@citroen xm , sveukupno sa zupcastim nisam vanredno 1000KM potrosio u 10god
Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#27176 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
pa ide 88kw, ko kaze da nejde, ja vozim isti od 85, onaj od 90/100 ne ide i sranje je jer ima 5b 
@citroen xm , sveukupno sa zupcastim nisam vanredno 1000KM potrosio u 10god
, sve je moguce torture auto izdrzalo, jebem ga ja losa je sreca neka bila, nadam se da nece na novom bit(jer sam peh frajer) 
@citroen xm , sveukupno sa zupcastim nisam vanredno 1000KM potrosio u 10god
Last edited by Evolution_IV on 09/01/2024 23:22, edited 2 times in total.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#27177 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kakav je ovo raspasoj 
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#27179 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ja bolan nov auto vozim,...a ti nekakve polovnjace zastarjele.EFD22 wrote: ↑09/01/2024 23:17Baš ću ja, bošnjiakus primitivus, platiti asking price, i nije 4 godine nego tri i četiri mjeseca. Nego šta je nego odlična kupovina.konektovan wrote: ↑09/01/2024 23:12Dodje te skoro 39 000 KM, tacnije...tako da nw umanjuj. Sad smo malo konvertovali valutu. 4 godina,...i nije neka odlicna kupovina.
Bolja od 1.2 THP sa remenom u ulju za više para sigurno.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#27180 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Dosao sam trijezan medju pijane
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#27181 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa cek malo,..zar nije filozofija mazde i mazdasa, sto manje brzina..to bolje?!Evolution_IV wrote: ↑09/01/2024 23:18 pa ide 88kw, ko kaze da nejde, ja vozim isti od 85, onaj od 90/100 ne ide i sranje je jer ima 5b![]()
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#27182 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
I ja ih do sad kupio tri nova, po narudžbi, jedno prodao, dva gulim dok ne umru. Znam ja dobro šta je novo.konektovan wrote: ↑09/01/2024 23:21Ja bolan nov auto vozim,...a ti nekakve polovnjace zastarjele.EFD22 wrote: ↑09/01/2024 23:17Baš ću ja, bošnjiakus primitivus, platiti asking price, i nije 4 godine nego tri i četiri mjeseca. Nego šta je nego odlična kupovina.konektovan wrote: ↑09/01/2024 23:12 Dodje te skoro 39 000 KM, tacnije...tako da nw umanjuj. Sad smo malo konvertovali valutu. 4 godina,...i nije neka odlicna kupovina.
Bolja od 1.2 THP sa remenom u ulju za više para sigurno.![]()
Ali ova se Mazda sa 60k km tek razradila, a ti ćeš na toliko morati rastaviti pola motora da promijeniš remen.
A btw. šta fali polovnjačama, znaju znanje
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#27183 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa onaj sa oglasa za koji si rekao da je slab i ima 5 brzina, ustvari ima 88 kw i 6 brzina. Znači mlatiš bezveze, nisi ni pogledao.Evolution_IV wrote: ↑09/01/2024 23:18 pa ide 88kw, ko kaze da nejde, ja vozim isti od 85, onaj od 90/100 ne ide i sranje je jer ima 5b
@citroen xm , sveukupno sa zupcastim nisam 1000KM potrosio u 10god, sve je moguce torture auto izdrzalo, jebem ga ja losa je sreca neka bila, nadam se da nece na novom bit(jer sam peh frajer)
![]()
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#27184 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ne znam ja, nisam nalazio mane tim sa puno brzina, jedino mi smeta kod dct cimanje i sto krene nazad pri malim brzinamakonektovan wrote: ↑09/01/2024 23:22Pa cek malo,..zar nije filozofija mazde i mazdasa, sto manje brzina..to bolje?!Evolution_IV wrote: ↑09/01/2024 23:18 pa ide 88kw, ko kaze da nejde, ja vozim isti od 85, onaj od 90/100 ne ide i sranje je jer ima 5b![]()
![]()
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#27185 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
e jbg, ne vidim na mobitelu...al je bijeda oprema, makar meni, nekome je dobrocitroen xm wrote: ↑09/01/2024 23:23Pa onaj sa oglasa za koji si rekao da je slab i ima 5 brzina, ustvari ima 88 kw i 6 brzina. Znači mlatiš bezveze, nisi ni pogledao.Evolution_IV wrote: ↑09/01/2024 23:18 pa ide 88kw, ko kaze da nejde, ja vozim isti od 85, onaj od 90/100 ne ide i sranje je jer ima 5b
@citroen xm , sveukupno sa zupcastim nisam 1000KM potrosio u 10god, sve je moguce torture auto izdrzalo, jebem ga ja losa je sreca neka bila, nadam se da nece na novom bit(jer sam peh frajer)
![]()
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#27186 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
E pa jbg, tako i krenu ove kilometarske rasprave.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#27187 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
trpi forum sve ko i papir 
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#27188 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kupio si nove leseve,..dacie raspale, punta,..i to zoves novim.EFD22 wrote: ↑09/01/2024 23:23I ja ih do sad kupio tri nova, po narudžbi, jedno prodao, dva gulim dok ne umru. Znam ja dobro šta je novo.
Ali ova se Mazda sa 60k km tek razradila, a ti ćeš na toliko morati rastaviti pola motora da promijeniš remen.
A btw. šta fali polovnjačama, znaju znanje![]()
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#27189 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Niko nije rekao da je manje brzina bolje. Nego je rečeno da je sve iznad sedam brzina nepotrebno preseravanje i pokušaj da se prikrije neefikasna i loša krivulja momenta i snage.konektovan wrote: ↑09/01/2024 23:22Pa cek malo,..zar nije filozofija mazde i mazdasa, sto manje brzina..to bolje?!Evolution_IV wrote: ↑09/01/2024 23:18 pa ide 88kw, ko kaze da nejde, ja vozim isti od 85, onaj od 90/100 ne ide i sranje je jer ima 5b![]()
![]()
Dobro uparen mjenjač sa krivuljom snage i obrtnog momenta motora može imati i četiri brzine pa da bude savršen spoj.
Ali kad uzmeš mjenjač sa tuđe police, a motor ti razvija maksimum u intervalu širine 100 rpm, onda je normalno da ti treba brzina k'o biciklu.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#27190 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ne znam šta je raspalo, evo i nakon 330k km ništa nije raspalo. Fićo vozi bez problema evo šestu godinu, ne znam u čemu je problem. Novo je novo, pa makar bio i Citroen.konektovan wrote: ↑09/01/2024 23:27Kupio si nove leseve,..dacie raspale, punta,..i to zoves novim.Evo me,..prervaram se u Amara..
![]()
Kad budem imao za novu premium limuzinu, normalno da ću kupiti novu Mazdu 6. Do tad, u pola cijene ova stara tri godine i sa 60k km pređenih mi je top kupovina, htio to ti priznati ili ne.
- canvra888
- Posts: 9172
- Joined: 09/07/2021 15:03
#27191 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Mijenja se filozofija po potrebi.konektovan wrote: ↑09/01/2024 23:22Pa cek malo,..zar nije filozofija mazde i mazdasa, sto manje brzina..to bolje?!Evolution_IV wrote: ↑09/01/2024 23:18 pa ide 88kw, ko kaze da nejde, ja vozim isti od 85, onaj od 90/100 ne ide i sranje je jer ima 5b![]()
![]()
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#27192 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Konektovan sve omalovazava i svemu trazi manu
Amar brani Mazdu
Na zapadu nista novo

Amar brani Mazdu
Na zapadu nista novo
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#27193 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kad cete jednom shvatiti da mazda nije i nikad nece bitu premium proizvodjac. Ufrstuljite to sebi u tintare. U Japanu nije premium..a kamoli u kolijevci automobilizma.
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#27194 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ti si bato pijan ocito.._BataZiv_0809 wrote: ↑09/01/2024 23:30 Konektovan sve omalovazava i svemu trazi manu
Amar brani Mazdu
Na zapadu nista novo
![]()
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#27195 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nije bila. Sad itekako jest.konektovan wrote: ↑09/01/2024 23:31 Kad cete jednom shvatiti da mazda nije i nikad nece bitu premium proizvodjac. Ufrstuljite to sebi u tintare. U Japanu nije premium..a kamoli u kolijevci automobilizma.
Sjedi u bilo koju iz zadnjih 5 godina pa će ti se samo kazati.
Znaš, neki su napredovali, a neki nazadovali.
- canvra888
- Posts: 9172
- Joined: 09/07/2021 15:03
#27196 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nije ni sad na nivou Mercedesa, BMW-a, Audija, Lexusa, itd.
Da je napredovala, jeste, to je neupitno.
Da je napredovala, jeste, to je neupitno.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#27197 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
kad cete vi svatit da ne trpate mazdu svako malo, i nesto kao poredite u sustini serete ko i uvijek, bolan pezo porediskonektovan wrote: ↑09/01/2024 23:31 Kad cete jednom shvatiti da mazda nije i nikad nece bitu premium proizvodjac. Ufrstuljite to sebi u tintare. U Japanu nije premium..a kamoli u kolijevci automobilizma.
ufrstuljite
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#27198 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ali je iznad VW-a, o Škodi i ovim francuskim plastikama da ne pričamo.
Ne likujem, meni je žao što je od onakve avantgarde Citroen spao na ovo na šta je spao.
DS je bio gospodsko auto kad BMW nije znao šta radi.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#27199 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
nije ni cijena na nivou, ti svi pobrojani bi trebali nudi puno bolji kvalitet za pare koje se prodaju, a nude moj kurac, i lexus je poceo pomalo da kenja, al ne koliko ovi igraci evropski
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#27200 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Vi je trpate svako malo....đe joj nije mjesto. Obicna konfekcija kao sto je i bila uvijek.Evolution_IV wrote: ↑09/01/2024 23:36kad cete vi svatit da ne trpate mazdu svako malo, i nesto kao poredite u sustini serete ko i uvijek, bolan pezo porediskonektovan wrote: ↑09/01/2024 23:31 Kad cete jednom shvatiti da mazda nije i nikad nece bitu premium proizvodjac. Ufrstuljite to sebi u tintare. U Japanu nije premium..a kamoli u kolijevci automobilizma., mogao se poredit sa mazdom 90tih kad su pravili aute..
ufrstuljite![]()
![]()
