Narod koji je preživjeo brutalan rat granatiranje gradova opsadu gradova, ova topčina dođe kao podsjetnik kako je to bilo....Djeca koja su tad bila, danas odrasli ljudi dozivljavaju ovaj pucanj kao traumu u svakom psihickom i fizičkom smislu.
Ne znam kome je ova pucačina super, bukvalno s kim god pričam isto ljudi misle.
Sreća mi je što ove godine živim dosta dalje od topa, pa ga ni ne čujem svakodnevno kako je to u godinama prije bilo.
Ali se desi da se zadesim u blizini kad pukne.
Govno u meni umre svaki put...Tresem se i baš vrisnem na pucanj. Ipak je bilo jebeno biti ratno djete i jos ranjeno '92 Teška je ratna trauma, još teža za objasniti kad po portalima i forumima nakon kritike na top, te proglase mrziteljem islama ili kad ti kažu da ti smeta ramazanski top.
Ne ljudi užasavam se svih vrsta pucanja koji mi probudi ratnu traumu. I ima ih koji ne razumiju...pa "pojačaju top"
