Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#66376 Re: Zeničani
Ich habe eine mathematischen problem

- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5105
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
- Sanjarko
- Posts: 28459
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#66378 Re: Zeničani
Imam jedan matematički problem.
Ovo nije tema gospodine. Mi ovdje govorimo i ? Njemački. Engleski je ?
To razumijem samo i to sam preveo, a nikad ni sad nisam učio Njemački jezik.
-
DebelinJoe
- Posts: 4257
- Joined: 03/03/2021 20:06
#66379 Re: Zeničani
Jutros oko 10 sati ispred poste u Masarikovoj vidim desetak radnika iz Nepala. Azijati jesu, turisti nisu, migranti nisu. Dakle, mogu biti Nepalci.
Dvije i po godine na ovom uvaženom forumskom mjestu čudenje i ”šok i nevjerica" jer je jedan građanin Sarajeva zbog posla iz Sarajeva doselio u Zenicu. Čudo neviđeno, kao da ljudi sa svih strana ove lijepe drzave ne dolaze u Zenicu zbog posla. Ja sam upoznao ljude iz Kladuse, Bugojna, Zivinica, Bos.Broda itd koji su doselili u Zenici. A ima i Sarajlija.
A evo i Nepalaca.
Dvije i po godine na ovom uvaženom forumskom mjestu čudenje i ”šok i nevjerica" jer je jedan građanin Sarajeva zbog posla iz Sarajeva doselio u Zenicu. Čudo neviđeno, kao da ljudi sa svih strana ove lijepe drzave ne dolaze u Zenicu zbog posla. Ja sam upoznao ljude iz Kladuse, Bugojna, Zivinica, Bos.Broda itd koji su doselili u Zenici. A ima i Sarajlija.
A evo i Nepalaca.
- gentoo
- Posts: 4593
- Joined: 05/01/2008 12:10
- Location: Ze
- Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25
#66380 Re: Zeničani
Ti si istrazivacki novinar, saznaj nam kako i zasto.. i da li su probali kifleDebelinJoe wrote: ↑09/05/2024 16:32 Jutros oko 10 sati ispred poste u Masarikovoj vidim desetak radnika iz Nepala. Azijati jesu, turisti nisu, migranti nisu. Dakle, mogu biti Nepalci.
Dvije i po godine na ovom uvaženom forumskom mjestu čudenje i ”šok i nevjerica" jer je jedan građanin Sarajeva zbog posla iz Sarajeva doselio u Zenicu. Čudo neviđeno, kao da ljudi sa svih strana ove lijepe drzave ne dolaze u Zenicu zbog posla. Ja sam upoznao ljude iz Kladuse, Bugojna, Zivinica, Bos.Broda itd koji su doselili u Zenici. A ima i Sarajlija.
A evo i Nepalaca.
- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5105
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
#66381 Re: Zeničani
Ovo je 072info....
-
kuglanje_ze
- Posts: 1278
- Joined: 17/02/2020 11:29
#66382 Re: Zeničani
DebelinJoe wrote: ↑09/05/2024 16:32 Jutros oko 10 sati ispred poste u Masarikovoj vidim desetak radnika iz Nepala. Azijati jesu, turisti nisu, migranti nisu. Dakle, mogu biti Nepalci.
Dvije i po godine na ovom uvaženom forumskom mjestu čudenje i ”šok i nevjerica" jer je jedan građanin Sarajeva zbog posla iz Sarajeva doselio u Zenicu. Čudo neviđeno, kao da ljudi sa svih strana ove lijepe drzave ne dolaze u Zenicu zbog posla. Ja sam upoznao ljude iz Kladuse, Bugojna, Zivinica, Bos.Broda itd koji su doselili u Zenici. A ima i Sarajlija.
A evo i Nepalaca.
Da te pitam, da l' imaju duge kose, da l' traperice nose?
Da l' vjeruju u Boga, da li uzimaju droga?
Da li ima smoga kod njih u Nepalu?
Dive li se nama il' nam žele možda nanijet štetu?
Odakle dolaze na ove naše zeničke staze?
Je l' dolaze u miru ili žele da nas zgaze?
Zašto tol'ko paze na svoju diskreciju?
Da l' žele možda na nama da naprave korekciju?
Pitam se da l' rade grafite?
Il' su im ulice totalno, ono totalno jebeno čiste
Tako čiste da se sve ono pravo sjaji
Da l' udobno žive ili umiru od gladi?
Da l' se trava sadi kod njih ko kod nas žito?
Da vidim Nepalca to bih ga ja upito
Da li imaju policiju, da li i njih maltretira?
Da l' vole opoziciju i kako vlast se kod njih bira?
Znaju li šta je piva, da l' rocka kod njih ima?
Da l' ima kod njih boli, da l' ih žena voli?
Duvaju li na flašu ili koriste roli?
Je li lijepo tijelo kod njihovih žena?
Da li se i oni tuku zbog boje svoga tena?
Kad dođu izbori je l' se i kod njih laže?
Da li im žene vole petting, vole l' tetovaže?
Koja je valuta i da li devalvira?
Kojim danom po gebiru idu?
I zašto nikad, baš nikad ne zovu nas na gidu?
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
- gentoo
- Posts: 4593
- Joined: 05/01/2008 12:10
- Location: Ze
- Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25
#66385 Re: Zeničani
Odma znas da od ovog nema nista jer od silnih lampi i drveca/ostrva nema mjesta za bine, summerfestove, "najludje noci u godini", studengrade i ostale.. A od tog se glasovi prikupljaju
Iako, ovo sa radnjicama do kineskog mi se svidja i moze se i sad uraditi bez puno pametovanja. Staru carsiju poravnati skroz i napraviti garaze a kafe, boze, sishe i kolace prodavati iz ovih radnjica i cao.
Iako, ovo sa radnjicama do kineskog mi se svidja i moze se i sad uraditi bez puno pametovanja. Staru carsiju poravnati skroz i napraviti garaze a kafe, boze, sishe i kolace prodavati iz ovih radnjica i cao.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83511
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#66386 Re: Zeničani
Bolje umrli zanatski centar poravnat
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38021
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#66387 Re: Zeničani
Pa dobro, nije nista komplikovano, samo skloniti Mecana i one sladoledjije..taj dio mi se svidja kako bi ispao ono malo sirine.
- gentoo
- Posts: 4593
- Joined: 05/01/2008 12:10
- Location: Ze
- Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25
#66388 Re: Zeničani
Na to sam i mislio.. Ne mozes muzej bas rusiti ali mozes zanatski + onih par izmedju muzeja i islamske. Taman podzemna garaza + ulaz u istu a gore na park za pse
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83511
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#66389 Re: Zeničani
Treba ono sve polupat
I napravit Beograd na vodi

I napravit Beograd na vodi
- xPaco1337
- Posts: 2589
- Joined: 30/09/2020 14:34
#66390 Re: Zeničani
Šta god da naprave bilo bi bolje, za početak izasfaltirati sve
Onolika livada prema Kineskom ne iskorištena i zanatski je baš protračeno, jbt u kojem god sam gradu bio ljepše je uređen centar ako ništa drugo nije, a kod nas nije ni to. Najbitnije je dovest po meni neke jake prodavnice da bude centar centar jer i oni ce imati zarade ako ce se ljudi okupljat u ovo ruglo nece niko doci realno.
Ali pošto smo mi grad i zemlja 3d prezentacija sumnjam da ce bit išta od ovoga.
Ali pošto smo mi grad i zemlja 3d prezentacija sumnjam da ce bit išta od ovoga.
- ShnjaZZZ
- Posts: 1711
- Joined: 29/11/2022 19:46
#66391 Re: Zeničani
Tako je, jebo zelenilo daj parking
- N.N.
- Posts: 3554
- Joined: 04/04/2012 19:27
- Location: 072
#66392 Re: Zeničani
Pa ljudi se veru po haustorima haman jer nema parkinga, sto da ne
I Yugo neimari sazidali onoliki stambeni blok sa 26 parking mjesta, nabijem ih vala...
Ahhahaha
Karikiram.
Nema kod nas vizije, sve ide na ho ruk.
Koliko su puteljaka prema vikendicama asfaltirali, mogli su u gradu rijesiti parking u mahalama, primjer parking ispod Uglovnice, ostala i zelena povrsina i rijesili za stanare sve...
I Yugo neimari sazidali onoliki stambeni blok sa 26 parking mjesta, nabijem ih vala...
Ahhahaha
Karikiram.
Nema kod nas vizije, sve ide na ho ruk.
Koliko su puteljaka prema vikendicama asfaltirali, mogli su u gradu rijesiti parking u mahalama, primjer parking ispod Uglovnice, ostala i zelena povrsina i rijesili za stanare sve...
- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5105
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
#66393 Re: Zeničani
Podzemne garaže na mjestu Stare caršije je nemoguče...
Voda i sad ulazi u prostore u zanatskom, ovi u podrumu...
Voda i sad ulazi u prostore u zanatskom, ovi u podrumu...
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83511
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
- Ja_Ja
- Posts: 2829
- Joined: 07/03/2006 06:59
- Location: tamo daleko...
#66395 Re: Zeničani
Po ovom sto je objavljeno na gradskom vijecu nece tu biti nekih velikih zahvata. Uglavnom zadrzavaju trenutne gabarite uz neke estetske promjene. Tako da iako se slazem da se podzemni parking moze napraviti u parku pred kineskim od toga nema nista. Cak sta vise mislim da su prije ovih nacrta bili neki nacrti koji su prikazivali podzemni parking na tom mjestu s tim da se vanjstina ostvlja istom ili slicnom tako da nebi bilo mjenjanja namjene.
- Mirzareli
- Posts: 1222
- Joined: 18/03/2013 20:34
- ShnjaZZZ
- Posts: 1711
- Joined: 29/11/2022 19:46
#66397 Re: Zeničani
Ne pravi debila od sebe s ovim._BataZiv_0809 wrote: ↑10/05/2024 23:18Imas brate Kembridz
Ako ijedan grad ima zelenila
To je nica ze ze laga
A druga stvar, znači hajmo imat Kembridž, a ostalo sve zabetonirat gdje ima ijedna travka.
Krasno.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83511
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#66398 Re: Zeničani
ShnjaZZZ wrote: ↑11/05/2024 08:34Ne pravi debila od sebe s ovim._BataZiv_0809 wrote: ↑10/05/2024 23:18Imas brate Kembridz
Ako ijedan grad ima zelenila
To je nica ze ze laga
A druga stvar, znači hajmo imat Kembridž, a ostalo sve zabetonirat gdje ima ijedna travka.
Krasno.
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38021
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#66399 Re: Zeničani
Izgradnja podzemne garaze kod KZ je donra iodeja ali izvedba je bruka para, iskop sam i osiguranje pri iskopu, hidroizolacija i sta ti ja znam sve odnosi vise od pola investicije, ko je spreman da kasnije placa parking ili kupovinu garaza jer ipak ko ulozi novac trazi da mu se to i vrati ne za 50--60...100 godina...a jel:D. Sad su garaze u zgradama KZ 40k+ sa cijenom, ima praznih pa rijetko ko da ce dati,cak i tajkuni sa skupim autima se cjenkaju
.
