Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27201 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

EFD22 wrote: 09/01/2024 23:36
canvra888 wrote: 09/01/2024 23:35 Nije ni sad na nivou Mercedesa, BMW-a, Audija, Lexusa, itd.

Da je napredovala, jeste, to je neupitno.
Ali je iznad VW-a, o Škodi i ovim francuskim plastikama da ne pričamo.

Ne likujem, meni je žao što je od onakve avantgarde Citroen spao na ovo na šta je spao.

DS je bio gospodsko auto kad BMW nije znao šta radi.
Bmw nije znao sta radi...oj tito dragi... :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27202 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 09/01/2024 23:37
Evolution_IV wrote: 09/01/2024 23:36
konektovan wrote: 09/01/2024 23:31 Kad cete jednom shvatiti da mazda nije i nikad nece bitu premium proizvodjac. Ufrstuljite to sebi u tintare. U Japanu nije premium..a kamoli u kolijevci automobilizma.
kad cete vi svatit da ne trpate mazdu svako malo, i nesto kao poredite u sustini serete ko i uvijek, bolan pezo poredis :D , mogao se poredit sa mazdom 90tih kad su pravili aute..

ufrstuljite :lol: :lol:
Vi je trpate svako malo....đe joj nije mjesto. Obicna konfekcija kao sto je i bila uvijek.
ja se samo upalim kad krenete srat, i uvijek cu 8-)


jest u glavi bosnjakoida
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27203 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Evolution_IV wrote:
konektovan wrote: 09/01/2024 23:37
Evolution_IV wrote: 09/01/2024 23:36

kad cete vi svatit da ne trpate mazdu svako malo, i nesto kao poredite u sustini serete ko i uvijek, bolan pezo poredis :D , mogao se poredit sa mazdom 90tih kad su pravili aute..

ufrstuljite :lol: :lol:
Vi je trpate svako malo....đe joj nije mjesto. Obicna konfekcija kao sto je i bila uvijek.
ja se samo upalim kad krenete srat, i uvijek cu 8-)


jest u glavi bosnjakoida
Rece bosnjakoid deytonče,..hebo li te kompleks da te hebo. Prvo bitangine folove prosipas pa sad mufljuzove. Hoces li ikad biti svoj dijete drago?! :-)
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27204 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

konektovan wrote: 09/01/2024 23:38
EFD22 wrote: 09/01/2024 23:36
canvra888 wrote: 09/01/2024 23:35 Nije ni sad na nivou Mercedesa, BMW-a, Audija, Lexusa, itd.

Da je napredovala, jeste, to je neupitno.
Ali je iznad VW-a, o Škodi i ovim francuskim plastikama da ne pričamo.

Ne likujem, meni je žao što je od onakve avantgarde Citroen spao na ovo na šta je spao.

DS je bio gospodsko auto kad BMW nije znao šta radi.
Bmw nije znao sta radi...oj tito dragi... :lol:
Izvini, al' kad je DS bio makina, BMW je pravio sportska kolica, ni traga premiumu niti luksuzu.

O opremi i komforu da ne pričamo. Ni Mercedesi nisu bili tada ništa bolji.

Ali je od tada za Citroen vazda nekako sve nizbrdo.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27205 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 09/01/2024 23:40
Evolution_IV wrote:
konektovan wrote: 09/01/2024 23:37

Vi je trpate svako malo....đe joj nije mjesto. Obicna konfekcija kao sto je i bila uvijek.
ja se samo upalim kad krenete srat, i uvijek cu 8-)


jest u glavi bosnjakoida
Rece bosnjakoid deytonče,..hebo li te kompleks da te hebo. Prvo bitangine folove prosipas pa sad mufljuzove. Hoces li ikad biti svoj dijete drago?! :-)
moj kompleks, napusite se , eto jesam li sad originalan :thumbup:

ne mogu papaka nikako, eto jel sad orginal
Last edited by Evolution_IV on 09/01/2024 23:44, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27206 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

EFD22 wrote: 09/01/2024 23:41
konektovan wrote: 09/01/2024 23:38
EFD22 wrote: 09/01/2024 23:36

Ali je iznad VW-a, o Škodi i ovim francuskim plastikama da ne pričamo.

Ne likujem, meni je žao što je od onakve avantgarde Citroen spao na ovo na šta je spao.

DS je bio gospodsko auto kad BMW nije znao šta radi.
Bmw nije znao sta radi...oj tito dragi... :lol:
Izvini, al' kad je DS bio makina, BMW je pravio sportska kolica, ni traga premiumu niti luksuzu.

O opremi i komforu da ne pričamo. Ni Mercedesi nisu bili tada ništa bolji.

Ali je od tada za Citroen vazda nekako sve nizbrdo.
Slabo ti baratas istorijom,..ali eto ppgodis nesto, kao sto je DS,..medjutim, nije to to....
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27207 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Hajd dobro jebaji ga.

I ti nekad baš glumiš površnost.
User avatar
Rockefeller
Posts: 8701
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#27208 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Rockefeller »

:lol:

Di je gospodin Bitanga sa Skrbavim :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27209 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Evolution_IV wrote: 09/01/2024 23:42
konektovan wrote: 09/01/2024 23:40
Evolution_IV wrote:
ja se samo upalim kad krenete srat, i uvijek cu 8-)


jest u glavi bosnjakoida
Rece bosnjakoid deytonče,..hebo li te kompleks da te hebo. Prvo bitangine folove prosipas pa sad mufljuzove. Hoces li ikad biti svoj dijete drago?! :-)
moj kompleks, napusite se , eto jesam li sad originalan :thumbup:

ne mogu papaka nikako, eto jel sad orginal
Nisi originalan nikako....nikako, samo losa kopija...
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27210 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

ln :kiss:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#27211 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

Nestade mi cipsa…joj dobre epizode :-D
User avatar
hilmija frlj
Posts: 1511
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#27212 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hilmija frlj »

EFD22 wrote: 09/01/2024 23:41 Izvini, al' kad je DS bio makina, BMW je pravio sportska kolica, ni traga premiumu niti luksuzu.

O opremi i komforu da ne pričamo. Ni Mercedesi nisu bili tada ništa bolji.

Ali je od tada za Citroen vazda nekako sve nizbrdo.
Image

Image

Da uzmeš sapun i gurneš u usta, kad završiš da klekneš i kažeš 10 ZdravoMercedesa i 10 OćeBenza
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27213 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

Dosadni ste
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27214 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

papanluk :run:
izvrsni direktor
Posts: 14711
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#27215 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by izvrsni direktor »

A nervoze sinoc :shock:
User avatar
dr_Evil
Posts: 21766
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#27216 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by dr_Evil »

Ne slusam narodnjake, ali volim da poslusam mog starog komsiju Zeljka Samardica, mada ne znam vise ni u koju vrstu muzike on danas spada. Kad vidim mecku u spotu, nikako da skuzim koji je, place mi se. Za ovog mi ne bi zao bilo uzet kredit, samo da ga ljeti vozam sa kupanja na kafu.



Sto se tice izgleda, niko nije mogao sa ovom i slicnim meckama, ovo je vjecni klasik izgled.

P.S. kako je zeljko momacki ubacio rodjene u pjesmu, pardon pEsmu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27217 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

R107 betoncic :kiss:
Meni je cak i ova americka verzija dobra
Trebo si ovo na Automobilizam ol abaut
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27218 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

izvrsni direktor wrote: 10/01/2024 08:16 A nervoze sinoc :shock:
A baš nije bilo nervozno.

:mrgreen:
User avatar
hilmija frlj
Posts: 1511
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#27219 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hilmija frlj »

_BataZiv_0809 wrote: 10/01/2024 08:08 Dosadni ste
Nejebica je opasna stvar :D
User avatar
dr_Evil
Posts: 21766
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#27220 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by dr_Evil »

_BataZiv_0809 wrote: 10/01/2024 08:23 R107 betoncic :kiss:
Meni je cak i ova americka verzija dobra
Trebo si ovo na Automobilizam ol abaut
Pa viidm kolega gore napisa pohvalnu o Mercu, pa mi "naumpade" :D Fala
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#27221 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

Evolution_IV wrote: 09/01/2024 23:36
konektovan wrote: 09/01/2024 23:31 Kad cete jednom shvatiti da mazda nije i nikad nece bitu premium proizvodjac. Ufrstuljite to sebi u tintare. U Japanu nije premium..a kamoli u kolijevci automobilizma.
kad cete vi svatit da ne trpate mazdu svako malo, i nesto kao poredite u sustini serete ko i uvijek, bolan pezo poredis :D , mogao se poredit sa mazdom 90tih kad su pravili aute..

ufrstuljite :lol: :lol:
Koliko se ja sjećam, upravo je tvoj kolega @EFD22 ubacio Mazdu u priču. Dotad su komentarisali samo Peugeot u vezi sa pitanjem o tom autu.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21766
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#27222 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by dr_Evil »

Evo da vam pomognem, Pezo nije auto, a Mazda nije premium proizvodjac.

I jedni i drugi znaju napravit auto lijepo na izgled - Mazda mozda zna napraviti i kvalitetnije.

Zadnjih godina Mazda je digla cijene i napravila neki bjesan izgled, ali i dalje ih ne mogu shvatiti za ozbiljno, iako sam umjesto avensisa mislio uzeti mazdu 6.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27223 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

dr_Evil wrote: 10/01/2024 09:04
_BataZiv_0809 wrote: 10/01/2024 08:23 R107 betoncic :kiss:
Meni je cak i ova americka verzija dobra
Trebo si ovo na Automobilizam ol abaut
Pa viidm kolega gore napisa pohvalnu o Mercu, pa mi "naumpade" :D Fala
Stari Mercovi su meni premocni.
Od kraja 70tih do pocetka milenija.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27224 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

dr_Evil wrote: 10/01/2024 09:13 Evo da vam pomognem, Pezo nije auto, a Mazda nije premium proizvodjac.

I jedni i drugi znaju napravit auto lijepo na izgled - Mazda mozda zna napraviti i kvalitetnije.

Zadnjih godina Mazda je digla cijene i napravila neki bjesan izgled, ali i dalje ih ne mogu shvatiti za ozbiljno, iako sam umjesto avensisa mislio uzeti mazdu 6.
A šta je to Pežo ako nije auto? De nam pomozi molim te.

Kada je Citroen pravio DS, BMW je pravio auto za invalide zvano Iseta. Traction Avant prije DS-a da ne pominjemo, CX posle DS-a i sve zaključno sa XM-om švabe bar u toj klasi nisu imali bolja auta. Za Xantiu Activu u toj klasi švabe ni danas nemaju odgovor na polju upravljivosti. To što je posle kod Citroena pošlo sve u kurac, to je druga priča. Današnji Citroen je konfekcija, obično auto za široke narodne mase kao što je to VW čitav svoj vijek.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21766
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#27225 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by dr_Evil »

citroen xm wrote: 10/01/2024 09:31

A šta je to Pežo ako nije auto? De nam pomozi molim te.

Kada je Citroen pravio DS, BMW je pravio auto za invalide zvano Iseta. Traction Avant prije DS-a da ne pominjemo, CX posle DS-a i sve zaključno sa XM-om švabe bar u toj klasi nisu imali bolja auta. Za Xantiu Activu u toj klasi švabe ni danas nemaju odgovor na polju upravljivosti. To što je posle kod Citroena pošlo sve u kurac, to je druga priča. Današnji Citroen je konfekcija, obično auto za široke narodne mase kao što je to VW čitav svoj vijek.
Pa eto sam si sebi odgovorio ovim zadnjim, i slazem se. S tim da cu reci da je vw sa svojim 1.9 1998-2004 bio dobar kvalitet.

Povoljnije auto za siroke narodne mase, vozi dok je garancije i onda salji negdje gdje se lezaj moze promijeniti na crno za 30KM.
Post Reply