F1 2008, 2009, 2010 and counting

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11

Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33476 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

Ali opet kapa dole Russelu, 34 kruga i kakvih 6 zadnjih krugova...

Moralna pobjeda, timu na dusu
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33477 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Sa laksim bolidom :mrgreen:
Too soon? :skoljka: :D
User avatar
Edin H.
Posts: 53656
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#33478 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Edin H. »

Bravo Lewis :thumbup:
User avatar
beco
Posts: 5096
Joined: 25/08/2004 14:22

#33479 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by beco »

Ma realno Ham više zaradio ovu pobjedu.
User avatar
TAFKAP
Posts: 11985
Joined: 30/09/2011 07:49

#33480 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by TAFKAP »

Kako se mjeri kilaža bolidu, koji je oštećen tokom utrke, pa je izgubio difuzor ili neki drugi dio?
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33481 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by konektovan »

Jos jedna smijurija u reziji f1 pravilnika.

Ja da sam vozac kojem bi dodijelili pobjedu na ovaj nacin, nikad je ne bih prihvatio. Ovo postaje odvratno, kako se sport, tj. trkanje ubija...besmislenim pravilima.
Sid the sloth
Posts: 3852
Joined: 30/01/2013 15:56

#33482 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Sid the sloth »

S tim da, vjerovatno ne bi progovorio o tome da je Max uzeo pobjedu na isti nacin.
"Ja da sam vozac ..." :lol:
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#33483 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

TakoEEEEEE ! Ziveo orator !

Koji dio pravila "automobil ne smije biti laksi od xxx kg na kraju trke" nije jasan...? I za koji tim i vozac nijesu znali...? I koji se razlicito primjenjuje za razlicite vozace...?
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33484 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by konektovan »

Sid the sloth wrote: 29/07/2024 00:35 S tim da, vjerovatno ne bi progovorio o tome da je Max uzeo pobjedu na isti nacin.
"Ja da sam vozac ..." :lol:
Pises gluposti fakat....ko Maksa uopste spominje u jednacini?!

Pricam uopsteno, i ovakve pobjede ni jednom vozacu nisu za ponositi se..
izbjeglica_iz_besmisla
Posts: 4295
Joined: 15/09/2005 17:22
Location: sarajevo ...

#33485 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by izbjeglica_iz_besmisla »

Pa nisu u kontekstu slavlja, ali jesu zbog para i bodova i licnog skora.

Jer realno, covjek je bio prvi rasturio sve al mimo pravila. To ko zalba na VAR zbog noznog prsta. Jebiga jest malo, al jeste krsenje pravila.
User avatar
nitro_90
Posts: 1116
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#33486 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by nitro_90 »

Ne igra mu ulogu u borbi za naslov, pa će preživjeti.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18758
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#33487 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by problemnatravunu »

Jbga, problem je što u f1 odlučuju milisekunde i grami ,
pa svi ganjaju da budu što bliže maksimalno dozvoljenom,
pa tako i ovo sa kilažom, nikakvo čudo da se nekad i zajebu....pa ko naleti , na njemu se slomi, evo sad naletio Đorđe...
El_comadante
Posts: 9046
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#33488 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by El_comadante »

Što kaže pravila su pravila. Meni glupo zbog kile i po kazna, hajde 20 30kg, ja bi mjerio na početku trke koliko su teški. Što kaže može otpasti dio tokom trke odmah lakši, potrošit više goriva hiljadu stvari može biti. Ovako ako na početku trke ako si lakši nemožeš ni krenuti u trku i to je to. Da je zamjenio gume vjerovatno nebi bio lakši alu nebi ni pobjedio.
User avatar
Radar71
Posts: 7594
Joined: 21/07/2010 15:43

#33489 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Radar71 »

granica kilaze ima, sad je 100 grama ili 30 kg isti klinac
BiBi911
Posts: 5342
Joined: 09/12/2018 17:47

#33490 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by BiBi911 »

El_comadante wrote: 29/07/2024 10:35 Što kaže pravila su pravila. Meni glupo zbog kile i po kazna, hajde 20 30kg, ja bi mjerio na početku trke koliko su teški. Što kaže može otpasti dio tokom trke odmah lakši, potrošit više goriva hiljadu stvari može biti. Ovako ako na početku trke ako si lakši nemožeš ni krenuti u trku i to je to. Da je zamjenio gume vjerovatno nebi bio lakši alu nebi ni pobjedio.
Pa vagaju ih i prije utrke.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33491 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

El_comadante wrote: 29/07/2024 10:35 Što kaže pravila su pravila. Meni glupo zbog kile i po kazna, hajde 20 30kg, ja bi mjerio na početku trke koliko su teški. Što kaže može otpasti dio tokom trke odmah lakši, potrošit više goriva hiljadu stvari može biti. Ovako ako na početku trke ako si lakši nemožeš ni krenuti u trku i to je to. Da je zamjenio gume vjerovatno nebi bio lakši alu nebi ni pobjedio.
Pa ispunjavao je Russel zahtjeve po pitanj tezine na startu trke o tokom vecine trke, ali obzirom da mu je drugi stint toliko dug bio 34 kruga, gume se bile istrosene do te mjere da su na masi izgubile poprilicno dosta pa je Russel otisao 1.5kg ispod dozvoljene tezine. Cesto se desava ovo da bolidi budu na granici, pa koriste one cooldown krugove kad prodju cilj kako bi pokupili na svoje gume ostatke gume po stazi koji se lijepe za gume pa dobiju na masi. U Spa nije bilo cooldown kruga pa Russel nije ni mogao da nadoknadi masu.
User avatar
Radar71
Posts: 7594
Joined: 21/07/2010 15:43

#33492 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Radar71 »

375 grama po gumi :-)
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33493 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

Radar71 wrote: 29/07/2024 11:15 375 grama po gumi :-)
Vjerovatno vise je izgubio, ali znamo da je bio 1.5 kg ispod minimalne tezine citavog bolida.

Ali maestralna voznja svakako.
User avatar
tovarish
Posts: 3786
Joined: 26/05/2008 23:57

#33494 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by tovarish »

Evo detaljnije šta je mogući problem:

https://www.f1-bih.com/jesu-li-russelov ... ifikacije/
El_comadante
Posts: 9046
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#33495 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by El_comadante »

Samprotivsviju wrote: 29/07/2024 11:10
El_comadante wrote: 29/07/2024 10:35 Što kaže pravila su pravila. Meni glupo zbog kile i po kazna, hajde 20 30kg, ja bi mjerio na početku trke koliko su teški. Što kaže može otpasti dio tokom trke odmah lakši, potrošit više goriva hiljadu stvari može biti. Ovako ako na početku trke ako si lakši nemožeš ni krenuti u trku i to je to. Da je zamjenio gume vjerovatno nebi bio lakši alu nebi ni pobjedio.
Pa ispunjavao je Russel zahtjeve po pitanj tezine na startu trke o tokom vecine trke, ali obzirom da mu je drugi stint toliko dug bio 34 kruga, gume se bile istrosene do te mjere da su na masi izgubile poprilicno dosta pa je Russel otisao 1.5kg ispod dozvoljene tezine. Cesto se desava ovo da bolidi budu na granici, pa koriste one cooldown krugove kad prodju cilj kako bi pokupili na svoje gume ostatke gume po stazi koji se lijepe za gume pa dobiju na masi. U Spa nije bilo cooldown kruga pa Russel nije ni mogao da nadoknadi masu.
Eh to nisam znao. Znam da koriste cooldown krug, vidio sam.
User avatar
nitro_90
Posts: 1116
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#33496 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by nitro_90 »

U Spa se ne vozi cooldown krug jer je staza preduga, da se vozio, Russell bi bio na granici što se tiče težine.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33497 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

tovarish wrote: 29/07/2024 11:25 Evo detaljnije šta je mogući problem:

https://www.f1-bih.com/jesu-li-russelov ... ifikacije/
Jao brate ja gugl translejta od kojeg oci krvare
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#33498 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

nitro_90 wrote: 29/07/2024 12:35 U Spa se ne vozi cooldown krug jer je staza preduga, da se vozio, (ja mislim) Russell bi bio na granici što se tiče težine.
Evo sam ti ovo ispravio.

Tim je usrao, kao sto su i sami rekli! Zaboravili, ili nisu pazili, ili lose izracunali, ali zajebali...
dragonz
Posts: 2353
Joined: 20/09/2008 13:12

#33499 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by dragonz »

Ove pravilnike pišu timovi i daju saglasnost ma usvajanje tako da je glupo misliti da se mercedes zajebao prilikom sipanja goriva prije trke.
User avatar
Edin H.
Posts: 53656
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#33500 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Edin H. »

Joj kako je namazan Russel, mislio Hamu izlevatiti, na prvom mjerenju bolid bio težak 798kg, što je u granicama, ali su ostavili kilogram i pol goriva. :o
Post Reply