Alfa Romeo
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#8101 Re: Alfa Romeo
kazem vam ja da su mjenjaci na novim autima smece, odu lezajevi ko halva
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#8102 Re: Alfa Romeo
idu na evropskim leshevima sa eco lifetime uljima, nikad otvaran, zatvoren sistem...
dok smeca istocna idalje drljaju 75w80
u prilog ne ide ni cinjenica da je sve vise levata i neznalica za volanom
dok smeca istocna idalje drljaju 75w80
u prilog ne ide ni cinjenica da je sve vise levata i neznalica za volanom
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#8103 Re: Alfa Romeo
Wow..
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#8104 Re: Alfa Romeo
Istočnjaci sa 6 brzina u automatima u 2024-oj...
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#8105 Re: Alfa Romeo
jako bitna stavka u pouzdanosti inace 
m32 je rucni mjenjac
m32 je rucni mjenjac
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#8106 Re: Alfa Romeo
2 litra ulja 20KM za manuelca i nece riknut
Crkne 6. brzina na m32 jer prva ostane suha
Crkne 6. brzina na m32 jer prva ostane suha
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#8107 Re: Alfa Romeo
sta ba lupas, i evropljani locu 75w80 pa crkavaju lezajeviEvolution_IV wrote: ↑05/09/2024 19:28 idu na evropskim leshevima sa eco lifetime uljima, nikad otvaran, zatvoren sistem...
dok smeca istocna idalje drljaju 75w80
u prilog ne ide ni cinjenica da je sve vise levata i neznalica za volanom
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#8109 Re: Alfa Romeo
onda su karina lezajevi, sta u onom starom autu je bilo w75 ulje(fordov mjenjac), jel mislis da je bolje od 75w80??kabal1337 wrote: ↑05/09/2024 20:59sta ba lupas, i evropljani locu 75w80 pa crkavaju lezajeviEvolution_IV wrote: ↑05/09/2024 19:28 idu na evropskim leshevima sa eco lifetime uljima, nikad otvaran, zatvoren sistem...
dok smeca istocna idalje drljaju 75w80
u prilog ne ide ni cinjenica da je sve vise levata i neznalica za volanom
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#8111 Re: Alfa Romeo
to prvo je bilo
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#8112 Re: Alfa Romeo
Jednom sam otišao u ovaj salon bez obzira što sam se prije naslušao loših priča. Jedna bliska osoba našla oglas za neko auto pa da ipak zraknemo. Uglavnom, ušli i izašli. Smetljište, auta davno pregažena. Na parkingu ona spremna preloše ušminkana. U nekoj garaži radnici rastavljaju auto za šminkanje, sve teški šlamperaj. A stav arogantan, fiksna cijena i slično, i to kad dozoveš nekoga ko je raspoložen da priča.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#8113 Re: Alfa Romeo
I ja sam o EC čuo sve najgore
- ElRe
- Posts: 16937
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8114 Re: Alfa Romeo
100% rupa bez dna, kad ga ova auto kuća prodaje.
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#8115 Re: Alfa Romeo
Ja sam isto otisao jednom, na oglasima bila Octavia 2.0TDI sa prihvatljivom cijenom i kilometrima.
Kad sam dosao, auto je izgledalo ok, imalo samo jedan kljuc bez servisne knjige.
Provjerim broj sasije, na 5.000km zamijenjena vodena pumpa u garanciji. I to je bio jedan jedini upis. Nikakve vise historije nije bilo.
Hvala, dovidjenja.
Kad sam dosao, auto je izgledalo ok, imalo samo jedan kljuc bez servisne knjige.
Provjerim broj sasije, na 5.000km zamijenjena vodena pumpa u garanciji. I to je bio jedan jedini upis. Nikakve vise historije nije bilo.
Hvala, dovidjenja.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#8116 Re: Alfa Romeo
Ta je bar izgledala ok. Ovo što sam ja vidio je većinom bilo pregaženo i uništeno. Ali skrpe to oni onako amaterski, namažu onim jeftinim sprejevima i zalete se ljudi. Još uvijek ima puno naivnih.
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#8117 Re: Alfa Romeo
Mozda je kupljena kod nas, servisi koji su radjeni u ac quattro su izbrisani sa vag servera.Optimist wrote: ↑06/09/2024 07:11 Ja sam isto otisao jednom, na oglasima bila Octavia 2.0TDI sa prihvatljivom cijenom i kilometrima.
Kad sam dosao, auto je izgledalo ok, imalo samo jedan kljuc bez servisne knjige.
Provjerim broj sasije, na 5.000km zamijenjena vodena pumpa u garanciji. I to je bio jedan jedini upis. Nikakve vise historije nije bilo.
Hvala, dovidjenja.
Zasto ne znam, sigurno neko ovdje zna. Cini mi se da je to period ~ 2011/12-15 ako se dobro sjecam
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#8118 Re: Alfa Romeo
Uvozna je bila, Francuska ili Spanija. Ne sjecam se vise.
- hopi
- Posts: 7261
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#8119 Re: Alfa Romeo
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#8120 Re: Alfa Romeo
Imao Grande Punto sa istim motorom.
1.4, 57kw.
Fino isao, samo ulje trosio.
1.4, 57kw.
Fino isao, samo ulje trosio.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83504
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#8122 Re: Alfa Romeo
Prva zamjena ulja nakon kupovine i uzmem Seleniu po specifikaciji. Za 10k potrosio 3 litre, koliko i staje ulja u motor. poslije uzeo malo gusce i prodao ga takvog kroz par mjeseci.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#8123 Re: Alfa Romeo
selenia skupa, a prosjecno ulje u najbolju ruku, al bitno je da je u metalnu cuturicu upakovano 
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83504
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#8124 Re: Alfa Romeo
Ja sad probo stavit 5w 30 umjesto 40 pa cemo vidjetOptimist wrote: ↑07/09/2024 21:09Prva zamjena ulja nakon kupovine i uzmem Seleniu po specifikaciji. Za 10k potrosio 3 litre, koliko i staje ulja u motor. poslije uzeo malo gusce i prodao ga takvog kroz par mjeseci.
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#8125 Re: Alfa Romeo
Treb'o si hipoidnog toknuti.Optimist wrote: ↑07/09/2024 21:09Prva zamjena ulja nakon kupovine i uzmem Seleniu po specifikaciji. Za 10k potrosio 3 litre, koliko i staje ulja u motor. poslije uzeo malo gusce i prodao ga takvog kroz par mjeseci.
