English Premier League

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Sid the sloth
Posts: 2929
Joined: 30/01/2013 15:56

#57701 Re: English Premier League

Post by Sid the sloth »

:lol: :lol: Ovaj lik ne prestaje cirkusiti. Cuj Henry nije bio elita u svom primeu :lol:
A madridista, ne cudi.
User avatar
TAFKAP
Posts: 10422
Joined: 30/09/2011 07:49

#57702 Re: English Premier League

Post by TAFKAP »

...
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21776
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#57703 Re: English Premier League

Post by MarlboroGold »

ultima_palabra wrote: 12/03/2024 15:51
MarlboroGold wrote: 12/03/2024 07:55
Capajebo wrote: 12/03/2024 00:30 Nego, da malo zabiberimo temu.
Usudit cu se reci da je Palmer najbolje desno krilo ove sezone u EPL.
Imaju čak trojica koji su sigurno bolji od njega ove sezone na toj poziciji, a to su Foden, Salah i Saka. Čak možda i Bailey iz Ville.
Palmer nije uopste pravo krilo kao sto su ovi (doduse i ova prva dvojica dosta ulaze u sredinu, jedino je Saka uvijek zalijepljen za liniju). Ali Palmer je samo nominalno na desnoj strani, svugdje ga im.
Ima, ali poenta ostaje da nije najbolji na toj poziciji. Lik je rekao da je najbolje desno krilo, jer nije.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21776
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#57704 Re: English Premier League

Post by MarlboroGold »

Sid the sloth wrote: 12/03/2024 22:55 :lol: :lol: Ovaj lik ne prestaje cirkusiti. Cuj Henry nije bio elita u svom primeu :lol:
A madridista, ne cudi.
Henry je 2 puta srušio Bernabeu.

Jednom sa Arsenalom, a drugi put sa Barcom :mrgreen:

Čovjek je osvojio sve što se može osvojiti i poprilično je dao svoj doprinos u svemu tome. Samo neznalica ili troll mogu tvrditi takve stvari u vezi Henrya.
Osmi Socrates
Posts: 8362
Joined: 19/10/2020 15:33

#57705 Re: English Premier League

Post by Osmi Socrates »

Čak se ni ja ne bih usudio tvrditi da je Henry precijenjen. :lol:

Lično, od Arsenalovih igrača više sam cijenio Bergkampa, jer Bergkamp je Bergkamp, čisti genijalac i luđak u isto vrijeme. Ono deranje nizozemskog komentatora kad je dao luđački gol Argentini je bezvremeno. :lol:

Ali, Henry je bio poseban svakako.
Last edited by Osmi Socrates on 13/03/2024 08:17, edited 1 time in total.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25967
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#57706 Re: English Premier League

Post by BHF_Manijak »

A sta znaci precijenjen brate? Nije olupina sigurno bio. U svije vrijeme, dakle nekad s pocetka 2000-tih do 2010-2011, top 15 napadaca svijeta.
Usudio bih se reci za ekipe na kontre, kakav je Arsenal bio, jedan od najubojitijih napadaca u to vrijeme.

Strasna brzina, tehnika, zavrsnica.

Mislim potencira se nesto u smislu golovi u finalima, velike utakmice, pa za slicno su Ibrahimovica prozivali, je li i on onda precijenjen? Haalanda evo ne vidis u vecim utakmicama, je li i on precijenjen?

Ne znam fakat, meni je Henry jedan od najgotivnijih napadaca ikad, a pratim fudbal 30 godina haman.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18982
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#57707 Re: English Premier League

Post by SmokingMan »

Je li mogu vjerovati da neko u 21.stoljeću tvdi da je Henry bio precijenjen. :D
User avatar
Better Man
Posts: 16866
Joined: 01/10/2006 20:10

#57708 Re: English Premier League

Post by Better Man »

SmokingMan wrote: 13/03/2024 08:06 Je li mogu vjerovati da neko u 21.stoljeću tvdi da je Henry bio precijenjen. :D
Ima i takvih budala.
User avatar
JohnnyS
Posts: 14103
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#57709 Re: English Premier League

Post by JohnnyS »

Vidi što ste se upalili. Ali hajde neka da okrenemo priču sa suđenja.

Henry je samo malo poboljšana verzija Griezmanna :D
Osmi Socrates
Posts: 8362
Joined: 19/10/2020 15:33

#57710 Re: English Premier League

Post by Osmi Socrates »

Ima sigurno i do interneta.

Iznošenje ekstremno čudnih stavova i taj rad, da se privuče pažnja.

A ima i do najčešće nepotrebnog poređenja igrača. Kao, "ja mislim da je ovaj bolji, i zato je onaj drugi precijenjen". To jeste u čovjekovoj prirodi. Ali, najčešće nema veze sa objektivnošću.

Za sve njih ima mjesta, bez ikakve potrebe za poređenjem po svaku cijenu.
Last edited by Osmi Socrates on 13/03/2024 08:46, edited 1 time in total.
User avatar
JohnnyS
Posts: 14103
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#57711 Re: English Premier League

Post by JohnnyS »

Osmi Socrates wrote: 13/03/2024 08:36 Ian sigurno i do interneta.

Iznošenje ekstremno čudnih stavova i taj rad, da se privuče pažnja.

A ima i do najčešće nepotrebnog poređenja igrača. Kao "ovaj bolji od ovog" i slično. Kao, "ja mislim da je ovaj bolji, i zato je onaj drugi precijenjen". To jeste u čovjekovoj prirodi.

Za sve njih ima mjesta, bez ikakve potrebe za poređenjem po svaku cijenu.
Moj stav o Henryju je plod svađa po Twitteru kad se omalovažavalo Benzemu. Pa se istraživanjem podataka, jer Twitter ne prašta ( :D ), došlo da toga da Henry nema ništa bolje od Benzeme. Malo sam bacio kost ovdje, svakako da mislim kako je Henry odličan napadač bio, ali osobno smatram da je bio cijeli niz boljih u njegov vakat, bar troje iz Reala u tom momentu
Osmi Socrates
Posts: 8362
Joined: 19/10/2020 15:33

#57712 Re: English Premier League

Post by Osmi Socrates »

Pa eto, i to omalovažavanje Benzeme je čista budalaština. Čovjek je u Realu bio zvijer. Nevjerovatno zahvalan igrač, svakog svog suigrača na terenu čini boljim. Benzemi možeš vjerovati.

Jedino mi nije bilo jasno što su neko vrijeme lutali pa tražili drugog napadača, kao onaj period sa Higuainom.

Higuain je isto bio dobar igrač, ali nešto mi u Realu i nije bio dobar fit. Nisam baš detaljno pratio tu dinamiku u Realu, pa dajem neke površne utiske.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25967
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#57713 Re: English Premier League

Post by BHF_Manijak »

JohnnyS wrote: 13/03/2024 08:40
Osmi Socrates wrote: 13/03/2024 08:36 Ian sigurno i do interneta.

Iznošenje ekstremno čudnih stavova i taj rad, da se privuče pažnja.

A ima i do najčešće nepotrebnog poređenja igrača. Kao "ovaj bolji od ovog" i slično. Kao, "ja mislim da je ovaj bolji, i zato je onaj drugi precijenjen". To jeste u čovjekovoj prirodi.

Za sve njih ima mjesta, bez ikakve potrebe za poređenjem po svaku cijenu.
Moj stav o Henryju je plod svađa po Twitteru kad se omalovažavalo Benzemu. Pa se istraživanjem podataka, jer Twitter ne prašta ( :D ), došlo da toga da Henry nema ništa bolje od Benzeme. Malo sam bacio kost ovdje, svakako da mislim kako je Henry odličan napadač bio, ali osobno smatram da je bio cijeli niz boljih u njegov vakat, bar troje iz Reala u tom momentu
Pa nije niko rekao da je top 3 u svijetu, ali kad te i medju top 10 ili 15 svrstaju, znaci da si vraski dobar igrac.

Evo hajmo pobrojati napadace iz te ere 2000-2010, koliko ih je boljih od Henrya realno?

Ne znam zasto bi neko omalovazavao Benzemu, prestrasan napadac, dugo Real nece kvalitetnijeg naci.
User avatar
darius_maximus
Posts: 3322
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#57714 Re: English Premier League

Post by darius_maximus »

BHF_Manijak wrote: 13/03/2024 09:14
JohnnyS wrote: 13/03/2024 08:40
Osmi Socrates wrote: 13/03/2024 08:36 Ian sigurno i do interneta.

Iznošenje ekstremno čudnih stavova i taj rad, da se privuče pažnja.

A ima i do najčešće nepotrebnog poređenja igrača. Kao "ovaj bolji od ovog" i slično. Kao, "ja mislim da je ovaj bolji, i zato je onaj drugi precijenjen". To jeste u čovjekovoj prirodi.

Za sve njih ima mjesta, bez ikakve potrebe za poređenjem po svaku cijenu.
Moj stav o Henryju je plod svađa po Twitteru kad se omalovažavalo Benzemu. Pa se istraživanjem podataka, jer Twitter ne prašta ( :D ), došlo da toga da Henry nema ništa bolje od Benzeme. Malo sam bacio kost ovdje, svakako da mislim kako je Henry odličan napadač bio, ali osobno smatram da je bio cijeli niz boljih u njegov vakat, bar troje iz Reala u tom momentu
Pa nije niko rekao da je top 3 u svijetu, ali kad te i medju top 10 ili 15 svrstaju, znaci da si vraski dobar igrac.

Evo hajmo pobrojati napadace iz te ere 2000-2010, koliko ih je boljih od Henrya realno?

Ne znam zasto bi neko omalovazavao Benzemu, prestrasan napadac, dugo Real nece kvalitetnijeg naci.
Priče o napadačima se uglavnom zasnivaju na preferencama i koliko je igrač obilježio neku epohu s tom ekipom.
Recimo, Herny je bio zvijezda s Arsenalom, Suarez s Liverpoolom, Aguero sa Cityem.
Bez obzira što možda ima boljih, igrač je obilježio taj klub i period.

Benzema je nekako vazda bio u pozadini i doprinosio brojke, ali je kolo vodio Ronaldo.
On se recimo zadovoljio time, dok Neymar to nije mogao u Barci, iako je isto doprinosio golovima i asistencijama šakom i kapom.

Pored toga, čini mi se da se Benzema ukopao još na nekoliko nivoa:
- optužbe za silovanje
- ucjena saigrača iz reprezentacije
- izbacivanje iz reprezentacije
- imam osjećaj da to što je musliman ne pomaže

Sve kad sabereš, dobiješ što dobiješ...
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21776
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#57715 Re: English Premier League

Post by MarlboroGold »

Henryev peak je bio bolji i spektakularniji, ali dosta kraći od Benzeminog.
Benzemin je trajao duže i uz to je osvojio mnogo više titula sa klubom.

I to je zapravo razlika između njih dvojice.
User avatar
darius_maximus
Posts: 3322
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#57716 Re: English Premier League

Post by darius_maximus »

MarlboroGold wrote: 13/03/2024 09:46 Henryev peak je bio bolji i spektakularniji, ali dosta kraći od Benzeminog.
Benzemin je trajao duže i uz to je osvojio mnogo više titula sa klubom.

I to je zapravo razlika između njih dvojice.
Da, tako nekako.
Pored toga, ljudi će pripisati titule Arsenala uticaju Henrya, dok će titule Reala pripisati uticaju Ronalda.
Svi znaju da titule osvaja tim, ali bez tih igrača ih vjerovatno ne bi osvojili.
User avatar
darius_maximus
Posts: 3322
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#57717 Re: English Premier League

Post by darius_maximus »

BHF_Manijak wrote: 13/03/2024 09:14
JohnnyS wrote: 13/03/2024 08:40
Osmi Socrates wrote: 13/03/2024 08:36 Ian sigurno i do interneta.

Iznošenje ekstremno čudnih stavova i taj rad, da se privuče pažnja.

A ima i do najčešće nepotrebnog poređenja igrača. Kao "ovaj bolji od ovog" i slično. Kao, "ja mislim da je ovaj bolji, i zato je onaj drugi precijenjen". To jeste u čovjekovoj prirodi.

Za sve njih ima mjesta, bez ikakve potrebe za poređenjem po svaku cijenu.
Moj stav o Henryju je plod svađa po Twitteru kad se omalovažavalo Benzemu. Pa se istraživanjem podataka, jer Twitter ne prašta ( :D ), došlo da toga da Henry nema ništa bolje od Benzeme. Malo sam bacio kost ovdje, svakako da mislim kako je Henry odličan napadač bio, ali osobno smatram da je bio cijeli niz boljih u njegov vakat, bar troje iz Reala u tom momentu
Pa nije niko rekao da je top 3 u svijetu, ali kad te i medju top 10 ili 15 svrstaju, znaci da si vraski dobar igrac.

Evo hajmo pobrojati napadace iz te ere 2000-2010, koliko ih je boljih od Henrya realno?

Ne znam zasto bi neko omalovazavao Benzemu, prestrasan napadac, dugo Real nece kvalitetnijeg naci.
A što se napadača inače tiče, bilo je tu svega...
Ronaldo Fenomeno je bio najbolji, možda ikada.
Torres, Villa, Raul, Eto'o, Shevchenko, Ibra, van Nistelrooy, Berbatov, Totti, Drogba, možeš do sutra nabrajati, čini mi se.

Što se kvaliteta tiče u svim parametrima, Ronaldo Fenomeno je najbolji napadač, hands down.
Ostali se onda mogu boriti za ostale pozicije.
User avatar
vaučer
Posts: 9458
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#57718 Re: English Premier League

Post by vaučer »

Puno bogatija era dobim napadačima, a i raznovrsnijim nego danas. Imao si tenkova, all round čudovišta kao Ronaldo, poachera i smradova kao Iniesta i Raul, lipicanera kao Torres itd.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21776
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#57719 Re: English Premier League

Post by MarlboroGold »

Ako ćemo iskreno po all round Henry je bio najbliži Ronaldu od svih ostalih, a Ronaldo fenomeno je i za mene najbolja devetka ikad.
User avatar
vaučer
Posts: 9458
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#57720 Re: English Premier League

Post by vaučer »

Molim vas zovite ga jednostavno Ronaldo.
To ime je njegovo, onaj portugalac nek nađe neki dodatak ili nadimak. :D
User avatar
darius_maximus
Posts: 3322
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#57721 Re: English Premier League

Post by darius_maximus »

vaučer wrote: 13/03/2024 10:32 Molim vas zovite ga jednostavno Ronaldo.
To ime je njegovo, onaj portugalac nek nađe neki dodatak ili nadimak. :D
Zovem ga tako, da ko ne bi pomislio da mislim na CR7. :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21776
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#57722 Re: English Premier League

Post by MarlboroGold »

User avatar
darius_maximus
Posts: 3322
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#57723 Re: English Premier League

Post by darius_maximus »

vaučer wrote: 13/03/2024 10:25 Puno bogatija era dobim napadačima, a i raznovrsnijim nego danas. Imao si tenkova, all round čudovišta kao Ronaldo, poachera i smradova kao Iniesta i Raul, lipicanera kao Torres itd.
Drugačija je igra danas.
Sve neke lažne devetke, ofanzivni vezni, itd.
Zato je Haaland sad "izrod", a čovjek klasični napadač.
Sad je sve statistika, OPTA, BAFTA i ostali parametri, koliko učestvuje u odbrani, itd.

Prije su napadači bili tu da daju go, što je primarni cilj igre. :D
Ako nema lopte, onda bi sami stvorili priliku, prošli odbranu, itd.
Danas moraš pratiti trokute, linije, formacije, taktike, premalo je individualnosti.
Napadači su prije mogli uzeti loptu i krenuti na go, sami završiti ako treba.
Sada kaže "nema napadač lopte"...
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25967
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#57724 Re: English Premier League

Post by BHF_Manijak »

Slazem se i sve sto si nabrojao su bile zvijeri i tacno si imao razlicite tipove.

Koliko je raje Inzaghi nervirao, osim navijaca Milana, ali sta ces covjeku, nerealno je koliko se nalazi uvijek tamo gdje je lopta i gol, van Nistelrooy jako slican, ja sam ga mrzio jer je u Unitedu bio, ali pre prestrasan igrac.
Onda si imao ove brzanere poput Henrya, takve sam najvise volio gledati. Crespo, Shevchenko, van Persie, Drogba, Anelka, Villa, Torres, Larsson, Ibrahimovic, Vieri, Shearer, Klose, Toni, Owen, Raul, Eto´o, Trezeguet, Batistuta, Bierhoff, Klinsmann... Ma more ih ima i vecinom razliciti.

I meni jedan upecatljiv, iako nije imao wow karijeru, ali za moj ukus najjaci igrac glavom i skokom uz Bierhoffa i Drogbu, a to je Mario Jardel! Kakav je to mag u skok igri bio, strasan.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16954
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#57725 Re: English Premier League

Post by sime_cipol »

Jedan je Inzaghi :D
Post Reply