Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
beco
Posts: 5091
Joined: 25/08/2004 14:22

#27551 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

Jbg komercijala po poštenoj cijeni to ide šta češ.

Btw napokon Mazda koja valja :mrgreen:
https://carbuzz.com/news/this-superchar ... le-sleeper
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#27552 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by lavic »

EFD22 wrote: 18/01/2024 22:30 https://olx.ba/artikal/57417699


Da hoće uzet Mondea u račun
Ima i Maserati u salonu u Sa. https://olx.ba/artikal/52650629
User avatar
Laplace
Posts: 14680
Joined: 19/11/2012 18:37

#27553 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

EFD22 wrote: 18/01/2024 22:30 https://olx.ba/artikal/57417699


Da hoće uzet Mondea u račun
Ne valja to, puno troši. Jedino ako ima varijanta sa dizel motorom.
BiBi911
Posts: 5325
Joined: 09/12/2018 17:47

#27554 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by BiBi911 »

hilmija frlj wrote: 18/01/2024 23:21 Ma smiješna auta. Nekad su barem imali Imprezu STI. Ovo danas za penzionere
Nema vise rally-a I potreba za tim troskom nestane. Fia jos promjeni pravila I jbga ne isplati se.
A STI Modeli su cinili 0.05% prodanih tak da su bili samo za pricu ne za zaradu
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#27555 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

lavic wrote: 19/01/2024 10:40 Ima i Maserati u salonu u Sa. https://olx.ba/artikal/52650629
Giblia nikako da prodaju. Mislim da se vrti od 2021. godine na olxu.
User avatar
Laplace
Posts: 14680
Joined: 19/11/2012 18:37

#27556 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

BiBi911 wrote: 19/01/2024 10:56
hilmija frlj wrote: 18/01/2024 23:21 Ma smiješna auta. Nekad su barem imali Imprezu STI. Ovo danas za penzionere
Nema vise rally-a I potreba za tim troskom nestane. Fia jos promjeni pravila I jbga ne isplati se.
A STI Modeli su cinili 0.05% prodanih tak da su bili samo za pricu ne za zaradu
Neki dan mi na YouTube iskoči klip (shorts) F1 zvuka 2022. vs 2012., tu se čuju posljedice promjena u regulativi.

https://www.youtube.com/shorts/tdOtwaBLNzE
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27557 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

BiBi911 wrote: 19/01/2024 10:56
hilmija frlj wrote: 18/01/2024 23:21 Ma smiješna auta. Nekad su barem imali Imprezu STI. Ovo danas za penzionere
Nema vise rally-a I potreba za tim troskom nestane. Fia jos promjeni pravila I jbga ne isplati se.
A STI Modeli su cinili 0.05% prodanih tak da su bili samo za pricu ne za zaradu
Auta za entuzijaste.

Entuzijasta je malo.

Entuzijasta sa parama je još manje.
BiBi911
Posts: 5325
Joined: 09/12/2018 17:47

#27558 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by BiBi911 »

Laplace wrote: 19/01/2024 11:04
BiBi911 wrote: 19/01/2024 10:56
hilmija frlj wrote: 18/01/2024 23:21 Ma smiješna auta. Nekad su barem imali Imprezu STI. Ovo danas za penzionere
Nema vise rally-a I potreba za tim troskom nestane. Fia jos promjeni pravila I jbga ne isplati se.
A STI Modeli su cinili 0.05% prodanih tak da su bili samo za pricu ne za zaradu
Neki dan mi na YouTube iskoči klip (shorts) F1 zvuka 2022. vs 2012., tu se čuju posljedice promjena u regulativi.

https://www.youtube.com/shorts/tdOtwaBLNzE
Prosle godine imao sam priliku cuti audi iz groupe B(dal je original ili ne nisam siguran) I yaris wrc2023 Audi je sporiji al kada je počeo da urla, cujes ga na kilometar, poslije ne mozes da mu pridjes a yaris onako stoji, tuzno. Ono super je yaris ali
User avatar
beco
Posts: 5091
Joined: 25/08/2004 14:22

#27559 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

EFD22 wrote: 19/01/2024 11:04
BiBi911 wrote: 19/01/2024 10:56
hilmija frlj wrote: 18/01/2024 23:21 Ma smiješna auta. Nekad su barem imali Imprezu STI. Ovo danas za penzionere
Nema vise rally-a I potreba za tim troskom nestane. Fia jos promjeni pravila I jbga ne isplati se.
A STI Modeli su cinili 0.05% prodanih tak da su bili samo za pricu ne za zaradu
Auta za entuzijaste.

Entuzijasta je malo.

Entuzijasta sa parama je još manje.

Prije 20 godina u USA 30-40% prodaje Impreze su bili WRX/STI.

Jbg sad su svi ludi za Crossoverima i SUV, ja stvarno ne kontam ni potrebu ni požudu za tim čitavim segmentom. A sport/performance SUV to mi je tek debilizam.

Čast izuzetcima u zadnjih 15 godina kola su postala gora samo su dobili više tehnologije, ali hej nek je SUV, da ima touch screen i što manje fizičkih komandi :arrow: :-x

Bogami ima još relija, to su meni najbolji vozači bolji i od F1.

Toyota je finu korist izvukla iz WRC (Yaris i Corrola GR), samo se nadam da ona najava Yaris Cross GR neće postati stvarnost. Hyundai je izvukao N modele, pa čak i Ford dok je bio izvukao RS modele iz WRC iskustva. Jedino glupi PSA koji je sa Peugeot a pogotovo sa Citroenom nije ništa izvukao iz WRC. Kad sam bio djete pojam auta mi je bio Xsara i C4 WRC, debili fakat, mogli su neki homologacijski special napraviti.
User avatar
kabal1337
Posts: 13441
Joined: 11/02/2012 21:08

#27561 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

mnogo je to sve modifikovano da tvoj cestovni auto dijeli nesto sa rally autom.

ljudi kupuju suv i crossovere zbog bolje preglednosti i vece zastite.
daario naharis
Posts: 1064
Joined: 17/06/2015 19:42

#27562 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by daario naharis »

Za raju vozace, koliko ce kostati prva registracija za auto od 77kW?
User avatar
canvra888
Posts: 9171
Joined: 09/07/2021 15:03

#27563 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

daario naharis wrote: 19/01/2024 13:29 Za raju vozace, koliko ce kostati prva registracija za auto od 77kW?
http://www.autocentarbh.ba/autocentar-kalkulator
daario naharis
Posts: 1064
Joined: 17/06/2015 19:42

#27564 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by daario naharis »

canvra888 wrote: 19/01/2024 13:32
daario naharis wrote: 19/01/2024 13:29 Za raju vozace, koliko ce kostati prva registracija za auto od 77kW?
http://www.autocentarbh.ba/autocentar-kalkulator
Hvala puno, ja sam isto nesto mislio oko 600-700 KM, ljudi me uvjeravaju da ce mi biti 1200-1300.
User avatar
canvra888
Posts: 9171
Joined: 09/07/2021 15:03

#27565 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

daario naharis wrote: 19/01/2024 13:39
canvra888 wrote: 19/01/2024 13:32
daario naharis wrote: 19/01/2024 13:29 Za raju vozace, koliko ce kostati prva registracija za auto od 77kW?
http://www.autocentarbh.ba/autocentar-kalkulator
Hvala puno, ja sam isto nesto mislio oko 600-700 KM, ljudi me uvjeravaju da ce mi biti 1200-1300.
Pa pazi, moguće da i hoće ako nemaš bonusa nikako. Je li prvi put registruješ auto na sebe? Ako jeste, onda ono što ti u rubrici "osiguranje" uduplaj samo i to je ta neka okvirna cifra.
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#27566 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

Bice izmedju 900 i 1000 maraka bez bonusa na licu.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27567 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

https://olx.ba/artikal/54799674

Nešto mi malo prešla za ove godine.

2019. u šestom mjesecu imala 91k km.

@Evolution_IV Je l' ovo isti motor k'o u tebe? Šta treba gledati, je li on 8v ili 16v kakav mu je razvod, mane?


Ima i ova https://olx.ba/artikal/48929570
User avatar
beco
Posts: 5091
Joined: 25/08/2004 14:22

#27568 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

kabal1337 wrote: 19/01/2024 13:27 mnogo je to sve modifikovano da tvoj cestovni auto dijeli nesto sa rally autom.

ljudi kupuju suv i crossovere zbog bolje preglednosti i vece zastite.
Mit je da je SUV sigurniji od limuzine iste klase.
daario naharis
Posts: 1064
Joined: 17/06/2015 19:42

#27569 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by daario naharis »

canvra888 wrote: 19/01/2024 13:42
daario naharis wrote: 19/01/2024 13:39
Hvala puno, ja sam isto nesto mislio oko 600-700 KM, ljudi me uvjeravaju da ce mi biti 1200-1300.
Pa pazi, moguće da i hoće ako nemaš bonusa nikako. Je li prvi put registruješ auto na sebe? Ako jeste, onda ono što ti u rubrici "osiguranje" uduplaj samo i to je ta neka okvirna cifra.
Tek trebam poloziti, prvi put vozac-prvo auto-prva registracija. Bice znaci 100% polise, oko 1000 KM ce me izaci.

Hvala na pomoci
User avatar
canvra888
Posts: 9171
Joined: 09/07/2021 15:03

#27570 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

daario naharis wrote: 19/01/2024 14:08
canvra888 wrote: 19/01/2024 13:42
daario naharis wrote: 19/01/2024 13:39

Hvala puno, ja sam isto nesto mislio oko 600-700 KM, ljudi me uvjeravaju da ce mi biti 1200-1300.
Pa pazi, moguće da i hoće ako nemaš bonusa nikako. Je li prvi put registruješ auto na sebe? Ako jeste, onda ono što ti u rubrici "osiguranje" uduplaj samo i to je ta neka okvirna cifra.
Tek trebam poloziti, prvi put vozac-prvo auto-prva registracija. Bice znaci 100% polise, oko 1000 KM ce me izaci.

Hvala na pomoci
Nema na čemu :thumbup:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27571 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

beco wrote: 19/01/2024 14:03
kabal1337 wrote: 19/01/2024 13:27 mnogo je to sve modifikovano da tvoj cestovni auto dijeli nesto sa rally autom.

ljudi kupuju suv i crossovere zbog bolje preglednosti i vece zastite.
Mit je da je SUV sigurniji od limuzine iste klase.
Čak je u većini slučajeva obrnuto.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27572 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

EFD22 wrote: 19/01/2024 13:55 https://olx.ba/artikal/54799674

Nešto mi malo prešla za ove godine.

2019. u šestom mjesecu imala 91k km.

@Evolution_IV Je l' ovo isti motor k'o u tebe? Šta treba gledati, je li on 8v ili 16v kakav mu je razvod, mane?
mislim da je realno, makar po tipkama na volanu..

jeste isti potpuno, 8v, obrati paznju na dizne, egr i dpf, ostalo je ok. Set zupcastog tteba zamijeniti jer je proslo 10god

limariju svakako pregledaj..
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27573 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Drug hoće da kupi, vjerovatno ću ići s njim.

Fala. :mrgreen:
User avatar
beco
Posts: 5091
Joined: 25/08/2004 14:22

#27574 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

EFD22 wrote: 19/01/2024 14:16
beco wrote: 19/01/2024 14:03
kabal1337 wrote: 19/01/2024 13:27 mnogo je to sve modifikovano da tvoj cestovni auto dijeli nesto sa rally autom.

ljudi kupuju suv i crossovere zbog bolje preglednosti i vece zastite.
Mit je da je SUV sigurniji od limuzine iste klase.
Čak je u većini slučajeva obrnuto.
Pogotovo one američke bidy on frame grdosije, jer ne podliježu istim sigurnisnim legislativama, jer ih ameri klasificiraju kao kamionete.
milojicabrzi
Posts: 2616
Joined: 18/11/2009 12:43

#27575 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by milojicabrzi »

I meni je čudno, obično ovi 7-sjedi iz uvoza, kao i Sharani, Alhambre itd. imaju prilične kilometraže... moguće je da je kilometraža ok, prema stanju enterijera...
Post Reply