Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#8101 Re: Alfa Romeo

Post by kabal1337 »

kazem vam ja da su mjenjaci na novim autima smece, odu lezajevi ko halva
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#8102 Re: Alfa Romeo

Post by Evolution_IV »

idu na evropskim leshevima sa eco lifetime uljima, nikad otvaran, zatvoren sistem...

dok smeca istocna idalje drljaju 75w80

u prilog ne ide ni cinjenica da je sve vise levata i neznalica za volanom
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8103 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

Wow..
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#8104 Re: Alfa Romeo

Post by canvra888 »

Istočnjaci sa 6 brzina u automatima u 2024-oj...
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#8105 Re: Alfa Romeo

Post by Evolution_IV »

jako bitna stavka u pouzdanosti inace :lol:

m32 je rucni mjenjac
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#8106 Re: Alfa Romeo

Post by Throttle »

2 litra ulja 20KM za manuelca i nece riknut
Crkne 6. brzina na m32 jer prva ostane suha
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#8107 Re: Alfa Romeo

Post by kabal1337 »

Evolution_IV wrote: 05/09/2024 19:28 idu na evropskim leshevima sa eco lifetime uljima, nikad otvaran, zatvoren sistem...

dok smeca istocna idalje drljaju 75w80

u prilog ne ide ni cinjenica da je sve vise levata i neznalica za volanom
sta ba lupas, i evropljani locu 75w80 pa crkavaju lezajevi
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#8109 Re: Alfa Romeo

Post by Evolution_IV »

kabal1337 wrote: 05/09/2024 20:59
Evolution_IV wrote: 05/09/2024 19:28 idu na evropskim leshevima sa eco lifetime uljima, nikad otvaran, zatvoren sistem...

dok smeca istocna idalje drljaju 75w80

u prilog ne ide ni cinjenica da je sve vise levata i neznalica za volanom
sta ba lupas, i evropljani locu 75w80 pa crkavaju lezajevi
onda su karina lezajevi, sta u onom starom autu je bilo w75 ulje(fordov mjenjac), jel mislis da je bolje od 75w80??
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#8110 Re: Alfa Romeo

Post by kabal1337 »

gl4, gl4+
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#8111 Re: Alfa Romeo

Post by Evolution_IV »

to prvo je bilo
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#8112 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

Jednom sam otišao u ovaj salon bez obzira što sam se prije naslušao loših priča. Jedna bliska osoba našla oglas za neko auto pa da ipak zraknemo. Uglavnom, ušli i izašli. Smetljište, auta davno pregažena. Na parkingu ona spremna preloše ušminkana. U nekoj garaži radnici rastavljaju auto za šminkanje, sve teški šlamperaj. A stav arogantan, fiksna cijena i slično, i to kad dozoveš nekoga ko je raspoložen da priča.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#8113 Re: Alfa Romeo

Post by ZoomZoomKiwi »

I ja sam o EC čuo sve najgore
User avatar
ElRe
Posts: 16937
Joined: 12/12/2011 11:28

#8114 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

100% rupa bez dna, kad ga ova auto kuća prodaje.
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#8115 Re: Alfa Romeo

Post by Optimist »

Ja sam isto otisao jednom, na oglasima bila Octavia 2.0TDI sa prihvatljivom cijenom i kilometrima.
Kad sam dosao, auto je izgledalo ok, imalo samo jedan kljuc bez servisne knjige.
Provjerim broj sasije, na 5.000km zamijenjena vodena pumpa u garanciji. I to je bio jedan jedini upis. Nikakve vise historije nije bilo.

Hvala, dovidjenja.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#8116 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

Ta je bar izgledala ok. Ovo što sam ja vidio je većinom bilo pregaženo i uništeno. Ali skrpe to oni onako amaterski, namažu onim jeftinim sprejevima i zalete se ljudi. Još uvijek ima puno naivnih.
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#8117 Re: Alfa Romeo

Post by kabal1337 »

Optimist wrote: 06/09/2024 07:11 Ja sam isto otisao jednom, na oglasima bila Octavia 2.0TDI sa prihvatljivom cijenom i kilometrima.
Kad sam dosao, auto je izgledalo ok, imalo samo jedan kljuc bez servisne knjige.
Provjerim broj sasije, na 5.000km zamijenjena vodena pumpa u garanciji. I to je bio jedan jedini upis. Nikakve vise historije nije bilo.

Hvala, dovidjenja.
Mozda je kupljena kod nas, servisi koji su radjeni u ac quattro su izbrisani sa vag servera.
Zasto ne znam, sigurno neko ovdje zna. Cini mi se da je to period ~ 2011/12-15 ako se dobro sjecam
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#8118 Re: Alfa Romeo

Post by Optimist »

Uvozna je bila, Francuska ili Spanija. Ne sjecam se vise.
User avatar
hopi
Posts: 7261
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#8119 Re: Alfa Romeo

Post by hopi »

ElRe wrote: 06/09/2024 07:06
100% rupa bez dna, kad ga ova auto kuća prodaje.
ni otvorio oglas nisam, znao sam o kojoj auto kući je riječ :lol:
je li ovo neki obični 1.4 benzin, vidim smao 80tak KS?
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#8120 Re: Alfa Romeo

Post by Optimist »

Imao Grande Punto sa istim motorom.
1.4, 57kw.
Fino isao, samo ulje trosio. :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8121 Re: Alfa Romeo

Post by _BataZiv_0809 »

Optimist wrote: 06/09/2024 19:32 Imao Grande Punto sa istim motorom.
1.4, 57kw.
Fino isao, samo ulje trosio. :D
Jesi sipao rijedje da smanjis potrosnju ili kako
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#8122 Re: Alfa Romeo

Post by Optimist »

_BataZiv_0809 wrote: 07/09/2024 17:30
Optimist wrote: 06/09/2024 19:32 Imao Grande Punto sa istim motorom.
1.4, 57kw.
Fino isao, samo ulje trosio. :D
Jesi sipao rijedje da smanjis potrosnju ili kako
Prva zamjena ulja nakon kupovine i uzmem Seleniu po specifikaciji. Za 10k potrosio 3 litre, koliko i staje ulja u motor. poslije uzeo malo gusce i prodao ga takvog kroz par mjeseci.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#8123 Re: Alfa Romeo

Post by Evolution_IV »

selenia skupa, a prosjecno ulje u najbolju ruku, al bitno je da je u metalnu cuturicu upakovano :izet:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8124 Re: Alfa Romeo

Post by _BataZiv_0809 »

Optimist wrote: 07/09/2024 21:09
_BataZiv_0809 wrote: 07/09/2024 17:30
Optimist wrote: 06/09/2024 19:32 Imao Grande Punto sa istim motorom.
1.4, 57kw.
Fino isao, samo ulje trosio. :D
Jesi sipao rijedje da smanjis potrosnju ili kako
Prva zamjena ulja nakon kupovine i uzmem Seleniu po specifikaciji. Za 10k potrosio 3 litre, koliko i staje ulja u motor. poslije uzeo malo gusce i prodao ga takvog kroz par mjeseci.
Ja sad probo stavit 5w 30 umjesto 40 pa cemo vidjet :-?
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#8125 Re: Alfa Romeo

Post by NediM17 »

Optimist wrote: 07/09/2024 21:09
_BataZiv_0809 wrote: 07/09/2024 17:30
Optimist wrote: 06/09/2024 19:32 Imao Grande Punto sa istim motorom.
1.4, 57kw.
Fino isao, samo ulje trosio. :D
Jesi sipao rijedje da smanjis potrosnju ili kako
Prva zamjena ulja nakon kupovine i uzmem Seleniu po specifikaciji. Za 10k potrosio 3 litre, koliko i staje ulja u motor. poslije uzeo malo gusce i prodao ga takvog kroz par mjeseci.
Treb'o si hipoidnog toknuti. :mrgreen:
Post Reply