Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Osmi Socrates wrote: ↑10/05/2024 08:55
Profesija jeste teška, ali ovdje se radi o najboljem sudiji na svijetu koji dobro zna šta radi.
Razlika između Tottenhamove utakmice i ove katastrofe je da na Tottenhamovoj utakmici glavni sudija bukvalno nije bio ništa kriv što se tiče ofsajda. Otišlo na VAR i zbog nejasne komunikacije (opet zbog VAR sudije) došlo se do katastrofe.
Ova dva poljska idiota nisu ni dozvolili da VAR razmatra situaciju. Dakle, direktna krivica. I pošto se radi o najboljem sudiji na svijetu pitanje se postavlja da li je to sve namjerno radio.
Engleske sudije su nestručne, ovaj ostavlja pitanje da li je u pitanju nestručnost ili UZP.
Šta bola?
Šta je glavni mogao u Real-Bayern kad je igra već zaustavljena? Jedna odluka je 'heat of moment' u trenutku, tip na terenu digne zastavicu za ofsajd koji je mislio da je očit - a bio je.
Druga odluka njih trojica u VAR sobi pomiluju jedan drugom ku'ac i naprave krivo.
Očekivao bi da imaš više razumijevanja za prvu, a da u drugoj nalaziš sjeme sumnje u korupciju.
Meni je puno jasnije kako je ovaj digao zastavicu, nego kako tri odrasle osobe pored zdravih očiju i ušiju uzmu čist gol.
Pa problem je upravo u tome što je praksa puštanja napada uvedena da ne bi bilo heat of the moment odluka, a ja iskreno nisam 100% uvjeren da je ofsajd.
Ova odluka jako bode u oči, jako.
kamberovica polje wrote: ↑10/05/2024 11:10
Pa problem je upravo u tome što je praksa puštanja napada uvedena da ne bi bilo heat of the moment odluka.
Ova odluka jako bode u oči, jako.
Osim ako sudija misli da je očit ofsajd. Meni je odluka ono, 101% razumljiva - čovjek vidio ofsajd i svirao ga. Da, nije trebao, trebao je pustiti na VAR, ali dešava se. Nategnuti ovu situaciju na nekakvu zavjeru za Real, dok sudija u isto vrijeme u stvari 'nateže' za Bayern jer pušta igru tri milenija duže nego je trebao - mi je smiješno.
Osmi Socrates wrote: ↑10/05/2024 09:20
Bogami, veliko je pitanje da li bi VAR poništio gol.
Meni se čini da je ovaj namjerno izbjegao da ovo ide na VAR.
Daj čovječe pusti te zavjere, na ovoj razini fudbala u ovakvom takmičenju, u ovakvoj utakmici, polufinale Lige prvaka, u razmaku od 2-3 sekunde od podizanja zastavice, neko se dosjeti da ne želi da se ide na VAR iz nekih razloga?
Definitivno nije sporno da je čovjek donio pogrešnu i preuranjenu odluku da zaustavi igru, trebao je pustiti, pa ako zabije onda provjeravati (iako je iz snimaka gotovo pa očito da igrač koji se prvi kretao prema lopti i bio u skoku nije bio u ofsajdu). Mada, činjenica je isto i to da se tačno vidi kada čovjek zaustavlja igru, u tom momentu i sam Lunin staje, tako da ostaje i vječita dilema da li bi ovaj šut uopće rezultirao golom.
Osmi Socrates wrote: ↑10/05/2024 02:11
Priča nema nikakve veze sa Kloppom i pomenutom utakmicom, jer je potvrđeno da se radilo o tragičnom nesporazumu. VAR je donio ispravnu odluku, a glupave sudije nisu dobro komunicirale.
Ovdje se moram složiti sa tobom. Kad sudije pogriješe u komunikaciji onda je to tragični nesporazum. Kad sudija donese preuranjenu odluku, onda je to ili korupcija ili namjerno zakidanje Bayerna.
kamberovica polje wrote: ↑10/05/2024 11:10
Pa problem je upravo u tome što je praksa puštanja napada uvedena da ne bi bilo heat of the moment odluka.
Ova odluka jako bode u oči, jako.
Osim ako sudija misli da je očit ofsajd. Meni je odluka ono, 101% razumljiva - čovjek vidio ofsajd i svirao ga. Da, nije trebao, trebao je pustiti na VAR, ali dešava se. Nategnuti ovu situaciju na nekakvu zavjeru za Real, dok sudija u isto vrijeme u stvari 'nateže' za Bayern jer pušta igru tri milenija duže nego je trebao - mi je smiješno.
Ali na taj način se više ne sudi i baš zbog tih refleksnih odluka je uveden protokol puštanja akcija, pa imamo priliku gledat poništene golove iz dvometarskih ofsajda.
Iako je na prvu ličilo na ofsajd, ovo je itekako dostojno VAR provjere i ponovnog pregleda.
Ne samo da je donio preuranjenu odluku, nego i odluku koja najviše može štetiti samom njemu. Sorry ali racionalna osoba koja nema nikakvih oraha po džepovima ne donosi takve odluke, nego gleda da zaštiti samog sebe i svoj ugled najprije, a to bi u ovom slučaju bilo da pusti akciju do kraja, vidi hoće li pasti gol, i onda, ako padne, pusti VAR-u da pregleda situaciju.
Nikakva heat of the moment odluka ne može biti u pitanju. Govorimo o čovjeku koji je sigurno prošao stotine sati treninga i instrukcija upravo oko ovakvih situacija, koji je sudio finale Svjetskog Prvenstva i finale Lige Prvaka, itd.
Nije u pitanju seoska liga gdje su nekog omladinca doveli da zviždi seljacima dok im krave ne odu u zijan.
Sve to što ti drobiš za ovog sudiju si govorio dijametralno suprotno za sudije u VAR sobi koji su vam poklonili pobjedu protiv Liverpoola. Tad je bilo jebiga teško, jebiga desi se, jebi ga derali se na njih previše dok su sudili pa livadama itd.
Gdje sam ja to govorio za VAR sudije? Ja sam govorio za glavnog sudiju kojeg ste ni krivog ni dužnog napali oko te ofsajd situacije, a čovjek sve uradio po pravilima i uputstvima. Pustio akciju, pao gol, svirao ofsajd, pustio VAR-u da odluči.
Čak i VAR je donio ispravnu odluku, nije bio ofsajd, ali su zbog kretenske komunikacije zajebali stvar.
Sve ti to znaš vrlo dobro, ali valja ovdje sad raspravljati o tome.
SmokingMan wrote: ↑09/05/2024 12:37
Ja sam za fudbal počeo gubit interes posloje utakmice Chelsea - Barcelona iz 2009, kakva je to lakrdija od suđenja bila.
Znam da sam odocnio na ovaj dernek, ali meni se uvijek činilo da je druga utakmica puštana Barci, zbog prve utakmice u kojoj je više puštano Chelseau (i o kojoj niko obično ne govori):
Od penala na Henryem, do crvenog za Ballacka za ruku u lice, generalno puštanja grube igre s malo kartona, pa i za faulove s leđa.
Naravno da će se sada svi sjatiti da pričaju o uzvratu, ali mislim da je ovo klasična kompenzacija bila, a da ljudi gledaju samo jedan dio priče.
Osmi Socrates wrote: ↑10/05/2024 12:30
Sorry ali racionalna osoba koja nema nikakvih oraha po džepovima ne donosi takve odluke
Ja mislim da ti ponekad pišeš neke stvari čisto eto da imaš šta napisati.
Zamisli, molim te, tu niskobudžetnu filozofiju koja se krije iza izjave da racionalna osoba koja nema nikakvih oraha po džepovima ne donosi pogrešnu odluku. Ono, kao da je negdje iza najdubljih vrata pakla skovana zavjera da čovjek podigne zastavicu i ovaj u roku od dvije sekunde potvrdi ofsajd i izbaci Bayern iz takmičenja.
Jer ima orahe u džepu, pa je odlučio da našteti samom sebi.
Mislim, ja sam i dalje šokiran sa ovim što sam pročitao. Možda i nadođem.
Bosanski_kralj wrote: ↑10/05/2024 15:11
VAR je upravo najviše donosio koristi kod ofsajda i onda ljudi urade to što su radili.
Definitno će se morati uvesti opcija da tim ima pravo tražiti 1/2/3 u toku utakmice gledanje sporne situacije.
Ovo što trenutno imamo opet omogućava manipulacije.
I neka mi neko navede kad je Real oštećen protiv nekog i zbog toga ispao? Suprotnih primjera ima i previše
Nije ispao,ali niko ne spominje te sporne situacije protiv Bayerna 2017te ili 2018te.
U Minhenu Carvajala lopta pogađa u rame i sudija svira penal(Vidal promašio), a u Madridu Lewandowski bio u ofsajdu kod drugog gola.
Poslije Ronaldo postiže dva gola iz ofsajda i Vidalu daje drugi žuti za čist start.
All three European finals this season include Italian managers Carlo Ancelotti (Champions League) Gian Piero Gasperini (Europa League) Vincenzo Italiano (Conference League)
Nesto gledam oko broja ucesnika po drzavama i bas je CL izgubila svu draz. Iz Ita i Njem 10 ucesnika, sto je previse i niđe veze. Umjesto da 2-3 druge drzave dobiju zagarantovano mjesto. Nije ni cudno, da nekada veliki i poznati klubovi iz drugih drzava danas de facto ne postoje. TV prava i marketing u 5 drzava diktiraju igru i scenu. Pa tako nekada standardni ucesnici CL, mada prvaci, moraju nogama i rukama ne bi li dosli do grupe i reflektora.
I jos oce nekakvu Super Ligu. Pa, sta vam je ovo onda ...
Slazem se, jebo te prije dok je kup uefa bio ili kup pobjednika kupova nije se pravila drasticna razlika izmedju ovih takmicenja. Dok je danas igrati evropa ligu sramota za klubove poput uniteda, milana, liverpula, itd. Bas zbog toga sto imas 4-5 klubova iz lige petice i onda u evropa ligi nemas neki poznatiji klub dok ne ispadnu iz lige sampiona. Pa sjetite se samo finala kup uefa cekalo se ko na finale lige prvaka. Ali otkako arapi dodjose tako sjebase i ovo sve.