F1 2008, 2009, 2010 and counting

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11

User avatar
konektovan
Posts: 51451
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33651 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by konektovan »

rovac13 wrote: 26/08/2024 18:23 Uvijek je najbrzi vozac onaj koji vozi najbrzi bolid.

Ostalo su bajke za djecu :)
Daj Seargentu najbrzi bolid...da provjerimo, a ima jos kandidata.. :mrgreen:
User avatar
rida1976
Posts: 2562
Joined: 25/11/2007 19:43

#33652 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rida1976 »

Ja sam uvijek govorio da je bolid 90-95 posto a vozac 5-10 posto. Maxovi fanovi dize debila u nebesa i misle da je vise do vozaca nego auta pa ga proglasise GOAT-om sto je idiotizam.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33653 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

rovac13 wrote: 26/08/2024 18:23 Uvijek je najbrzi vozac onaj koji vozi najbrzi bolid.

Ostalo su bajke za djecu :)
Ma formula 1 i nikad nije bila oko vozaca, vec oko proizvodjaca. Skoro svaki vozac u formuli 1 je elitni vozac i sve je stvar nijanse, svaki od njih ima hiljade sati u simulatoru i zna svaki detalj svake staze.

Ja sam iskreno vise bio ljubitelj stare F1 gdje su ekipe mogle imati neogranicena testiranja na pravim stazama, ali i to je bilo fer, jer to sto si ti testirao na odredjenim vremenskim uslovima na Silvestoneu ili Fioranu, ne znaci da ce biti isto u praksi u utrci na Suzuki.

Ovako profesionalni vozaci F1 prakticno i najmanje svog vremena provode vozeci bolid na stazi.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33654 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

rida1976 wrote: 26/08/2024 19:25 Ja sam uvijek govorio da je bolid 90-95 posto a vozac 5-10 posto. Maxovi fanovi dize debila u nebesa i misle da je vise do vozaca nego auta pa ga proglasise GOAT-om sto je idiotizam.
Svako svog hvali, ja se sjecam dok je Hamilton pobjedivao da su njehovi fanovi tvrdili da bi on u Williamsu pobjedivao bar par trka po sezoni.

Svako ima svog Goat-a, dosta raje iz britanije ne smatra ni Sumahera, ni Hamiltona, ni Sennu, ni Prosta, ni Fangia, ni Laudu Goatom vec Jim Clarka..
User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#33655 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rovac13 »

Buton je ubio Hamiltona Alonsa Raikonena itd ..... :lol:
Maliodmene
Posts: 3400
Joined: 10/01/2020 13:36

#33656 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Maliodmene »

Ima nesto i do vozaca, naprimjer Lecler to pokazuje.

Bit ce zanimljivo pratit Ferrari u Italiji i Azerbejdzanu, najavljuju i poboljsanja, mozda i pobjedna kapne ko zna.
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#33657 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by omega369 »

rida1976 wrote: 26/08/2024 17:42 Gdje su sad ovi sto dizu Maxa u nebesa, GOAT ovo ono??? Ka.. moju bi uzeo ijednu pobjedu da nisu imali dominantan bolid miljama ispred svih u odnosu na ostale timove. Pa kad njegov najveci slihter Paja sa SK kaze da je ovo najvece ponizenje sa Maxa u zadnjih par godina, onda znas koliko je sati
Ma ljudi se zezali sa goat, sto se palite odmah. Isto tako ne bi ni hamilton nista osvojio sa mercedesom da nije imao dominantan bolid. A ni rosberg. Pusti suplju

Max je itekako svjestan kakva je situacija sa bolidom, nije retardiran. Samo me cudi cemu se moze nadati za 2025. godinu? Hajde ovu i nekako.moze privesti kraju, ali 2025??Cime su ga omadjijali i zasto ne predje u Mercedes koji je vec sad tu negdje sa RB? E to mi je misterija
Last edited by omega369 on 26/08/2024 22:33, edited 1 time in total.
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#33658 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by omega369 »

Samprotivsviju wrote: 26/08/2024 19:29
rovac13 wrote: 26/08/2024 18:23 Uvijek je najbrzi vozac onaj koji vozi najbrzi bolid.

Ostalo su bajke za djecu :)
Ma formula 1 i nikad nije bila oko vozaca, vec oko proizvodjaca. Skoro svaki vozac u formuli 1 je elitni vozac i sve je stvar nijanse, svaki od njih ima hiljade sati u simulatoru i zna svaki detalj svake staze.

Ja sam iskreno vise bio ljubitelj stare F1 gdje su ekipe mogle imati neogranicena testiranja na pravim stazama, ali i to je bilo fer, jer to sto si ti testirao na odredjenim vremenskim uslovima na Silvestoneu ili Fioranu, ne znaci da ce biti isto u praksi u utrci na Suzuki.

Ovako profesionalni vozaci F1 prakticno i najmanje svog vremena provode vozeci bolid na stazi.
Ma ima i do vozaca. Konkretno, Rubens bi sigurno izgubio 2-3 schumijeve titule u onom periodu. Rosberg, ne vjerujem da bi uzeo sve hamiltonove titule u njegovom periodu. Weber? Da li bi jednu uzeo da nije bilo vettela pitanje je

Da ne nabrajam danas zou, cunoda, latifi, logan, grozjan ona dva panja iz rusije...ma da ne znam kakav bolid voze ne bih se kladio na njih
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83502
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33659 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Mozda 2003 da bi Rubens izgubio.
Izgubio bi je i Sumaher da nisu Miselin gume preko noci postale ilegalne.
Hhhhh
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#33660 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by ZoomZoomKiwi »

Kubica je bio mnogo dobar vozač u mnogo lošem bolidu (Renault)
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#33661 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by omega369 »

_BataZiv_0809 wrote: 26/08/2024 22:34 Mozda 2003 da bi Rubens izgubio.
Izgubio bi je i Sumaher da nisu Miselin gume preko noci postale ilegalne.
Hhhhh
Pa jesu li se raspadale same? :mrgreen: :mrgreen:

A rubens bi sigurno izgubio 2000. i 2003., mozda i 2001.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83502
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33662 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

omega369 wrote: 26/08/2024 22:40
_BataZiv_0809 wrote: 26/08/2024 22:34 Mozda 2003 da bi Rubens izgubio.
Izgubio bi je i Sumaher da nisu Miselin gume preko noci postale ilegalne.
Hhhhh
Pa jesu li se raspadale same? :mrgreen: :mrgreen:
Ma ono je bio teski shitshow u reziji FIA.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#33663 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by ZoomZoomKiwi »

_BataZiv_0809 wrote: 26/08/2024 22:42
omega369 wrote: 26/08/2024 22:40
_BataZiv_0809 wrote: 26/08/2024 22:34 Mozda 2003 da bi Rubens izgubio.
Izgubio bi je i Sumaher da nisu Miselin gume preko noci postale ilegalne.
Hhhhh
Pa jesu li se raspadale same? :mrgreen: :mrgreen:
Ma ono je bio teski shitshow u reziji FIA.
Tad sam nekad i prestao redovno pratiti F1
El_comadante
Posts: 9045
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#33664 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by El_comadante »

omega369 wrote: 26/08/2024 22:31
Samprotivsviju wrote: 26/08/2024 19:29
rovac13 wrote: 26/08/2024 18:23 Uvijek je najbrzi vozac onaj koji vozi najbrzi bolid.

Ostalo su bajke za djecu :)
Ma formula 1 i nikad nije bila oko vozaca, vec oko proizvodjaca. Skoro svaki vozac u formuli 1 je elitni vozac i sve je stvar nijanse, svaki od njih ima hiljade sati u simulatoru i zna svaki detalj svake staze.

Ja sam iskreno vise bio ljubitelj stare F1 gdje su ekipe mogle imati neogranicena testiranja na pravim stazama, ali i to je bilo fer, jer to sto si ti testirao na odredjenim vremenskim uslovima na Silvestoneu ili Fioranu, ne znaci da ce biti isto u praksi u utrci na Suzuki.

Ovako profesionalni vozaci F1 prakticno i najmanje svog vremena provode vozeci bolid na stazi.
Ma ima i do vozaca. Konkretno, Rubens bi sigurno izgubio 2-3 schumijeve titule u onom periodu. Rosberg, ne vjerujem da bi uzeo sve hamiltonove titule u njegovom periodu. Weber? Da li bi jednu uzeo da nije bilo vettela pitanje je

Da ne nabrajam danas zou, cunoda, latifi, logan, grozjan ona dva panja iz rusije...ma da ne znam kakav bolid voze ne bih se kladio na njih
Da bilo je panjeva kroz F1 koji su bili tu zbog para, prezimena i tako dalje. Recimo Strol teško do titule u bilo kojem bolida, Palermu i tako.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83502
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33665 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

rovac13 wrote: 26/08/2024 18:23 Uvijek je najbrzi vozac onaj koji vozi najbrzi bolid.

Ostalo su bajke za djecu :)
Jedini izuzetak je Alain Prost :)
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33666 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »



Spremio Ferrari veliki paket upgrejda za Monzu
Dobrinjac-u-Pragu
Posts: 364
Joined: 23/10/2023 15:08

#33667 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Dobrinjac-u-Pragu »

_BataZiv_0809 wrote: 27/08/2024 08:14
rovac13 wrote: 26/08/2024 18:23 Uvijek je najbrzi vozac onaj koji vozi najbrzi bolid.

Ostalo su bajke za djecu :)
Jedini izuzetak je Alain Prost :)
:lol: cuj alan... da si rekao najdzel ili airton, onda ok, ali alan? vozac za lijepo vrijeme :-) cim kisa padne on se zadovolji sa drugim trecim mjestom jer nije imao sanse protiv sene ili mansela.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83502
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33668 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Dobrinjac-u-Pragu wrote: 27/08/2024 15:54
_BataZiv_0809 wrote: 27/08/2024 08:14
rovac13 wrote: 26/08/2024 18:23 Uvijek je najbrzi vozac onaj koji vozi najbrzi bolid.

Ostalo su bajke za djecu :)
Jedini izuzetak je Alain Prost :)
:lol: cuj alan... da si rekao najdzel ili airton, onda ok, ali alan? vozac za lijepo vrijeme :-) cim kisa padne on se zadovolji sa drugim trecim mjestom jer nije imao sanse protiv sene ili mansela.
Frajer je sve sto je vozio doveo u borbu za titulu.

A Mansel i Senna skupa imaju titula kao on. Niti je on gubio pobjede zbog gluposti kao sto su Monaco 1988 i Kanada 1991.
ST11
Posts: 786
Joined: 09/03/2015 12:24

#33669 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by ST11 »

Franco Colapinto chosen as Williams' Logan Sargeant replacement for rest of 2024

https://www.crash.net/f1/news/1054019/1 ... -rest-2024
axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#33670 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by axe22 »

omega369 wrote: 26/08/2024 22:40
_BataZiv_0809 wrote: 26/08/2024 22:34 Mozda 2003 da bi Rubens izgubio.
Izgubio bi je i Sumaher da nisu Miselin gume preko noci postale ilegalne.
Hhhhh
Pa jesu li se raspadale same? :mrgreen: :mrgreen:

A rubens bi sigurno izgubio 2000. i 2003., mozda i 2001.
Zar nije bio problem oko toga da se gazni sloj kod Michelin guma povecavao za vrijeme utrke? Kako su se gume grijale tako bi bocni zid malo popustio i dobila bi se vece dodirna povrsina?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83502
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33671 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

axe22 wrote: 27/08/2024 18:38
omega369 wrote: 26/08/2024 22:40
_BataZiv_0809 wrote: 26/08/2024 22:34 Mozda 2003 da bi Rubens izgubio.
Izgubio bi je i Sumaher da nisu Miselin gume preko noci postale ilegalne.
Hhhhh
Pa jesu li se raspadale same? :mrgreen: :mrgreen:

A rubens bi sigurno izgubio 2000. i 2003., mozda i 2001.
Zar nije bio problem oko toga da se gazni sloj kod Michelin guma povecavao za vrijeme utrke? Kako su se gume grijale tako bi bocni zid malo popustio i dobila bi se vece dodirna povrsina?
To je zvanicno objasnjenje ali nema veze s mozgom.
El_comadante
Posts: 9045
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#33672 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by El_comadante »

Nek su makli Sarđent baš loš. Kolapinto je solidan u nižim serijama bio, ali je f1 druga priča. Evo mu lijepa prilika da dohvati mjesto u f1 za slijedeću sezonu.
User avatar
PlusSA
Posts: 4252
Joined: 13/07/2011 16:51

#33673 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by PlusSA »

F1
·
Follow
BREAKING: Argentine Franco Colapinto will race for Williams Racing for the remainder of the 2024 season 🇦🇷

Ništa Mick šteta
User avatar
konektovan
Posts: 51451
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33674 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by konektovan »

Hebo ih Colapinto.
User avatar
Pandakonda
Posts: 6119
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#33675 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Pandakonda »

Mislim da je to to sto se tice Micka u F1. Doohan je uletio umjesto njega u Alpinu, i sad Colapinto u Williams iako su ga svi gurali, od Totta do Vettela. Jedino ako ga Audi nekim čudom bude htio da imaju full Njemacki lineup uz Hulkenberga.
Post Reply