Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27176 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

pa ide 88kw, ko kaze da nejde, ja vozim isti od 85, onaj od 90/100 ne ide i sranje je jer ima 5b 8-)

@citroen xm , sveukupno sa zupcastim nisam vanredno 1000KM potrosio u 10god :lol: , sve je moguce torture auto izdrzalo, jebem ga ja losa je sreca neka bila, nadam se da nece na novom bit(jer sam peh frajer) :lol:
Last edited by Evolution_IV on 09/01/2024 23:22, edited 2 times in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27177 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

Kakav je ovo raspasoj :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27178 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

_BataZiv_0809 wrote: 09/01/2024 23:20 Kakav je ovo raspasoj :mrgreen:
Kasniš :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27179 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

EFD22 wrote: 09/01/2024 23:17
konektovan wrote: 09/01/2024 23:12
EFD22 wrote: 09/01/2024 22:56

Pazi, ako ćemo u KM, 36k KM me dođe na cesti, najjača oprema, najjači motor, tri godine stara i sa 62k km na leđima. Meni je to top ponuda iskreno.
Dodje te skoro 39 000 KM, tacnije...tako da nw umanjuj. Sad smo malo konvertovali valutu. 4 godina,...i nije neka odlicna kupovina.
Baš ću ja, bošnjiakus primitivus, platiti asking price, i nije 4 godine nego tri i četiri mjeseca. Nego šta je nego odlična kupovina.

Bolja od 1.2 THP sa remenom u ulju za više para sigurno.
Ja bolan nov auto vozim,...a ti nekakve polovnjace zastarjele. :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27180 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

EFD22 wrote: 09/01/2024 23:20
_BataZiv_0809 wrote: 09/01/2024 23:20 Kakav je ovo raspasoj :mrgreen:
Kasniš :lol:
Dosao sam trijezan medju pijane :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27181 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Evolution_IV wrote: 09/01/2024 23:18 pa ide 88kw, ko kaze da nejde, ja vozim isti od 85, onaj od 90/100 ne ide i sranje je jer ima 5b 8-)
Pa cek malo,..zar nije filozofija mazde i mazdasa, sto manje brzina..to bolje?! :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27182 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

konektovan wrote: 09/01/2024 23:21
EFD22 wrote: 09/01/2024 23:17
konektovan wrote: 09/01/2024 23:12 Dodje te skoro 39 000 KM, tacnije...tako da nw umanjuj. Sad smo malo konvertovali valutu. 4 godina,...i nije neka odlicna kupovina.
Baš ću ja, bošnjiakus primitivus, platiti asking price, i nije 4 godine nego tri i četiri mjeseca. Nego šta je nego odlična kupovina.

Bolja od 1.2 THP sa remenom u ulju za više para sigurno.
Ja bolan nov auto vozim,...a ti nekakve polovnjace zastarjele. :mrgreen:
I ja ih do sad kupio tri nova, po narudžbi, jedno prodao, dva gulim dok ne umru. Znam ja dobro šta je novo.

Ali ova se Mazda sa 60k km tek razradila, a ti ćeš na toliko morati rastaviti pola motora da promijeniš remen. :skoljka:


A btw. šta fali polovnjačama, znaju znanje :mrgreen:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27183 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Evolution_IV wrote: 09/01/2024 23:18 pa ide 88kw, ko kaze da nejde, ja vozim isti od 85, onaj od 90/100 ne ide i sranje je jer ima 5b 8-)

@citroen xm , sveukupno sa zupcastim nisam 1000KM potrosio u 10god :lol: , sve je moguce torture auto izdrzalo, jebem ga ja losa je sreca neka bila, nadam se da nece na novom bit(jer sam peh frajer) :lol:
Pa onaj sa oglasa za koji si rekao da je slab i ima 5 brzina, ustvari ima 88 kw i 6 brzina. Znači mlatiš bezveze, nisi ni pogledao.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27184 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 09/01/2024 23:22
Evolution_IV wrote: 09/01/2024 23:18 pa ide 88kw, ko kaze da nejde, ja vozim isti od 85, onaj od 90/100 ne ide i sranje je jer ima 5b 8-)
Pa cek malo,..zar nije filozofija mazde i mazdasa, sto manje brzina..to bolje?! :lol:
ne znam ja, nisam nalazio mane tim sa puno brzina, jedino mi smeta kod dct cimanje i sto krene nazad pri malim brzinama ;-)
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27185 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

citroen xm wrote: 09/01/2024 23:23
Evolution_IV wrote: 09/01/2024 23:18 pa ide 88kw, ko kaze da nejde, ja vozim isti od 85, onaj od 90/100 ne ide i sranje je jer ima 5b 8-)

@citroen xm , sveukupno sa zupcastim nisam 1000KM potrosio u 10god :lol: , sve je moguce torture auto izdrzalo, jebem ga ja losa je sreca neka bila, nadam se da nece na novom bit(jer sam peh frajer) :lol:
Pa onaj sa oglasa za koji si rekao da je slab i ima 5 brzina, ustvari ima 88 kw i 6 brzina. Znači mlatiš bezveze, nisi ni pogledao.
e jbg, ne vidim na mobitelu...al je bijeda oprema, makar meni, nekome je dobro :thumbup:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27186 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

E pa jbg, tako i krenu ove kilometarske rasprave.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27187 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

trpi forum sve ko i papir :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27188 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

EFD22 wrote: 09/01/2024 23:23
konektovan wrote: 09/01/2024 23:21
EFD22 wrote: 09/01/2024 23:17

Baš ću ja, bošnjiakus primitivus, platiti asking price, i nije 4 godine nego tri i četiri mjeseca. Nego šta je nego odlična kupovina.

Bolja od 1.2 THP sa remenom u ulju za više para sigurno.
Ja bolan nov auto vozim,...a ti nekakve polovnjace zastarjele. :mrgreen:
I ja ih do sad kupio tri nova, po narudžbi, jedno prodao, dva gulim dok ne umru. Znam ja dobro šta je novo.

Ali ova se Mazda sa 60k km tek razradila, a ti ćeš na toliko morati rastaviti pola motora da promijeniš remen. :skoljka:


A btw. šta fali polovnjačama, znaju znanje :mrgreen:
Kupio si nove leseve,..dacie raspale, punta,..i to zoves novim. :mrgreen: Evo me,..prervaram se u Amara.. :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27189 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

konektovan wrote: 09/01/2024 23:22
Evolution_IV wrote: 09/01/2024 23:18 pa ide 88kw, ko kaze da nejde, ja vozim isti od 85, onaj od 90/100 ne ide i sranje je jer ima 5b 8-)
Pa cek malo,..zar nije filozofija mazde i mazdasa, sto manje brzina..to bolje?! :lol:
Niko nije rekao da je manje brzina bolje. Nego je rečeno da je sve iznad sedam brzina nepotrebno preseravanje i pokušaj da se prikrije neefikasna i loša krivulja momenta i snage.

Dobro uparen mjenjač sa krivuljom snage i obrtnog momenta motora može imati i četiri brzine pa da bude savršen spoj.

Ali kad uzmeš mjenjač sa tuđe police, a motor ti razvija maksimum u intervalu širine 100 rpm, onda je normalno da ti treba brzina k'o biciklu.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27190 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

konektovan wrote: 09/01/2024 23:27
EFD22 wrote: 09/01/2024 23:23
konektovan wrote: 09/01/2024 23:21

Ja bolan nov auto vozim,...a ti nekakve polovnjace zastarjele. :mrgreen:
I ja ih do sad kupio tri nova, po narudžbi, jedno prodao, dva gulim dok ne umru. Znam ja dobro šta je novo.

Ali ova se Mazda sa 60k km tek razradila, a ti ćeš na toliko morati rastaviti pola motora da promijeniš remen. :skoljka:


A btw. šta fali polovnjačama, znaju znanje :mrgreen:
Kupio si nove leseve,..dacie raspale, punta,..i to zoves novim. :mrgreen: Evo me,..prervaram se u Amara.. :lol:
Ne znam šta je raspalo, evo i nakon 330k km ništa nije raspalo. Fićo vozi bez problema evo šestu godinu, ne znam u čemu je problem. Novo je novo, pa makar bio i Citroen.


Kad budem imao za novu premium limuzinu, normalno da ću kupiti novu Mazdu 6. Do tad, u pola cijene ova stara tri godine i sa 60k km pređenih mi je top kupovina, htio to ti priznati ili ne.
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#27191 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

konektovan wrote: 09/01/2024 23:22
Evolution_IV wrote: 09/01/2024 23:18 pa ide 88kw, ko kaze da nejde, ja vozim isti od 85, onaj od 90/100 ne ide i sranje je jer ima 5b 8-)
Pa cek malo,..zar nije filozofija mazde i mazdasa, sto manje brzina..to bolje?! :lol:
Mijenja se filozofija po potrebi. :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27192 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

Konektovan sve omalovazava i svemu trazi manu
Amar brani Mazdu
Na zapadu nista novo
:zzzz:
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27193 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Kad cete jednom shvatiti da mazda nije i nikad nece bitu premium proizvodjac. Ufrstuljite to sebi u tintare. U Japanu nije premium..a kamoli u kolijevci automobilizma.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27194 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

_BataZiv_0809 wrote: 09/01/2024 23:30 Konektovan sve omalovazava i svemu trazi manu
Amar brani Mazdu
Na zapadu nista novo
:zzzz:
Ti si bato pijan ocito..
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27195 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

konektovan wrote: 09/01/2024 23:31 Kad cete jednom shvatiti da mazda nije i nikad nece bitu premium proizvodjac. Ufrstuljite to sebi u tintare. U Japanu nije premium..a kamoli u kolijevci automobilizma.
Nije bila. Sad itekako jest.

Sjedi u bilo koju iz zadnjih 5 godina pa će ti se samo kazati.

Znaš, neki su napredovali, a neki nazadovali. :thumbup:
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#27196 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Nije ni sad na nivou Mercedesa, BMW-a, Audija, Lexusa, itd.

Da je napredovala, jeste, to je neupitno.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27197 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 09/01/2024 23:31 Kad cete jednom shvatiti da mazda nije i nikad nece bitu premium proizvodjac. Ufrstuljite to sebi u tintare. U Japanu nije premium..a kamoli u kolijevci automobilizma.
kad cete vi svatit da ne trpate mazdu svako malo, i nesto kao poredite u sustini serete ko i uvijek, bolan pezo poredis :D , mogao se poredit sa mazdom 90tih kad su pravili aute..

ufrstuljite :lol: :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27198 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

canvra888 wrote: 09/01/2024 23:35 Nije ni sad na nivou Mercedesa, BMW-a, Audija, Lexusa, itd.

Da je napredovala, jeste, to je neupitno.
Ali je iznad VW-a, o Škodi i ovim francuskim plastikama da ne pričamo.

Ne likujem, meni je žao što je od onakve avantgarde Citroen spao na ovo na šta je spao.

DS je bio gospodsko auto kad BMW nije znao šta radi.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27199 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

canvra888 wrote: 09/01/2024 23:35 Nije ni sad na nivou Mercedesa, BMW-a, Audija, Lexusa, itd.

Da je napredovala, jeste, to je neupitno.
nije ni cijena na nivou, ti svi pobrojani bi trebali nudi puno bolji kvalitet za pare koje se prodaju, a nude moj kurac, i lexus je poceo pomalo da kenja, al ne koliko ovi igraci evropski :run:
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27200 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Evolution_IV wrote: 09/01/2024 23:36
konektovan wrote: 09/01/2024 23:31 Kad cete jednom shvatiti da mazda nije i nikad nece bitu premium proizvodjac. Ufrstuljite to sebi u tintare. U Japanu nije premium..a kamoli u kolijevci automobilizma.
kad cete vi svatit da ne trpate mazdu svako malo, i nesto kao poredite u sustini serete ko i uvijek, bolan pezo poredis :D , mogao se poredit sa mazdom 90tih kad su pravili aute..

ufrstuljite :lol: :lol:
Vi je trpate svako malo....đe joj nije mjesto. Obicna konfekcija kao sto je i bila uvijek.
Post Reply