F1 2008, 2009, 2010 and counting
Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11
- DaysleepeR
- Posts: 21054
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#33926 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Iz tog razloga ne poredim Norrisa sa Max-om, već sa Oscarom.
-
dragonz
- Posts: 2351
- Joined: 20/09/2008 13:12
#33927 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Poređenje Norrisa i Piastria je samo šuplja priča novinara da se opravdaju vlasnicima medija gdje objavljuju svoje"stručne analize".
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83467
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#33929 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ne bih bas poredio Hamiltonovu prvu sezonu sa Piastrijevom iz mnogo razloga. Hamilton jeste vozio sa aktuelnim svjetskim prvakom, ali obojca su bili novi u ekipi. Piastri je dosao u ekipu gdje Norris vec bio domaca figura. Drugacija su vremena bila, iskreno ne sjecam se ni jednog rookija koji je imao minutazu na stazi ko Hamilton prije pocetka sezone..._BataZiv_0809 wrote: ↑03/09/2024 22:15Ham je aktuelnog sampiona pobijedio u istom bolidu u svojoj rookie sezoni
Neko je vec bio objavio ove podatke...ali evo opet
20th Sept 2006 Silverstone.
3) De La Rosa McLaren 1:19.921 110.
6) Hamilton McLaren 1:20.864 64.
21st Sept 2006 Silverstone
3) Hamilton McLaren 1'20.175 50
4) DLR McLaren 1'20.285 107
Barcelona - 28/11/2006
2)DLR MP4-21 - 1:17.455 (+ 0.295 ) - 68 laps
6)LH MP4-21 - 1:18.239 (+ 1.079 ) - 63 laps
Barcelona - 29/11/2006*
4) DLR 1min17s584 (77)
6) LH - 1min17s748 (47)
Barcelona - 30/11/2006*
4)LH 1:17.077 86
18) Hakkinen 1:19.340 77
Jerez - 6/12/2006
3) LH 1:20.245 79
7) DLR 1:20.442 65
Jerez - 7/12/2006
1)LH 1:18.684 78
Jerez - 8/12/2006
3) LH 1:20.325 (79)
5) DLR 1:0.342 (84)
Jerez - 13/12/2006
6) DLR 1:20.125 110
Jerez - 14/12/2006
DLR 1:19.109 75 25
LH 1:19.589 78 49
Jerez - 15/12/2006
LH 1:19.493 100
Alonso 1:19.750 95.
Valencia 24/1/2007
Alonso 1:12.387 (67 laps)
DLR 1:12.718 (41 laps)
Hamilton 1:13.023 (69 laps)
Valencia 25/1/2007
FA 1:11.698 76
LH 1:12.596 33
Valencia 30/1/2007
1)FA 1:12.563 102
Valencia 31/1/2007
FA 1:12.582 91
DLR 1:14.286 46
Valencia 1/2/2007
4) FA 1:11.710 95
7) DLR 1:12.361 69
Valencia 2/2/2007
1)LH 1:11.119 112
Jerez 6/2/2007
1)PDR 1:19.998 112
4) LH 1:20.222 112
Jerez 7/2/2007
2) LH 1.19.821 (109v)
4) FA 1.20.046 (101v)
Jerez 8/2/2007
12)DLR 1:31.479 71
13) FA 1:31.573 9
Barcelona 12/2/2007
DLR 1:22.634 76
FA 1:22.726 57
Barcelona 13/2/2007
4)FA 1:21.901 63
6)LH 1:22.078 118
Barcelona 14/2/2007
4)FA 1:22.103 114
6) LH 1:22.292 125
Bahrain 22/2/2007
4) LH 1:32.182 83
6) DLR 1:32.621 47
Bahrain 23/2/2007
2) FA 1:31.225 64
4) LH 1:31.934 87
Bahrain 24/2/2007
FA 1:30.994 73
LH 1:31.094 53
Bahrain 27/2/2007
3) FA 1:31.851 96
5) LH 1:32.193 55
Bahrain 28/2/2007
2) LH 1'31.178 55
5) DLR 1'31.971 52
Bahrain 1/3/2007
5) FA 1:30.564 113
7) DLR 1:31.354 90
I konacni shakedown 06.03.2007 prije pocetka sezone
Frajer je prwkticno odvozio u bolidu na pravoj stazi vec jednu citavu sezonu prije sezone sa 1000+ krugova.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83467
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33930 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Vec smo pricali jednom o ovome i izvukao sam ti podatak da je Alonso odvozio vise krugova u testiranjima.
To su druga vremena i druga pravila i sa manje ogranicenja.
Sumaher je npr. imao Fiorano da testira do besvijesti.
To su druga vremena i druga pravila i sa manje ogranicenja.
Sumaher je npr. imao Fiorano da testira do besvijesti.
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#33931 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Vala ne sjecam se da sam sa tobom o ovome ikad pricao. Nigdje nisam ni spomenuo da je Alonso vozio manje ili sl. Vjerovatno si me pomjesao sa nekim._BataZiv_0809 wrote: ↑04/09/2024 07:23 Vec smo pricali jednom o ovome i izvukao sam ti podatak da je Alonso odvozio vise krugova u testiranjima.
To su druga vremena i druga pravila i sa manje ogranicenja.
Sumaher je npr. imao Fiorano da testira do besvijesti.
Moja poenta je da je besmisleno porediti rookie sezonu neciju i Hamiltonovu, jer je Hamilton prakticno na stazi prije pocetka te rookie sezone imao kilomentraze za vec jednu citavu sezonu. Zapravo i u to vrijeme ta kilometraza za rookija je previse, jer su testiranja nad radili obocno iskusniji vozaci zbog feedbacka.
- DaysleepeR
- Posts: 21054
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83467
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33933 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
I po starom bodovnom sistemu bi ovo bilo napeto.
Licilo bi na 2003.
Kimi sa 1 pobjedom u borbi da titulu za Sumaherom koji ima 6 pobjeda.
Licilo bi na 2003.
Kimi sa 1 pobjedom u borbi da titulu za Sumaherom koji ima 6 pobjeda.
- konektovan
- Posts: 51439
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#33935 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Sta ovo kod prva tri raducka??
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#33936 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ne znam iskreno, snimani su na razlitim dijelovima staza, pa vjerovatno ima raznih faktora...ali Mercedesovo mi djeluje kao da bas landara
- DaysleepeR
- Posts: 21054
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#33937 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
pretpostavljam da je isti video u pitanju
- deer_hunter
- Posts: 1268
- Joined: 28/09/2012 15:46
#33938 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
https://www.klix.ba/sport/formula1/pazi ... /240906034
Ne moze frajer sastaviti dvije dobre voznje, pa to ti je...
Ne moze frajer sastaviti dvije dobre voznje, pa to ti je...
- konektovan
- Posts: 51439
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#33939 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Kakav tupson.. 
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#33940 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Za one koji kazu da je u F1 zbog starog, frajer na citavom gridu bez ikakve konkurencije (u tu konkurenciju ukljucujem i Lewisa i Alonsa) imao najtrofejniju juniorsku karijeru.
Evo kako se Leclerc snalazio u kartingu protiv njega.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83467
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33941 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
deer_hunter wrote: ↑06/09/2024 14:15 https://www.klix.ba/sport/formula1/pazi ... /240906034
Ne moze frajer sastaviti dvije dobre voznje, pa to ti je...![]()
- rida1976
- Posts: 2562
- Joined: 25/11/2007 19:43
#33942 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Sto frajer sad ne pobjedjuje kad je bez konkurencije na citavom gridu?Samprotivsviju wrote: ↑06/09/2024 15:22
Za one koji kazu da je u F1 zbog starog, frajer na citavom gridu bez ikakve konkurencije (u tu konkurenciju ukljucujem i Lewisa i Alonsa) imao najtrofejniju juniorsku karijeru.
Evo kako se Leclerc snalazio u kartingu protiv njega.
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#33943 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Vjerovatno jer u F1 je najbitnije koji bolid vozis, lobi iz drzave koje dolazis pa tek onda talenat.rida1976 wrote: ↑06/09/2024 21:22Sto frajer sad ne pobjedjuje kad je bez konkurencije na citavom gridu?Samprotivsviju wrote: ↑06/09/2024 15:22
Za one koji kazu da je u F1 zbog starog, frajer na citavom gridu bez ikakve konkurencije (u tu konkurenciju ukljucujem i Lewisa i Alonsa) imao najtrofejniju juniorsku karijeru.
Evo kako se Leclerc snalazio u kartingu protiv njega.
Ako nisam neki njegov ljubitelj, kopirat cu ti sta Eddie Jordan kaze za ovu situaciju sa Maxom.
“Christian Horner has a massive job on his hands because he has to take out the big stick and start cracking it, honestly.
“We were all slagging off Perez, but maybe Perez and that car, that’s the speed of the car, and what Max is doing is what Max is able to do.
“Beyond any doubt, he’s the best driver in Formula 1, beyond any doubt in my opinion, at this moment in time. So therefore, to finish fifth and fourth and sixth, or whatever it is, Jesus, it must be killing them at this stage.”
“I mean, Lewis Hamilton’s win at Silverstone was absolutely extraordinary, but Max’s second place there was top draw. We’ve seen some very, very, very special drives from Max.
“Without Max, that car, at times, obviously, as he’s called it himself in his own words, has turned into a monster. Let’s see. It’s just the fine gains – they get a little bit back, you just don’t know. It can change.”
-
dragonz
- Posts: 2351
- Joined: 20/09/2008 13:12
#33944 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Alonso pokvario Aston Martin Valkryie u istom Monte Carlu.deer_hunter wrote: ↑06/09/2024 14:15 https://www.klix.ba/sport/formula1/pazi ... /240906034
Ne moze frajer sastaviti dvije dobre voznje, pa to ti je...![]()
-
dragonz
- Posts: 2351
- Joined: 20/09/2008 13:12
#33945 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
A Max-u je i majka bila prvak u kartingu a babo vozio F1 te više para i veza od Leclerca.Samprotivsviju wrote: ↑06/09/2024 15:22
Za one koji kazu da je u F1 zbog starog, frajer na citavom gridu bez ikakve konkurencije (u tu konkurenciju ukljucujem i Lewisa i Alonsa) imao najtrofejniju juniorsku karijeru.
Evo kako se Leclerc snalazio u kartingu protiv njega.
- konoplja
- Posts: 2694
- Joined: 12/09/2018 19:31
#33946 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Mislim da su ipak ove posljednje dvije stavke najbitnije za ovu priču.
1 godina iskustva prije 2010. vs 5 godina.
1 takmičenja prije 2010. vs 13.
1 godina iskustva prije 2010. vs 5 godina.
1 takmičenja prije 2010. vs 13.
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#33947 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Nije ovo jedna godina iskustva, nego samo se 2006 takmicio jos na medjunarodnim takmicenjima. Period izmesju je vozio lokalna prvenstva po Francuskoj.
Mislis da bi mogao uci u F2 ili F3 sa 1 ili 2 godine kartinga...
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#33948 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Da mu je otac Bill Gejts, u kartingu evropskim prvenstvima su bolidi svi skoro identicni...trebas pobjediti ostalih 20 vozaca koji su svi tu jer imaju dobar rezime i talentovani su..dragonz wrote: ↑06/09/2024 22:48A Max-u je i majka bila prvak u kartingu a babo vozio F1 te više para i veza od Leclerca.Samprotivsviju wrote: ↑06/09/2024 15:22
Za one koji kazu da je u F1 zbog starog, frajer na citavom gridu bez ikakve konkurencije (u tu konkurenciju ukljucujem i Lewisa i Alonsa) imao najtrofejniju juniorsku karijeru.
Evo kako se Leclerc snalazio u kartingu protiv njega.
I Micku je otac Sumaher, pa ga u istu recenicu u vezi kartinga sa Versgapenom ne mozes staviti..naprtotiv, nikad nista ni osvojio nije osim lokalnih nekih takmicenja...
Tako da to ciji je ko u motosportu ti moze otvoriti vrata ekipa, ali pobjede i titule, ako imas alate, ovise iskljucivo o tebi..
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#33949 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Nesto kontam Norisu otezava stvari sto je menadzer i mentor Piastrija, Mark Weber, lik koji je isfrustiran i ima traume od timskih naredbi tokom karijere 
- konektovan
- Posts: 51439
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#33950 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Piastri ima zaheban ugovor,..to je sad u potpunosti jasno, nakon odgovora Browna i Stele..sve nesta okolo..Samprotivsviju wrote: ↑07/09/2024 21:34 Nesto kontam Norisu otezava stvari sto je menadzer i mentor Piastrija, Mark Weber, lik koji je isfrustiran i ima traume od timskih naredbi tokom karijere![]()
