F1 2008, 2009, 2010 and counting
Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#33551 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ovako malo nekih analiza performansi nakon prva 2 treninga, Mclaren zasad izgleda kao najbolji bolid, odmah iza njega sa skoro identicnim performansama ide Mercedes. Red Bull dolazi kao treca ekipa. Ferari u nicijoj zemlji zakucan na 4, niti mogu ugroziti prve 3 ekipe niti njih moze ugroziti 5ta ekipa.
Zasad kako su stvari izgledale voditi ce se mrtva trka izmadju Mlcarena i Mercedesa. Red Bull na drugu ruku ima velike oscilacije.
Spori zavoji
Meklaren je najbolja bolid u ovim zavojima, ali bukvalno za skoro neprimjetnu razliku ispred Mercedesa, Red Bull ovdje vec kaska za obje ekipe.
Ferari je ovdje katastrofa, gube i do pola sekunde u najsporijem zavoju staze u poredjenju sa Mercedesom, ostatak kruga im je samo saniranje stete.
Srednje brzi zavoji:
E ovdje je Red Bull najbolji, odmah iza njih ide Mercedes pa Ferari pa Mclaren, jako mala razlika izmedju sve 4 ekipe
Brzi zavoji
Opet Red Bull najbolji, iza Mercedes pa Mclaren koji vec osjetnije kaska za prva 2 u ovim zavojina. Ferari znatno sporiji od prve 3 ekipe ovdje.
Pravac:
E ovdje je Mclaren skoro liga za sebe naspram ostalih, iza idu Ferrari i Mercedes skoro pa identicno, dok je Red Bull ocajan...gube skoro i do 3 desetinke po krugu od Mclarena samo na pravcu.
Zakljucak:
Mclaren je najbolji na pravcima i uzasno sporim zavojima
Mercedes je prakticno najkonstantnija ekipa u pogledu performansi po krugu, nigdje nisu najbolji, ali su u svakom segmentu 2gi najbolji. Prakticno jedina ekipa bez slabosti.
Red Bull, ocajni na pravcima i ne tako sjajni u sporim zavojima.
Ocigledno da ako Mercedes zeli pobjediti Mclarena, kvalifikacije ce biti kljuc. Zandvort sam po sebi je tezak za prestizanje, a sa Mclarenom top speedom sanse za prestizanje su jos manje. Tako da ako budu iza Mclarena sanse su znatno manje.
Visjeti cemo hoce li ekipe preko noci naci kakve dodatne brzine.
Zasad kako su stvari izgledale voditi ce se mrtva trka izmadju Mlcarena i Mercedesa. Red Bull na drugu ruku ima velike oscilacije.
Spori zavoji
Meklaren je najbolja bolid u ovim zavojima, ali bukvalno za skoro neprimjetnu razliku ispred Mercedesa, Red Bull ovdje vec kaska za obje ekipe.
Ferari je ovdje katastrofa, gube i do pola sekunde u najsporijem zavoju staze u poredjenju sa Mercedesom, ostatak kruga im je samo saniranje stete.
Srednje brzi zavoji:
E ovdje je Red Bull najbolji, odmah iza njih ide Mercedes pa Ferari pa Mclaren, jako mala razlika izmedju sve 4 ekipe
Brzi zavoji
Opet Red Bull najbolji, iza Mercedes pa Mclaren koji vec osjetnije kaska za prva 2 u ovim zavojina. Ferari znatno sporiji od prve 3 ekipe ovdje.
Pravac:
E ovdje je Mclaren skoro liga za sebe naspram ostalih, iza idu Ferrari i Mercedes skoro pa identicno, dok je Red Bull ocajan...gube skoro i do 3 desetinke po krugu od Mclarena samo na pravcu.
Zakljucak:
Mclaren je najbolji na pravcima i uzasno sporim zavojima
Mercedes je prakticno najkonstantnija ekipa u pogledu performansi po krugu, nigdje nisu najbolji, ali su u svakom segmentu 2gi najbolji. Prakticno jedina ekipa bez slabosti.
Red Bull, ocajni na pravcima i ne tako sjajni u sporim zavojima.
Ocigledno da ako Mercedes zeli pobjediti Mclarena, kvalifikacije ce biti kljuc. Zandvort sam po sebi je tezak za prestizanje, a sa Mclarenom top speedom sanse za prestizanje su jos manje. Tako da ako budu iza Mclarena sanse su znatno manje.
Visjeti cemo hoce li ekipe preko noci naci kakve dodatne brzine.
-
El_comadante
- Posts: 9046
- Joined: 10/05/2007 13:38
- Location: Sarajevo
#33552 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Što se Sarđent razbije, poprilično je razvalio bolid. Ništa od kvalifikacija za njega danas. Kiša.
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79560
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
- ZyzzSar
- Posts: 2450
- Joined: 08/04/2017 02:14
- Location: Sarajevo
#33554 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Logan Sargeant stands out as having the most crashes in the 2023 season. Sargeant, a rookie driver for Williams, racked up a significant amount of crash damage, estimated at nearly $4 million, which was the highest among all drivers in 2023.El_comadante wrote: ↑24/08/2024 12:18 Što se Sarđent razbije, poprilično je razvalio bolid. Ništa od kvalifikacija za njega danas. Kiša.
In the 2024 F1 season so far, Logan Sargeant and Alex Albon from Williams have been involved in the most crashes. Williams has had a notably tough year, with significant incidents resulting in damage to both of their cars.
mnogo talentovan vozac za razvaliti bolid
- PlusSA
- Posts: 4252
- Joined: 13/07/2011 16:51
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#33556 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Sta je ovo tisina
- nitro_90
- Posts: 1116
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
#33557 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Najgora staza u sezoni za pretjecanje, gora od monaka. Sutra procesija.
-
ST11
- Posts: 787
- Joined: 09/03/2015 12:24
#33558 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Albon disqualified from Dutch GP qualifying over illegal Williams floor
https://www.formula1.com/en/latest/arti ... w38EQO98sr

https://www.formula1.com/en/latest/arti ... w38EQO98sr
-
ST11
- Posts: 787
- Joined: 09/03/2015 12:24
#33559 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Hamilton hit with grid penalty for Dutch Grand Prix after impeding Perez in qualifying
https://www.formula1.com/en/latest/arti ... MylOx0a5BO
https://www.formula1.com/en/latest/arti ... MylOx0a5BO
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83513
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33560 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Mogao je i motor odmah mijenjati
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#33561 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Vjerovatno cuva za Monzu
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83513
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33562 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ma i to sto kazes.
Ovdje nece vidjet neke vece bodove svakako, ova staza je nikakva za preticanje.
Jedino da bude neki veci krs i lom.
Ovdje nece vidjet neke vece bodove svakako, ova staza je nikakva za preticanje.
Jedino da bude neki veci krs i lom.
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
- PlusSA
- Posts: 4252
- Joined: 13/07/2011 16:51
#33564 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Max na startu uzima Landa i to je to 
-
ST11
- Posts: 787
- Joined: 09/03/2015 12:24
#33565 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Mozda ima nade za Micka, da odvozi jos koju F1 utrku.
https://www.crash.net/f1/news/1053917/1 ... -midseason
https://www.crash.net/f1/news/1053917/1 ... -midseason
- Pandakonda
- Posts: 6120
- Joined: 22/10/2013 23:41
- Location: Dragonstone
#33566 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Mislim da jos nije ispucao dozvoljenu kvotu tako da i da zamjeni ne bi morao startati iz pit lane-a
- rovac13
- Posts: 5763
- Joined: 08/12/2013 16:17
#33567 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Jel imaju kakva pravila za preticanje u boxu u prelazak preko linije posle izlaza iz boxa.
Ako je ovo legalno sto je max juce radio......zasto to ne vidjamo cesce i od drugih vozaca ?
Ako je ovo legalno sto je max juce radio......zasto to ne vidjamo cesce i od drugih vozaca ?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83513
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33568 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Pa dobio je black and white zastavu
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83513
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#33571 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Lando amater
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83513
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33572 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Yebi se Lando
- nitro_90
- Posts: 1116
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
#33573 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Nikad prvaka od Norrisa, amater
- PlusSA
- Posts: 4252
- Joined: 13/07/2011 16:51
#33574 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
jel moguce da lik svaki start zezne 
- Edin H.
- Posts: 53653
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#33575 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Završena je ova trka

