F1 2008, 2009, 2010 and counting

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83475
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33876 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Ma ono je sudar 100% da se Lando nije povukao iz duela.

Ali meni ovo sve govori da ocigledno ni unutar same ekipe nije sve iskomunicirano. Da je Lando znao/ocekivao da ce ovaj napadati i poslije prvog zavoja (obicno je dogovor ko prvi zavoj prodje naprijed taj ima prednost), ne bi onako lezerno ustao u trecu krivinu.

Ne znam...
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#33877 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by laik1981 »

Piastrija realno boli q za Landa. I Landa treba boliti q za sve osim za svoje licne interese. Sebicnost i neposlusnost je jedne od osnovnih "vrlina" sampiona. Poslusni uglavnom postanu vodonose neposlusnim.
Last edited by laik1981 on 02/09/2024 10:25, edited 1 time in total.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#33878 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by laik1981 »

_BataZiv_0809 wrote: 02/09/2024 10:10 Ma ono je sudar 100% da se Lando nije povukao iz duela.

Ali meni ovo sve govori da ocigledno ni unutar same ekipe nije sve iskomunicirano. Da je Lando znao/ocekivao da ce ovaj napadati i poslije prvog zavoja (obicno je dogovor ko prvi zavoj prodje naprijed taj ima prednost), ne bi onako lezerno ustao u trecu krivinu.

Ne znam...
Sudar sudar, pa sta. Jedna trka ko ni jedna, a poruka bi bila dugorocno prevazna.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83475
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33879 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Ima i ta smisla ali opet je bolje otkinuti Verstapenu 8 poena nego da ti on pobjegne dodatnih 8 i nastojati ovo rijesiti unutar kuce.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#33880 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by laik1981 »

Ocito da nema rijesenja unutar kuce. Odnosno ima rijesenje, samo sto ono ne favorizuje Landa, a morali bi ga maksimalno favorizovati. Sinoc su morali Piastriju reci da pusti Landa ispred na kraju trke kada su vidjeli da ne mogu pobijediti. Debili.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21061
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#33881 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

_BataZiv_0809 wrote: 02/09/2024 10:00 Ponekad je i Bottas bio brzi od Hamiltona, Barrichello od Schumahera, cak i Perez od Verstapena, ali ako je situacija stani pani, zrtvujes ih.

Lando je bolji od Oscara overall ove sezone i zasluzuje imati povlasten status, pogotovo sad kad je Max na konopcima.
Sve su to bili momenti vozač šampion vs. drugi vozač koji nije šampion

Ovdje imaš u McL vozač sa dvije pobjede u karijeri vs. vozač sa jednom pobjedom u karijeri.
Obojica ostvarili prve pobjede u tekućoj sezoni.
User avatar
konektovan
Posts: 51441
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33882 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by konektovan »

Hebena je stvar ako su u ugovoru neke stvari jasno navedene. :mrgreen:
User avatar
PlusSA
Posts: 4252
Joined: 13/07/2011 16:51

#33883 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by PlusSA »

_BataZiv_0809 wrote: 02/09/2024 10:15 Ima i ta smisla ali opet je bolje otkinuti Verstapenu 8 poena nego da ti on pobjegne dodatnih 8 i nastojati ovo rijesiti unutar kuce.
Znaju drugi timovi dosta više od nas i javnosti pa možda i Lando razmišlja u glavi bolje oprezno nego da izgubi bodove kao u Austriji.

8 trka ostalo, a RB trenutno pa 4x ekipa u gridu a prognoze nisu nimalo sjajne za preostale trke.
User avatar
beco
Posts: 5096
Joined: 25/08/2004 14:22

#33884 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by beco »

laik1981 wrote: 02/09/2024 10:01 Piastri mozda ima jaka ledja, ali to ne opovrgava cinjenicu da Norris nema muda potrebna za sampionsku titulu. Prepustanje u Madjarskoj je bio jak pokazatelj da nije sampionskog kova, a ni sinosnje propustanje Piastrija bez ikakvog agresivnog odgovora. Sampioni u onakvim situacijama idu na il pukovnik il pokojnik. Da je zadrzao prvo mjesto pobjedio bi. Tih 7 bodova, plus 7 iz Madjarske i eto te u konkretnoj borbi za titulu.
Ovo će tek sad biti rat, tek sad možemo očekivati sudare Mclarena. Sve stoji svaki vozač je sebičan ali Pia je malo pakaš ispao, jer Nor ga je pustio da pobijedi u Mađarskoj (na stranu što je tim Pia tu zezno undercutom), realno u situaciji gdje se Nor bori za titulu, gdje su fino odmakli od ostatka na startu, ne očekuješ da će te momčadski kolega onako agresivno napasti u takvoj situaciji. Jer da Nor nije zakočio i komprimitovao sebi T3 (zbog čega je izgubio poziciju od Lec) sudar bi bio neizbježan. Realno da je do Pia bilo isključivo, Mcl bio iz Monze otišao sa 0 poena, znači ne samo da je Nor ugrozio nego i tim. Drugo trebao je Landu dati P2 kad već P1 nije mogao postići.

Realno Pia nije ni pobjedu u Mađarskoj zaslužio, nije mogao prići ispod 3s Nor na kraju. Da je toliko bio bolji, što ga nije oprt prestigao.


Ali ok ovo je velika škola za Nor, ako ne padne skroz, više nikad ni najmanji pardon neće dati ni Pia ni Ver već će se ići na nož pa šta bude bude.

Varaju se i Zec i Stella ako misle da su korektni i cool sa svojim papaya rules, jer ove godine su prosuli bodova kao u priči a imaju najbolji bolid i samo zbog njih dvojce volio bih da ništa ne dobiju ove godine i da sljedeće godine budu lošiji od Ferrarija/AmG ili RB i da se kaju što su svoju šansu propustili.

Horner je svojom sebičnošću uništio RB i otjerao Adriana, da ze razumijemo nisam za man shamanje i ocrnjivanje bez dokaza ali su mu potezi jako upitni. Više nego ikad fali Checo da doprinese, Adrian prije odlaska je jasno bio protiv ovog smjera razvoja bolida, Max od Miamija govori da balans nevalja.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83475
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33885 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Fino slozeno @beco

U Madjarskoj je brzi vozac propustio sporijeg uz pricu da ce mu taj isti trebati kasnije.

Sad kad mu je trebao, uletio mu je u de la Rodjiji ko junac.

Ali to je zivot.

Nadam se da ce Lando iz svega izvuci dobre pouke.

Koliko god navijam da se uzme prva konstruktorska od 1998. toliko bih volio da je ispuse zbog ovakvih stvari.

Vozacka je mozda tu ako se bas sve poklopi kao Kimiju 2007. ili Vettelu 2010. ali bojim se da ce to ici tesko. Jedino ako je RB u tolikom nokdaunu da ni Max vise ne moze redovno burgijat plasmane na podije.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33886 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

_BataZiv_0809 wrote: 02/09/2024 11:47 Fino slozeno @beco

U Madjarskoj je brzi vozac propustio sporijeg uz pricu da ce mu taj isti trebati kasnije.

Sad kad mu je trebao, uletio mu je u de la Rodjiji ko junac.

Ali to je zivot.

Nadam se da ce Lando iz svega izvuci dobre pouke.

Koliko god navijam da se uzme prva konstruktorska od 1998. toliko bih volio da je ispuse zbog ovakvih stvari.

Vozacka je mozda tu ako se bas sve poklopi kao Kimiju 2007. ili Vettelu 2010. ali bojim se da ce to ici tesko. Jedino ako je RB u tolikom nokdaunu da ni Max vise ne moze redovno burgijat plasmane na podije.
Meklaren uzima konstruktorsku titulu 10000%

Uzeli bi i 2007 bez po muke, da nisu lagali i FIA-u i narod
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#33887 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by laik1981 »

Po svemu prikazanom Piastri je vise sampionskog karaktera nego Norris. Sljedece godine bi Lando bas mogao biti vozac broj dva. Ako se tako nesto i dogodi niko nije vise kriv od njega samog jer je sam takvu poruku poslao i takav imidz izgradio.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83475
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33888 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Ma po cemu je vise sampionskog karaktera? Osim po neposlusnosti? Lando je bolji vozac kroz obje sezone.

Lako je ulijetati ko kamikaza kad onaj kome ulijeces ima sve za izgubiti.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33889 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

laik1981 wrote: 02/09/2024 12:44 Po svemu prikazanom Piastri je vise sampionskog karaktera nego Norris. Sljedece godine bi Lando bas mogao biti vozac broj dva. Ako se tako nesto i dogodi niko nije vise kriv od njega samog jer je sam takvu poruku poslao i takav imidz izgradio.

Ako je suditi po juniorskoj karijeri, Piasti je generacijski talenat i imao je daleko jacu juniorsku karijeru od Norisa.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#33890 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by laik1981 »

_BataZiv_0809 wrote: 02/09/2024 12:46 Ma po cemu je vise sampionskog karaktera? Osim po neposlusnosti? Lando je bolji vozac kroz obje sezone.

Lako je ulijetati ko kamikaza kad onaj kome ulijeces ima sve za izgubiti.
Mladji dvije godine. Tek od prosle sezone u F1. Bezobrazniji, neposlusniji. Drazi je i meni Lando, ali ovaj mi djeluje perspektivnije i odlucnije. Lando, iako dosta iskusniji, djeluje kao neki tinejdzer pored Piastrija. Lando i Leclerc su previse finjaci da bi bili sampioni. Samo moje misljenje.
User avatar
beco
Posts: 5096
Joined: 25/08/2004 14:22

#33891 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by beco »

https://www.f1-bih.com/wolff-vrijeme-je ... 4SVNzdkeug


Pia boli briga za sve, nema nikakvog pritiska osim da se dokaže, eto navukli su mu tu prvu pobjedu, ali previše rizikuje. Da je Max ili Hamilton bili otresli bi ga tek tako, samo izgurali vani. E tako će sad i sa Nor prolaziti. Nije mi drag Nor ali je prefin i vazda na sebe prvo, realno i brži je od Pia čitavu sezonu, samo je ovaj mali bezobrazan i nameće se.

U osnovi ovog problema je mismenađment Zeca i njegova nesposobnost da uvede red u ekipu, da se neko ovako Enzu kur... aha i da ovako 2 pobjede bace.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83475
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33892 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »



Naslov je blagi klikbejt ali obojica ocigledno prebacuju lopticu na tim.

Dakle Zak i Andrea znate sta vam je ciniti.
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#33893 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by nitro_90 »

https://www.youtube.com/watch?v=TgBR5WiWhKI

Drugi stint je (prosječno) najbolje odvezao Piastri, zatim Leclerc pa Norris (znači ne da nije bio bolji od Piastria nego ga je i Leclerc dobio).

Računa se prosjek do Mclarenovog drugog odlaska u box.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33894 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

nitro_90 wrote: 02/09/2024 14:14 https://www.youtube.com/watch?v=TgBR5WiWhKI

Drugi stint je (prosječno) najbolje odvezao Piastri, zatim Leclerc pa Norris (znači ne da nije bio bolji od Piastria nego ga je i Leclerc dobio).

Računa se prosjek do Mclarenovog drugog odlaska u box.
Ni meni nije jasno odakle zakljucak da je Noris bio brzi, i sta je uopste Noris uradio. Oba puta je isao u box prije Piastrija. Cak sokantno u drugom stintu sprzio je gume daleko prije Piastria, uradio undercut i opet zavrsio iza njega..
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#33895 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by laik1981 »

Ovdje nije bitno ko je bio brzi vec koga se trebalo maksimalno favorizirati zbog sanse za titulu prvaka. Tim je za to odgovoran ali je i Piastri mogao pokazati i zeru kolegijalnosti. Lando je mogao imati 14 bodova vise i biti jos blizi toj borbi za titulu samo sa dvije totalno bezbolne odluke tima. Tim je isfavorizirao vozaca koji je puno dalje od bilo kakve borbe za titulu. Nebulozno da ne moze nebuloznije, al hajd, mozda su nebulozni principi vazniji od titula, samo onda se i Lando treba tako postaviti i iskljucivo gledati vlastite principe i interese. Drugacije se ne postaje prvak, pa neka prica sta god ko hoce. Lando se kod preticanja Piastrija trebao braniti u Maxovom stilu i po cijenu ispadanja obojice, pa neka onda u mcl razmisljaju o principima. To je zalog za buducnost.
Last edited by laik1981 on 02/09/2024 14:41, edited 1 time in total.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#33896 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

Da se i ja osvrnem na trku, hvala bogu pa je bila zanimljiva, iznenadjenje Ferarija upalilo, zasluzeno pobijedili kuci. Fala kurcu na udarcu.

McLaren...? Hm, nije prvi put pa se pusta da se trkaju, ako oni tako zele sa svim rizicima koje to nosi, ko smo mi da im kazemo ne...?

Ja sam isto stajalista da Piastri ove godine nema sta izgubiti, na svaku krivinu moze baciti na noz, i ako se slupa, jebat ga. Noris ima vec teret ocekivanja da moze stici Maksa, i da treba. Mora se toga osloboditi, i po cijenu krhanja auta, kao i protiv Maksa. Ako ce se trkati medjusobno, onda ce se trkati, tacka. Pa i ako tim zaplace. Tim rekao moze, tim neka uziva u odluci.

Piastri? Nesumnjiv talenat, opet nije ni prvi ni zadnji koji moze izgoriti u naletu, sampion od prve i u F3 i u F2 i odmah u visu klasu... Ponese to covjeka, Supermen sindrom, on mozda i misli da moze i on ove godine uzeti i to... Iz F1, nema gdje navise, moze samo ako izgori nadole, u Porsche GT kup, ili Toyota Gonzo tim, na 8 sati Spa... Odlicnu sansu ima jer je u pravo vrijeme napretka upao u odlican tim, ali ima samo vrijeme koje ima u ugovoru (ne znam na koliko mu je ugovor), pa je ako je dobar ugovor sklopio bez No.2 odrednice, mozda bolje ciljati dogodine od prve trke... I Landu ista prica. Mora biti spreman da unisti ako treba sezonu i timu, i sebi, i Piastriju. Da ne bi bio zapamcen kao gubitnik kada ugovor bude isticao (ne znam ni njegov ugovor do kada je)...
Pa iduce sezone od nule, pa juhuhu ako ce se vec trkati...
Last edited by drndalo on 02/09/2024 14:43, edited 1 time in total.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#33897 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

Samprotivsviju wrote: 02/09/2024 14:25
nitro_90 wrote: 02/09/2024 14:14 https://www.youtube.com/watch?v=TgBR5WiWhKI

Drugi stint je (prosječno) najbolje odvezao Piastri, zatim Leclerc pa Norris (znači ne da nije bio bolji od Piastria nego ga je i Leclerc dobio).

Računa se prosjek do Mclarenovog drugog odlaska u box.
Ni meni nije jasno odakle zakljucak da je Noris bio brzi, i sta je uopste Noris uradio. Oba puta je isao u box prije Piastrija. Cak sokantno u drugom stintu sprzio je gume daleko prije Piastria, uradio undercut i opet zavrsio iza njega..
Ne sjecamo se da je izasao iz boxa iza sporijeg vozaca (sto je do tima) sto ga je kostalo gubitka vremena mozda dobijenog ranijim ulaskom...?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21061
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#33898 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

drndalo wrote: 02/09/2024 14:39 Da se i ja osvrnem na trku, hvala bogu pa je bila zanimljiva, iznenadjenje Ferarija upalilo, zasluzeno pobijedili kuci. Fala kurcu na udarcu.

McLaren...? Hm, nije prvi put pa se pusta da se trkaju, ako oni tako zele sa svim rizicima koje to nosi, ko smo mi da im kazemo ne...?

Ja sam isto stajalista da Piastri ove godine nema sta izgubiti, na svaku krivinu moze baciti na noz, i ako se slupa, jebat ga. Noris ima vec teret ocekivanja da moze stici Maksa, i da treba. Mora se toga osloboditi, i po cijenu krhanja auta, kao i protiv Maksa. Ako ce se trkati medjusobno, onda ce se trkati, tacka. Pa i ako tim zaplace. Tim rekao moze, tim neka uziva u odluci.

Piastri? Nesumnjiv talenat, opet nije ni prvi ni zadnji koji moze izgoriti u naletu, sampion od prve i u F3 i u F2 i odmah u visu klasu... Ponese to covjeka, Supermen sindrom, on mozda i misli da moze i on ove godine uzeti i to... Iz F1, nema gdje navise, moze samo ako izgori nadole, u Porsche GT kup, ili Toyota Gonzo tim, na 8 sati Spa... Odlicnu sansu ima jer je u pravo vrijeme napretka upao u odlican tim, ali ima samo vrijeme koje ima u ugovoru (ne znam na koliko mu je ugovor), pa je ako je dobar ugovor sklopio bez No.2 odrednice, mozda bolje ciljati dogodine od prve trke... I Landu ista prica. Mora biti spreman da unisti ako treba sezonu i timu, i sebi, i Piastriju. Da ne bi bio zapamcen kao gubitnik kada ugovor bude isticao (ne znam ni njegov ugovor do kada je)...
Pa iduce sezone od nule, pa juhuhu ako ce se vec trkati...
Nema te ekipe koja neće produžiti ugovor vozaču koji se uvijek trka nebitno s kim.

Nice guys ne prolaze dobro u F1.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33899 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

drndalo wrote: 02/09/2024 14:41
Samprotivsviju wrote: 02/09/2024 14:25
nitro_90 wrote: 02/09/2024 14:14 https://www.youtube.com/watch?v=TgBR5WiWhKI

Drugi stint je (prosječno) najbolje odvezao Piastri, zatim Leclerc pa Norris (znači ne da nije bio bolji od Piastria nego ga je i Leclerc dobio).

Računa se prosjek do Mclarenovog drugog odlaska u box.
Ni meni nije jasno odakle zakljucak da je Noris bio brzi, i sta je uopste Noris uradio. Oba puta je isao u box prije Piastrija. Cak sokantno u drugom stintu sprzio je gume daleko prije Piastria, uradio undercut i opet zavrsio iza njega..
Ne sjecamo se da je izasao iz boxa iza sporijeg vozaca (sto je do tima) sto ga je kostalo gubitka vremena mozda dobijenog ranijim ulaskom...?
Kako do tima? Pa nije li sam Noris trazio pit jer se zalio na prednju lijevu gumu? Tim ocigledno nije planirao tako rano da ide.

Otisao je brat bratu 6 7 mozda i vise krugova prije Piastrija
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#33900 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

DaysleepeR wrote: 02/09/2024 14:45 Nema te ekipe koja neće produžiti ugovor vozaču koji se uvijek trka nebitno s kim.
Pa nije bas tako, evo jel se Sainc skoro uvijek trkao s kim god je bio u klincu, najcesce sa Leclerkom (jer se s drugima bas nisu mogli nositi)?

Nije to sustina, rekao sam da imaju tu sansu duzine prvog ugovora da pokazu da su na duze staze rjesenje, ne zvijezda svijetlica/padalica, za koju ne znas unaprijed kako ce ispasti.
Samprotivsviju wrote: 02/09/2024 14:48 Kako do tima?
Tim mora ispostovati zelje vozaca ? Kao sto mu mogu narediti "box, box, box", tako mu mogu narediti i da ostane jos koji krug ako im izracuni pokazuju da ce izaci iza prgavog Ocona npr... Jer takav je izlazak pisanje na usparane 3-4 sekunde zbog zamjene, gubitkom barem 7-8 u zajebanciji sa budalom.
Post Reply