Rade obicno na principu da ti rezervisu neki iznos (obicno je 100 eura al moze biti i vise, znam na par da je 130) pa ti onda naspes koliko hoces, a onda ti on refundira i zato imas bar dvije transakcije (rezervacija + refundiranje). Neovisno od banke i kartice, isto funkcionise sa svakom. To je samo nacin da se osigura placanje. E sad, ako pokazuje tri, valjda pokazuje rezervaciju, stvarno placanje od rezervacije i refundiranje zasebno pa zato 3 stavke.Ateista wrote: ↑06/08/2024 13:55 Ne znam da li je neko imao slicna iskustva, placao sam vani dva puta gorivo na samousluznim pumpama, znaci ubacim karticu i naspem gorivo pa mi on skine iznos. Nakon sto smo se vratili sa odmora, uzeo na internet bankarstvu da sumiram sve troskove i vidim da mi pise tipa ako je iznos goriva bio 40 eura, pise mi jednom -40 eura, pa pise -100 eura i onda +60 eura. Po tome ispade da su mi dva puta naplatili gorivo. Kada smo sumirali sve troskove, ispadne kao da nisu naplatili duplo koliko smo izracunali, ali mi nije jasno zasto se pojavljuju kao duple transakcije? Raiifeisen banka je u pitanju, placao sam na dvije razlicite pumpe i na obje mi pokazuje na isti princip, jednom iznos koji je placen pa onda 100 eura i povrat razlike do sto eura.
Raiffeisen banka - sve o tome
Moderator: anex
- Dope_Man
- Posts: 8021
- Joined: 03/06/2016 16:31
#4801 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#4802 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Ma ja, jasno bi bilo da su dvije stavke, ali sa tri stavke ispada kao da se dva puta skida, zato je cudno.Dope_Man wrote: ↑06/08/2024 16:36Rade obicno na principu da ti rezervisu neki iznos (obicno je 100 eura al moze biti i vise, znam na par da je 130) pa ti onda naspes koliko hoces, a onda ti on refundira i zato imas bar dvije transakcije (rezervacija + refundiranje). Neovisno od banke i kartice, isto funkcionise sa svakom. To je samo nacin da se osigura placanje. E sad, ako pokazuje tri, valjda pokazuje rezervaciju, stvarno placanje od rezervacije i refundiranje zasebno pa zato 3 stavke.Ateista wrote: ↑06/08/2024 13:55 Ne znam da li je neko imao slicna iskustva, placao sam vani dva puta gorivo na samousluznim pumpama, znaci ubacim karticu i naspem gorivo pa mi on skine iznos. Nakon sto smo se vratili sa odmora, uzeo na internet bankarstvu da sumiram sve troskove i vidim da mi pise tipa ako je iznos goriva bio 40 eura, pise mi jednom -40 eura, pa pise -100 eura i onda +60 eura. Po tome ispade da su mi dva puta naplatili gorivo. Kada smo sumirali sve troskove, ispadne kao da nisu naplatili duplo koliko smo izracunali, ali mi nije jasno zasto se pojavljuju kao duple transakcije? Raiifeisen banka je u pitanju, placao sam na dvije razlicite pumpe i na obje mi pokazuje na isti princip, jednom iznos koji je placen pa onda 100 eura i povrat razlike do sto eura.
-
akcija007
- Posts: 4318
- Joined: 17/05/2008 23:50
#4803 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Ja sam u koroni 2020 supao u Austriji gorivo . Uzima autorizaciju 150 eur tj skida sa racuna 150 eur kao sigurnost da ne bi pobjegao s pumpe.
Druga transakcija je originalno koliko si goriva kupio npr 67 eur
Treca transakcija je povrat ovih 150 eur
Sve zavisi od pumpe do pumpe
Druga transakcija je originalno koliko si goriva kupio npr 67 eur
Treca transakcija je povrat ovih 150 eur
Sve zavisi od pumpe do pumpe
-
zrakomlat
- Posts: 10370
- Joined: 23/09/2012 17:22
#4804 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Završio neki kredit u UCB, predlože mi zatvaranje kreditne kartice u Raiffeisenu a da mi odobre Visu u istom ili većem iznosu. Haj rekoh može, svejedno mi u kojoj je banci...
Prođe od tada 13 Bajrama, zovu da dostavim novu platnu listu, dostavio...opet mjesec i pol dana, niko se ne javlja, službenica ne odgovara na mailove a nemam kad otići. Više mi i ne treba, bolje da je nemam
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#4805 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
I to ima smisla ako je povrat ukupni iznos toga sto se prvobitno skine.akcija007 wrote: ↑06/08/2024 21:42 Ja sam u koroni 2020 supao u Austriji gorivo . Uzima autorizaciju 150 eur tj skida sa racuna 150 eur kao sigurnost da ne bi pobjegao s pumpe.
Druga transakcija je originalno koliko si goriva kupio npr 67 eur
Treca transakcija je povrat ovih 150 eur
Sve zavisi od pumpe do pumpe
Kod mene nije, povrat je razlika tog iznosa i natocenog goriva, a ima i transkacija tacnog iznosa. Matematicki kada se sabere i oduzme ispada da su duplo skinuli, oba puta isto na dvije razlicite pumpe.
- Mirzareli
- Posts: 1222
- Joined: 18/03/2013 20:34
#4806 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Kakva su iskustva sa mobilnim bankarstvom ? Zovu me iz Raiffeisen banke da predjem na tu uslugu...Kolika je naknada mjesecna ,kako radi app itd..Uopstena kakva su iskustva sa ovim vidom usluge .
-
sencobih
- Posts: 7535
- Joined: 08/09/2010 08:33
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#4808 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Aplikacija ima najljepši UX/UI dizajn od konkurencije, sve je intuitivno, vidi se da je posvećeno vremena.
Ponekad zna biti neki down time, ali ništa strašno.
Korisna stvar, posebno ako puno uplaćuješ, s obzirom da je provizija uplate preko aplikacije samo 0,60 KM.
Nisam siguran za cijene. To dosta ovisi i kada se prvobitni ugovor potpisao. Mene košta 4,49 KM mjesečno održavanje.
- holowey
- Posts: 10856
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
#4809 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
nikakve prednosti aplikacije ne vidim u odnosu na internet bankarstvo, posebno ako se dodatno naplacuje... i preko internet bankarstva je provizija 0,60 za prenose na druge banke, 0,30 za prenose unutar rzb, 0,00 na prenose na vlastite racune... mene su zvali, nudili aplikaciju, besplatna do nove godine, neka hvala, ne treba...canvra888 wrote: ↑03/09/2024 06:23Aplikacija ima najljepši UX/UI dizajn od konkurencije, sve je intuitivno, vidi se da je posvećeno vremena.
Ponekad zna biti neki down time, ali ništa strašno.
Korisna stvar, posebno ako puno uplaćuješ, s obzirom da je provizija uplate preko aplikacije samo 0,60 KM.
Nisam siguran za cijene. To dosta ovisi i kada se prvobitni ugovor potpisao. Mene košta 4,49 KM mjesečno održavanje.
-
nekome
- Posts: 3764
- Joined: 17/05/2011 10:41
#4810 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
i mene konstantno zovu za mobilno, reko necu imam internet bankarstvo... ne znam u cemu je fazon ali iskustvo mi govori da kada tako stjeraju stado i namaknu monopol (nad uslugom u ovom slucaju), cijena raste
- dječak sa šibicama
- Posts: 51278
- Joined: 29/06/2011 23:39
#4811 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Ja sam zadovoljan mobilnom aplikacijom, ima odlicno sucelje i super stvar je ova RAIA virtualni asistent.
- DaysleepeR
- Posts: 21065
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#4812 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Imam i internet i mobilno bankarstvo, obje aplikacije imaju svoju primjenu i redovno ih koristim.
- Mirzareli
- Posts: 1222
- Joined: 18/03/2013 20:34
#4813 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Koliko je mjesecna naknada za internet bankarstvo? I ja sam nesto danas išcitao nema neke razlike između Internet i mobilnog bankarstva..
- dječak sa šibicama
- Posts: 51278
- Joined: 29/06/2011 23:39
#4814 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
4,99 km, osnovni Debit paket.
-
zrakomlat
- Posts: 10370
- Joined: 23/09/2012 17:22
#4815 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Meni najbolja od ostalih koje sam koristio (Addiko, ProCredit, Unicredit, Asa/Sberbank). Najjednostavnija je i najjeftinije plaćanje u smislu naknade za transakcije.
-
dzenanalic22
- Posts: 2031
- Joined: 28/08/2017 16:30
#4816 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
I transakcije prikazuje praktički u real-timeu, za razliku od ostalih koje sam koristio.
Napravim neku transakciju u trgovini/online/bankomatu, nebitno koje je doba dana/vikend itd, transakcija se za par sekundi prikazuje u app, dok je kod unicredita potrebno par dana...
-
zrakomlat
- Posts: 10370
- Joined: 23/09/2012 17:22
#4817 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Da, to sam zaboravio napisati, i to je jedna od prednosti.dzenanalic22 wrote: ↑03/09/2024 18:30I transakcije prikazuje praktički u real-timeu, za razliku od ostalih koje sam koristio.
Napravim neku transakciju u trgovini/online/bankomatu, nebitno koje je doba dana/vikend itd, transakcija se za par sekundi prikazuje u app, dok je kod unicredita potrebno par dana...
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#4818 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Mislio sam generalno prednost u poređenju sa virman fizičkim uplatnicama.holowey wrote: ↑03/09/2024 09:47nikakve prednosti aplikacije ne vidim u odnosu na internet bankarstvo, posebno ako se dodatno naplacuje... i preko internet bankarstva je provizija 0,60 za prenose na druge banke, 0,30 za prenose unutar rzb, 0,00 na prenose na vlastite racune... mene su zvali, nudili aplikaciju, besplatna do nove godine, neka hvala, ne treba...canvra888 wrote: ↑03/09/2024 06:23Aplikacija ima najljepši UX/UI dizajn od konkurencije, sve je intuitivno, vidi se da je posvećeno vremena.
Ponekad zna biti neki down time, ali ništa strašno.
Korisna stvar, posebno ako puno uplaćuješ, s obzirom da je provizija uplate preko aplikacije samo 0,60 KM.
Nisam siguran za cijene. To dosta ovisi i kada se prvobitni ugovor potpisao. Mene košta 4,49 KM mjesečno održavanje.
- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4819 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
sta je ovo pao sistem
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83504
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4820 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Koji je rok za izdavanje nove kartice od dana podnosenja zahtjeva?
- JMGuti
- Posts: 899
- Joined: 26/04/2010 23:25
#4821 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Ja sam 6. ovog mjeseca prijavio da sam izgubio debitnu i kreditnu, 16. mi došle nove._BataZiv_0809 wrote: ↑13/09/2024 21:33 Koji je rok za izdavanje nove kartice od dana podnosenja zahtjeva?
-
TheRedhead
- Posts: 1078
- Joined: 09/02/2015 18:27
#4822 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Da li neko zna moze li se na mob aplikaciji promjeniti granica iznosa kad se placa karticom da ne trazi pin, ili trebam u banci to vidjeti? Danas mi je u prodavnici trazilo pin pri manjem iznosu, pa da povecam da ne ukucavam stalno...
- laserShow
- Posts: 4719
- Joined: 30/04/2022 22:10
- Grijem se na: nacionalizam
#4823 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
60KM ja mislim da je donji limit. Taj limit mozes ukloniti, ali potpisujes dokument ako se sta desi, urkadu karticu, etc, ti snosis odgovornost za sve.
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#4824 Re: Raiffeisen banka - sve o tome
Ne znam jeste li upratili ali dosla mi obavijest,ako tri puta do kraja mjeseca platite karticno nesto,dobiti cete od RF banke povrat 10 KM na racun.
Prosli mjesec je ovo isto bilo ali su dijelili 20 KM ,sada 10 KM.
Nije ni to lose.
Prosli mjesec je ovo isto bilo ali su dijelili 20 KM ,sada 10 KM.
Nije ni to lose.
- laserShow
- Posts: 4719
- Joined: 30/04/2022 22:10
- Grijem se na: nacionalizam
