacijama u istom bolidu.
Vodi on protiv dede 13(ili 14)-5 u kvalifikacijama u istom bolidu, a i ova razlika na Singapuru je 0.0026s
User avatar
Edin H.
Posts: 53584
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#34197 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Edin H. »

Samprotivsviju wrote: 21/09/2024 16:34
Edin H. wrote: 21/09/2024 16:33
Samprotivsviju wrote: 21/09/2024 16:29

Cega?
Što ga dedo zvekne u kvalifikacijama u istom bolidu.

Vodi on protiv dede 13(ili 14)-5 u kvalifikacijama u istom bolidu, a i ova razlika na Singapuru je 0.0026s
Dedo svaka čast :thumbup:
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#34198 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

Edin H. wrote: 21/09/2024 16:36
Samprotivsviju wrote: 21/09/2024 16:34
Edin H. wrote: 21/09/2024 16:33

Što ga dedo zvekne u kvalifikacijama u istom bolidu.

Vodi on protiv dede 13(ili 14)-5 u kvalifikacijama u istom bolidu, a i ova razlika na Singapuru je 0.0026s
Dedo svaka čast :thumbup:
Nek se dedo ugleda na Alonsa koji je i stariji a svaki put u Q3 skoro :D
User avatar
Edin H.
Posts: 53584
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#34199 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Edin H. »

Samprotivsviju wrote: 21/09/2024 16:38
Edin H. wrote: 21/09/2024 16:36
Samprotivsviju wrote: 21/09/2024 16:34

Vodi on protiv dede 13(ili 14)-5 u kvalifikacijama u istom bolidu, a i ova razlika na Singapuru je 0.0026s
Dedo svaka čast :thumbup:
Nek se dedo ugleda na Alonsa koji je i stariji a svaki put u Q3 skoro :D
Poenta je na skoro :D , što znači ne baš :D
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#34200 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

Edin H. wrote: 21/09/2024 16:40
Samprotivsviju wrote: 21/09/2024 16:38
Edin H. wrote: 21/09/2024 16:36

Dedo svaka čast :thumbup:
Nek se dedo ugleda na Alonsa koji je i stariji a svaki put u Q3 skoro :D
Poenta je na skoro :D , što znači ne baš :D
Pa imajuci u vidu kakav bolid vozi i da ima najmanje 8 vozaca sa brzim bolidom, Q3 je odlicno.
Post Reply