Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
achqes
Posts: 177
Joined: 29/10/2021 17:55

#65551 Re: Zeničani

Post by achqes »

zar nije sad netko rekao da su ga zatvorili zbog dolaska jumba (ili pepca) ili sam pogresno shvatio :-) sklonili su zenicu sa svog website-a
User avatar
gentoo
Posts: 4588
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#65552 Re: Zeničani

Post by gentoo »

Ma vala Intersport je bio fail zesci. Niti je bio nesto velik niti je imao neku siroku ponudu. Ne kupuje se jakna od 200+ ili pancerice od 250+ svaki dan pa da se ne moze otici do SA gdje svakako bolja ponuda.

Ja sam misljenja da nista ne treba da radi eto samo reda radi.. To su vjerovatno i oni sabrali 2+2 i skontali da su poslovali na 0 ili tu negdje i da je isplatnije zatvoriti
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#65553 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

Ja nisam znao ni da postoji Intersport u Zenici. Toliko o tome.
Deny25
Posts: 191
Joined: 12/01/2022 02:27

#65554 Re: Zeničani

Post by Deny25 »

Pa i intersport i domod su na svojim facebook stranicama napisali da se zatvara zbog renoviranja poslovnica
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5102
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#65555 Re: Zeničani

Post by anex »

-Chesterfield- wrote: 31/03/2024 22:31 Postoji li u Zenici klaonica? Gdje ovi mesari kolju životinje?
Kupe zaklano...
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#65556 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

anex wrote: 01/04/2024 01:30
-Chesterfield- wrote: 31/03/2024 22:31 Postoji li u Zenici klaonica? Gdje ovi mesari kolju životinje?
Kupe zaklano...
Pašalić ima klaonicu u Lašvi (samo s desne strane Bosne, mislim da se zove Dolipolje naselje)
User avatar
xPaco1337
Posts: 2589
Joined: 30/09/2020 14:34

#65557 Re: Zeničani

Post by xPaco1337 »

gentoo wrote: 31/03/2024 23:52 Ma vala Intersport je bio fail zesci. Niti je bio nesto velik niti je imao neku siroku ponudu. Ne kupuje se jakna od 200+ ili pancerice od 250+ svaki dan pa da se ne moze otici do SA gdje svakako bolja ponuda.

Ja sam misljenja da nista ne treba da radi eto samo reda radi.. To su vjerovatno i oni sabrali 2+2 i skontali da su poslovali na 0 ili tu negdje i da je isplatnije zatvoriti
Fail je čisto zbog lokacije (i nase ekonomije ovde), i sve radnje kod nas nemaju nikakvu robu kakvu ima npr Buzz i ostale radnje u Sarajevu,Banja Luci itd. Ali mislim da je striktno lokacija najveci problem ko što sam govorio nedavno da je ono gore haos uređeno sa labirintom, zidovima itd. Sve dok ne otvore onaj prostor naprave prozore da ulazi prirodna svjetlost i ne poruse one zidove i pokretne stepenice koje vode u zid (doslovno tako) nece biti od tog ništa jer ne mozes ljude povuc drugacije unutra
User avatar
gentoo
Posts: 4588
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#65558 Re: Zeničani

Post by gentoo »

Da lokacija nema veze najbolje mogu svjedociti ljubitelji ZS-a koji niti je u centru grada a + u podrumu doslovno + hrana :mrgreen:

Vidjeces sad kako ce Jumbo raditi.. Kao i kinezi sto rade i dalje jer imaju dzidza za 3-4 marke.
User avatar
xPaco1337
Posts: 2589
Joined: 30/09/2020 14:34

#65559 Re: Zeničani

Post by xPaco1337 »

gentoo wrote: 01/04/2024 09:57 Da lokacija nema veze najbolje mogu svjedociti ljubitelji ZS-a koji niti je u centru grada a + u podrumu doslovno + hrana :mrgreen:

Vidjeces sad kako ce Jumbo raditi.. Kao i kinezi sto rade i dalje jer imaju dzidza za 3-4 marke.
Ne mislim zbog lokacije kao fizicke lokacije nego zbog tog sta su uradili, ocito ima problem cim je sve sto je se napravilo gore je propalo...Može se to popraviti sad kažem ako se poruše oni hodnici i labirint i naprave prozore kakvi su orginalno bilo i ulazila prirodna svjetlost.

Govorim o tom user experiencu jer mi je to posao da se bavim sa takvim stvarima, ali haj nadam se da ce se popraviti, gore od onog trenutno ne može
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 1709
Joined: 29/11/2022 19:46

#65560 Re: Zeničani

Post by ShnjaZZZ »

A šta je to propalo, prodavnica bižuterije, beauty salon, butik odjeće sa pijace i outlet u kojem su cijene veće za 20% nego u ostalim radnjama.

Imagine my shock.
User avatar
xPaco1337
Posts: 2589
Joined: 30/09/2020 14:34

#65561 Re: Zeničani

Post by xPaco1337 »

ShnjaZZZ wrote: 01/04/2024 14:13 A šta je to propalo, prodavnica bižuterije, beauty salon, butik odjeće sa pijace i outlet u kojem su cijene veće za 20% nego u ostalim radnjama.

Imagine my shock.
Ima i tog da, ali ono kako je bilo poslozeno (milion malih prostorija) mozes samo butik i otvorit u tome realno ne mozes nešto mega mega.
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 1709
Joined: 29/11/2022 19:46

#65562 Re: Zeničani

Post by ShnjaZZZ »

Prostor je užasno "sređen", tu nema dileme ali da je išta vrijedilo ne bi propalo. Zimus sam kupovao salomonke i u tom Intersportu isti model bio skuplji za 29 maraka u odnosu na onu radnju u šopingu i 39 maraka u odnosu na M Bike Shop. Naravno da će propast.
c_g
Posts: 1175
Joined: 29/09/2016 01:52

#65563 Re: Zeničani

Post by c_g »

Ja stvarno ne znam sta se desava sa prostorom na stanici, moze da se napravi extra lokal i samoposluga. Pa cak i neka teretanica sa dobrom pizzerijom.
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#65564 Re: Zeničani

Post by belfy »

samo da dam jedan :thumbup: svom drugu Edinu Begovicu za intervju na RTVZE.

a, kad vec pisem, da kazem i da sam pravo iznenadjen svim sto je zatvoreno i ne radi u carsiji. imam osjecaj k'o da su sve kafane zatvorene... ali nakon pustosi naidjoh na nesto interesantno snimanje necega kod nas:

Image Image Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#65565 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Kad krecu radovi na Zenica jugu?
User avatar
xPaco1337
Posts: 2589
Joined: 30/09/2020 14:34

#65566 Re: Zeničani

Post by xPaco1337 »

Snimanje cega ?

Stara carsija je propala davno ima par šiša gluposti i to je to. Ne iskorišteno totalno, mada opet se vracamo da se nema kome niti praviti i ono sto imamo populacije smatra da zivimo u Saudijskog Arabiji
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5102
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#65567 Re: Zeničani

Post by anex »

Moguče da se snima "Kotlina"
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#65568 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Snimali su na desetak lokacija u Ze. Vec su tu mjesec dana. Ozbiljna ekipa iz Slovenije
ramizovstrasni388
Posts: 475
Joined: 18/10/2021 21:15

#65569 Re: Zeničani

Post by ramizovstrasni388 »

Je li ramo isak iz blatuše?
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4101
Joined: 28/01/2012 11:38

#65570 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Prođe li ova trutina od gradonačelnika ikako gradom?
Obale Bosne (rijeke po kojoj se zove naša država, ako seljoberi i kretenoidi slučajno ne znaju) pune smeća, što na plaži, što uz obraslu stranu bulevara.
Babina rijeka na svakoj kaskadi ima pokoju gumu od auta, i hrpe smeća, a ušće puno nanosa i taloga, jer barbarska plemena uzvodno još nisu ušla ni u 18. stoljeće.
Ništa se ne kosi, ceste se raspadaju, a biciklističke staze, koje su očito farbane temperama izblijedile.
Međutim, ništa to ne jebe kockoglave majmunolike primate koji su okupirali grad.
Njima je dobro, kako god okreneš.
User avatar
N.N.
Posts: 3541
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#65571 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Fudo je u centru grada samo kada se cvijece polaze na kamenom spavacu :D

Bukvalno se sve raspada, od djecijih igralista do putokaza i znakova. Niti ko sta obnavlja niti popravlja. Samo ojha.

Sve vise raje koja je vani sada uvidja da je to jedan obicni kljusinar :D
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4101
Joined: 28/01/2012 11:38

#65572 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

N.N. wrote: 01/04/2024 22:59 Fudo je u centru grada samo kada se cvijece polaze na kamenom spavacu :D

Bukvalno se sve raspada, od djecijih igralista do putokaza i znakova. Niti ko sta obnavlja niti popravlja. Samo ojha.

Sve vise raje koja je vani sada uvidja da je to jedan obicni kljusinar :D
Zenica je osuđena na propast, nažalost.
Kad kljusinar ode, mijenjaju ga minioni iz stranke demonske akcije. Za Ovaj grad ne postoji mogućnost pozitivnog ishoda.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5102
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#65573 Re: Zeničani

Post by anex »

ramizovstrasni388 wrote: 01/04/2024 22:34 Je li ramo isak iz blatuše?
Nije.
Iz Lukovog Polja je...
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#65574 Re: Zeničani

Post by belfy »

anex wrote: 02/04/2024 01:44
ramizovstrasni388 wrote: 01/04/2024 22:34 Je li ramo isak iz blatuše?
Nije.
Iz Lukovog Polja je...
pa, zapravo nije. tamo je samo napravio gnijezdo odakle se siri.

https://www.zenicablog.com/tuzilastvo-z ... ame-isaka/
Image
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#65575 Re: Zeničani

Post by belfy »

kamberovica polje wrote: 01/04/2024 23:14
N.N. wrote: 01/04/2024 22:59 Fudo je u centru grada samo kada se cvijece polaze na kamenom spavacu :D

Bukvalno se sve raspada, od djecijih igralista do putokaza i znakova. Niti ko sta obnavlja niti popravlja. Samo ojha.

Sve vise raje koja je vani sada uvidja da je to jedan obicni kljusinar :D
Zenica je osuđena na propast, nažalost.
Kad kljusinar ode, mijenjaju ga minioni iz stranke demonske akcije. Za Ovaj grad ne postoji mogućnost pozitivnog ishoda.
naravno da nije. ako se koksara zatvori, a onda samo malo poradi na filterima koje aglomeracija vec ima i na sekundarnom otprasivanju u Celicani mi, zaista, mozemo postati "Zeleni grad". ostat ce "samo" (heh, samo...) da se urede kucna lozista na bilo koji nacin. put sada izgleda kraci... jer se o gasenju koksare prica vec 40 godina... mogu postaviti i radove na tu temu. ali sada je konacan i mislim da je veliki doprinos kvaliteti zivota u Zenici... vjerujem da ce i drug Lemes da se obraduje sa ovim novostima. prenijeli smo brigu na drugoga (Lukavac). :-)
Post Reply