Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

biglebovski
Posts: 3430
Joined: 02/11/2005 16:43

#66201 Re: Zeničani

Post by biglebovski »

Warashii wrote: 28/04/2024 14:07 Izabrala ga romska populacija
A to bi onda mogao biti razlog naglog procvata prosjačenja po Zenici, nikad više djece prosjaka, vazda isti, niko ih ne dira, ni policija ni Centar za socijalni rad. A krivično djelo.
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#66202 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

A sutra je raspored od petka
😂😂
Bobi
Forum administrator
Posts: 38010
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#66203 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Ovo nidje nema :D .
Bobi
Forum administrator
Posts: 38010
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#66204 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Trebali ste i vi trazit, mozda bi vam premijer dao slobodan dan :D.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#66205 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Zasto MUP sutra skraceno radi?
Bobi
Forum administrator
Posts: 38010
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#66206 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Zato što im se može :D.
scarr
Posts: 585
Joined: 28/01/2019 23:34

#66207 Re: Zeničani

Post by scarr »

Visinske pripreme za 1. Maj
Bobi
Forum administrator
Posts: 38010
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#66208 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Vidjeli kako su ovi i gradske uprave izganjali neradni petak pa oni jedino mogli dobiti skraceni utorak...mislim da im je to danas pola radnog vremena oduzelo u komentarisanju :D .
User avatar
apsidejzi
Posts: 9947
Joined: 25/05/2013 23:49

#66209 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

Warashii wrote: 28/04/2024 14:07
El_comadante wrote: 28/04/2024 08:25
Warashii wrote: 28/04/2024 08:19 Jbmti koji jad čemer. Bi odrezao sebi sake za aplauz Rami. Ne znam koja to moraš biti mentalna gromada pa biti u stanju nalaziti se u blizini tih likova.
A da, mogu to oni koji im vire iz guzice nadajući se a će im ovi baciti koju kosku u vidu nekog poslica i slično.
Pa vi, zeničani, ste ga i izabrali niko drugi.
Ovakve stvari mi idu na živac više od samog Isaka Njutna i jabuka oko stabla. Ja nisam. Nisam glasao za njeg. Izabrala ga romska populacija i oni ljudi kojim je okružen tj. oni koji očekuju da koja mrva i njima padne sa stola.
A posto je izlaznost 48% to znaci da je romska populacija bila duplo jaca jer na kraju dana gleda se % dobijenih glasova u odnosu na one koji su izasli na izbore a ne u odnosu na citavo biracko tijelo.
User avatar
N.N.
Posts: 3553
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#66210 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Casual's wrote: 30/04/2024 00:08 Zasto MUP sutra skraceno radi?
Do kada su danas !?
User avatar
jasko_ba
Posts: 8478
Joined: 13/11/2006 17:47

#66211 Re: Zeničani

Post by jasko_ba »

Radnici preduzeća Alba protestovali u Zenici, grad od danas u smeću
E. M.
24.04.2024.
Mehiću, gdje zapelo? :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83497
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#66212 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »



Evo jedna cool alternativna historijska karta :mrgreen:
Gledaj glavnog grada :kiss:
Ci-Nick
Posts: 6887
Joined: 15/03/2015 17:38

#66213 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Prema istraživanjima Ćire Truhelke, osnivača Zemaljskog muzeja u Sarajevu, Bistu Nova se nalazila na području Radakova- Bilimišća.
Zato se sad te dvije ulice i nalaze u Radakovu.
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#66214 Re: Zeničani

Post by belfy »

Ci-Nick wrote: 30/04/2024 17:22 Prema istraživanjima Ćire Truhelke, osnivača Zemaljskog muzeja u Sarajevu, Bistu Nova se nalazila na području Radakova- Bilimišća.
Zato se sad te dvije ulice i nalaze u Radakovu.
jeste, a Sarajevo, Travnik i Vranduk su se nalazili u Sarajevskoj, Travnickoj i Vranduckoj ulici (i slicnim), pa se sada te ulice nalaze tamo... takodjer, ulica Nikole Tesle, Alije Izetbegoviva (Titova) znaci da su oni zivjeli u istoj... logika naziva ulica bas tako ide. :mrgreen:
DebelinJoe
Posts: 4249
Joined: 03/03/2021 20:06

#66216 Re: Zeničani

Post by DebelinJoe »

Bobi
Forum administrator
Posts: 38010
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#66217 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Jel ovo realno ovoliki netto profiti, @kuglanje_ze ti baratas s parama, jel moguce ovo, pojedine firme s onoliko malim prihodom onolii profit imat iako nesto nagadjam sta je :D ?
https://www.zenicablog.com/ovo-je-top-2 ... eAvMwoYhdq
Image
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2546
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#66218 Re: Zeničani

Post by cenecimoveocino »

Bobi wrote: 03/05/2024 10:05 Jel ovo realno ovoliki netto profiti, @kuglanje_ze ti baratas s parama, jel moguce ovo, pojedine firme s onoliko malim prihodom onolii profit imat iako nesto nagadjam sta je :D ?
https://www.zenicablog.com/ovo-je-top-2 ... eAvMwoYhdq
Image
Dadnes radniku 900KM platu i eto ga
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#66219 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Sve je moguće u tranzicijskoj distopiji.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38010
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#66220 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Artisan https://artisan.ba/

fakat ljudi rade :thumbup: :bih:
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#66221 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Bobi wrote: 03/05/2024 10:05 Jel ovo realno ovoliki netto profiti, @kuglanje_ze ti baratas s parama, jel moguce ovo, pojedine firme s onoliko malim prihodom onolii profit imat iako nesto nagadjam sta je :D ?
https://www.zenicablog.com/ovo-je-top-2 ... eAvMwoYhdq
Image
Sve je moguće, sve zavisi od djelatnosti, optimizacije troškova, brzine obrta (nema korištenja kredita za pokrivanje financijskog gap-a). Moglo bi se historijski provjeriti kako su firme poslovale, da li je u pitanju dugogodišnji trend ili je prošla godina izuzetak. Dosta firmi se okoristilo inflatornim kretanjima, pa su uvećali cijenu svojih roba i usluga iako možda nisu morali, pa su povećali netoprofitnu maržu.
Svega ima, a ovi podaci na tabeli nisu dovoljni za analizu.
Možda i pogledam kad uhvatim vremena
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#66222 Re: Zeničani

Post by anex »

Bobi wrote: 03/05/2024 13:26 Artisan https://artisan.ba/

fakat ljudi rade :thumbup: :bih:
Bio sam prije 16 godina u ovoj firmi, poslovno.
Dobri su i tada bili a sad mogu misliti...
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8609
Joined: 11/02/2009 15:21

#66223 Re: Zeničani

Post by Ajatolah_ »

Bobi
Forum administrator
Posts: 38010
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#66224 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Joj vidi Kineski...najbolji stanovi... :thumbup: :mrgreen:
Bobi
Forum administrator
Posts: 38010
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#66225 Re: Zeničani

Post by Bobi »

anex wrote: 03/05/2024 15:20
Bobi wrote: 03/05/2024 13:26 Artisan https://artisan.ba/

fakat ljudi rade :thumbup: :bih:
Bio sam prije 16 godina u ovoj firmi, poslovno.
Dobri su i tada bili a sad mogu misliti...
Ma izvioz pajdo...ono extra dizajn, da imam para zeo bi nesto,mogu mislit kako je skupo.
Post Reply