UEFA Champions League

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#42576 Re: UEFA Champions League

Post by kamberovica polje »

vaučer wrote: 10/05/2024 10:40
Osmi Socrates wrote: 10/05/2024 08:55
Profesija jeste teška, ali ovdje se radi o najboljem sudiji na svijetu koji dobro zna šta radi.

Razlika između Tottenhamove utakmice i ove katastrofe je da na Tottenhamovoj utakmici glavni sudija bukvalno nije bio ništa kriv što se tiče ofsajda. Otišlo na VAR i zbog nejasne komunikacije (opet zbog VAR sudije) došlo se do katastrofe.

Ova dva poljska idiota nisu ni dozvolili da VAR razmatra situaciju. Dakle, direktna krivica. I pošto se radi o najboljem sudiji na svijetu pitanje se postavlja da li je to sve namjerno radio.

Engleske sudije su nestručne, ovaj ostavlja pitanje da li je u pitanju nestručnost ili UZP.

Šta bola?
Šta je glavni mogao u Real-Bayern kad je igra već zaustavljena?
Jedna odluka je 'heat of moment' u trenutku, tip na terenu digne zastavicu za ofsajd koji je mislio da je očit - a bio je.
Druga odluka njih trojica u VAR sobi pomiluju jedan drugom ku'ac i naprave krivo.

Očekivao bi da imaš više razumijevanja za prvu, a da u drugoj nalaziš sjeme sumnje u korupciju.
Meni je puno jasnije kako je ovaj digao zastavicu, nego kako tri odrasle osobe pored zdravih očiju i ušiju uzmu čist gol.
Pa problem je upravo u tome što je praksa puštanja napada uvedena da ne bi bilo heat of the moment odluka, a ja iskreno nisam 100% uvjeren da je ofsajd.
Ova odluka jako bode u oči, jako.
User avatar
vaučer
Posts: 11541
Joined: 04/08/2009 15:22

#42577 Re: UEFA Champions League

Post by vaučer »

kamberovica polje wrote: 10/05/2024 11:10 Pa problem je upravo u tome što je praksa puštanja napada uvedena da ne bi bilo heat of the moment odluka.
Ova odluka jako bode u oči, jako.
Osim ako sudija misli da je očit ofsajd. Meni je odluka ono, 101% razumljiva - čovjek vidio ofsajd i svirao ga. Da, nije trebao, trebao je pustiti na VAR, ali dešava se. Nategnuti ovu situaciju na nekakvu zavjeru za Real, dok sudija u isto vrijeme u stvari 'nateže' za Bayern jer pušta igru tri milenija duže nego je trebao - mi je smiješno.
User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#42578 Re: UEFA Champions League

Post by rovac13 »

Sid the sloth wrote: 10/05/2024 09:13
rovac13 wrote: 10/05/2024 09:11 Da onda zakljucimo pa da idemo kuci.

Sudije su pogrijesile sto nisu dopustile da var rijesi situaciju.

Da su pustili onda bi var fino pokazao da je bio ofsajd,i rezultat bi bio isti.Bajern i tako nebi bio zakinut.

Znaci sve se dobro zavrsilo.Sva steta u tome bila.Moraj kablove.
Ne bi.
Jedino ako imate stelu u var sobi pa da svira sto vama pase.

Ako traze sta je ispravno onda je ofsajd.
Hvala bogu vise vjerujem ocima nego forumasima :)
User avatar
JMGuti
Posts: 899
Joined: 26/04/2010 23:25

#42579 Re: UEFA Champions League

Post by JMGuti »

Osmi Socrates wrote: 10/05/2024 09:20 Bogami, veliko je pitanje da li bi VAR poništio gol.

Meni se čini da je ovaj namjerno izbjegao da ovo ide na VAR.
Daj čovječe pusti te zavjere, na ovoj razini fudbala u ovakvom takmičenju, u ovakvoj utakmici, polufinale Lige prvaka, u razmaku od 2-3 sekunde od podizanja zastavice, neko se dosjeti da ne želi da se ide na VAR iz nekih razloga?

Definitivno nije sporno da je čovjek donio pogrešnu i preuranjenu odluku da zaustavi igru, trebao je pustiti, pa ako zabije onda provjeravati (iako je iz snimaka gotovo pa očito da igrač koji se prvi kretao prema lopti i bio u skoku nije bio u ofsajdu). Mada, činjenica je isto i to da se tačno vidi kada čovjek zaustavlja igru, u tom momentu i sam Lunin staje, tako da ostaje i vječita dilema da li bi ovaj šut uopće rezultirao golom.
Osmi Socrates wrote: 10/05/2024 02:11
Priča nema nikakve veze sa Kloppom i pomenutom utakmicom, jer je potvrđeno da se radilo o tragičnom nesporazumu. VAR je donio ispravnu odluku, a glupave sudije nisu dobro komunicirale.
Ovdje se moram složiti sa tobom. Kad sudije pogriješe u komunikaciji onda je to tragični nesporazum. Kad sudija donese preuranjenu odluku, onda je to ili korupcija ili namjerno zakidanje Bayerna.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#42580 Re: UEFA Champions League

Post by kamberovica polje »

vaučer wrote: 10/05/2024 11:13
kamberovica polje wrote: 10/05/2024 11:10 Pa problem je upravo u tome što je praksa puštanja napada uvedena da ne bi bilo heat of the moment odluka.
Ova odluka jako bode u oči, jako.
Osim ako sudija misli da je očit ofsajd. Meni je odluka ono, 101% razumljiva - čovjek vidio ofsajd i svirao ga. Da, nije trebao, trebao je pustiti na VAR, ali dešava se. Nategnuti ovu situaciju na nekakvu zavjeru za Real, dok sudija u isto vrijeme u stvari 'nateže' za Bayern jer pušta igru tri milenija duže nego je trebao - mi je smiješno.
Ali na taj način se više ne sudi i baš zbog tih refleksnih odluka je uveden protokol puštanja akcija, pa imamo priliku gledat poništene golove iz dvometarskih ofsajda.
Iako je na prvu ličilo na ofsajd, ovo je itekako dostojno VAR provjere i ponovnog pregleda.
Osmi Socrates
Posts: 12655
Joined: 19/10/2020 15:33

#42581 Re: UEFA Champions League

Post by Osmi Socrates »

Ne samo da je donio preuranjenu odluku, nego i odluku koja najviše može štetiti samom njemu. Sorry ali racionalna osoba koja nema nikakvih oraha po džepovima ne donosi takve odluke, nego gleda da zaštiti samog sebe i svoj ugled najprije, a to bi u ovom slučaju bilo da pusti akciju do kraja, vidi hoće li pasti gol, i onda, ako padne, pusti VAR-u da pregleda situaciju.

Nikakva heat of the moment odluka ne može biti u pitanju. Govorimo o čovjeku koji je sigurno prošao stotine sati treninga i instrukcija upravo oko ovakvih situacija, koji je sudio finale Svjetskog Prvenstva i finale Lige Prvaka, itd.

Nije u pitanju seoska liga gdje su nekog omladinca doveli da zviždi seljacima dok im krave ne odu u zijan.
User avatar
vaučer
Posts: 11541
Joined: 04/08/2009 15:22

#42582 Re: UEFA Champions League

Post by vaučer »

Sve to što ti drobiš za ovog sudiju si govorio dijametralno suprotno za sudije u VAR sobi koji su vam poklonili pobjedu protiv Liverpoola. Tad je bilo jebiga teško, jebiga desi se, jebi ga derali se na njih previše dok su sudili pa livadama itd. :run:
Osmi Socrates
Posts: 12655
Joined: 19/10/2020 15:33

#42583 Re: UEFA Champions League

Post by Osmi Socrates »

Gdje sam ja to govorio za VAR sudije? Ja sam govorio za glavnog sudiju kojeg ste ni krivog ni dužnog napali oko te ofsajd situacije, a čovjek sve uradio po pravilima i uputstvima. Pustio akciju, pao gol, svirao ofsajd, pustio VAR-u da odluči.

Čak i VAR je donio ispravnu odluku, nije bio ofsajd, ali su zbog kretenske komunikacije zajebali stvar.

Sve ti to znaš vrlo dobro, ali valja ovdje sad raspravljati o tome.
splinter
Posts: 8721
Joined: 08/10/2011 12:28

#42584 Re: UEFA Champions League

Post by splinter »



Kmeka Bavaraca i šiljenje za Real. Kolorizovano.
User avatar
darius_maximus
Posts: 4485
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#42585 Re: UEFA Champions League

Post by darius_maximus »

SmokingMan wrote: 09/05/2024 12:37 Ja sam za fudbal počeo gubit interes posloje utakmice Chelsea - Barcelona iz 2009, kakva je to lakrdija od suđenja bila.
Znam da sam odocnio na ovaj dernek, ali meni se uvijek činilo da je druga utakmica puštana Barci, zbog prve utakmice u kojoj je više puštano Chelseau (i o kojoj niko obično ne govori):



Od penala na Henryem, do crvenog za Ballacka za ruku u lice, generalno puštanja grube igre s malo kartona, pa i za faulove s leđa.

Naravno da će se sada svi sjatiti da pričaju o uzvratu, ali mislim da je ovo klasična kompenzacija bila, a da ljudi gledaju samo jedan dio priče.
User avatar
SmokingMan
Posts: 22602
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#42586 Re: UEFA Champions League

Post by SmokingMan »

Je li se šta promijenilo do sada, pa i sa VAR.om?
User avatar
JMGuti
Posts: 899
Joined: 26/04/2010 23:25

#42587 Re: UEFA Champions League

Post by JMGuti »

Osmi Socrates wrote: 10/05/2024 12:30 Sorry ali racionalna osoba koja nema nikakvih oraha po džepovima ne donosi takve odluke
Ja mislim da ti ponekad pišeš neke stvari čisto eto da imaš šta napisati.
Zamisli, molim te, tu niskobudžetnu filozofiju koja se krije iza izjave da racionalna osoba koja nema nikakvih oraha po džepovima ne donosi pogrešnu odluku. Ono, kao da je negdje iza najdubljih vrata pakla skovana zavjera da čovjek podigne zastavicu i ovaj u roku od dvije sekunde potvrdi ofsajd i izbaci Bayern iz takmičenja.

Jer ima orahe u džepu, pa je odlučio da našteti samom sebi.

Mislim, ja sam i dalje šokiran sa ovim što sam pročitao. Možda i nadođem.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10197
Joined: 31/03/2007 00:07

#42588 Re: UEFA Champions League

Post by Bosanski_kralj »

VAR je upravo najviše donosio koristi kod ofsajda i onda ljudi urade to što su radili.

Definitno će se morati uvesti opcija da tim ima pravo tražiti 1/2/3 u toku utakmice gledanje sporne situacije.

Ovo što trenutno imamo opet omogućava manipulacije.

I neka mi neko navede kad je Real oštećen protiv nekog i zbog toga ispao? Suprotnih primjera ima i previše
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#42589 Re: UEFA Champions League

Post by ultima_palabra »

Bosanski_kralj wrote: 10/05/2024 15:11 VAR je upravo najviše donosio koristi kod ofsajda i onda ljudi urade to što su radili.

Definitno će se morati uvesti opcija da tim ima pravo tražiti 1/2/3 u toku utakmice gledanje sporne situacije.

Ovo što trenutno imamo opet omogućava manipulacije.

I neka mi neko navede kad je Real oštećen protiv nekog i zbog toga ispao? Suprotnih primjera ima i previše
Finale prije dvije godine, na 0-0 ponisten gol Benzeme zbog ofsajda iako je Fabinho zadnji igrao loptom. Ali oni zabiju jos jedan i pobijede.
User avatar
xoklix
Posts: 3392
Joined: 16/01/2018 16:07

#42590 Re: UEFA Champions League

Post by xoklix »

Bosanski_kralj wrote: 10/05/2024 15:11 VAR je upravo najviše donosio koristi kod ofsajda i onda ljudi urade to što su radili.

Definitno će se morati uvesti opcija da tim ima pravo tražiti 1/2/3 u toku utakmice gledanje sporne situacije.

Ovo što trenutno imamo opet omogućava manipulacije.

I neka mi neko navede kad je Real oštećen protiv nekog i zbog toga ispao? Suprotnih primjera ima i previše
Nije ispao,ali niko ne spominje te sporne situacije protiv Bayerna 2017te ili 2018te.
U Minhenu Carvajala lopta pogađa u rame i sudija svira penal(Vidal promašio), a u Madridu Lewandowski bio u ofsajdu kod drugog gola.
Poslije Ronaldo postiže dva gola iz ofsajda i Vidalu daje drugi žuti za čist start.
User avatar
Logovan
Posts: 102831
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#42591 Re: UEFA Champions League

Post by Logovan »

All three European finals this season include Italian managers 😮‍💨🤌
🇮🇹 Carlo Ancelotti (Champions League)
🇮🇹 Gian Piero Gasperini (Europa League)
🇮🇹 Vincenzo Italiano (Conference League)
swanfilter
Posts: 10818
Joined: 06/06/2008 18:52

#42592 Re: UEFA Champions League

Post by swanfilter »

Nesto gledam oko broja ucesnika po drzavama i bas je CL izgubila svu draz. Iz Ita i Njem 10 ucesnika, sto je previse i niđe veze. Umjesto da 2-3 druge drzave dobiju zagarantovano mjesto. Nije ni cudno, da nekada veliki i poznati klubovi iz drugih drzava danas de facto ne postoje. TV prava i marketing u 5 drzava diktiraju igru i scenu. Pa tako nekada standardni ucesnici CL, mada prvaci, moraju nogama i rukama ne bi li dosli do grupe i reflektora.

I jos oce nekakvu Super Ligu. Pa, sta vam je ovo onda ...
Rob_Atl
Posts: 6008
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#42593 Re: UEFA Champions League

Post by Rob_Atl »

Slazem se, jebo te prije dok je kup uefa bio ili kup pobjednika kupova nije se pravila drasticna razlika izmedju ovih takmicenja. Dok je danas igrati evropa ligu sramota za klubove poput uniteda, milana, liverpula, itd. Bas zbog toga sto imas 4-5 klubova iz lige petice i onda u evropa ligi nemas neki poznatiji klub dok ne ispadnu iz lige sampiona. Pa sjetite se samo finala kup uefa cekalo se ko na finale lige prvaka. Ali otkako arapi dodjose tako sjebase i ovo sve.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17546
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#42594 Re: UEFA Champions League

Post by JohnnyS »

Počelo je to prije Arapa
User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#42595 Re: UEFA Champions League

Post by rovac13 »

Ukoliko se zeli reala zaustavit u ligi sampiona.......ovo je nacin :)

Image
User avatar
zarko.filip
Posts: 1688
Joined: 26/02/2010 21:44

#42596 Re: UEFA Champions League

Post by zarko.filip »

noviclan wrote: 10/05/2024 05:54 Ako je u pet miliona a pehar se uzima jebo pet miliona
Pa nije 5 miliona.Ko izgubi u finalu dobija 15 miliona.Znaci ako Dortmund izgubi dobija 15+25 bonusa a ako dobije dobija samo 20.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83501
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#42597 Re: UEFA Champions League

Post by _BataZiv_0809 »



:D
User avatar
JohnnyS
Posts: 17546
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#42598 Re: UEFA Champions League

Post by JohnnyS »



Još i Božić slavi :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83501
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#42599 Re: UEFA Champions League

Post by _BataZiv_0809 »

Da je kriminalac bio bi Muslić :mrgreen:
User avatar
JohnnyS
Posts: 17546
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#42600 Re: UEFA Champions League

Post by JohnnyS »

Klasika :D
Post Reply