Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#66376 Re: Zeničani

Post by phillie »

Ich habe eine mathematischen problem :lol: :lol: :lol:
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#66377 Re: Zeničani

Post by anex »

phillie wrote: 09/05/2024 10:45 Ich habe eine mathematischen problem :lol: :lol: :lol:
Da ist nicht die Tema hier...wir sprechen hier andere Sprache und kein Deutsch... Englisch ist angesagt! :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 28459
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#66378 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

phillie wrote: 09/05/2024 10:45 Ich habe eine mathematischen problem :lol: :lol: :lol:
Imam jedan matematički problem.
anex wrote: 09/05/2024 11:58
phillie wrote: 09/05/2024 10:45 Ich habe eine mathematischen problem :lol: :lol: :lol:
Da ist nicht die Tema hier...wir sprechen hier andere Sprache und kein Deutsch... Englisch ist angesagt! :D
Ovo nije tema gospodine. Mi ovdje govorimo i ? Njemački. Engleski je ?

To razumijem samo i to sam preveo, a nikad ni sad nisam učio Njemački jezik.
DebelinJoe
Posts: 4257
Joined: 03/03/2021 20:06

#66379 Re: Zeničani

Post by DebelinJoe »

Jutros oko 10 sati ispred poste u Masarikovoj vidim desetak radnika iz Nepala. Azijati jesu, turisti nisu, migranti nisu. Dakle, mogu biti Nepalci.

Dvije i po godine na ovom uvaženom forumskom mjestu čudenje i ”šok i nevjerica" jer je jedan građanin Sarajeva zbog posla iz Sarajeva doselio u Zenicu. Čudo neviđeno, kao da ljudi sa svih strana ove lijepe drzave ne dolaze u Zenicu zbog posla. Ja sam upoznao ljude iz Kladuse, Bugojna, Zivinica, Bos.Broda itd koji su doselili u Zenici. A ima i Sarajlija.

A evo i Nepalaca.
User avatar
gentoo
Posts: 4593
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#66380 Re: Zeničani

Post by gentoo »

DebelinJoe wrote: 09/05/2024 16:32 Jutros oko 10 sati ispred poste u Masarikovoj vidim desetak radnika iz Nepala. Azijati jesu, turisti nisu, migranti nisu. Dakle, mogu biti Nepalci.

Dvije i po godine na ovom uvaženom forumskom mjestu čudenje i ”šok i nevjerica" jer je jedan građanin Sarajeva zbog posla iz Sarajeva doselio u Zenicu. Čudo neviđeno, kao da ljudi sa svih strana ove lijepe drzave ne dolaze u Zenicu zbog posla. Ja sam upoznao ljude iz Kladuse, Bugojna, Zivinica, Bos.Broda itd koji su doselili u Zenici. A ima i Sarajlija.

A evo i Nepalaca.
Ti si istrazivacki novinar, saznaj nam kako i zasto.. i da li su probali kifle :mrgreen:
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#66381 Re: Zeničani

Post by anex »

Ovo je 072info....
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#66382 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

DebelinJoe wrote: 09/05/2024 16:32 Jutros oko 10 sati ispred poste u Masarikovoj vidim desetak radnika iz Nepala. Azijati jesu, turisti nisu, migranti nisu. Dakle, mogu biti Nepalci.

Dvije i po godine na ovom uvaženom forumskom mjestu čudenje i ”šok i nevjerica" jer je jedan građanin Sarajeva zbog posla iz Sarajeva doselio u Zenicu. Čudo neviđeno, kao da ljudi sa svih strana ove lijepe drzave ne dolaze u Zenicu zbog posla. Ja sam upoznao ljude iz Kladuse, Bugojna, Zivinica, Bos.Broda itd koji su doselili u Zenici. A ima i Sarajlija.

A evo i Nepalaca.

Da te pitam, da l' imaju duge kose, da l' traperice nose?
Da l' vjeruju u Boga, da li uzimaju droga?
Da li ima smoga kod njih u Nepalu?
Dive li se nama il' nam žele možda nanijet štetu?
Odakle dolaze na ove naše zeničke staze?
Je l' dolaze u miru ili žele da nas zgaze?
Zašto tol'ko paze na svoju diskreciju?
Da l' žele možda na nama da naprave korekciju?

Pitam se da l' rade grafite?
Il' su im ulice totalno, ono totalno jebeno čiste
Tako čiste da se sve ono pravo sjaji
Da l' udobno žive ili umiru od gladi?
Da l' se trava sadi kod njih ko kod nas žito?
Da vidim Nepalca to bih ga ja upito
Da li imaju policiju, da li i njih maltretira?
Da l' vole opoziciju i kako vlast se kod njih bira?
Znaju li šta je piva, da l' rocka kod njih ima?
Da l' ima kod njih boli, da l' ih žena voli?
Duvaju li na flašu ili koriste roli?
Je li lijepo tijelo kod njihovih žena?
Da li se i oni tuku zbog boje svoga tena?
Kad dođu izbori je l' se i kod njih laže?
Da li im žene vole petting, vole l' tetovaže?
Koja je valuta i da li devalvira?
Kojim danom po gebiru idu?
I zašto nikad, baš nikad ne zovu nas na gidu?
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#66383 Re: Zeničani

Post by phillie »

anex wrote: 09/05/2024 11:58
phillie wrote: 09/05/2024 10:45 Ich habe eine mathematischen problem :lol: :lol: :lol:
Da ist nicht die Tema hier...wir sprechen hier andere Sprache und kein Deutsch... Englisch ist angesagt! :D
Du hast keine mathematischen problem :D :D :D

Sent from my Nokia 3310
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8609
Joined: 11/02/2009 15:21

#66384 Re: Zeničani

Post by Ajatolah_ »

User avatar
gentoo
Posts: 4593
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#66385 Re: Zeničani

Post by gentoo »

Odma znas da od ovog nema nista jer od silnih lampi i drveca/ostrva nema mjesta za bine, summerfestove, "najludje noci u godini", studengrade i ostale.. A od tog se glasovi prikupljaju :mrgreen:

Iako, ovo sa radnjicama do kineskog mi se svidja i moze se i sad uraditi bez puno pametovanja. Staru carsiju poravnati skroz i napraviti garaze a kafe, boze, sishe i kolace prodavati iz ovih radnjica i cao.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83510
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#66386 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Bolje umrli zanatski centar poravnat
Bobi
Forum administrator
Posts: 38021
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#66387 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Pa dobro, nije nista komplikovano, samo skloniti Mecana i one sladoledjije..taj dio mi se svidja kako bi ispao ono malo sirine.
User avatar
gentoo
Posts: 4593
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#66388 Re: Zeničani

Post by gentoo »

_BataZiv_0809 wrote: 10/05/2024 16:23 Bolje umrli zanatski centar poravnat
Na to sam i mislio.. Ne mozes muzej bas rusiti ali mozes zanatski + onih par izmedju muzeja i islamske. Taman podzemna garaza + ulaz u istu a gore na park za pse :mrgreen: :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83510
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#66389 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Treba ono sve polupat
I napravit Beograd na vodi
:lol:
User avatar
xPaco1337
Posts: 2589
Joined: 30/09/2020 14:34

#66390 Re: Zeničani

Post by xPaco1337 »

Šta god da naprave bilo bi bolje, za početak izasfaltirati sve :-) Onolika livada prema Kineskom ne iskorištena i zanatski je baš protračeno, jbt u kojem god sam gradu bio ljepše je uređen centar ako ništa drugo nije, a kod nas nije ni to. Najbitnije je dovest po meni neke jake prodavnice da bude centar centar jer i oni ce imati zarade ako ce se ljudi okupljat u ovo ruglo nece niko doci realno.

Ali pošto smo mi grad i zemlja 3d prezentacija sumnjam da ce bit išta od ovoga.
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 1711
Joined: 29/11/2022 19:46

#66391 Re: Zeničani

Post by ShnjaZZZ »

Tako je, jebo zelenilo daj parking
User avatar
N.N.
Posts: 3554
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#66392 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Pa ljudi se veru po haustorima haman jer nema parkinga, sto da ne :D
I Yugo neimari sazidali onoliki stambeni blok sa 26 parking mjesta, nabijem ih vala...
Ahhahaha
Karikiram.

Nema kod nas vizije, sve ide na ho ruk.
Koliko su puteljaka prema vikendicama asfaltirali, mogli su u gradu rijesiti parking u mahalama, primjer parking ispod Uglovnice, ostala i zelena povrsina i rijesili za stanare sve...
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#66393 Re: Zeničani

Post by anex »

Podzemne garaže na mjestu Stare caršije je nemoguče...
Voda i sad ulazi u prostore u zanatskom, ovi u podrumu...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83510
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#66394 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

ShnjaZZZ wrote: 10/05/2024 22:09 Tako je, jebo zelenilo daj parking
Imas brate Kembridz
Ako ijedan grad ima zelenila
To je nica ze ze laga
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#66395 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Po ovom sto je objavljeno na gradskom vijecu nece tu biti nekih velikih zahvata. Uglavnom zadrzavaju trenutne gabarite uz neke estetske promjene. Tako da iako se slazem da se podzemni parking moze napraviti u parku pred kineskim od toga nema nista. Cak sta vise mislim da su prije ovih nacrta bili neki nacrti koji su prikazivali podzemni parking na tom mjestu s tim da se vanjstina ostvlja istom ili slicnom tako da nebi bilo mjenjanja namjene.
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 1711
Joined: 29/11/2022 19:46

#66397 Re: Zeničani

Post by ShnjaZZZ »

_BataZiv_0809 wrote: 10/05/2024 23:18
ShnjaZZZ wrote: 10/05/2024 22:09 Tako je, jebo zelenilo daj parking
Imas brate Kembridz
Ako ijedan grad ima zelenila
To je nica ze ze laga
Ne pravi debila od sebe s ovim.

A druga stvar, znači hajmo imat Kembridž, a ostalo sve zabetonirat gdje ima ijedna travka.

Krasno.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83510
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#66398 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

ShnjaZZZ wrote: 11/05/2024 08:34
_BataZiv_0809 wrote: 10/05/2024 23:18
ShnjaZZZ wrote: 10/05/2024 22:09 Tako je, jebo zelenilo daj parking
Imas brate Kembridz
Ako ijedan grad ima zelenila
To je nica ze ze laga
Ne pravi debila od sebe s ovim.

A druga stvar, znači hajmo imat Kembridž, a ostalo sve zabetonirat gdje ima ijedna travka.

Krasno.
:kiss:
Bobi
Forum administrator
Posts: 38021
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#66399 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Izgradnja podzemne garaze kod KZ je donra iodeja ali izvedba je bruka para, iskop sam i osiguranje pri iskopu, hidroizolacija i sta ti ja znam sve odnosi vise od pola investicije, ko je spreman da kasnije placa parking ili kupovinu garaza jer ipak ko ulozi novac trazi da mu se to i vrati ne za 50--60...100 godina...a jel:D. Sad su garaze u zgradama KZ 40k+ sa cijenom, ima praznih pa rijetko ko da ce dati,cak i tajkuni sa skupim autima se cjenkaju :D.
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#66400 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Hoćemo tramvaj u Zenici 🚋🚋
Post Reply