F1 2008, 2009, 2010 and counting

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11

Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33551 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

Ovako malo nekih analiza performansi nakon prva 2 treninga, Mclaren zasad izgleda kao najbolji bolid, odmah iza njega sa skoro identicnim performansama ide Mercedes. Red Bull dolazi kao treca ekipa. Ferari u nicijoj zemlji zakucan na 4, niti mogu ugroziti prve 3 ekipe niti njih moze ugroziti 5ta ekipa.

Zasad kako su stvari izgledale voditi ce se mrtva trka izmadju Mlcarena i Mercedesa. Red Bull na drugu ruku ima velike oscilacije.

Spori zavoji
Meklaren je najbolja bolid u ovim zavojima, ali bukvalno za skoro neprimjetnu razliku ispred Mercedesa, Red Bull ovdje vec kaska za obje ekipe.
Ferari je ovdje katastrofa, gube i do pola sekunde u najsporijem zavoju staze u poredjenju sa Mercedesom, ostatak kruga im je samo saniranje stete.

Srednje brzi zavoji:
E ovdje je Red Bull najbolji, odmah iza njih ide Mercedes pa Ferari pa Mclaren, jako mala razlika izmedju sve 4 ekipe

Brzi zavoji
Opet Red Bull najbolji, iza Mercedes pa Mclaren koji vec osjetnije kaska za prva 2 u ovim zavojina. Ferari znatno sporiji od prve 3 ekipe ovdje.

Pravac:
E ovdje je Mclaren skoro liga za sebe naspram ostalih, iza idu Ferrari i Mercedes skoro pa identicno, dok je Red Bull ocajan...gube skoro i do 3 desetinke po krugu od Mclarena samo na pravcu.

Zakljucak:
Mclaren je najbolji na pravcima i uzasno sporim zavojima

Mercedes je prakticno najkonstantnija ekipa u pogledu performansi po krugu, nigdje nisu najbolji, ali su u svakom segmentu 2gi najbolji. Prakticno jedina ekipa bez slabosti.

Red Bull, ocajni na pravcima i ne tako sjajni u sporim zavojima.

Ocigledno da ako Mercedes zeli pobjediti Mclarena, kvalifikacije ce biti kljuc. Zandvort sam po sebi je tezak za prestizanje, a sa Mclarenom top speedom sanse za prestizanje su jos manje. Tako da ako budu iza Mclarena sanse su znatno manje.

Visjeti cemo hoce li ekipe preko noci naci kakve dodatne brzine.
El_comadante
Posts: 9046
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#33552 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by El_comadante »

Što se Sarđent razbije, poprilično je razvalio bolid. Ništa od kvalifikacija za njega danas. Kiša.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79560
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#33553 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Velkoski »

Image
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2450
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#33554 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by ZyzzSar »

El_comadante wrote: 24/08/2024 12:18 Što se Sarđent razbije, poprilično je razvalio bolid. Ništa od kvalifikacija za njega danas. Kiša.
Logan Sargeant stands out as having the most crashes in the 2023 season. Sargeant, a rookie driver for Williams, racked up a significant amount of crash damage, estimated at nearly $4 million, which was the highest among all drivers in 2023.

In the 2024 F1 season so far, Logan Sargeant and Alex Albon from Williams have been involved in the most crashes. Williams has had a notably tough year, with significant incidents resulting in damage to both of their cars.

mnogo talentovan vozac za razvaliti bolid :D
User avatar
PlusSA
Posts: 4252
Joined: 13/07/2011 16:51

#33555 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by PlusSA »

Velkoski wrote: 24/08/2024 12:22 Image
Mazepina je zeznuo :mrgreen:
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33556 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

Sta je ovo tisina
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#33557 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by nitro_90 »

Najgora staza u sezoni za pretjecanje, gora od monaka. Sutra procesija.
ST11
Posts: 786
Joined: 09/03/2015 12:24

#33558 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by ST11 »

Albon disqualified from Dutch GP qualifying over illegal Williams floor

https://www.formula1.com/en/latest/arti ... w38EQO98sr

:cry:
ST11
Posts: 786
Joined: 09/03/2015 12:24

#33559 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by ST11 »

Hamilton hit with grid penalty for Dutch Grand Prix after impeding Perez in qualifying

https://www.formula1.com/en/latest/arti ... MylOx0a5BO
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83506
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33560 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Mogao je i motor odmah mijenjati
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33561 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

_BataZiv_0809 wrote: 24/08/2024 23:32 Mogao je i motor odmah mijenjati
Vjerovatno cuva za Monzu
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83506
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33562 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Ma i to sto kazes.
Ovdje nece vidjet neke vece bodove svakako, ova staza je nikakva za preticanje.

Jedino da bude neki veci krs i lom.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#33563 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by laik1981 »

nitro_90 wrote: 24/08/2024 18:55 Najgora staza u sezoni za pretjecanje, gora od monaka. Sutra procesija.
Generalno bezveze staza. Isto neki roller coaster. U kalendaru je samo zbog Maxa.
User avatar
PlusSA
Posts: 4252
Joined: 13/07/2011 16:51

#33564 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by PlusSA »

Max na startu uzima Landa i to je to :mrgreen:
ST11
Posts: 786
Joined: 09/03/2015 12:24

#33565 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by ST11 »

Mozda ima nade za Micka, da odvozi jos koju F1 utrku.

https://www.crash.net/f1/news/1053917/1 ... -midseason
User avatar
Pandakonda
Posts: 6120
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#33566 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Pandakonda »

_BataZiv_0809 wrote: 24/08/2024 23:32 Mogao je i motor odmah mijenjati
Mislim da jos nije ispucao dozvoljenu kvotu tako da i da zamjeni ne bi morao startati iz pit lane-a
User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#33567 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rovac13 »

Jel imaju kakva pravila za preticanje u boxu u prelazak preko linije posle izlaza iz boxa.

Ako je ovo legalno sto je max juce radio......zasto to ne vidjamo cesce i od drugih vozaca ?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83506
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33568 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Pa dobio je black and white zastavu
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83506
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33570 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Ne kontam
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#33571 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by laik1981 »

Lando amater
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83506
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33572 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Yebi se Lando
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#33573 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by nitro_90 »

Nikad prvaka od Norrisa, amater
User avatar
PlusSA
Posts: 4252
Joined: 13/07/2011 16:51

#33574 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by PlusSA »

jel moguce da lik svaki start zezne :roll:
User avatar
Edin H.
Posts: 53641
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#33575 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Edin H. »

Završena je ova trka
Post Reply