UEFA Champions League

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Tromblon
Posts: 2790
Joined: 18/01/2015 19:37

#42451 Re: UEFA Champions League

Post by Tromblon »

JohnnyS wrote: 09/05/2024 10:49
Tromblon wrote: 09/05/2024 10:43
JohnnyS wrote: 09/05/2024 09:49 Najveća sudačka greška je što je uopće dopustio da se igra do 102:30 kad je sviran sporni ofsajd. Produljio je devet minuta, a i to je, unatoč svom valjanu Bayerna, previše, a onda je i taj predugi produžetak produljio više od dvije minute što je signalizirao da će produljiti.
To uopšte nije greška jer je trajao prekid zbog provjere drugog gola Reala, pa slavlje i sve je nadoknadio
Nogomet nije košarka pa da se gleda samo čista igra. Osim toga, najavio je svima da će produljiti još dvije minute nakon svih tih provjera pa je onda ta situacija bila 3 i po minute nakon isteka devete
Već je bilo prošlo preko 2,5 minute nadoknade kada se utakmica nastavila poslije drugog gola Reala. I u toku nadoknade je bilo prekida. I tu po meni nije bilo greške. Jedina greška je bila što nije puštena igra kod tog ofsajda.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#42452 Re: UEFA Champions League

Post by kamberovica polje »

Zapišite si jučerašnji dan, i pričajte unucima da ste gledali utakmicu knockout faze lige prvaka u kojoj je Real bio bolji i pobijedio uz minimalne kontraverze.
Neće se zadugo ponoviti.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17546
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#42453 Re: UEFA Champions League

Post by JohnnyS »

Tromblon wrote: 09/05/2024 10:57
JohnnyS wrote: 09/05/2024 10:49
Tromblon wrote: 09/05/2024 10:43

To uopšte nije greška jer je trajao prekid zbog provjere drugog gola Reala, pa slavlje i sve je nadoknadio
Nogomet nije košarka pa da se gleda samo čista igra. Osim toga, najavio je svima da će produljiti još dvije minute nakon svih tih provjera pa je onda ta situacija bila 3 i po minute nakon isteka devete
Već je bilo prošlo preko 2,5 minute nadoknade kada se utakmica nastavila poslije drugog gola Reala. I u toku nadoknade je bilo prekida. I tu po meni nije bilo greške. Jedina greška je bila što nije puštena igra kod tog ofsajda.

Ako ćemo tako filigranski mjeriti prekide, svaka utakmica će trajati 120 minuta
User avatar
Point.
Posts: 33506
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#42454 Re: UEFA Champions League

Post by Point. »

Većina fudbalskog svijeta će u finalu navijati za Dortmund i protiv Reala i sudija.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17546
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#42455 Re: UEFA Champions League

Post by JohnnyS »

Sretno većini fudbalskog svijeta
User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#42456 Re: UEFA Champions League

Post by rovac13 »

Image
User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#42457 Re: UEFA Champions League

Post by rovac13 »

Elem........digose uzbunu jer kontaju da zbog rudigerove ruke nije bio ofsajd.

Ako se ruka na gleda........onda je ono bio ofsajd.
User avatar
Altsa
Posts: 9263
Joined: 19/03/2004 18:31

#42458 Re: UEFA Champions League

Post by Altsa »

Point. wrote: 09/05/2024 11:12 Većina fudbalskog svijeta će u finalu navijati za Dortmund i protiv Reala i sudija.
Tvoji mokri snovi.
ljubijankic
Posts: 3968
Joined: 20/11/2011 21:38

#42459 Re: UEFA Champions League

Post by ljubijankic »

Point. wrote: 09/05/2024 11:12 Većina fudbalskog svijeta će u finalu navijati za Dortmund i protiv Reala i sudija.
Ma bit ce ko sa Atleticom 20214, ako ne bude islo ima ko ce pogurati.
Melbourne_Australia
Posts: 2768
Joined: 06/11/2012 14:20

#42460 Re: UEFA Champions League

Post by Melbourne_Australia »

Point. wrote: 09/05/2024 11:12 Većina fudbalskog svijeta će u finalu navijati za Dortmund i protiv Reala i sudija.
Bitno je da niko ne navija za Lazio...
User avatar
Logovan
Posts: 102831
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#42461 Re: UEFA Champions League

Post by Logovan »

rovac13 wrote: 09/05/2024 11:32 Elem........digose uzbunu jer kontaju da zbog rudigerove ruke nije bio ofsajd.

Ako se ruka na gleda........onda je ono bio ofsajd.
Pa ne gleda se ruka, ne mozes sa njom postici gol.
User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#42462 Re: UEFA Champions League

Post by rovac13 »

Pa cemu opet ova drama.
Ako se ne gleda ruka,ofsajd je bio ispravna odluka.
User avatar
darius_maximus
Posts: 4485
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#42463 Re: UEFA Champions League

Post by darius_maximus »

rovac13 wrote: 09/05/2024 11:57 Pa cemu opet ova drama.
Ako se ne gleda ruka,ofsajd je bio ispravna odluka.
Obično igrač primi loptu u ofsajdu, da go, proslavi, pa onda sudija provjerava je li ofsajd.
Ne znam kad sam zadnji put vidio da linijski odmah diže i svira ofsajd, tako da je to ono što je šega ljudima.

Ofsajd k'o ofsajd, ovi milimetarski se uvijek mogu podesiti koji frame ranije ili kasnije da odgovara onome što želiš da vidiš.
Uglavnom tu onda ovisi o tome kako su sudije raspoložene, a čini se da sinoć nisu bile raspoložene za produžetke. :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#42464 Re: UEFA Champions League

Post by MarlboroGold »

darius_maximus wrote: 09/05/2024 12:11
rovac13 wrote: 09/05/2024 11:57 Pa cemu opet ova drama.
Ako se ne gleda ruka,ofsajd je bio ispravna odluka.
Obično igrač primi loptu u ofsajdu, da go, proslavi, pa onda sudija provjerava je li ofsajd.
Ne znam kad sam zadnji put vidio da linijski odmah diže i svira ofsajd, tako da je to ono što je šega ljudima.

Ofsajd k'o ofsajd, ovi milimetarski se uvijek mogu podesiti koji frame ranije ili kasnije da odgovara onome što želiš da vidiš.
Uglavnom tu onda ovisi o tome kako su sudije raspoložene, a čini se da sinoć nisu bile raspoložene za produžetke. :D
Upravo ovo boldirano. Ima i preko 10 godina kad ne sviraju offside na ovakav način kao što su sinoć ili je to baš rijetkost. To su prije radili po starim pravilima... nekad prije pojave pasivnog offsidea.
User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#42465 Re: UEFA Champions League

Post by rovac13 »

Da je sudija bio kako treba ne bismo uopce gledali 15 minuta nadoknade.......pa ne bismo imali o cemu ni razglabat.

Bajern je sinoc zasluzeno ispao.
Tromblon
Posts: 2790
Joined: 18/01/2015 19:37

#42466 Re: UEFA Champions League

Post by Tromblon »

JohnnyS wrote: 09/05/2024 11:10
Tromblon wrote: 09/05/2024 10:57
JohnnyS wrote: 09/05/2024 10:49

Nogomet nije košarka pa da se gleda samo čista igra. Osim toga, najavio je svima da će produljiti još dvije minute nakon svih tih provjera pa je onda ta situacija bila 3 i po minute nakon isteka devete
Već je bilo prošlo preko 2,5 minute nadoknade kada se utakmica nastavila poslije drugog gola Reala. I u toku nadoknade je bilo prekida. I tu po meni nije bilo greške. Jedina greška je bila što nije puštena igra kod tog ofsajda.

Ako ćemo tako filigranski mjeriti prekide, svaka utakmica će trajati 120 minuta
I nek traje. I treba da bude tako.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83502
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#42467 Re: UEFA Champions League

Post by _BataZiv_0809 »

Da je sudija bio kako treba historija Lige prvaka bi poprilicno drukcije izgledala :mrgreen:
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#42468 Re: UEFA Champions League

Post by Login77777 »

Point. wrote: 09/05/2024 11:12 Većina fudbalskog svijeta će u finalu navijati za Dortmund i protiv Reala i sudija.
Ako bude tijesno tu ce uskociti neki novi Viktor Kassaj ili kao ovaj jucer.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#42469 Re: UEFA Champions League

Post by kamberovica polje »

_BataZiv_0809 wrote: 09/05/2024 12:25 Da je sudija bio kako treba historija Lige prvaka bi poprilicno drukcije izgledala :mrgreen:
Ma neeeeeeee...sve je to regularno bilo.
I penali u 90+ minuti, i golovi iz ofsajda, i nesvirani ofsajdi za **khm khm** klub, oprošteni crveni kartoni za raznorazne psihopate koje su nosile bijeli dres.
Sve regularno i čisto.
User avatar
SmokingMan
Posts: 22603
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#42470 Re: UEFA Champions League

Post by SmokingMan »

Ja sam za fudbal počeo gubit interes posloje utakmice Chelsea - Barcelona iz 2009, kakva je to lakrdija od suđenja bila.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17546
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#42471 Re: UEFA Champions League

Post by JohnnyS »

Tromblon wrote: 09/05/2024 12:25
JohnnyS wrote: 09/05/2024 11:10
Tromblon wrote: 09/05/2024 10:57

Već je bilo prošlo preko 2,5 minute nadoknade kada se utakmica nastavila poslije drugog gola Reala. I u toku nadoknade je bilo prekida. I tu po meni nije bilo greške. Jedina greška je bila što nije puštena igra kod tog ofsajda.

Ako ćemo tako filigranski mjeriti prekide, svaka utakmica će trajati 120 minuta
I nek traje. I treba da bude tako.

Ne treba. Treba sankcionirati samo očito izležavanje, ali ni to ne produljenjem utakmice nego da se ne pusti nazad u teren igrača koji je "ozlijeđen".
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#42472 Re: UEFA Champions League

Post by kamberovica polje »

SmokingMan wrote: 09/05/2024 12:37 Ja sam za fudbal počeo gubit interes posloje utakmice Chelsea - Barcelona iz 2009, kakva je to lakrdija od suđenja bila.
Velika krađa.
Šta je Barcelona započela, Real je doveo do savršenstva.
User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#42473 Re: UEFA Champions League

Post by rovac13 »

Onda nije tema utakmica od sinoc.O tome mozemo uvijek.

Sinoc ako je neko poguran to je bajern.

Da su sudije sacekale,pa gledali var.Onda bi varom utvrdili da je stvarno bio ofsajd.

Cemu onda ovoliki plac.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17546
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#42474 Re: UEFA Champions League

Post by JohnnyS »

Najbolji tweet sinoć je bio da Real nije pokrao Bayerna sinoć nego kad je uzeo Kroosa za siću :D
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#42475 Re: UEFA Champions League

Post by Login77777 »

rovac13 wrote: 09/05/2024 12:42 Onda nije tema utakmica od sinoc.O tome mozemo uvijek.

Sinoc ako je neko poguran to je bajern.

Da su sudije sacekale,pa gledali var.Onda bi varom utvrdili da je stvarno bio ofsajd.

Cemu onda ovoliki plac.
A mozda i nije bio ofsajd? Ali kako to regularno pregledati kad je smrad prekinuo akciju odma. Zar nije za to bas VAR?
Ali zato cemo na iducim utakmicama gledati kada puste akciju gdje igrac stoji pet metara u ofsajdu.

I ako meni izgleda da igrac na kojeg ide lopta nije u ofsajdu.
Post Reply