Daj Seargentu najbrzi bolid...da provjerimo, a ima jos kandidata..
F1 2008, 2009, 2010 and counting
Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11
- konektovan
- Posts: 51448
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- rida1976
- Posts: 2562
- Joined: 25/11/2007 19:43
#33652 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ja sam uvijek govorio da je bolid 90-95 posto a vozac 5-10 posto. Maxovi fanovi dize debila u nebesa i misle da je vise do vozaca nego auta pa ga proglasise GOAT-om sto je idiotizam.
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#33653 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ma formula 1 i nikad nije bila oko vozaca, vec oko proizvodjaca. Skoro svaki vozac u formuli 1 je elitni vozac i sve je stvar nijanse, svaki od njih ima hiljade sati u simulatoru i zna svaki detalj svake staze.
Ja sam iskreno vise bio ljubitelj stare F1 gdje su ekipe mogle imati neogranicena testiranja na pravim stazama, ali i to je bilo fer, jer to sto si ti testirao na odredjenim vremenskim uslovima na Silvestoneu ili Fioranu, ne znaci da ce biti isto u praksi u utrci na Suzuki.
Ovako profesionalni vozaci F1 prakticno i najmanje svog vremena provode vozeci bolid na stazi.
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#33654 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Svako svog hvali, ja se sjecam dok je Hamilton pobjedivao da su njehovi fanovi tvrdili da bi on u Williamsu pobjedivao bar par trka po sezoni.
Svako ima svog Goat-a, dosta raje iz britanije ne smatra ni Sumahera, ni Hamiltona, ni Sennu, ni Prosta, ni Fangia, ni Laudu Goatom vec Jim Clarka..
- rovac13
- Posts: 5763
- Joined: 08/12/2013 16:17
#33655 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Buton je ubio Hamiltona Alonsa Raikonena itd ..... 
-
Maliodmene
- Posts: 3400
- Joined: 10/01/2020 13:36
#33656 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ima nesto i do vozaca, naprimjer Lecler to pokazuje.
Bit ce zanimljivo pratit Ferrari u Italiji i Azerbejdzanu, najavljuju i poboljsanja, mozda i pobjedna kapne ko zna.
Bit ce zanimljivo pratit Ferrari u Italiji i Azerbejdzanu, najavljuju i poboljsanja, mozda i pobjedna kapne ko zna.
- omega369
- Posts: 9975
- Joined: 17/10/2012 22:28
- Location: ... sta se desilo?
#33657 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ma ljudi se zezali sa goat, sto se palite odmah. Isto tako ne bi ni hamilton nista osvojio sa mercedesom da nije imao dominantan bolid. A ni rosberg. Pusti supljurida1976 wrote: ↑26/08/2024 17:42 Gdje su sad ovi sto dizu Maxa u nebesa, GOAT ovo ono??? Ka.. moju bi uzeo ijednu pobjedu da nisu imali dominantan bolid miljama ispred svih u odnosu na ostale timove. Pa kad njegov najveci slihter Paja sa SK kaze da je ovo najvece ponizenje sa Maxa u zadnjih par godina, onda znas koliko je sati
Max je itekako svjestan kakva je situacija sa bolidom, nije retardiran. Samo me cudi cemu se moze nadati za 2025. godinu? Hajde ovu i nekako.moze privesti kraju, ali 2025??Cime su ga omadjijali i zasto ne predje u Mercedes koji je vec sad tu negdje sa RB? E to mi je misterija
Last edited by omega369 on 26/08/2024 22:33, edited 1 time in total.
- omega369
- Posts: 9975
- Joined: 17/10/2012 22:28
- Location: ... sta se desilo?
#33658 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ma ima i do vozaca. Konkretno, Rubens bi sigurno izgubio 2-3 schumijeve titule u onom periodu. Rosberg, ne vjerujem da bi uzeo sve hamiltonove titule u njegovom periodu. Weber? Da li bi jednu uzeo da nije bilo vettela pitanje jeSamprotivsviju wrote: ↑26/08/2024 19:29Ma formula 1 i nikad nije bila oko vozaca, vec oko proizvodjaca. Skoro svaki vozac u formuli 1 je elitni vozac i sve je stvar nijanse, svaki od njih ima hiljade sati u simulatoru i zna svaki detalj svake staze.
Ja sam iskreno vise bio ljubitelj stare F1 gdje su ekipe mogle imati neogranicena testiranja na pravim stazama, ali i to je bilo fer, jer to sto si ti testirao na odredjenim vremenskim uslovima na Silvestoneu ili Fioranu, ne znaci da ce biti isto u praksi u utrci na Suzuki.
Ovako profesionalni vozaci F1 prakticno i najmanje svog vremena provode vozeci bolid na stazi.
Da ne nabrajam danas zou, cunoda, latifi, logan, grozjan ona dva panja iz rusije...ma da ne znam kakav bolid voze ne bih se kladio na njih
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83495
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33659 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Mozda 2003 da bi Rubens izgubio.
Izgubio bi je i Sumaher da nisu Miselin gume preko noci postale ilegalne.
Hhhhh
Izgubio bi je i Sumaher da nisu Miselin gume preko noci postale ilegalne.
Hhhhh
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#33660 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Kubica je bio mnogo dobar vozač u mnogo lošem bolidu (Renault)
- omega369
- Posts: 9975
- Joined: 17/10/2012 22:28
- Location: ... sta se desilo?
#33661 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Pa jesu li se raspadale same?_BataZiv_0809 wrote: ↑26/08/2024 22:34 Mozda 2003 da bi Rubens izgubio.
Izgubio bi je i Sumaher da nisu Miselin gume preko noci postale ilegalne.
Hhhhh
A rubens bi sigurno izgubio 2000. i 2003., mozda i 2001.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83495
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33662 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ma ono je bio teski shitshow u reziji FIA.omega369 wrote: ↑26/08/2024 22:40Pa jesu li se raspadale same?_BataZiv_0809 wrote: ↑26/08/2024 22:34 Mozda 2003 da bi Rubens izgubio.
Izgubio bi je i Sumaher da nisu Miselin gume preko noci postale ilegalne.
Hhhhh![]()
![]()
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#33663 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Tad sam nekad i prestao redovno pratiti F1_BataZiv_0809 wrote: ↑26/08/2024 22:42Ma ono je bio teski shitshow u reziji FIA.omega369 wrote: ↑26/08/2024 22:40Pa jesu li se raspadale same?_BataZiv_0809 wrote: ↑26/08/2024 22:34 Mozda 2003 da bi Rubens izgubio.
Izgubio bi je i Sumaher da nisu Miselin gume preko noci postale ilegalne.
Hhhhh![]()
![]()
-
El_comadante
- Posts: 9045
- Joined: 10/05/2007 13:38
- Location: Sarajevo
#33664 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Da bilo je panjeva kroz F1 koji su bili tu zbog para, prezimena i tako dalje. Recimo Strol teško do titule u bilo kojem bolida, Palermu i tako.omega369 wrote: ↑26/08/2024 22:31Ma ima i do vozaca. Konkretno, Rubens bi sigurno izgubio 2-3 schumijeve titule u onom periodu. Rosberg, ne vjerujem da bi uzeo sve hamiltonove titule u njegovom periodu. Weber? Da li bi jednu uzeo da nije bilo vettela pitanje jeSamprotivsviju wrote: ↑26/08/2024 19:29Ma formula 1 i nikad nije bila oko vozaca, vec oko proizvodjaca. Skoro svaki vozac u formuli 1 je elitni vozac i sve je stvar nijanse, svaki od njih ima hiljade sati u simulatoru i zna svaki detalj svake staze.
Ja sam iskreno vise bio ljubitelj stare F1 gdje su ekipe mogle imati neogranicena testiranja na pravim stazama, ali i to je bilo fer, jer to sto si ti testirao na odredjenim vremenskim uslovima na Silvestoneu ili Fioranu, ne znaci da ce biti isto u praksi u utrci na Suzuki.
Ovako profesionalni vozaci F1 prakticno i najmanje svog vremena provode vozeci bolid na stazi.
Da ne nabrajam danas zou, cunoda, latifi, logan, grozjan ona dva panja iz rusije...ma da ne znam kakav bolid voze ne bih se kladio na njih
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83495
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#33666 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Spremio Ferrari veliki paket upgrejda za Monzu
-
Dobrinjac-u-Pragu
- Posts: 364
- Joined: 23/10/2023 15:08
#33667 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83495
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33668 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Frajer je sve sto je vozio doveo u borbu za titulu.Dobrinjac-u-Pragu wrote: ↑27/08/2024 15:54cuj alan... da si rekao najdzel ili airton, onda ok, ali alan? vozac za lijepo vrijeme
cim kisa padne on se zadovolji sa drugim trecim mjestom jer nije imao sanse protiv sene ili mansela.
A Mansel i Senna skupa imaju titula kao on. Niti je on gubio pobjede zbog gluposti kao sto su Monaco 1988 i Kanada 1991.
-
ST11
- Posts: 786
- Joined: 09/03/2015 12:24
#33669 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Franco Colapinto chosen as Williams' Logan Sargeant replacement for rest of 2024
https://www.crash.net/f1/news/1054019/1 ... -rest-2024
https://www.crash.net/f1/news/1054019/1 ... -rest-2024
-
axe22
- Posts: 2846
- Joined: 11/03/2013 21:21
#33670 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Zar nije bio problem oko toga da se gazni sloj kod Michelin guma povecavao za vrijeme utrke? Kako su se gume grijale tako bi bocni zid malo popustio i dobila bi se vece dodirna povrsina?omega369 wrote: ↑26/08/2024 22:40Pa jesu li se raspadale same?_BataZiv_0809 wrote: ↑26/08/2024 22:34 Mozda 2003 da bi Rubens izgubio.
Izgubio bi je i Sumaher da nisu Miselin gume preko noci postale ilegalne.
Hhhhh![]()
A rubens bi sigurno izgubio 2000. i 2003., mozda i 2001.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83495
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33671 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
To je zvanicno objasnjenje ali nema veze s mozgom.axe22 wrote: ↑27/08/2024 18:38Zar nije bio problem oko toga da se gazni sloj kod Michelin guma povecavao za vrijeme utrke? Kako su se gume grijale tako bi bocni zid malo popustio i dobila bi se vece dodirna povrsina?omega369 wrote: ↑26/08/2024 22:40Pa jesu li se raspadale same?_BataZiv_0809 wrote: ↑26/08/2024 22:34 Mozda 2003 da bi Rubens izgubio.
Izgubio bi je i Sumaher da nisu Miselin gume preko noci postale ilegalne.
Hhhhh![]()
A rubens bi sigurno izgubio 2000. i 2003., mozda i 2001.
-
El_comadante
- Posts: 9045
- Joined: 10/05/2007 13:38
- Location: Sarajevo
#33672 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Nek su makli Sarđent baš loš. Kolapinto je solidan u nižim serijama bio, ali je f1 druga priča. Evo mu lijepa prilika da dohvati mjesto u f1 za slijedeću sezonu.
- PlusSA
- Posts: 4252
- Joined: 13/07/2011 16:51
#33673 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
F1
·
Follow
BREAKING: Argentine Franco Colapinto will race for Williams Racing for the remainder of the 2024 season
Ništa Mick šteta
·
Follow
BREAKING: Argentine Franco Colapinto will race for Williams Racing for the remainder of the 2024 season
Ništa Mick šteta
- konektovan
- Posts: 51448
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#33674 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Hebo ih Colapinto.
- Pandakonda
- Posts: 6119
- Joined: 22/10/2013 23:41
- Location: Dragonstone
#33675 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Mislim da je to to sto se tice Micka u F1. Doohan je uletio umjesto njega u Alpinu, i sad Colapinto u Williams iako su ga svi gurali, od Totta do Vettela. Jedino ako ga Audi nekim čudom bude htio da imaju full Njemacki lineup uz Hulkenberga.
