Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Dope_Man
Posts: 8021
Joined: 03/06/2016 16:31

#4801 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Dope_Man »

Ateista wrote: 06/08/2024 13:55 Ne znam da li je neko imao slicna iskustva, placao sam vani dva puta gorivo na samousluznim pumpama, znaci ubacim karticu i naspem gorivo pa mi on skine iznos. Nakon sto smo se vratili sa odmora, uzeo na internet bankarstvu da sumiram sve troskove i vidim da mi pise tipa ako je iznos goriva bio 40 eura, pise mi jednom -40 eura, pa pise -100 eura i onda +60 eura. Po tome ispade da su mi dva puta naplatili gorivo. Kada smo sumirali sve troskove, ispadne kao da nisu naplatili duplo koliko smo izracunali, ali mi nije jasno zasto se pojavljuju kao duple transakcije? Raiifeisen banka je u pitanju, placao sam na dvije razlicite pumpe i na obje mi pokazuje na isti princip, jednom iznos koji je placen pa onda 100 eura i povrat razlike do sto eura.
Rade obicno na principu da ti rezervisu neki iznos (obicno je 100 eura al moze biti i vise, znam na par da je 130) pa ti onda naspes koliko hoces, a onda ti on refundira i zato imas bar dvije transakcije (rezervacija + refundiranje). Neovisno od banke i kartice, isto funkcionise sa svakom. To je samo nacin da se osigura placanje. E sad, ako pokazuje tri, valjda pokazuje rezervaciju, stvarno placanje od rezervacije i refundiranje zasebno pa zato 3 stavke.
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#4802 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Ateista »

Dope_Man wrote: 06/08/2024 16:36
Ateista wrote: 06/08/2024 13:55 Ne znam da li je neko imao slicna iskustva, placao sam vani dva puta gorivo na samousluznim pumpama, znaci ubacim karticu i naspem gorivo pa mi on skine iznos. Nakon sto smo se vratili sa odmora, uzeo na internet bankarstvu da sumiram sve troskove i vidim da mi pise tipa ako je iznos goriva bio 40 eura, pise mi jednom -40 eura, pa pise -100 eura i onda +60 eura. Po tome ispade da su mi dva puta naplatili gorivo. Kada smo sumirali sve troskove, ispadne kao da nisu naplatili duplo koliko smo izracunali, ali mi nije jasno zasto se pojavljuju kao duple transakcije? Raiifeisen banka je u pitanju, placao sam na dvije razlicite pumpe i na obje mi pokazuje na isti princip, jednom iznos koji je placen pa onda 100 eura i povrat razlike do sto eura.
Rade obicno na principu da ti rezervisu neki iznos (obicno je 100 eura al moze biti i vise, znam na par da je 130) pa ti onda naspes koliko hoces, a onda ti on refundira i zato imas bar dvije transakcije (rezervacija + refundiranje). Neovisno od banke i kartice, isto funkcionise sa svakom. To je samo nacin da se osigura placanje. E sad, ako pokazuje tri, valjda pokazuje rezervaciju, stvarno placanje od rezervacije i refundiranje zasebno pa zato 3 stavke.
Ma ja, jasno bi bilo da su dvije stavke, ali sa tri stavke ispada kao da se dva puta skida, zato je cudno.
akcija007
Posts: 4318
Joined: 17/05/2008 23:50

#4803 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by akcija007 »

Ja sam u koroni 2020 supao u Austriji gorivo . Uzima autorizaciju 150 eur tj skida sa racuna 150 eur kao sigurnost da ne bi pobjegao s pumpe.
Druga transakcija je originalno koliko si goriva kupio npr 67 eur
Treca transakcija je povrat ovih 150 eur
Sve zavisi od pumpe do pumpe
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#4804 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by zrakomlat »

moee wrote: 05/08/2024 14:19 Već 40+ dana traje procedura za izdavanje Charge biznis kartice :lol:
Mnogi brže završio stambeni kredit u UCB :izet:
Završio neki kredit u UCB, predlože mi zatvaranje kreditne kartice u Raiffeisenu a da mi odobre Visu u istom ili većem iznosu. Haj rekoh može, svejedno mi u kojoj je banci...

Prođe od tada 13 Bajrama, zovu da dostavim novu platnu listu, dostavio...opet mjesec i pol dana, niko se ne javlja, službenica ne odgovara na mailove a nemam kad otići. Više mi i ne treba, bolje da je nemam 😁
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#4805 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Ateista »

akcija007 wrote: 06/08/2024 21:42 Ja sam u koroni 2020 supao u Austriji gorivo . Uzima autorizaciju 150 eur tj skida sa racuna 150 eur kao sigurnost da ne bi pobjegao s pumpe.
Druga transakcija je originalno koliko si goriva kupio npr 67 eur
Treca transakcija je povrat ovih 150 eur
Sve zavisi od pumpe do pumpe
I to ima smisla ako je povrat ukupni iznos toga sto se prvobitno skine.
Kod mene nije, povrat je razlika tog iznosa i natocenog goriva, a ima i transkacija tacnog iznosa. Matematicki kada se sabere i oduzme ispada da su duplo skinuli, oba puta isto na dvije razlicite pumpe.
User avatar
Mirzareli
Posts: 1222
Joined: 18/03/2013 20:34

#4806 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Mirzareli »

Kakva su iskustva sa mobilnim bankarstvom ? Zovu me iz Raiffeisen banke da predjem na tu uslugu...Kolika je naknada mjesecna ,kako radi app itd..Uopstena kakva su iskustva sa ovim vidom usluge .
sencobih
Posts: 7535
Joined: 08/09/2010 08:33

#4807 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by sencobih »

Mirzareli wrote: 03/09/2024 04:27 Kakva su iskustva sa mobilnim bankarstvom ? Zovu me iz Raiffeisen banke da predjem na tu uslugu...Kolika je naknada mjesecna ,kako radi app itd..Uopstena kakva su iskustva sa ovim vidom usluge .
nije loša, meni je uključena u paket i koristim je odavno
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#4808 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by canvra888 »

Mirzareli wrote: 03/09/2024 04:27 Kakva su iskustva sa mobilnim bankarstvom ? Zovu me iz Raiffeisen banke da predjem na tu uslugu...Kolika je naknada mjesecna ,kako radi app itd..Uopstena kakva su iskustva sa ovim vidom usluge .
Aplikacija ima najljepši UX/UI dizajn od konkurencije, sve je intuitivno, vidi se da je posvećeno vremena.

Ponekad zna biti neki down time, ali ništa strašno.

Korisna stvar, posebno ako puno uplaćuješ, s obzirom da je provizija uplate preko aplikacije samo 0,60 KM.

Nisam siguran za cijene. To dosta ovisi i kada se prvobitni ugovor potpisao. Mene košta 4,49 KM mjesečno održavanje.
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#4809 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by holowey »

canvra888 wrote: 03/09/2024 06:23
Mirzareli wrote: 03/09/2024 04:27 Kakva su iskustva sa mobilnim bankarstvom ? Zovu me iz Raiffeisen banke da predjem na tu uslugu...Kolika je naknada mjesecna ,kako radi app itd..Uopstena kakva su iskustva sa ovim vidom usluge .
Aplikacija ima najljepši UX/UI dizajn od konkurencije, sve je intuitivno, vidi se da je posvećeno vremena.

Ponekad zna biti neki down time, ali ništa strašno.

Korisna stvar, posebno ako puno uplaćuješ, s obzirom da je provizija uplate preko aplikacije samo 0,60 KM.

Nisam siguran za cijene. To dosta ovisi i kada se prvobitni ugovor potpisao. Mene košta 4,49 KM mjesečno održavanje.
nikakve prednosti aplikacije ne vidim u odnosu na internet bankarstvo, posebno ako se dodatno naplacuje... i preko internet bankarstva je provizija 0,60 za prenose na druge banke, 0,30 za prenose unutar rzb, 0,00 na prenose na vlastite racune... mene su zvali, nudili aplikaciju, besplatna do nove godine, neka hvala, ne treba...
nekome
Posts: 3764
Joined: 17/05/2011 10:41

#4810 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by nekome »

i mene konstantno zovu za mobilno, reko necu imam internet bankarstvo... ne znam u cemu je fazon ali iskustvo mi govori da kada tako stjeraju stado i namaknu monopol (nad uslugom u ovom slucaju), cijena raste
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51278
Joined: 29/06/2011 23:39

#4811 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by dječak sa šibicama »

Ja sam zadovoljan mobilnom aplikacijom, ima odlicno sucelje i super stvar je ova RAIA virtualni asistent.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21065
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#4812 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by DaysleepeR »

Imam i internet i mobilno bankarstvo, obje aplikacije imaju svoju primjenu i redovno ih koristim.
User avatar
Mirzareli
Posts: 1222
Joined: 18/03/2013 20:34

#4813 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Mirzareli »

nekome wrote: 03/09/2024 11:37 i mene konstantno zovu za mobilno, reko necu imam internet bankarstvo... ne znam u cemu je fazon ali iskustvo mi govori da kada tako stjeraju stado i namaknu monopol (nad uslugom u ovom slucaju), cijena raste
Koliko je mjesecna naknada za internet bankarstvo? I ja sam nesto danas išcitao nema neke razlike između Internet i mobilnog bankarstva..
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51278
Joined: 29/06/2011 23:39

#4814 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by dječak sa šibicama »

4,99 km, osnovni Debit paket.
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#4815 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by zrakomlat »

Mirzareli wrote: 03/09/2024 04:27 Kakva su iskustva sa mobilnim bankarstvom ? Zovu me iz Raiffeisen banke da predjem na tu uslugu...Kolika je naknada mjesecna ,kako radi app itd..Uopstena kakva su iskustva sa ovim vidom usluge .
Meni najbolja od ostalih koje sam koristio (Addiko, ProCredit, Unicredit, Asa/Sberbank). Najjednostavnija je i najjeftinije plaćanje u smislu naknade za transakcije.
dzenanalic22
Posts: 2031
Joined: 28/08/2017 16:30

#4816 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by dzenanalic22 »

zrakomlat wrote: 03/09/2024 18:26
Mirzareli wrote: 03/09/2024 04:27 Kakva su iskustva sa mobilnim bankarstvom ? Zovu me iz Raiffeisen banke da predjem na tu uslugu...Kolika je naknada mjesecna ,kako radi app itd..Uopstena kakva su iskustva sa ovim vidom usluge .
Meni najbolja od ostalih koje sam koristio (Addiko, ProCredit, Unicredit, Asa/Sberbank). Najjednostavnija je i najjeftinije plaćanje u smislu naknade za transakcije.
I transakcije prikazuje praktički u real-timeu, za razliku od ostalih koje sam koristio.
Napravim neku transakciju u trgovini/online/bankomatu, nebitno koje je doba dana/vikend itd, transakcija se za par sekundi prikazuje u app, dok je kod unicredita potrebno par dana...
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#4817 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by zrakomlat »

dzenanalic22 wrote: 03/09/2024 18:30
zrakomlat wrote: 03/09/2024 18:26
Mirzareli wrote: 03/09/2024 04:27 Kakva su iskustva sa mobilnim bankarstvom ? Zovu me iz Raiffeisen banke da predjem na tu uslugu...Kolika je naknada mjesecna ,kako radi app itd..Uopstena kakva su iskustva sa ovim vidom usluge .
Meni najbolja od ostalih koje sam koristio (Addiko, ProCredit, Unicredit, Asa/Sberbank). Najjednostavnija je i najjeftinije plaćanje u smislu naknade za transakcije.
I transakcije prikazuje praktički u real-timeu, za razliku od ostalih koje sam koristio.
Napravim neku transakciju u trgovini/online/bankomatu, nebitno koje je doba dana/vikend itd, transakcija se za par sekundi prikazuje u app, dok je kod unicredita potrebno par dana...
Da, to sam zaboravio napisati, i to je jedna od prednosti.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#4818 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by canvra888 »

holowey wrote: 03/09/2024 09:47
canvra888 wrote: 03/09/2024 06:23
Mirzareli wrote: 03/09/2024 04:27 Kakva su iskustva sa mobilnim bankarstvom ? Zovu me iz Raiffeisen banke da predjem na tu uslugu...Kolika je naknada mjesecna ,kako radi app itd..Uopstena kakva su iskustva sa ovim vidom usluge .
Aplikacija ima najljepši UX/UI dizajn od konkurencije, sve je intuitivno, vidi se da je posvećeno vremena.

Ponekad zna biti neki down time, ali ništa strašno.

Korisna stvar, posebno ako puno uplaćuješ, s obzirom da je provizija uplate preko aplikacije samo 0,60 KM.

Nisam siguran za cijene. To dosta ovisi i kada se prvobitni ugovor potpisao. Mene košta 4,49 KM mjesečno održavanje.
nikakve prednosti aplikacije ne vidim u odnosu na internet bankarstvo, posebno ako se dodatno naplacuje... i preko internet bankarstva je provizija 0,60 za prenose na druge banke, 0,30 za prenose unutar rzb, 0,00 na prenose na vlastite racune... mene su zvali, nudili aplikaciju, besplatna do nove godine, neka hvala, ne treba...
Mislio sam generalno prednost u poređenju sa virman fizičkim uplatnicama.
User avatar
Truba
Posts: 93847
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4819 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Truba »

sta je ovo pao sistem
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4820 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by _BataZiv_0809 »

Koji je rok za izdavanje nove kartice od dana podnosenja zahtjeva?
User avatar
JMGuti
Posts: 899
Joined: 26/04/2010 23:25

#4821 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by JMGuti »

_BataZiv_0809 wrote: 13/09/2024 21:33 Koji je rok za izdavanje nove kartice od dana podnosenja zahtjeva?
Ja sam 6. ovog mjeseca prijavio da sam izgubio debitnu i kreditnu, 16. mi došle nove.
TheRedhead
Posts: 1078
Joined: 09/02/2015 18:27

#4822 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by TheRedhead »

Da li neko zna moze li se na mob aplikaciji promjeniti granica iznosa kad se placa karticom da ne trazi pin, ili trebam u banci to vidjeti? Danas mi je u prodavnici trazilo pin pri manjem iznosu, pa da povecam da ne ukucavam stalno...
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#4823 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by laserShow »

60KM ja mislim da je donji limit. Taj limit mozes ukloniti, ali potpisujes dokument ako se sta desi, urkadu karticu, etc, ti snosis odgovornost za sve.
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4824 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by zippoo87 »

Ne znam jeste li upratili ali dosla mi obavijest,ako tri puta do kraja mjeseca platite karticno nesto,dobiti cete od RF banke povrat 10 KM na racun.
Prosli mjesec je ovo isto bilo ali su dijelili 20 KM ,sada 10 KM.
Nije ni to lose.
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#4825 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by laserShow »

zippoo87 wrote: 20/09/2024 20:24 Prosli mjesec je ovo isto bilo ali su dijelili 20 KM ,sada 10 KM.
Nema saanse, mora biti jos nesto. Placam 30x mjesecno karticom, na POS uredjajima ili na netu, nikad to nisam dobio.
Post Reply