Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#66076 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Djewojka wrote: 24/04/2024 23:27
kuglanje_ze wrote: 24/04/2024 23:26
anex wrote: 24/04/2024 18:24 Novac je, prema navodima Tužilaštva, dobila Aida Halać iz Zenice koja je vlasnica teretane, a radi i u Kantonalnoj bolnici Zenica. Ona je dobivala iznose za renoviranje teretane, kao i za polaganje tog ispita u Beogradu, a tužilac je istakao detalj iz Sky prepiske u kojem se navodi da su za jedan dan u Beogradu potrošili 15.000 KM te da Halać pita Smajlovića “Da li je brat ljut zbog toga”, te da on odgovara da nije.

https://www.zenicablog.com/tuzilastvo-b ... Wt9-cjy6Ms
Piše i da je dobila 1.500 KM za kampanju da bi ušla u gradsko vijeće Zenica.
S obzirom da su imali namjeru "preuzeti državu" da li je uvlačila u ovu mrežu glavnog u Zenici?
Samo 1500 KM, da nije neka greška. Biće prije 15.000
Greška je. Evo
Ovdje je tužilac Kulenović izjavio kako je gradska vijećnica iz Zenice Aida Halać dobila 2.500 KM za predizbornu kampanju, te da je kasnije dobila mandat u gradskom vijeću.
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#66077 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Zenica ima tacno ono sto joj treba, odnosno sto njeni gradjani zele. Hrana vala nije jedna od stvari na koje se mozes pozaliti u ovom gradu. Restorani poput Dubrovnika manje vise, svakako nema potrebe jer ne bi imali ni prometa, a zato ih i nema. Medjutim, generalno o hrani pricati u losem kontektu u Zenici nije objektivna prica.
scarr
Posts: 585
Joined: 28/01/2019 23:34

#66078 Re: Zeničani

Post by scarr »

skoronikako wrote: 25/04/2024 07:18 Zenica ima tacno ono sto joj treba, odnosno sto njeni gradjani zele. Hrana vala nije jedna od stvari na koje se mozes pozaliti u ovom gradu. Restorani poput Dubrovnika manje vise, svakako nema potrebe jer ne bi imali ni prometa, a zato ih i nema. Medjutim, generalno o hrani pricati u losem kontektu u Zenici nije objektivna prica.
Jasta, piletina u sosu od gljiva, sendvic od 2 marke i cevapi, sta ce ti ba vise ha ja. Zbog takvog razmišljanja i jesmo tu gdje jesmo. Daj da preživim i to je to. Nema nikad naprijed.
Ne postoji segment u kom se Zenica može pohvaliti osim što ima parkove i što je relativno čist grad.
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#66079 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Grad sa mozda i najboljom gastronomskom ponudom u drzavi je tebi "nemam gdje izvest". :lol:

Samo nastavi sa defetizmom, to je pravi mentalitet za ovaj grad.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#66080 Re: Zeničani

Post by anex »

Mi najbolju gastronomiju imamo?
De nabroj bilo koji objekat u Zenici a da glavno što možeš naručiti nije piletina sa žara i gljive!
User avatar
Rothmans
Posts: 4651
Joined: 21/11/2019 21:32

#66081 Re: Zeničani

Post by Rothmans »

scarr wrote: 24/04/2024 22:15
apsidejzi wrote: 24/04/2024 16:08
scarr wrote: 24/04/2024 14:18

Ovaj grad ne živi već duže vrijeme..
Ovo su izdisaji
Zivi grad i zivjece. Samo ne onako kako ti zamisljas. Ja sam proslih godina galamio kako u gradu nema nekih desavanja, nema mnogo objekata za live muzikom, nema ovo nema ono... i na kraju sam shvatio da nema zato sto nema potraznje. Neki drugi ljudi tu sada zive, sa drugim vrijednostima. I da, istna je da je ona nekadasnja Zenica na samrtnoj postelji ali to je tako. I grad evoluira kao i sve ostalo u prirodi. Jel na dobro ili na gore... ovisi o posmatracu. Meni se cini da se Zenica u posljednjih 10 godina dosta okrenula religiji, tacnije Islamu. Ljudi koji nikada nisu isli u dzamiju sada idu. Da apsurd bude veci, sad meni trune sto ne idem a smijali mi se kad sam isao.

I to je normalno. Grad cine njegovi stanovnici a onakav je kakve vrijednosti oni imaju.
Jos jedan filozof o religiji i Islamu. Ako je ovo evolucija, nabijem ja tu evoluciju. Nije samo do ugostiteljstva i live muzike. Sport na najnizim granama ikad, kultura katastrofa, nema nikakvih dešavanja, grad propada.

Urbani ljudi nemaju više sta da traže u Zenici, krezuba seljadija ima mjesta svakako, njima je Zenica Pariz
Ma sta ja znam, ono, meni nije lose. Ima se dje klanjat, sendvi c i kolac pojest, prosetat . Jos samo da se sda tivra :sad:
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#66082 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Imas jedan od najboljih donera u drzavi kod Turcina.
Kod Seje na GGMu imas odlicne cevape, ali su mu dobra i ostala jela.
U City Burgeru ces naci odlicne burgere.
Fratelli/caballo.
Corner sa svim sto napravi.
Velma sa odlicnim chickenom.
Ada? Usce? Trubadur? Hotel Zenica? Uz pomenuti Dubrovnik.
Fontana?
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#66083 Re: Zeničani

Post by anex »

skoronikako wrote: 25/04/2024 09:39 Imas jedan od najboljih donera u drzavi kod Turcina.
Kod Seje na GGMu imas odlicne cevape, ali su mu dobra i ostala jela.
U City Burgeru ces naci odlicne burgere.
Fratelli/caballo.
Corner sa svim sto napravi.
Velma sa odlicnim chickenom.
Ada? Usce? Trubadur? Hotel Zenica? Uz pomenuti Dubrovnik.
Fontana?
Potpisujem za doner. Ali to je brza hrana, s nogu.
Ćevapa ima na svakom koraku...
City Burger dobar al s nogu u 23h.
I svi sljedeči nabrojani...s nogu i onako kad izgladniš s tekme, s termina...iz grada

Trubadur, Dubrovnik i sve uz Hotel Dubrovnik zatvoriti i vlasnike otjerat...

Tako da, haman ne kontaš ili ne želiš da kontaš da ljudi hoće nekad nešto drugo pojesti osim ćevapa, burgera i sl.
User avatar
gentoo
Posts: 4592
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#66084 Re: Zeničani

Post by gentoo »

anex wrote: 25/04/2024 09:48 Trubadur, Dubrovnik i sve uz Hotel Dubrovnik zatvoriti i vlasnike otjerat...
Sto to ?
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2546
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#66085 Re: Zeničani

Post by cenecimoveocino »

skoronikako wrote: 25/04/2024 09:39 Imas jedan od najboljih donera u drzavi kod Turcina.
Kod Seje na GGMu imas odlicne cevape, ali su mu dobra i ostala jela.
U City Burgeru ces naci odlicne burgere.
Fratelli/caballo.
Corner sa svim sto napravi.
Velma sa odlicnim chickenom.
Ada? Usce? Trubadur? Hotel Zenica? Uz pomenuti Dubrovnik.
Fontana?
motel almy restoran :P
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#66086 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

anex wrote: 25/04/2024 09:48
skoronikako wrote: 25/04/2024 09:39 Imas jedan od najboljih donera u drzavi kod Turcina.
Kod Seje na GGMu imas odlicne cevape, ali su mu dobra i ostala jela.
U City Burgeru ces naci odlicne burgere.
Fratelli/caballo.
Corner sa svim sto napravi.
Velma sa odlicnim chickenom.
Ada? Usce? Trubadur? Hotel Zenica? Uz pomenuti Dubrovnik.
Fontana?
Potpisujem za doner. Ali to je brza hrana, s nogu.
Ćevapa ima na svakom koraku...
City Burger dobar al s nogu u 23h.
I svi sljedeči nabrojani...s nogu i onako kad izgladniš s tekme, s termina...iz grada

Trubadur, Dubrovnik i sve uz Hotel Dubrovnik zatvoriti i vlasnike otjerat...

Tako da, haman ne kontaš ili ne želiš da kontaš da ljudi hoće nekad nešto drugo pojesti osim ćevapa, burgera i sl.
Haman da ti ne kontas ovdje. Nabrojao sam fin broj mjesta koja nude to nesto drugo osim piletine, cevapa i brze hrane. Druga je stvar sto ne idete na takva mjesta. Ne mozes reci da pored Dubrovnika nema restorana, a u Hotelu Zenica dobar restoran. Restoran Ada i Usce. Fontana.
Ci-Nick
Posts: 6887
Joined: 15/03/2015 17:38

#66087 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Teška da se negdje može pohvaliti vještina i kvalitet kuhara i i kuhinja, al nije to problem samo Zenice nego i ostalih gradova u BiH.
Ja sam nekad davno, prije deset, petnaest godina bio čest gost restorana Dubrovnik. Ne mogu pričati o kvalitetu kompletne ponude ali biftek na žaru ili teleći medaljoni sa povrćem, to je bilo odlično. Istina još tada je trebalo dati oko 20 maraka za jelo.
Uglavnom bilo gdje da čovjek sjedne može se primjetiti da se radi o priučenim kuharima. Sos je pokazatelj vještine kuhara a toga nema u našim restoranima. Kao što rekoh, gdje god da odem i trebam ručati u nekom gradu, ispadne da je bolje bilo da sam pojeo komad suhog hljeba.
Prošle godine u Jajcu, tražio restoran sa najboljom ocjenom i doživjeli smo blamažu. Objekat koji sebe nazove "Konoba Slapovi", bi trebao biti pojam kvaliteta. A ono katastrofa od usluge, do kvaliteta namjernica i kvaliteta pripreme. Bilo je nejestivo sve smo ostavili i ljudi nam uredno naplatiše 120 maraka bez da upitaju šta nije u redu.
U restoranu Uše, isto prošle godine, mješano meso kao od drveta, suho, spaljeno, ne znaju spremiti.
Najbolji restoran u kojem sam jeo je Konoba Ranč, kod Tučepa. To je bio doživljaj koji ću pamtiti do kraja života. Od ambijenta, usluge, kvaliteta.
Naš šestoro jelo, račun oko 500 maraka,.. al vrijedi jer se pamti.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66014
Joined: 03/08/2010 19:04

#66088 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

zna li ko gdje se izdaje međunarodni rodni list za osobe rođene u zenici, pretpostavljam u gradskoj upravi?
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#66089 Re: Zeničani

Post by anex »

gentoo wrote: 25/04/2024 09:51
anex wrote: 25/04/2024 09:48 Trubadur, Dubrovnik i sve uz Hotel Dubrovnik zatvoriti i vlasnike otjerat...
Sto to ?
Fino izgleda i atraktivno je ali odnos prema radnicima je katastrofalan tako da ni usluga tih radnika prema kupcima i posjetiocima ne može biti na nivou potrebnog.
Evo @Ci-Nick je objasnio donekle...
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#66090 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

kakavdanakneiskustvu wrote: 25/04/2024 11:03 zna li ko gdje se izdaje međunarodni rodni list za osobe rođene u zenici, pretpostavljam u gradskoj upravi?
Na istom mjestu gdje i obični, na istom šalteru.

Evo ti i obrazac, možeš ga popuniti na računaru pa isprintati i potpisati https://zenica.ba/wp-content/uploads/20 ... BRASCU.pdf
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66014
Joined: 03/08/2010 19:04

#66091 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

ZoomZoomKiwi wrote: 25/04/2024 11:13
kakavdanakneiskustvu wrote: 25/04/2024 11:03 zna li ko gdje se izdaje međunarodni rodni list za osobe rođene u zenici, pretpostavljam u gradskoj upravi?
Na istom mjestu gdje i obični, na istom šalteru.

Evo ti i obrazac, možeš ga popuniti na računaru pa isprintati i potpisati https://zenica.ba/wp-content/uploads/20 ... BRASCU.pdf
hvala
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#66092 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Jedan do boljih dozivljaja je bio Panta Rei restoran u Beogradu, ali je isto tako realno da jedan takav restoran nema sta raditi u Zenici. Mozda u Sarajevu, ali u Zenici mislim da nema potraznje da se nesto takvo moze i odrzati.

Ako pricamo o hrani kao hrani, nasa hrana uopste nije losa.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83492
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#66093 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Olive je meni top
addiction
Posts: 158
Joined: 19/10/2021 19:16
Grijem se na: ze toplana ba ze

#66094 Re: Zeničani

Post by addiction »

Zasučite rukave te naučite kuhati kod kuće. Više nikad nećete razglabati o tome što nam je gastronomska ponuda u gradu blago rečeno sranje. Pored brojnih Youtube tutorijala mislim da bi i Eka posto neka vrsta reinkarnacije Jamie Olivera. Nije teško osim ako nemate onaj narativ da je samo ženama mjesto u kuhinji.
scarr
Posts: 585
Joined: 28/01/2019 23:34

#66095 Re: Zeničani

Post by scarr »

skoronikako wrote: 25/04/2024 09:39 Imas jedan od najboljih donera u drzavi kod Turcina.
Kod Seje na GGMu imas odlicne cevape, ali su mu dobra i ostala jela.
U City Burgeru ces naci odlicne burgere.
Fratelli/caballo.
Corner sa svim sto napravi.
Velma sa odlicnim chickenom.
Ada? Usce? Trubadur? Hotel Zenica? Uz pomenuti Dubrovnik.
Fontana?
Pa ja dobri su ti ovi objekti kad je tvoj domet Kakanj i Vitez, ne bih drugo nesto ni očekivao.
Ti meni govoriš da trebam biti ponosan i zadovoljan sto imam pojest doner i burger pazi sad na JEDNOM mjestu u gradu. Cim je tebi velma ada i usce dobro ti si ba zglajzo dobro.
Nije mjerilo dobre hrane da košta 5 maraka i da ti umota jelo u papir i hekne ti onaj jedan komad tariguza u kesu.
scarr
Posts: 585
Joined: 28/01/2019 23:34

#66096 Re: Zeničani

Post by scarr »

_BataZiv_0809 wrote: 25/04/2024 11:22 Olive je meni top
Ponedjeljak top, utorak odron, srijeda katastrofa, četvrtak opet top.
Sto se mene tiče završio je svoje, neki dan ulazim sa ekipom, vikend kontali smo možda i jesti i pitam konobara ima li mjesta, na sta on meni odgovara hoš jest? Ako nećeš, nema.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83492
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#66097 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

scarr wrote: 25/04/2024 11:30
_BataZiv_0809 wrote: 25/04/2024 11:22 Olive je meni top
Ponedjeljak top, utorak odron, srijeda katastrofa, četvrtak opet top.
Sto se mene tiče završio je svoje, neki dan ulazim sa ekipom, vikend kontali smo možda i jesti i pitam konobara ima li mjesta, na sta on meni odgovara hoš jest? Ako nećeš, nema.
Svasta
scarr
Posts: 585
Joined: 28/01/2019 23:34

#66098 Re: Zeničani

Post by scarr »

addiction wrote: 25/04/2024 11:23 Zasučite rukave te naučite kuhati kod kuće. Više nikad nećete razglabati o tome što nam je gastronomska ponuda u gradu blago rečeno sranje. Pored brojnih Youtube tutorijala mislim da bi i Eka posto neka vrsta reinkarnacije Jamie Olivera. Nije teško osim ako nemate onaj narativ da je samo ženama mjesto u kuhinji.
Jest, kad ti dodju ljudi sa strane najbolje ih posjest u dnevni pa da žena i ja idemo kuhat 4 sata, ili možda da unaprijed spremimo rucak za 6 7 osoba, pa da ih pozovem sebi?

Fino idući put nemoj majstora zvat za bilo šta nego nauči sam.
Kad ti bude doktor trebao, guglaj, ili zasuči rukave pa uzmi prelistaj koju knjigu nauči šta, pobogu!
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#66099 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

scarr wrote: 25/04/2024 11:28
skoronikako wrote: 25/04/2024 09:39 Imas jedan od najboljih donera u drzavi kod Turcina.
Kod Seje na GGMu imas odlicne cevape, ali su mu dobra i ostala jela.
U City Burgeru ces naci odlicne burgere.
Fratelli/caballo.
Corner sa svim sto napravi.
Velma sa odlicnim chickenom.
Ada? Usce? Trubadur? Hotel Zenica? Uz pomenuti Dubrovnik.
Fontana?
Pa ja dobri su ti ovi objekti kad je tvoj domet Kakanj i Vitez, ne bih drugo nesto ni očekivao.
Ti meni govoriš da trebam biti ponosan i zadovoljan sto imam pojest doner i burger pazi sad na JEDNOM mjestu u gradu. Cim je tebi velma ada i usce dobro ti si ba zglajzo dobro.
Nije mjerilo dobre hrane da košta 5 maraka i da ti umota jelo u papir i hekne ti onaj jedan komad tariguza u kesu.
Sto preskaces ove druge? :lol: :lol:
scarr
Posts: 585
Joined: 28/01/2019 23:34

#66100 Re: Zeničani

Post by scarr »

Mislim da nema potrebe komentarisati pizzerie, to imas na pasja preskakala gdje god da odeš, pizzu mogu i kući praviti pogotovo ukoliko ne koriste krušne peći. Tebi ako je dovoljno sto imas gdje pojest pizzu aferim.
Mogo si reć da imamo i dobru pekaru, ima se dobro lisnato pojest (ma da ni to nemamo, al et ima A&M pa on nekako vadi situaciju, i eventualno Evropa, ostale pekare su za zatvorit promptno).

Ćevape je već neko spomenuo i toga imaš gdje god da odeš, s tim da se slažem da su ćevapi u Zenici prilično dobri
Post Reply