Ima takvih simpatizera koji na globusu ne bi znali pokazati gdje je Spanija a kamo li Madrid ill BarselonaLogin77777 wrote: ↑09/05/2024 15:33 Jel ko od vas „vatrenih“ navijaca Reala i Barce bio kad na stadionu? Ili je to sve navijaci pred tv-om?![]()
UEFA Champions League
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- luckylaka
- Posts: 26228
- Joined: 15/01/2010 06:28
#42526 Re: UEFA Champions League
- JohnnyS
- Posts: 17546
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#42527 Re: UEFA Champions League
Utakmica uopće nije trebala trajati do navodno sporne situacije. Najveća greška suca je što je uopće dopustio da utakmica ide u nedogled
-
Osmi Socrates
- Posts: 12656
- Joined: 19/10/2020 15:33
#42528 Re: UEFA Champions League
To ti je sad klasični nigdje veze argument. Utakmica traje dok sudija ne svira kraj. Čuj, "uopće nije trebala".
Stvar je da je trajala kad se desila sporna situacija.
Stvar je da je trajala kad se desila sporna situacija.
-
Osmi Socrates
- Posts: 12656
- Joined: 19/10/2020 15:33
#42529 Re: UEFA Champions League
Klasična ubleha. Protivnik oštećen, pa ćemo tražiti izgovor kako smo i mi oštećeni u nekom zamišljenom svijetu "sudija je trebao svirati kraj kad nama odgovara". Da je Real jurio rezultat, ne bi ti smetalo da je trajala do ujutro.
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#42530 Re: UEFA Champions League
Jeste, a i one naknade agentima su ogromne.Osmi Socrates wrote: ↑09/05/2024 21:43 Klasična ubleha. Protivnik oštećen, pa ćemo tražiti izgovor kako smo i mi oštećeni u nekom zamišljenom svijetu "sudija je trebao svirati kraj kad nama odgovara". Da je Real jurio rezultat, ne bi ti smetalo da je trajala do ujutro.
-
Osmi Socrates
- Posts: 12656
- Joined: 19/10/2020 15:33
#42531 Re: UEFA Champions League
Naravno, Real je poznat po tome da plaća agente masne pare za osiguravanje transfera. Naravno, to nigdje nije prikazano, jer je u nekim slučajevima i ilegalno po evropskim zakonima.
-
Osmi Socrates
- Posts: 12656
- Joined: 19/10/2020 15:33
#42532 Re: UEFA Champions League
Doduše, ni Barca nije nešto drugačija po tom pitanju. Španska Evrovizija u fudbalskom svijetu. Nije ni čudo što mafijaške organizacije iz Latinske Amerike, pa čak i italijanska mafija, traže sigurno tlo za organiziranje u Španiji.
-
Sid the sloth
- Posts: 3852
- Joined: 30/01/2013 15:56
#42533 Re: UEFA Champions League
Pa eto, moglo bi se to nazvati i "mentalitetom" nakon toliko godina preraste u mentalitetultima_palabra wrote: ↑09/05/2024 21:07Pobjednicki mentalitet? Fino da si dosao tobe, nikad nije kasno.Sid the sloth wrote: ↑09/05/2024 20:44Mislis da je otkako dodje VAR ili mozda otkako odose neki? U Realu u napadu moze biti Joselu ili Ronaldo isto je, jer imaju nesto drugo![]()
- JohnnyS
- Posts: 17546
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#42534 Re: UEFA Champions League
I igra traje dok sudija ne zazviždi. Ako vi možete kmečati 24 sata jer je zazviždao za ofsajd, valjda i druga strana ima pravo kmečati jer nije svirao kraj kad je trebao.Osmi Socrates wrote: ↑09/05/2024 21:40 To ti je sad klasični nigdje veze argument. Utakmica traje dok sudija ne svira kraj. Čuj, "uopće nije trebala".
Stvar je da je trajala kad se desila sporna situacija.
- JohnnyS
- Posts: 17546
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#42535 Re: UEFA Champions League
Da, neobjektivan navijač. Nikad viđeno u povijesti čovječanstvaOsmi Socrates wrote: ↑09/05/2024 21:43 Klasična ubleha. Protivnik oštećen, pa ćemo tražiti izgovor kako smo i mi oštećeni u nekom zamišljenom svijetu "sudija je trebao svirati kraj kad nama odgovara". Da je Real jurio rezultat, ne bi ti smetalo da je trajala do ujutro.
-
Osmi Socrates
- Posts: 12656
- Joined: 19/10/2020 15:33
#42536 Re: UEFA Champions League
Hajd' što si navijač, nego si i cheerleader, a ozbiljan čovjek u godinama.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83502
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
- JohnnyS
- Posts: 17546
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#42538 Re: UEFA Champions League
Ja ko hrasno, što stariji, to djetinjastijiOsmi Socrates wrote: ↑09/05/2024 22:55 Hajd' što si navijač, nego si i cheerleader, a ozbiljan čovjek u godinama.
-
Osmi Socrates
- Posts: 12656
- Joined: 19/10/2020 15:33
#42539 Re: UEFA Champions League
Ako Atalanta dobije finale Europa Lige i Roma je prestigne u Serie A, Italijani će imati šest klubova u Ligi Prvaka sljedeće sezone.
Ako Atalanta izgubi finale, onda će imati pet. Isto će biti i ako dobiju finale a Roma ih ne prestigne.
Atalanta - Roma postaje najzanimljivija utakmica vikenda.
Ako Atalanta izgubi finale, onda će imati pet. Isto će biti i ako dobiju finale a Roma ih ne prestigne.
Atalanta - Roma postaje najzanimljivija utakmica vikenda.
- luckylaka
- Posts: 26228
- Joined: 15/01/2010 06:28
#42540 Re: UEFA Champions League
U najavi broj 9.Kakav kriminalan klub
KRALJEVI LOPOVLUKA! Ovo je istorijat najvećih prevara u korist Real Madrida u Ligi šampiona: POGLEDAJTE 8 EPSKIH PLJAČKI (VIDEO)
KRALJEVI LOPOVLUKA! Ovo je istorijat najvećih prevara u korist Real Madrida u Ligi šampiona: POGLEDAJTE 8 EPSKIH PLJAČKI (VIDEO)
- luckylaka
- Posts: 26228
- Joined: 15/01/2010 06:28
-
LSD
- Posts: 29910
- Joined: 24/07/2007 08:26
#42542 Re: UEFA Champions League
Gadi mi se ta mafija.
- kamberovica polje
- Posts: 4105
- Joined: 28/01/2012 11:38
#42543 Re: UEFA Champions League
Ne konta novinar. Nisu to krađe...to ti je mentalitet...
Spoiler
Show
lopova
- Logovan
- Posts: 102831
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#42544 Re: UEFA Champions League
Upravo, Joselu postigao dva gola i to regularna.Sid the sloth wrote: ↑09/05/2024 20:44 U Realu u napadu moze biti Joselu ili Ronaldo isto je, jer imaju nesto drugo![]()
Ljudi dragi, pišete oko sudija isto kao da su pomagali Realu veći dio utakmice. Nisu čak ni bile recimo tri, četiri veće greške na štetu Bayerna, nego samo jedna. Puno, puno, puno više je Bayern sam sebe zajebao, nego što ih je sudija zajebao. Ne znam ni da li je bilo navučenih faulova za Real na sredini terena.
Šta je Tuchel radio nakon vodstva 0:1? Očito je pogrešno vodio ekipu nakon postignutog gola. Izmjene pogrešne, povukli se, a nakon što su primili prvi, pa onda i drugi gol, zašto nisu imali dva poštena napada? Zašto su brzo primili drugi gol? Ko je kriv za prelazak od 0:1 do 2:1 u roku od tri minute?
O čemu je razmišljao Neuer kod prvog gola? Očito glavom nije bio prisutan na terenu, nego negdje u oblacima. Gdje je bio i šta je radio Neuer kod drugog gola? Reakcija mu je smiješna, ali neka je on digao ruku da je ofsajd, to je bitno.
Sada da ne ulazim u neke dublje analize, ima toga još da se kaže, ali ovo je dovoljno da kažem da je Bayern sam sebi kriv, a ne sudija sa odlukom na kraju utakmice.
-
Osmi Socrates
- Posts: 12656
- Joined: 19/10/2020 15:33
#42545 Re: UEFA Champions League
Pa jebote, ovo na kraju je materijalna povreda pravila fudbalske igre. Ne možeš to ublažiti nekim lošim vođenjem Bayerna. Naravno da je Tuchel utakmicu loše vodio. Ali, kakve to ima veze sa ofsajd situacijom? Svaki sudija kojeg sam dosad čitao je napisao da je greška sudije kod te situacije ogromna. Čak ogromna većina kaže da bi VAR potvrdio gol.
Najgluplji argument koji sam dosad vidio je da bi ih Real uništio u produžecina. Ne možemo mi nagađati šta bi bilo u produžecima jer se nisu ni desili.
Najgluplji argument koji sam dosad vidio je da bi ih Real uništio u produžecina. Ne možemo mi nagađati šta bi bilo u produžecima jer se nisu ni desili.
-
Sid the sloth
- Posts: 3852
- Joined: 30/01/2013 15:56
#42546 Re: UEFA Champions League
Realu se rijetko desavaju takve stvari upravo jer im je mentalitet - imamo sudije na svojoj strani. Pa ako i napravimo neku glupost znamo da necemo dobiti crveni (Casemiro vs Bayern), ako bude sumnjivih situacija ici ce u nasu korist, itd. To je ogroman mentality boost kad jedan Rudiger zna da moze igrati na granici i pomalo prelaziti granicu i nece biti iskljucen kao Araujo.Logovan wrote: ↑10/05/2024 00:02Upravo, Joselu postigao dva gola i to regularna.Sid the sloth wrote: ↑09/05/2024 20:44 U Realu u napadu moze biti Joselu ili Ronaldo isto je, jer imaju nesto drugo![]()
![]()
Ljudi dragi, pišete oko sudija isto kao da su pomagali Realu veći dio utakmice. Nisu čak ni bile recimo tri, četiri veće greške na štetu Bayerna, nego samo jedna. Puno, puno, puno više je Bayern sam sebe zajebao, nego što ih je sudija zajebao. Ne znam ni da li je bilo navučenih faulova za Real na sredini terena.
Šta je Tuchel radio nakon vodstva 0:1? Očito je pogrešno vodio ekipu nakon postignutog gola. Izmjene pogrešne, povukli se, a nakon što su primili prvi, pa onda i drugi gol, zašto nisu imali dva poštena napada? Zašto su brzo primili drugi gol? Ko je kriv za prelazak od 0:1 do 2:1 u roku od tri minute?
O čemu je razmišljao Neuer kod prvog gola? Očito glavom nije bio prisutan na terenu, nego negdje u oblacima. Gdje je bio i šta je radio Neuer kod drugog gola? Reakcija mu je smiješna, ali neka je on digao ruku da je ofsajd, to je bitno.
Sada da ne ulazim u neke dublje analize, ima toga još da se kaže, ali ovo je dovoljno da kažem da je Bayern sam sebi kriv, a ne sudija sa odlukom na kraju utakmice.
Eto ti samo primjer od sinoc, gol Reala (regularan) je postignut na granici ofsajda i naravno sudija je pustio akciju do kraja (ispravno) pregledao VAR i nije ofajd. Na drugoj strani slicna situacija, na granici ofsajda i svira se ofsajd, ne gleda se VAR a bukvalno milimetri odlucivali.
Ono o cemu i igraci i svi ostali pisu i pricaju jeste da se Realu ne sudi jednako kao drugima. Eto ti u prethodnom pasusu primjer jos je u pitanju gigant kakav je Bayern.
- luckylaka
- Posts: 26228
- Joined: 15/01/2010 06:28
#42547 Re: UEFA Champions League
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#42548 Re: UEFA Champions League
Kakva materijalna povreda pravila? Opet lupetas ko pokvaren auspuh.Osmi Socrates wrote: ↑10/05/2024 00:10 Pa jebote, ovo na kraju je materijalna povreda pravila fudbalske igre. Ne možeš to ublažiti nekim lošim vođenjem Bayerna. Naravno da je Tuchel utakmicu loše vodio. Ali, kakve to ima veze sa ofsajd situacijom? Svaki sudija kojeg sam dosad čitao je napisao da je greška sudije kod te situacije ogromna. Čak ogromna većina kaže da bi VAR potvrdio gol.
Najgluplji argument koji sam dosad vidio je da bi ih Real uništio u produžecina. Ne možemo mi nagađati šta bi bilo u produžecima jer se nisu ni desili.
Materijalna povreda pravila je kada je na terenu veci broj igraca nego sto je dozvoljeno, kada se krene sa centra prije nego sto su se svi vratili, kada sudija da dva zuta igracu a ne iskljuci ga i slicno. Ovdje je u pitanju povreda VAR protokola, slicno kao u mecu Tottenham-Liverpool, jesi li tad pisao da je povreda pravila?
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#42549 Re: UEFA Champions League
Ma samo treba Kuriru vjerovati.
-
Osmi Socrates
- Posts: 12656
- Joined: 19/10/2020 15:33
#42550 Re: UEFA Champions League
Materijalna povreda pravila je kad sviraš ofsajd koji nije ofsajd. Prije je ofsajd bio stvar slobodnog sudijskog uvjerenja, već duže vremena nije, jer imamo tehnologiju koja to može odrediti.
Sama UEFA u Ligi Prvaka koristi najsuvremeniju dostupnu tehnologiju za ofsajd, koja nije uvedena još ni u Premier Ligu. Samim tim što je dosudio ofsajd "naslijepo", povrijedio je pravila fudbalske igre u modernom dobu.
A ti obuci suknjicu i u cheerleaders. Nisi za ozbiljnu fudbalsku raspravu.
Sama UEFA u Ligi Prvaka koristi najsuvremeniju dostupnu tehnologiju za ofsajd, koja nije uvedena još ni u Premier Ligu. Samim tim što je dosudio ofsajd "naslijepo", povrijedio je pravila fudbalske igre u modernom dobu.
A ti obuci suknjicu i u cheerleaders. Nisi za ozbiljnu fudbalsku raspravu.
