F1 2008, 2009, 2010 and counting
Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#33476 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ali opet kapa dole Russelu, 34 kruga i kakvih 6 zadnjih krugova...
Moralna pobjeda, timu na dusu
Moralna pobjeda, timu na dusu
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33477 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Sa laksim bolidom 
Too soon?

Too soon?
- Edin H.
- Posts: 53656
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#33478 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Bravo Lewis 
- beco
- Posts: 5096
- Joined: 25/08/2004 14:22
#33479 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ma realno Ham više zaradio ovu pobjedu.
- TAFKAP
- Posts: 11985
- Joined: 30/09/2011 07:49
#33480 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Kako se mjeri kilaža bolidu, koji je oštećen tokom utrke, pa je izgubio difuzor ili neki drugi dio?
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#33481 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Jos jedna smijurija u reziji f1 pravilnika.
Ja da sam vozac kojem bi dodijelili pobjedu na ovaj nacin, nikad je ne bih prihvatio. Ovo postaje odvratno, kako se sport, tj. trkanje ubija...besmislenim pravilima.
Ja da sam vozac kojem bi dodijelili pobjedu na ovaj nacin, nikad je ne bih prihvatio. Ovo postaje odvratno, kako se sport, tj. trkanje ubija...besmislenim pravilima.
-
Sid the sloth
- Posts: 3852
- Joined: 30/01/2013 15:56
#33482 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
S tim da, vjerovatno ne bi progovorio o tome da je Max uzeo pobjedu na isti nacin.
"Ja da sam vozac ..."
"Ja da sam vozac ..."
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#33483 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
TakoEEEEEE ! Ziveo orator !
Koji dio pravila "automobil ne smije biti laksi od xxx kg na kraju trke" nije jasan...? I za koji tim i vozac nijesu znali...? I koji se razlicito primjenjuje za razlicite vozace...?
Koji dio pravila "automobil ne smije biti laksi od xxx kg na kraju trke" nije jasan...? I za koji tim i vozac nijesu znali...? I koji se razlicito primjenjuje za razlicite vozace...?
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#33484 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Pises gluposti fakat....ko Maksa uopste spominje u jednacini?!Sid the sloth wrote: ↑29/07/2024 00:35 S tim da, vjerovatno ne bi progovorio o tome da je Max uzeo pobjedu na isti nacin.
"Ja da sam vozac ..."![]()
Pricam uopsteno, i ovakve pobjede ni jednom vozacu nisu za ponositi se..
-
izbjeglica_iz_besmisla
- Posts: 4295
- Joined: 15/09/2005 17:22
- Location: sarajevo ...
#33485 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Pa nisu u kontekstu slavlja, ali jesu zbog para i bodova i licnog skora.
Jer realno, covjek je bio prvi rasturio sve al mimo pravila. To ko zalba na VAR zbog noznog prsta. Jebiga jest malo, al jeste krsenje pravila.
Jer realno, covjek je bio prvi rasturio sve al mimo pravila. To ko zalba na VAR zbog noznog prsta. Jebiga jest malo, al jeste krsenje pravila.
- nitro_90
- Posts: 1116
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
#33486 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ne igra mu ulogu u borbi za naslov, pa će preživjeti.
- problemnatravunu
- Posts: 18758
- Joined: 26/10/2014 07:41
- Location: Sarajevo
#33487 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Jbga, problem je što u f1 odlučuju milisekunde i grami ,
pa svi ganjaju da budu što bliže maksimalno dozvoljenom,
pa tako i ovo sa kilažom, nikakvo čudo da se nekad i zajebu....pa ko naleti , na njemu se slomi, evo sad naletio Đorđe...
pa svi ganjaju da budu što bliže maksimalno dozvoljenom,
pa tako i ovo sa kilažom, nikakvo čudo da se nekad i zajebu....pa ko naleti , na njemu se slomi, evo sad naletio Đorđe...
-
El_comadante
- Posts: 9046
- Joined: 10/05/2007 13:38
- Location: Sarajevo
#33488 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Što kaže pravila su pravila. Meni glupo zbog kile i po kazna, hajde 20 30kg, ja bi mjerio na početku trke koliko su teški. Što kaže može otpasti dio tokom trke odmah lakši, potrošit više goriva hiljadu stvari može biti. Ovako ako na početku trke ako si lakši nemožeš ni krenuti u trku i to je to. Da je zamjenio gume vjerovatno nebi bio lakši alu nebi ni pobjedio.
- Radar71
- Posts: 7594
- Joined: 21/07/2010 15:43
#33489 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
granica kilaze ima, sad je 100 grama ili 30 kg isti klinac
-
BiBi911
- Posts: 5342
- Joined: 09/12/2018 17:47
#33490 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Pa vagaju ih i prije utrke.El_comadante wrote: ↑29/07/2024 10:35 Što kaže pravila su pravila. Meni glupo zbog kile i po kazna, hajde 20 30kg, ja bi mjerio na početku trke koliko su teški. Što kaže može otpasti dio tokom trke odmah lakši, potrošit više goriva hiljadu stvari može biti. Ovako ako na početku trke ako si lakši nemožeš ni krenuti u trku i to je to. Da je zamjenio gume vjerovatno nebi bio lakši alu nebi ni pobjedio.
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#33491 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Pa ispunjavao je Russel zahtjeve po pitanj tezine na startu trke o tokom vecine trke, ali obzirom da mu je drugi stint toliko dug bio 34 kruga, gume se bile istrosene do te mjere da su na masi izgubile poprilicno dosta pa je Russel otisao 1.5kg ispod dozvoljene tezine. Cesto se desava ovo da bolidi budu na granici, pa koriste one cooldown krugove kad prodju cilj kako bi pokupili na svoje gume ostatke gume po stazi koji se lijepe za gume pa dobiju na masi. U Spa nije bilo cooldown kruga pa Russel nije ni mogao da nadoknadi masu.El_comadante wrote: ↑29/07/2024 10:35 Što kaže pravila su pravila. Meni glupo zbog kile i po kazna, hajde 20 30kg, ja bi mjerio na početku trke koliko su teški. Što kaže može otpasti dio tokom trke odmah lakši, potrošit više goriva hiljadu stvari može biti. Ovako ako na početku trke ako si lakši nemožeš ni krenuti u trku i to je to. Da je zamjenio gume vjerovatno nebi bio lakši alu nebi ni pobjedio.
- Radar71
- Posts: 7594
- Joined: 21/07/2010 15:43
#33492 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
375 grama po gumi 
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
- tovarish
- Posts: 3786
- Joined: 26/05/2008 23:57
-
El_comadante
- Posts: 9046
- Joined: 10/05/2007 13:38
- Location: Sarajevo
#33495 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Eh to nisam znao. Znam da koriste cooldown krug, vidio sam.Samprotivsviju wrote: ↑29/07/2024 11:10Pa ispunjavao je Russel zahtjeve po pitanj tezine na startu trke o tokom vecine trke, ali obzirom da mu je drugi stint toliko dug bio 34 kruga, gume se bile istrosene do te mjere da su na masi izgubile poprilicno dosta pa je Russel otisao 1.5kg ispod dozvoljene tezine. Cesto se desava ovo da bolidi budu na granici, pa koriste one cooldown krugove kad prodju cilj kako bi pokupili na svoje gume ostatke gume po stazi koji se lijepe za gume pa dobiju na masi. U Spa nije bilo cooldown kruga pa Russel nije ni mogao da nadoknadi masu.El_comadante wrote: ↑29/07/2024 10:35 Što kaže pravila su pravila. Meni glupo zbog kile i po kazna, hajde 20 30kg, ja bi mjerio na početku trke koliko su teški. Što kaže može otpasti dio tokom trke odmah lakši, potrošit više goriva hiljadu stvari može biti. Ovako ako na početku trke ako si lakši nemožeš ni krenuti u trku i to je to. Da je zamjenio gume vjerovatno nebi bio lakši alu nebi ni pobjedio.
- nitro_90
- Posts: 1116
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
#33496 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
U Spa se ne vozi cooldown krug jer je staza preduga, da se vozio, Russell bi bio na granici što se tiče težine.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33497 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Jao brate ja gugl translejta od kojeg oci krvaretovarish wrote: ↑29/07/2024 11:25 Evo detaljnije šta je mogući problem:
https://www.f1-bih.com/jesu-li-russelov ... ifikacije/
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
-
dragonz
- Posts: 2353
- Joined: 20/09/2008 13:12
#33499 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ove pravilnike pišu timovi i daju saglasnost ma usvajanje tako da je glupo misliti da se mercedes zajebao prilikom sipanja goriva prije trke.
- Edin H.
- Posts: 53656
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#33500 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Joj kako je namazan Russel, mislio Hamu izlevatiti, na prvom mjerenju bolid bio težak 798kg, što je u granicama, ali su ostavili kilogram i pol goriva. 
