F1 2008, 2009, 2010 and counting

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11

User avatar
DaysleepeR
Posts: 21059
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#33926 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

Iz tog razloga ne poredim Norrisa sa Max-om, već sa Oscarom.
dragonz
Posts: 2351
Joined: 20/09/2008 13:12

#33927 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by dragonz »

Poređenje Norrisa i Piastria je samo šuplja priča novinara da se opravdaju vlasnicima medija gdje objavljuju svoje"stručne analize".
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83475
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33928 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

beco wrote: 03/09/2024 15:15 Pošteni je porediti Pia i Ham prvu sezonu jer su obojica imali dobre bolide, za razliku od Landa
Ham je aktuelnog sampiona pobijedio u istom bolidu u svojoj rookie sezoni
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33929 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

_BataZiv_0809 wrote: 03/09/2024 22:15
beco wrote: 03/09/2024 15:15 Pošteni je porediti Pia i Ham prvu sezonu jer su obojica imali dobre bolide, za razliku od Landa
Ham je aktuelnog sampiona pobijedio u istom bolidu u svojoj rookie sezoni
Ne bih bas poredio Hamiltonovu prvu sezonu sa Piastrijevom iz mnogo razloga. Hamilton jeste vozio sa aktuelnim svjetskim prvakom, ali obojca su bili novi u ekipi. Piastri je dosao u ekipu gdje Norris vec bio domaca figura. Drugacija su vremena bila, iskreno ne sjecam se ni jednog rookija koji je imao minutazu na stazi ko Hamilton prije pocetka sezone...


Neko je vec bio objavio ove podatke...ali evo opet

20th Sept 2006 Silverstone.

3) De La Rosa McLaren 1:19.921 110.

6) Hamilton McLaren 1:20.864 64.

21st Sept 2006 Silverstone

3) Hamilton McLaren 1'20.175 50

4) DLR McLaren 1'20.285 107

Barcelona - 28/11/2006

2)DLR MP4-21 - 1:17.455 (+ 0.295 ) - 68 laps

6)LH MP4-21 - 1:18.239 (+ 1.079 ) - 63 laps

Barcelona - 29/11/2006*

4) DLR 1min17s584 (77)

6) LH - 1min17s748 (47)

Barcelona - 30/11/2006*

4)LH 1:17.077 86

18) Hakkinen 1:19.340 77

Jerez - 6/12/2006

3) LH 1:20.245 79

7) DLR 1:20.442 65

Jerez - 7/12/2006

1)LH 1:18.684 78

8) DLR 1:20.141 64

Jerez - 8/12/2006

3) LH 1:20.325 (79)

5) DLR 1:0.342 (84)

Jerez - 13/12/2006

6) DLR 1:20.125 110

Jerez - 14/12/2006

DLR 1:19.109 75 25

LH 1:19.589 78 49

Jerez - 15/12/2006

LH 1:19.493 100

Alonso 1:19.750 95.

Valencia 24/1/2007

Alonso 1:12.387 (67 laps)

DLR 1:12.718 (41 laps)

Hamilton 1:13.023 (69 laps)

Valencia 25/1/2007

FA 1:11.698 76

LH 1:12.596 33

Valencia 30/1/2007

1)FA 1:12.563 102

Valencia 31/1/2007

FA 1:12.582 91

DLR 1:14.286 46

Valencia 1/2/2007

4) FA 1:11.710 95

7) DLR 1:12.361 69

Valencia 2/2/2007

1)LH 1:11.119 112

Jerez 6/2/2007

1)PDR 1:19.998 112

4) LH 1:20.222 112

Jerez 7/2/2007

2) LH 1.19.821 (109v)

4) FA 1.20.046 (101v)

Jerez 8/2/2007

12)DLR 1:31.479 71

13) FA 1:31.573 9

Barcelona 12/2/2007

DLR 1:22.634 76

FA 1:22.726 57

Barcelona 13/2/2007

4)FA 1:21.901 63

6)LH 1:22.078 118

Barcelona 14/2/2007

4)FA 1:22.103 114

6) LH 1:22.292 125

Bahrain 22/2/2007

4) LH 1:32.182 83

6) DLR 1:32.621 47

Bahrain 23/2/2007

2) FA 1:31.225 64

4) LH 1:31.934 87

Bahrain 24/2/2007

FA 1:30.994 73

LH 1:31.094 53

Bahrain 27/2/2007

3) FA 1:31.851 96

5) LH 1:32.193 55

Bahrain 28/2/2007

2) LH 1'31.178 55

5) DLR 1'31.971 52

Bahrain 1/3/2007

5) FA 1:30.564 113

7) DLR 1:31.354 90

I konacni shakedown 06.03.2007 prije pocetka sezone

Frajer je prwkticno odvozio u bolidu na pravoj stazi vec jednu citavu sezonu prije sezone sa 1000+ krugova.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83475
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33930 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Vec smo pricali jednom o ovome i izvukao sam ti podatak da je Alonso odvozio vise krugova u testiranjima.

To su druga vremena i druga pravila i sa manje ogranicenja.

Sumaher je npr. imao Fiorano da testira do besvijesti.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33931 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

_BataZiv_0809 wrote: 04/09/2024 07:23 Vec smo pricali jednom o ovome i izvukao sam ti podatak da je Alonso odvozio vise krugova u testiranjima.

To su druga vremena i druga pravila i sa manje ogranicenja.

Sumaher je npr. imao Fiorano da testira do besvijesti.
Vala ne sjecam se da sam sa tobom o ovome ikad pricao. Nigdje nisam ni spomenuo da je Alonso vozio manje ili sl. Vjerovatno si me pomjesao sa nekim.

Moja poenta je da je besmisleno porediti rookie sezonu neciju i Hamiltonovu, jer je Hamilton prakticno na stazi prije pocetka te rookie sezone imao kilomentraze za vec jednu citavu sezonu. Zapravo i u to vrijeme ta kilometraza za rookija je previse, jer su testiranja nad radili obocno iskusniji vozaci zbog feedbacka.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21059
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#33932 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83475
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33933 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

I po starom bodovnom sistemu bi ovo bilo napeto.

Licilo bi na 2003.

Kimi sa 1 pobjedom u borbi da titulu za Sumaherom koji ima 6 pobjeda.
User avatar
konektovan
Posts: 51441
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33935 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by konektovan »

Samprotivsviju wrote: 05/09/2024 10:26
Sta ovo kod prva tri raducka?? :mrgreen:
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33936 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

konektovan wrote: 05/09/2024 10:37
Samprotivsviju wrote: 05/09/2024 10:26
Sta ovo kod prva tri raducka?? :mrgreen:
Ne znam iskreno, snimani su na razlitim dijelovima staza, pa vjerovatno ima raznih faktora...ali Mercedesovo mi djeluje kao da bas landara :D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21059
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#33937 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

pretpostavljam da je isti video u pitanju

User avatar
deer_hunter
Posts: 1268
Joined: 28/09/2012 15:46

#33938 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by deer_hunter »

https://www.klix.ba/sport/formula1/pazi ... /240906034

Ne moze frajer sastaviti dvije dobre voznje, pa to ti je... :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51441
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33939 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by konektovan »

Kakav tupson.. :lol:
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33940 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

Image



Za one koji kazu da je u F1 zbog starog, frajer na citavom gridu bez ikakve konkurencije (u tu konkurenciju ukljucujem i Lewisa i Alonsa) imao najtrofejniju juniorsku karijeru.

Evo kako se Leclerc snalazio u kartingu protiv njega.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83475
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33941 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

deer_hunter wrote: 06/09/2024 14:15 https://www.klix.ba/sport/formula1/pazi ... /240906034

Ne moze frajer sastaviti dvije dobre voznje, pa to ti je... :mrgreen:
:lol:
User avatar
rida1976
Posts: 2562
Joined: 25/11/2007 19:43

#33942 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rida1976 »

Samprotivsviju wrote: 06/09/2024 15:22 Image



Za one koji kazu da je u F1 zbog starog, frajer na citavom gridu bez ikakve konkurencije (u tu konkurenciju ukljucujem i Lewisa i Alonsa) imao najtrofejniju juniorsku karijeru.

Evo kako se Leclerc snalazio u kartingu protiv njega.
Sto frajer sad ne pobjedjuje kad je bez konkurencije na citavom gridu?
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33943 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

rida1976 wrote: 06/09/2024 21:22
Samprotivsviju wrote: 06/09/2024 15:22 Image



Za one koji kazu da je u F1 zbog starog, frajer na citavom gridu bez ikakve konkurencije (u tu konkurenciju ukljucujem i Lewisa i Alonsa) imao najtrofejniju juniorsku karijeru.

Evo kako se Leclerc snalazio u kartingu protiv njega.
Sto frajer sad ne pobjedjuje kad je bez konkurencije na citavom gridu?
Vjerovatno jer u F1 je najbitnije koji bolid vozis, lobi iz drzave koje dolazis pa tek onda talenat.


Ako nisam neki njegov ljubitelj, kopirat cu ti sta Eddie Jordan kaze za ovu situaciju sa Maxom.

“Christian Horner has a massive job on his hands because he has to take out the big stick and start cracking it, honestly.

“We were all slagging off Perez, but maybe Perez and that car, that’s the speed of the car, and what Max is doing is what Max is able to do.

“Beyond any doubt, he’s the best driver in Formula 1, beyond any doubt in my opinion, at this moment in time. So therefore, to finish fifth and fourth and sixth, or whatever it is, Jesus, it must be killing them at this stage.”
“I mean, Lewis Hamilton’s win at Silverstone was absolutely extraordinary, but Max’s second place there was top draw. We’ve seen some very, very, very special drives from Max.

“Without Max, that car, at times, obviously, as he’s called it himself in his own words, has turned into a monster. Let’s see. It’s just the fine gains – they get a little bit back, you just don’t know. It can change.”
dragonz
Posts: 2351
Joined: 20/09/2008 13:12

#33944 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by dragonz »

deer_hunter wrote: 06/09/2024 14:15 https://www.klix.ba/sport/formula1/pazi ... /240906034

Ne moze frajer sastaviti dvije dobre voznje, pa to ti je... :mrgreen:
Alonso pokvario Aston Martin Valkryie u istom Monte Carlu.
dragonz
Posts: 2351
Joined: 20/09/2008 13:12

#33945 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by dragonz »

Samprotivsviju wrote: 06/09/2024 15:22 Image



Za one koji kazu da je u F1 zbog starog, frajer na citavom gridu bez ikakve konkurencije (u tu konkurenciju ukljucujem i Lewisa i Alonsa) imao najtrofejniju juniorsku karijeru.

Evo kako se Leclerc snalazio u kartingu protiv njega.
A Max-u je i majka bila prvak u kartingu a babo vozio F1 te više para i veza od Leclerca.
User avatar
konoplja
Posts: 2695
Joined: 12/09/2018 19:31

#33946 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by konoplja »

Mislim da su ipak ove posljednje dvije stavke najbitnije za ovu priču.
1 godina iskustva prije 2010. vs 5 godina.
1 takmičenja prije 2010. vs 13.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33947 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

konoplja wrote: 06/09/2024 22:59 Mislim da su ipak ove posljednje dvije stavke najbitnije za ovu priču.
1 godina iskustva prije 2010. vs 5 godina.
1 takmičenja prije 2010. vs 13.
Nije ovo jedna godina iskustva, nego samo se 2006 takmicio jos na medjunarodnim takmicenjima. Period izmesju je vozio lokalna prvenstva po Francuskoj.

Mislis da bi mogao uci u F2 ili F3 sa 1 ili 2 godine kartinga...
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33948 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

dragonz wrote: 06/09/2024 22:48
Samprotivsviju wrote: 06/09/2024 15:22 Image



Za one koji kazu da je u F1 zbog starog, frajer na citavom gridu bez ikakve konkurencije (u tu konkurenciju ukljucujem i Lewisa i Alonsa) imao najtrofejniju juniorsku karijeru.

Evo kako se Leclerc snalazio u kartingu protiv njega.
A Max-u je i majka bila prvak u kartingu a babo vozio F1 te više para i veza od Leclerca.
Da mu je otac Bill Gejts, u kartingu evropskim prvenstvima su bolidi svi skoro identicni...trebas pobjediti ostalih 20 vozaca koji su svi tu jer imaju dobar rezime i talentovani su..

I Micku je otac Sumaher, pa ga u istu recenicu u vezi kartinga sa Versgapenom ne mozes staviti..naprtotiv, nikad nista ni osvojio nije osim lokalnih nekih takmicenja...

Tako da to ciji je ko u motosportu ti moze otvoriti vrata ekipa, ali pobjede i titule, ako imas alate, ovise iskljucivo o tebi..
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33949 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

Nesto kontam Norisu otezava stvari sto je menadzer i mentor Piastrija, Mark Weber, lik koji je isfrustiran i ima traume od timskih naredbi tokom karijere :D
User avatar
konektovan
Posts: 51441
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33950 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by konektovan »

Samprotivsviju wrote: 07/09/2024 21:34 Nesto kontam Norisu otezava stvari sto je menadzer i mentor Piastrija, Mark Weber, lik koji je isfrustiran i ima traume od timskih naredbi tokom karijere :D
Piastri ima zaheban ugovor,..to je sad u potpunosti jasno, nakon odgovora Browna i Stele..sve nesta okolo..
Post Reply