Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#26526 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 25/12/2023 16:56 Ja ne bi urusa cekao do maja. Fakat se divim ljudima koji to mogu.
sta trebam s lagera kupovat u boji koja mi se ne svidja i opremi koja mi ne odgovara, jos stoji, sto na Suncu sto na vremenskim (ne)prilikama :roll:

a pride ga brisu redovno pa bude paukova mreza po laku :run:
izvrsni direktor
Posts: 14712
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#26527 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by izvrsni direktor »

Evolution_IV wrote: 25/12/2023 17:01
konektovan wrote: 25/12/2023 16:56 Ja ne bi urusa cekao do maja. Fakat se divim ljudima koji to mogu.
sta trebam s lagera kupovat u boji koja mi se ne svidja i opremi koja mi ne odgovara, jos stoji, sto na Suncu sto na vremenskim (ne)prilikama :roll:

a pride ga brisu redovno pa bude paukova mreza po laku :run:
:thumbup:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26528 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Evolution_IV wrote: 25/12/2023 17:01
konektovan wrote: 25/12/2023 16:56 Ja ne bi urusa cekao do maja. Fakat se divim ljudima koji to mogu.
sta trebam s lagera kupovat u boji koja mi se ne svidja i opremi koja mi ne odgovara, jos stoji, sto na Suncu sto na vremenskim (ne)prilikama :roll:

a pride ga brisu redovno pa bude paukova mreza po laku :run:
Trebo si skodu cekati 18 mjeseci :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26529 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

kravamuzara wrote: 25/12/2023 17:00
Throttle wrote: 25/12/2023 16:58
kravamuzara wrote: 25/12/2023 16:56

https://www.autoscout24.de/angebote/vol ... a7ab7c55dd

https://www.autoscout24.de/angebote/maz ... 8732bc8c89

Za oba autoscout algoritam kaze „vrlo dobra cijena“.
Cirka ista dva auta sto su po 34.000KM na piku.

Ali dizlooooo bajooooo mojjjjjj, 4L u spici elme mi.
Nek ostane ovo da vidimo za koji dan koji je prodan prvo :lol:
Jedno je izgubilo 30 a jedno 60% cijene, pa ti vidi.
Naravno, najjeftiniji golf i najskuplja mazda :lol:
Golf s puno vise km, u losijoj opremi i sa slabijim motorom
Ima golfova skupljih od te mazde, pa to opet nista ne govori
Al bitno sta algoritam kaze
Smijesni ste
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#26530 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

Throttle wrote: 25/12/2023 16:57 Slazu se svi vlasnici mazde u BiH. Oba.
:D
Realno, ja bih ovu Mazdu kupio za normalniju cijenu da imam novca. Ono, sviđa mi se auto. Ali, previše bi mi blo dati ovoliko za toliko star auto.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26531 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Iskreno, premalo je prešla da bi bilo zdravo.

Što si kupovo auto kralju ako ćeš ga vozit 6k km godišnje jebote.
User avatar
konektovan
Posts: 51405
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26532 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Evolution_IV wrote: 25/12/2023 17:01
konektovan wrote: 25/12/2023 16:56 Ja ne bi urusa cekao do maja. Fakat se divim ljudima koji to mogu.
sta trebam s lagera kupovat u boji koja mi se ne svidja i opremi koja mi ne odgovara, jos stoji, sto na Suncu sto na vremenskim (ne)prilikama :roll:

a pride ga brisu redovno pa bude paukova mreza po laku :run:
Sve te to isto ceka i kad dobijes u maju auto,..malo nakon toga ces primjecivati raznirazna ostecenja.
Nije da su bas na lageru losije opreme,..
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#26533 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 25/12/2023 17:11
Evolution_IV wrote: 25/12/2023 17:01
konektovan wrote: 25/12/2023 16:56 Ja ne bi urusa cekao do maja. Fakat se divim ljudima koji to mogu.
sta trebam s lagera kupovat u boji koja mi se ne svidja i opremi koja mi ne odgovara, jos stoji, sto na Suncu sto na vremenskim (ne)prilikama :roll:

a pride ga brisu redovno pa bude paukova mreza po laku :run:
Sve te to isto ceka i kad dobijes u maju auto,..malo nakon toga ces primjecivati raznirazna ostecenja.
Nije da su bas na lageru losije opreme,..
ma znam, makar sam ja izabrao prema svom ukusu, boja je jako bitna isto :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51405
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26534 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Naravno,..ali onda moras saburati do maja. :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#26535 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 25/12/2023 17:13 Naravno,..ali onda moras saburati do maja. :mrgreen:
real madrid laganini, laga :mrgreen:
izvrsni direktor
Posts: 14712
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#26536 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by izvrsni direktor »

Ma ako cu kupovati novo auto, onda hocu da ispunim ćejfove sebi i napravim konfiguraciju po zelji a ne da opet pravim kompromise i uzimam ono sta se nudi na lageru.
E drugo je ko nema nikakvog auta pa mu zurba, ne mozes onda cekati toliko.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26537 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Ma ne bi mi bio problem čekati zbog boje ili nekog komada opreme. Novo je novo i tu ne bih pravio kompromise.

Pa Dokkera sam čekao 4 mjeseca :lol:
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#26538 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

konektovan wrote: 25/12/2023 17:13 Naravno,..ali onda moras saburati do maja. :mrgreen:
Mazdu se isplati čekatii do jula.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26539 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Throttle wrote: 25/12/2023 17:06
kravamuzara wrote: 25/12/2023 17:00
Throttle wrote: 25/12/2023 16:58

Nek ostane ovo da vidimo za koji dan koji je prodan prvo :lol:
Jedno je izgubilo 30 a jedno 60% cijene, pa ti vidi.
Naravno, najjeftiniji golf i najskuplja mazda :lol:
Golf s puno vise km, u losijoj opremi i sa slabijim motorom
Ima golfova skupljih od te mazde, pa to opet nista ne govori
Al bitno sta algoritam kaze
Smijesni ste
Rekao sam ti identicni onim sa pika po 34 i dobrom cijenom, citaj, nije tesko.

Ima i za 20 https://www.autoscout24.de/angebote/maz ... 2192a7c152
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#26540 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

Throttle wrote: 25/12/2023 16:57 Slazu se svi vlasnici mazde u BiH. Oba.
:D
:mrgreen:
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#26541 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

kravamuzara wrote: 25/12/2023 16:56
Throttle wrote: 25/12/2023 16:36 Stanite ljudi u red za mazdu, nemoj da se guramo ko seljadija :D
https://www.autoscout24.de/angebote/vol ... a7ab7c55dd

https://www.autoscout24.de/angebote/maz ... 8732bc8c89

Za oba autoscout algoritam kaze „vrlo dobra cijena“.
Cirka ista dva auta sto su po 34.000KM na piku.

Ali dizlooooo bajooooo mojjjjjj, 4L u spici elme mi.
Opet koristiš njemačko tržište za referencu, a polovnjaci u Njemačkoj već neko vrijeme dobrano skuplji nego u BiH, zato preprodavači i ne uvlače više iz De sem apsolutnih leševa... ponavljam ovo po treći put.

A da je i onaj Golf s Olx-a precijenjen, jeste, ali je još bolesnije precijenjena ona trica - činjenica.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26542 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

canvra888 wrote: 25/12/2023 17:31
kravamuzara wrote: 25/12/2023 16:56
Throttle wrote: 25/12/2023 16:36 Stanite ljudi u red za mazdu, nemoj da se guramo ko seljadija :D
https://www.autoscout24.de/angebote/vol ... a7ab7c55dd

https://www.autoscout24.de/angebote/maz ... 8732bc8c89

Za oba autoscout algoritam kaze „vrlo dobra cijena“.
Cirka ista dva auta sto su po 34.000KM na piku.

Ali dizlooooo bajooooo mojjjjjj, 4L u spici elme mi.
Opet koristiš njemačko tržište za referencu, a polovnjaci u Njemačkoj već neko vrijeme dobrano skuplji nego u BiH, zato preprodavači i ne uvlače više iz De sem apsolutnih leševa... ponavljam ovo po treći put.

A da je i onaj Golf s Olx-a precijenjen, jeste, ali je još bolesnije precijenjena ona trica - činjenica.
Ako onaj golf vrijedi 34 onda ona mazda vrijedi 44 :zzzz:

Hajde nadji igdje na svijetu osim bosne takva dva auta da je gnjolf 1.6 iste ili vise cijene, bujrum.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26544 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

kravamuzara wrote: 25/12/2023 17:22
Throttle wrote: 25/12/2023 17:06
kravamuzara wrote: 25/12/2023 17:00

Jedno je izgubilo 30 a jedno 60% cijene, pa ti vidi.
Naravno, najjeftiniji golf i najskuplja mazda :lol:
Golf s puno vise km, u losijoj opremi i sa slabijim motorom
Ima golfova skupljih od te mazde, pa to opet nista ne govori
Al bitno sta algoritam kaze
Smijesni ste
Rekao sam ti identicni onim sa pika po 34 i dobrom cijenom, citaj, nije tesko.

Ima i za 20 https://www.autoscout24.de/angebote/maz ... 2192a7c152
Da, i jedne i druge ubudjavile na oglasima :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26545 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Laplace wrote: 25/12/2023 17:08
Throttle wrote: 25/12/2023 16:57 Slazu se svi vlasnici mazde u BiH. Oba.
:D
Realno, ja bih ovu Mazdu kupio za normalniju cijenu da imam novca. Ono, sviđa mi se auto. Ali, previše bi mi blo dati ovoliko za toliko star auto.
Meni je dobra aktuelna, bas. Ova mi je onako, pogotovo s ovom smijesnom cijenom. Dok su mi sestice dobre zadnjih 10 godina
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#26546 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

kravamuzara wrote: 25/12/2023 17:34
canvra888 wrote: 25/12/2023 17:31
kravamuzara wrote: 25/12/2023 16:56

https://www.autoscout24.de/angebote/vol ... a7ab7c55dd

https://www.autoscout24.de/angebote/maz ... 8732bc8c89

Za oba autoscout algoritam kaze „vrlo dobra cijena“.
Cirka ista dva auta sto su po 34.000KM na piku.

Ali dizlooooo bajooooo mojjjjjj, 4L u spici elme mi.
Opet koristiš njemačko tržište za referencu, a polovnjaci u Njemačkoj već neko vrijeme dobrano skuplji nego u BiH, zato preprodavači i ne uvlače više iz De sem apsolutnih leševa... ponavljam ovo po treći put.

A da je i onaj Golf s Olx-a precijenjen, jeste, ali je još bolesnije precijenjena ona trica - činjenica.
Ako onaj golf vrijedi 34 onda ona mazda vrijedi 44 :zzzz:

Hajde nadji igdje na svijetu osim bosne takva dva auta da je gnjolf 1.6 iste ili vise cijene, bujrum.
Napisao sam da je precijenjen i Golf... a ti i dalje pokušavaš opravdati 34k (ili kako je inicijalno tražio 37k) za 7 godina starog benzinca C segmenta, pored činjenice da se na Olx-u najnormalnije može naći 2017. i mlađe sa sličnom kilometražom i BiH porijeklom za 28k KM i manje.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26547 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Evo pala mazda na 32500 prije pola sata :lol:
Ovo ko aukcija al nizbrdo :lol:
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#26548 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Možda čita forum čovjek :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26549 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Realno, ako uzme preko 25 milja ovdje za nju, nek bude sretan. Ne sto ne vrijedi, na stranu zezancija, al nije to nesto pozeljno kod nas, a i benzinac 165KS joj ne ide u prilog za siru populaciju, iako je bolja varijanta od dizela al ne gleda se sta je bilje nego sta se moze prodat
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#26550 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Ma stoposto, to ja sve vrijeme i govorim.

Realno, mislim da ova vrijedi oko 27-28k KM, ali baš to što kažeš, tržište i potražnja Mazdinih polovnjaka u nas je nikakvo, još uz to sve i benzinac... Moraš odmah to uzeti u obzir i odmah se pomiriti sa činjenicom da vjerovatno nećeš dobiti ni realnu cijenu koliko kod nas vrijedi, a kamoli sad da lupaš basnoslovne cifre. Eeej bolan, 37k prvobitno :run:
Last edited by canvra888 on 25/12/2023 17:49, edited 1 time in total.
Post Reply