UEFA Champions League

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

User avatar
luckylaka
Posts: 26227
Joined: 15/01/2010 06:28

#42526 Re: UEFA Champions League

Post by luckylaka »

Login77777 wrote: 09/05/2024 15:33 Jel ko od vas „vatrenih“ navijaca Reala i Barce bio kad na stadionu? Ili je to sve navijaci pred tv-om? :mrgreen:
Ima takvih simpatizera koji na globusu ne bi znali pokazati gdje je Spanija a kamo li Madrid ill Barselona
User avatar
JohnnyS
Posts: 17545
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#42527 Re: UEFA Champions League

Post by JohnnyS »



Utakmica uopće nije trebala trajati do navodno sporne situacije. Najveća greška suca je što je uopće dopustio da utakmica ide u nedogled
Osmi Socrates
Posts: 12652
Joined: 19/10/2020 15:33

#42528 Re: UEFA Champions League

Post by Osmi Socrates »

To ti je sad klasični nigdje veze argument. Utakmica traje dok sudija ne svira kraj. Čuj, "uopće nije trebala".

Stvar je da je trajala kad se desila sporna situacija.
Osmi Socrates
Posts: 12652
Joined: 19/10/2020 15:33

#42529 Re: UEFA Champions League

Post by Osmi Socrates »

Klasična ubleha. Protivnik oštećen, pa ćemo tražiti izgovor kako smo i mi oštećeni u nekom zamišljenom svijetu "sudija je trebao svirati kraj kad nama odgovara". Da je Real jurio rezultat, ne bi ti smetalo da je trajala do ujutro.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#42530 Re: UEFA Champions League

Post by ultima_palabra »

Osmi Socrates wrote: 09/05/2024 21:43 Klasična ubleha. Protivnik oštećen, pa ćemo tražiti izgovor kako smo i mi oštećeni u nekom zamišljenom svijetu "sudija je trebao svirati kraj kad nama odgovara". Da je Real jurio rezultat, ne bi ti smetalo da je trajala do ujutro.
Jeste, a i one naknade agentima su ogromne.
Osmi Socrates
Posts: 12652
Joined: 19/10/2020 15:33

#42531 Re: UEFA Champions League

Post by Osmi Socrates »

Naravno, Real je poznat po tome da plaća agente masne pare za osiguravanje transfera. Naravno, to nigdje nije prikazano, jer je u nekim slučajevima i ilegalno po evropskim zakonima.
Osmi Socrates
Posts: 12652
Joined: 19/10/2020 15:33

#42532 Re: UEFA Champions League

Post by Osmi Socrates »

Doduše, ni Barca nije nešto drugačija po tom pitanju. Španska Evrovizija u fudbalskom svijetu. Nije ni čudo što mafijaške organizacije iz Latinske Amerike, pa čak i italijanska mafija, traže sigurno tlo za organiziranje u Španiji.
Sid the sloth
Posts: 3852
Joined: 30/01/2013 15:56

#42533 Re: UEFA Champions League

Post by Sid the sloth »

ultima_palabra wrote: 09/05/2024 21:07
Sid the sloth wrote: 09/05/2024 20:44
Logovan wrote: 09/05/2024 17:28
Evo Barca ne može da osvoji LŠ otkako dođe VAR. :mrgreen:
Mislis da je otkako dodje VAR ili mozda otkako odose neki? U Realu u napadu moze biti Joselu ili Ronaldo isto je, jer imaju nesto drugo ;)
Pobjednicki mentalitet? Fino da si dosao tobe, nikad nije kasno.
Pa eto, moglo bi se to nazvati i "mentalitetom" nakon toliko godina preraste u mentalitet :D
User avatar
JohnnyS
Posts: 17545
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#42534 Re: UEFA Champions League

Post by JohnnyS »

Osmi Socrates wrote: 09/05/2024 21:40 To ti je sad klasični nigdje veze argument. Utakmica traje dok sudija ne svira kraj. Čuj, "uopće nije trebala".

Stvar je da je trajala kad se desila sporna situacija.
I igra traje dok sudija ne zazviždi. Ako vi možete kmečati 24 sata jer je zazviždao za ofsajd, valjda i druga strana ima pravo kmečati jer nije svirao kraj kad je trebao.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17545
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#42535 Re: UEFA Champions League

Post by JohnnyS »

Osmi Socrates wrote: 09/05/2024 21:43 Klasična ubleha. Protivnik oštećen, pa ćemo tražiti izgovor kako smo i mi oštećeni u nekom zamišljenom svijetu "sudija je trebao svirati kraj kad nama odgovara". Da je Real jurio rezultat, ne bi ti smetalo da je trajala do ujutro.
Da, neobjektivan navijač. Nikad viđeno u povijesti čovječanstva :D
Osmi Socrates
Posts: 12652
Joined: 19/10/2020 15:33

#42536 Re: UEFA Champions League

Post by Osmi Socrates »

Hajd' što si navijač, nego si i cheerleader, a ozbiljan čovjek u godinama.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83495
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#42537 Re: UEFA Champions League

Post by _BataZiv_0809 »

JohnnyS wrote: 09/05/2024 21:32

Utakmica uopće nije trebala trajati do navodno sporne situacije. Najveća greška suca je što je uopće dopustio da utakmica ide u nedogled
Sto ne bi tvrdio da je Bayern imao ziv rezultat :mrgreen:
User avatar
JohnnyS
Posts: 17545
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#42538 Re: UEFA Champions League

Post by JohnnyS »

Osmi Socrates wrote: 09/05/2024 22:55 Hajd' što si navijač, nego si i cheerleader, a ozbiljan čovjek u godinama.
Ja ko hrasno, što stariji, to djetinjastiji :D
Osmi Socrates
Posts: 12652
Joined: 19/10/2020 15:33

#42539 Re: UEFA Champions League

Post by Osmi Socrates »

Ako Atalanta dobije finale Europa Lige i Roma je prestigne u Serie A, Italijani će imati šest klubova u Ligi Prvaka sljedeće sezone.

Ako Atalanta izgubi finale, onda će imati pet. Isto će biti i ako dobiju finale a Roma ih ne prestigne.

Atalanta - Roma postaje najzanimljivija utakmica vikenda. :lol:
User avatar
luckylaka
Posts: 26227
Joined: 15/01/2010 06:28

#42540 Re: UEFA Champions League

Post by luckylaka »

U najavi broj 9.Kakav kriminalan klub :-) :-)

KRALJEVI LOPOVLUKA! Ovo je istorijat najvećih prevara u korist Real Madrida u Ligi šampiona: POGLEDAJTE 8 EPSKIH PLJAČKI (VIDEO)
LSD
Posts: 29910
Joined: 24/07/2007 08:26

#42542 Re: UEFA Champions League

Post by LSD »

Gadi mi se ta mafija.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#42543 Re: UEFA Champions League

Post by kamberovica polje »

Ne konta novinar. Nisu to krađe...to ti je mentalitet...
Spoiler
Show
lopova
User avatar
Logovan
Posts: 102829
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#42544 Re: UEFA Champions League

Post by Logovan »

Sid the sloth wrote: 09/05/2024 20:44 U Realu u napadu moze biti Joselu ili Ronaldo isto je, jer imaju nesto drugo ;)
Upravo, Joselu postigao dva gola i to regularna. :mrgreen:

Ljudi dragi, pišete oko sudija isto kao da su pomagali Realu veći dio utakmice. Nisu čak ni bile recimo tri, četiri veće greške na štetu Bayerna, nego samo jedna. Puno, puno, puno više je Bayern sam sebe zajebao, nego što ih je sudija zajebao. Ne znam ni da li je bilo navučenih faulova za Real na sredini terena.

Šta je Tuchel radio nakon vodstva 0:1? Očito je pogrešno vodio ekipu nakon postignutog gola. Izmjene pogrešne, povukli se, a nakon što su primili prvi, pa onda i drugi gol, zašto nisu imali dva poštena napada? Zašto su brzo primili drugi gol? Ko je kriv za prelazak od 0:1 do 2:1 u roku od tri minute?

O čemu je razmišljao Neuer kod prvog gola? Očito glavom nije bio prisutan na terenu, nego negdje u oblacima. Gdje je bio i šta je radio Neuer kod drugog gola? Reakcija mu je smiješna, ali neka je on digao ruku da je ofsajd, to je bitno.

Sada da ne ulazim u neke dublje analize, ima toga još da se kaže, ali ovo je dovoljno da kažem da je Bayern sam sebi kriv, a ne sudija sa odlukom na kraju utakmice.
Osmi Socrates
Posts: 12652
Joined: 19/10/2020 15:33

#42545 Re: UEFA Champions League

Post by Osmi Socrates »

Pa jebote, ovo na kraju je materijalna povreda pravila fudbalske igre. Ne možeš to ublažiti nekim lošim vođenjem Bayerna. Naravno da je Tuchel utakmicu loše vodio. Ali, kakve to ima veze sa ofsajd situacijom? Svaki sudija kojeg sam dosad čitao je napisao da je greška sudije kod te situacije ogromna. Čak ogromna većina kaže da bi VAR potvrdio gol.

Najgluplji argument koji sam dosad vidio je da bi ih Real uništio u produžecina. Ne možemo mi nagađati šta bi bilo u produžecima jer se nisu ni desili.
Sid the sloth
Posts: 3852
Joined: 30/01/2013 15:56

#42546 Re: UEFA Champions League

Post by Sid the sloth »

Logovan wrote: 10/05/2024 00:02
Sid the sloth wrote: 09/05/2024 20:44 U Realu u napadu moze biti Joselu ili Ronaldo isto je, jer imaju nesto drugo ;)
Upravo, Joselu postigao dva gola i to regularna. :mrgreen:

Ljudi dragi, pišete oko sudija isto kao da su pomagali Realu veći dio utakmice. Nisu čak ni bile recimo tri, četiri veće greške na štetu Bayerna, nego samo jedna. Puno, puno, puno više je Bayern sam sebe zajebao, nego što ih je sudija zajebao. Ne znam ni da li je bilo navučenih faulova za Real na sredini terena.

Šta je Tuchel radio nakon vodstva 0:1? Očito je pogrešno vodio ekipu nakon postignutog gola. Izmjene pogrešne, povukli se, a nakon što su primili prvi, pa onda i drugi gol, zašto nisu imali dva poštena napada? Zašto su brzo primili drugi gol? Ko je kriv za prelazak od 0:1 do 2:1 u roku od tri minute?

O čemu je razmišljao Neuer kod prvog gola? Očito glavom nije bio prisutan na terenu, nego negdje u oblacima. Gdje je bio i šta je radio Neuer kod drugog gola? Reakcija mu je smiješna, ali neka je on digao ruku da je ofsajd, to je bitno.

Sada da ne ulazim u neke dublje analize, ima toga još da se kaže, ali ovo je dovoljno da kažem da je Bayern sam sebi kriv, a ne sudija sa odlukom na kraju utakmice.
Realu se rijetko desavaju takve stvari upravo jer im je mentalitet - imamo sudije na svojoj strani. Pa ako i napravimo neku glupost znamo da necemo dobiti crveni (Casemiro vs Bayern), ako bude sumnjivih situacija ici ce u nasu korist, itd. To je ogroman mentality boost kad jedan Rudiger zna da moze igrati na granici i pomalo prelaziti granicu i nece biti iskljucen kao Araujo.
Eto ti samo primjer od sinoc, gol Reala (regularan) je postignut na granici ofsajda i naravno sudija je pustio akciju do kraja (ispravno) pregledao VAR i nije ofajd. Na drugoj strani slicna situacija, na granici ofsajda i svira se ofsajd, ne gleda se VAR a bukvalno milimetri odlucivali.
Ono o cemu i igraci i svi ostali pisu i pricaju jeste da se Realu ne sudi jednako kao drugima. Eto ti u prethodnom pasusu primjer jos je u pitanju gigant kakav je Bayern.
User avatar
luckylaka
Posts: 26227
Joined: 15/01/2010 06:28

#42547 Re: UEFA Champions League

Post by luckylaka »

LSD wrote: 09/05/2024 23:42
Gadi mi se ta mafija.
Vise ce se vjerovati ovdje sta par tzv.experata kaze nego cuvenom španskom sudiji Antonio Mateu Lahoz koji tvrdi da je ovo skandalozna odluka sudija.Haj da je njemac ovo rekao nego spanac
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#42548 Re: UEFA Champions League

Post by ultima_palabra »

Osmi Socrates wrote: 10/05/2024 00:10 Pa jebote, ovo na kraju je materijalna povreda pravila fudbalske igre. Ne možeš to ublažiti nekim lošim vođenjem Bayerna. Naravno da je Tuchel utakmicu loše vodio. Ali, kakve to ima veze sa ofsajd situacijom? Svaki sudija kojeg sam dosad čitao je napisao da je greška sudije kod te situacije ogromna. Čak ogromna većina kaže da bi VAR potvrdio gol.

Najgluplji argument koji sam dosad vidio je da bi ih Real uništio u produžecina. Ne možemo mi nagađati šta bi bilo u produžecima jer se nisu ni desili.
Kakva materijalna povreda pravila? Opet lupetas ko pokvaren auspuh.

Materijalna povreda pravila je kada je na terenu veci broj igraca nego sto je dozvoljeno, kada se krene sa centra prije nego sto su se svi vratili, kada sudija da dva zuta igracu a ne iskljuci ga i slicno. Ovdje je u pitanju povreda VAR protokola, slicno kao u mecu Tottenham-Liverpool, jesi li tad pisao da je povreda pravila?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#42549 Re: UEFA Champions League

Post by ultima_palabra »

luckylaka wrote: 10/05/2024 01:18
LSD wrote: 09/05/2024 23:42
Gadi mi se ta mafija.
Vise ce se vjerovati ovdje sta par tzv.experata kaze nego cuvenom španskom sudiji Antonio Mateu Lahoz koji tvrdi da je ovo skandalozna odluka sudija.Haj da je njemac ovo rekao nego spanac
Ma samo treba Kuriru vjerovati.
Osmi Socrates
Posts: 12652
Joined: 19/10/2020 15:33

#42550 Re: UEFA Champions League

Post by Osmi Socrates »

Materijalna povreda pravila je kad sviraš ofsajd koji nije ofsajd. Prije je ofsajd bio stvar slobodnog sudijskog uvjerenja, već duže vremena nije, jer imamo tehnologiju koja to može odrediti.

Sama UEFA u Ligi Prvaka koristi najsuvremeniju dostupnu tehnologiju za ofsajd, koja nije uvedena još ni u Premier Ligu. Samim tim što je dosudio ofsajd "naslijepo", povrijedio je pravila fudbalske igre u modernom dobu.

A ti obuci suknjicu i u cheerleaders. Nisi za ozbiljnu fudbalsku raspravu.
Post Reply