Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#27026 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by lavic »

Sta cijenjena dijaspora misli o ovome, mislim da su vise upuceni u stanje sa ponudom i potraznjim: https://m.mobile.de/auto-inserat/bmw-54 ... fc&type=ad
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#27027 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Samo sjediste vozacevo ocistit i gas :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27028 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

lavic wrote: 06/01/2024 22:22 Sta cijenjena dijaspora misli o ovome, mislim da su vise upuceni u stanje sa ponudom i potraznjim: https://m.mobile.de/auto-inserat/bmw-54 ... fc&type=ad
kapa dole za trazenje benzinca :thumbup:
izvrsni direktor
Posts: 14711
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#27029 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by izvrsni direktor »

Jeftin
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#27030 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Nerealno jeftin.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#27031 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by lavic »

E jbg a I niste u dijaspori….
User avatar
konektovan
Posts: 51390
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27032 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

citroen xm wrote: 06/01/2024 20:25 Ovaj prvi izgleda sasvim dobro i da tražim otišao bih da ga pogledam. Treći plavi ne izgleda takođe loše, ali dosta lošije slike ne govore puno. Drugi bordo ima najbolju opremu i 2.0 HDI, ali mi ne ulijeva povjerenje, izgleda ofucano i zadnja karambolka nije njegova već sa redizajniranog modela.

Moj glas ide za prvi oglas. Korektna cijena, dobro stanje na slikama, samo dubinsko sjedišta, servis i vozi.
Nije to karambolka sa redizajna,..isla regularno uz odredjeni paket opreme i motorizacije i prije redizajnirane verzije.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27033 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

lavic wrote: 06/01/2024 22:22 Sta cijenjena dijaspora misli o ovome, mislim da su vise upuceni u stanje sa ponudom i potraznjim: https://m.mobile.de/auto-inserat/bmw-54 ... fc&type=ad
Predobar :okac:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#27034 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

lavic wrote: 06/01/2024 23:15 E jbg a I niste u dijaspori….
Evo bez gledanja cu reci da je 3-5k ispod ostalih slicnih.

Do unazad godinu-dvije sam znao cijenu svakog moguceg auta u plus minus 500 eura, ne pitaj zasto :lol:
preludezalude
Posts: 7008
Joined: 07/03/2012 00:09

#27035 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

lavic wrote: 06/01/2024 22:22 Sta cijenjena dijaspora misli o ovome, mislim da su vise upuceni u stanje sa ponudom i potraznjim: https://m.mobile.de/auto-inserat/bmw-54 ... fc&type=ad
Ako te je privukao jak benzinac zato sto malo trosi kako je i navedeno... mogao bi se iznenaditi. Inace, njemacko trziste polovnih automobila je puno BMW-ova. Ne ulazim u razloge.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#27036 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

preludezalude wrote: 07/01/2024 00:10
lavic wrote: 06/01/2024 22:22 Sta cijenjena dijaspora misli o ovome, mislim da su vise upuceni u stanje sa ponudom i potraznjim: https://m.mobile.de/auto-inserat/bmw-54 ... fc&type=ad
Ako te je privukao jak benzinac zato sto malo trosi kako je i navedeno... mogao bi se iznenaditi. Inace, njemacko trziste polovnih automobila je puno BMW-ova. Ne ulazim u razloge.
540i racunati 10-11 litara kombinovane.

A logicno da ima auta svakakvih puno, drzava od 80 miliona ljudi i sa velikom auto industrijom, smijesno nizak porez i na velike kubikaze, puno auta na firmu koja idu na oglase nakon isteka lizinga…
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#27037 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by lavic »

preludezalude wrote: 07/01/2024 00:10
lavic wrote: 06/01/2024 22:22 Sta cijenjena dijaspora misli o ovome, mislim da su vise upuceni u stanje sa ponudom i potraznjim: https://m.mobile.de/auto-inserat/bmw-54 ... fc&type=ad
Ako te je privukao jak benzinac zato sto malo trosi kako je i navedeno... mogao bi se iznenaditi. Inace, njemacko trziste polovnih automobila je puno BMW-ova. Ne ulazim u razloge.
Zelim 6 cilindara I benzin, ostalo mi nije bitno… postoji jos dilema oko 4 gran coupe ako se mogne naci sa istim motorom I manuelac!!!!
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#27038 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

lavic wrote: 07/01/2024 00:33
preludezalude wrote: 07/01/2024 00:10
lavic wrote: 06/01/2024 22:22 Sta cijenjena dijaspora misli o ovome, mislim da su vise upuceni u stanje sa ponudom i potraznjim: https://m.mobile.de/auto-inserat/bmw-54 ... fc&type=ad
Ako te je privukao jak benzinac zato sto malo trosi kako je i navedeno... mogao bi se iznenaditi. Inace, njemacko trziste polovnih automobila je puno BMW-ova. Ne ulazim u razloge.
Zelim 6 cilindara I benzin, ostalo mi nije bitno… postoji jos dilema oko 4 gran coupe ako se mogne naci sa istim motorom I manuelac!!!!
GC je dosta manje auto i sasvim drugog ponasanja (tvrdji ovjes, agilnije ali neudobnije i glasnijeg interijera).
Sarma na balkonu
Posts: 61
Joined: 22/02/2013 15:07

#27039 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Sarma na balkonu »

citroen xm wrote: 06/01/2024 20:25 Ovaj prvi izgleda sasvim dobro i da tražim otišao bih da ga pogledam. Treći plavi ne izgleda takođe loše, ali dosta lošije slike ne govore puno. Drugi bordo ima najbolju opremu i 2.0 HDI, ali mi ne ulijeva povjerenje, izgleda ofucano i zadnja karambolka nije njegova već sa redizajniranog modela.

Moj glas ide za prvi oglas. Korektna cijena, dobro stanje na slikama, samo dubinsko sjedišta, servis i vozi.
Hvala puno. :thumbup:
User avatar
hilmija frlj
Posts: 1511
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#27040 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hilmija frlj »

lavic wrote: 06/01/2024 22:22 Sta cijenjena dijaspora misli o ovome, mislim da su vise upuceni u stanje sa ponudom i potraznjim: https://m.mobile.de/auto-inserat/bmw-54 ... fc&type=ad
Govori njemački, turski i engleski. To ulijeva povjerenje :D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27041 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

lavic wrote: 07/01/2024 00:33
preludezalude wrote: 07/01/2024 00:10
lavic wrote: 06/01/2024 22:22 Sta cijenjena dijaspora misli o ovome, mislim da su vise upuceni u stanje sa ponudom i potraznjim: https://m.mobile.de/auto-inserat/bmw-54 ... fc&type=ad
Ako te je privukao jak benzinac zato sto malo trosi kako je i navedeno... mogao bi se iznenaditi. Inace, njemacko trziste polovnih automobila je puno BMW-ova. Ne ulazim u razloge.
Zelim 6 cilindara I benzin, ostalo mi nije bitno… postoji jos dilema oko 4 gran coupe ako se mogne naci sa istim motorom I manuelac!!!!
Kamo sreće da se ovako nešto može uvesti

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... medium=ios

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... medium=ios

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... medium=ios
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#27042 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

hilmija frlj wrote: 07/01/2024 00:42
lavic wrote: 06/01/2024 22:22 Sta cijenjena dijaspora misli o ovome, mislim da su vise upuceni u stanje sa ponudom i potraznjim: https://m.mobile.de/auto-inserat/bmw-54 ... fc&type=ad
Govori njemački, turski i engleski. To ulijeva povjerenje :D
Torsten Lüdtke i nije bas turcin :D

A 95% autokuca ima zaposlenog dezurnog turcina (a od jedno 30% je gazda :lol: ).
User avatar
hilmija frlj
Posts: 1511
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#27043 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hilmija frlj »

Plaća Švabi da koristi njegovo ime, a iza kulisa je Turčin gazda :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83409
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27044 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

drug_profi wrote: 06/01/2024 21:26 1,4 TSI VW sa 118 kW.

Valja li to šta?
Ne moze plin
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#27045 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

_BataZiv_0809 wrote: 07/01/2024 01:21
drug_profi wrote: 06/01/2024 21:26 1,4 TSI VW sa 118 kW.

Valja li to šta?
Ne moze plin
Ma nisam ni mislio.
Gledam nakve tiguaRe pa me zanima valja li ovo šta.
User avatar
hilmija frlj
Posts: 1511
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#27046 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hilmija frlj »

Bolje trazite auto sa 1.8 TFSI
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#27047 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

hilmija frlj wrote: 07/01/2024 01:53 Bolje trazite auto sa 1.8 TFSI
Nisu mi u dostupnom cjenovnom rangu.

Ovo je jedini VW na kojeg bih pristao, a i to jedva.
User avatar
hilmija frlj
Posts: 1511
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#27048 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hilmija frlj »

drug_profi wrote: 07/01/2024 02:04
hilmija frlj wrote: 07/01/2024 01:53 Bolje trazite auto sa 1.8 TFSI
Nisu mi u dostupnom cjenovnom rangu.

Ovo je jedini VW na kojeg bih pristao, a i to jedva.
Ako trazis 1.4 onda gledaj onaj samo sa turbinom. Ovi sa kompresor+turbina zaobiđite. Ili gledajte 1.4T drugih proizvođača.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27049 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

konektovan wrote: 06/01/2024 23:33
Nije to karambolka sa redizajna,..isla regularno uz odredjeni paket opreme i motorizacije i prije redizajnirane verzije.
Moguće, mada se ja nisam nagledao modela prve serije sa ovakvom karambolkom.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83409
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27050 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

citroen xm wrote: 06/01/2024 20:16 Pa kolika mu je realna cijena u vremenu kada su cijene otišle u tri lijepe materine? Ipak izgleda solidno očuvan, domaće je porijeklo i na kraju ono što je vrlo bitno, kakav god da je motor, to je onaj koji Bata traži.
Doslovno tako!
Post Reply