Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#26451 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

Nema na carvertical jer je auto iz svice. Sto se prodavaca tice ja sam kupio auto od njeg i bilo je kako je i rekao.
Iako ne znam pored vivara traziti egzotiku, kako ko voli.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83412
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#26452 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

citroen xm wrote: 24/12/2023 18:05
_BataZiv_0809 wrote: 24/12/2023 15:03
Ako ne moze benzinac onda nista jbg
Jbg, onda je najbolje da zaobiđeš zbog eventualne glavobolje. Mada ko zna...
Renault 1.6 je ok?
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#26453 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

basicm wrote: 24/12/2023 19:22 Nema na carvertical jer je auto iz svice. Sto se prodavaca tice ja sam kupio auto od njeg i bilo je kako je i rekao.
Iako ne znam pored vivara traziti egzotiku, kako ko voli.
Zašto nema carverticala za auta iz švice?
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#26454 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

_BataZiv_0809 wrote: 24/12/2023 21:02
Renault 1.6 je ok?
Odličan
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#26455 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

Ako mislis na Megana, zaobidji "turcina".
Mislim motoru ne fali nista, isto 1.6, samo nesto slabiji i pet brzina.
Oprema i unutrasnjost je odron.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83412
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#26456 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

Penzioneri ce to drajvati, bitno je samo da bude pouzdano i lagano za odrzavanje.
Dany97
Posts: 264
Joined: 25/06/2017 15:50

#26457 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Dany97 »

Kakvo misljenje/iskustva imate o ovom fiatu https://olx.ba/artikal/56870833 u pitanju kvarljivosti i pouzdanosti jel stoji za ovaj model ono "ne daj boze rata i fiata".
I sta mislite o ovim mondeima https://linkmix.co/20518166 da li bi se ijedan isplatio uzeti,koji je najpouzdaniji sto se tice motora i inace kvarljivosti?
Ili cak mozda neku od ovih mazdi 3? https://linkmix.co/20519797
Generalno na autu mi je bitnije da je pouzdaniji i sto manje kvarljiv,nego da ima neki tip top paket da neki model iz 2004 izgleda kao neko auto 2015e,a da je iznutra katastrofa,sto opet ne kazem da bi mi bilo svejedno imati neko bas odbojno izgledom....Otprilike mi je potrebno samo da ima klimu i elektricne podizace stakala,sto se i klime posto sam cuo da je manuelna pouzdanija nje bi se i drzao...
Last edited by Dany97 on 24/12/2023 22:06, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83412
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#26458 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

Pitaj kravamuzara da ti pomogne izabrat
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26459 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Ove mazde 3 su dobre,..samo su rucnu napravili da je suvozac moze jedino koristiti. :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#26460 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

ne znate vozit :mrgreen:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26461 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Dany97 wrote: 24/12/2023 21:58 Kakvo misljenje/iskustva imate o ovom fiatu https://olx.ba/artikal/56870833 u pitanju kvarljivosti i pouzdanosti jel stoji za ovaj model ono "ne daj boze rata i fiata".
I sta mislite o ovim mondeima https://linkmix.co/20518166 da li bi se ijedan isplatio uzeti,koji je najpouzdaniji sto se tice motora i inace kvarljivosti?
Ili cak mozda neku od ovih mazdi 3? https://linkmix.co/20519797
Generalno na autu mi je bitnije da je pouzdaniji i sto manje kvarljiv,nego da ima neki tip top paket da neki model iz 2004 izgleda kao neko auto 2015e,a da je iznutra katastrofa,sto opet ne kazem da bi mi bilo svejedno imati neko bas odbojno izgledom....Otprilike mi je potrebno samo da ima klimu i elektricne podizace stakala,sto se i klime posto sam cuo da je manuelna pouzdanija nje bi se i drzao...
Udrobio si ti tu svacega.

Ta 2.0 plin je nominalno zanimljiva ali ima tablu u miljama, znaci neki uvoz amerika vjerovatno i proizvodnja meksiko.
Vjerovatno je hrdjava, ta prva generacija je bila slabo zasticena, danas su u dobrom stanju samo one kojima su se vlasnici pobrinuli o tome.

Ako ne prelazis puno ne treba ti ni plin, 1.6 je malo, bolje 2.0.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#26462 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

kravamuzara wrote: 24/12/2023 22:15
Dany97 wrote: 24/12/2023 21:58 Kakvo misljenje/iskustva imate o ovom fiatu https://olx.ba/artikal/56870833 u pitanju kvarljivosti i pouzdanosti jel stoji za ovaj model ono "ne daj boze rata i fiata".
I sta mislite o ovim mondeima https://linkmix.co/20518166 da li bi se ijedan isplatio uzeti,koji je najpouzdaniji sto se tice motora i inace kvarljivosti?
Ili cak mozda neku od ovih mazdi 3? https://linkmix.co/20519797
Generalno na autu mi je bitnije da je pouzdaniji i sto manje kvarljiv,nego da ima neki tip top paket da neki model iz 2004 izgleda kao neko auto 2015e,a da je iznutra katastrofa,sto opet ne kazem da bi mi bilo svejedno imati neko bas odbojno izgledom....Otprilike mi je potrebno samo da ima klimu i elektricne podizace stakala,sto se i klime posto sam cuo da je manuelna pouzdanija nje bi se i drzao...
Udrobio si ti tu svacega.

Ta 2.0 plin je nominalno zanimljiva ali ima tablu u miljama, znaci neki uvoz amerika vjerovatno i proizvodnja meksiko.
Vjerovatno je hrdjava, ta prva generacija je bila slabo zasticena, danas su u dobrom stanju samo one kojima su se vlasnici pobrinuli o tome.

Ako ne prelazis puno ne treba ti ni plin, 1.6 je malo, bolje 2.0.
ma 1.6 ako ce trojku jer je dinosaur od motora, kakav 2.0 stari, imao problema sa potrosnjom ulja i proletanjem klipa i klipnjace kroz blok(da se kaze hvala ford na kvaliteti lezajeva) :thumbup:
Dany97
Posts: 264
Joined: 25/06/2017 15:50

#26463 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Dany97 »

kravamuzara wrote: 24/12/2023 22:15 Udrobio si ti tu svacega.

Ta 2.0 plin je nominalno zanimljiva ali ima tablu u miljama, znaci neki uvoz amerika vjerovatno i proizvodnja meksiko.
Vjerovatno je hrdjava, ta prva generacija je bila slabo zasticena, danas su u dobrom stanju samo one kojima su se vlasnici pobrinuli o tome.

Ako ne prelazis puno ne treba ti ni plin, 1.6 je malo, bolje 2.0.
Pa bogme i jesam heh.
Pa posto bi bio na terenu,a auto bi ostao kuci sestri mislim da se nebi puno prelazilo.Slagat cu sigurno ali eto neka bude da bi se max.30-50km dnevno prelazilo,naravno ponekad samo npr po stotinjak km....Ukoliko bi se odlucio za tu na plin,a s tim prelazio npr 20km dnevno,da li bi autu ista smetao plin za takvu kilometrazu,ima li to kakve veze?I generalno da li plin umije da stvara autima nekakve dodatne probleme/kvarove?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#26464 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

Dany97 wrote: 24/12/2023 22:50
kravamuzara wrote: 24/12/2023 22:15 Udrobio si ti tu svacega.

Ta 2.0 plin je nominalno zanimljiva ali ima tablu u miljama, znaci neki uvoz amerika vjerovatno i proizvodnja meksiko.
Vjerovatno je hrdjava, ta prva generacija je bila slabo zasticena, danas su u dobrom stanju samo one kojima su se vlasnici pobrinuli o tome.

Ako ne prelazis puno ne treba ti ni plin, 1.6 je malo, bolje 2.0.
Pa bogme i jesam heh.
Pa posto bi bio na terenu,a auto bi ostao kuci sestri mislim da se nebi puno prelazilo.Slagat cu sigurno ali eto neka bude da bi se max.30-50km dnevno prelazilo,naravno ponekad samo npr po stotinjak km....Ukoliko bi se odlucio za tu na plin,a s tim prelazio npr 20km dnevno,da li bi autu ista smetao plin za takvu kilometrazu,ima li to kakve veze?I generalno da li plin umije da stvara autima nekakve dodatne probleme/kvarove?
stetilo bi, nema hidropodizace, a ni rolere na bregastoj, sjedista ventila ubrzo odu, pogotovo ako naprave siromasnu mapu, izracunaj se koliko ce se prelazit, ispod 10k godisnje=ne isplati se zajebavat sa 2 sistema goriva i potencijalnim unistavanjem glave motora..

i 1.6b :thumbup:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26465 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Evolution_IV wrote: 24/12/2023 22:44
kravamuzara wrote: 24/12/2023 22:15
Dany97 wrote: 24/12/2023 21:58 Kakvo misljenje/iskustva imate o ovom fiatu https://olx.ba/artikal/56870833 u pitanju kvarljivosti i pouzdanosti jel stoji za ovaj model ono "ne daj boze rata i fiata".
I sta mislite o ovim mondeima https://linkmix.co/20518166 da li bi se ijedan isplatio uzeti,koji je najpouzdaniji sto se tice motora i inace kvarljivosti?
Ili cak mozda neku od ovih mazdi 3? https://linkmix.co/20519797
Generalno na autu mi je bitnije da je pouzdaniji i sto manje kvarljiv,nego da ima neki tip top paket da neki model iz 2004 izgleda kao neko auto 2015e,a da je iznutra katastrofa,sto opet ne kazem da bi mi bilo svejedno imati neko bas odbojno izgledom....Otprilike mi je potrebno samo da ima klimu i elektricne podizace stakala,sto se i klime posto sam cuo da je manuelna pouzdanija nje bi se i drzao...
Udrobio si ti tu svacega.

Ta 2.0 plin je nominalno zanimljiva ali ima tablu u miljama, znaci neki uvoz amerika vjerovatno i proizvodnja meksiko.
Vjerovatno je hrdjava, ta prva generacija je bila slabo zasticena, danas su u dobrom stanju samo one kojima su se vlasnici pobrinuli o tome.

Ako ne prelazis puno ne treba ti ni plin, 1.6 je malo, bolje 2.0.
ma 1.6 ako ce trojku jer je dinosaur od motora, kakav 2.0 stari, imao problema sa potrosnjom ulja i proletanjem klipa i klipnjace kroz blok(da se kaze hvala ford na kvaliteti lezajeva) :thumbup:
Potrosnja ulja da, svaki stari benzin ce popiti, ali za to drugo prvi put cujem :?
User avatar
ElRe
Posts: 16897
Joined: 12/12/2011 11:28

#26466 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

Fiat Bravo sa oglasa - ručna klima i 88 KW motor sa aspekta pouzdanosti :thumbup:
Auto kao auto, onako, tvrd, neudoban, ali robustan. U svakom slučaju bolji od Megana 3 (koji je isto auto za prevoz od A do B, pouzdan, ali još malo više siroviji auto od Fiata).
Problem Fiata u BiH je što ga neće niko, zadnji Fiat koji se mogao prodati je bio Punto 2 i eventualno očuvana Panda 2.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#26467 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

nije to problem samo kod nas
već u Europi generalno

i mislim da je tome krivac samo loš pristup proizvođača ka širenju servisne/prodajne mreže.
milojicabrzi
Posts: 2620
Joined: 18/11/2009 12:43

#26468 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by milojicabrzi »

NediM17 wrote: 24/12/2023 21:33 Ako mislis na Megana, zaobidji "turcina".
Mislim motoru ne fali nista, isto 1.6, samo nesto slabiji i pet brzina.
Oprema i unutrasnjost je odron.
Ja sam vozio Megane iz Turske, doduše diesela, cca 11 godina, nikakvi "cvrčci" u enterijeru, čak je i plastika zahvalna za održavanje...
Dany97
Posts: 264
Joined: 25/06/2017 15:50

#26469 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Dany97 »

A da li su dijelovi za tog Brava dostupni ovde kod nas,ili je muka naci ih,i jesu skupi?
User avatar
ElRe
Posts: 16897
Joined: 12/12/2011 11:28

#26470 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

Dany97 wrote: 25/12/2023 10:52 A da li su dijelovi za tog Brava dostupni ovde kod nas,ili je muka naci ih,i jesu skupi?
Ukucaj na olx, Bravo dijelovi pa ćeš vidjeti.
Novi dijelo mehanike i ovjesa nisu problem, toga ima dovoljno.
il dottore
Posts: 1691
Joined: 12/04/2014 20:35

#26471 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by il dottore »

Tanki su mazdasi fanovi. Eno jedne 3ice sa 45k km na satu danima stoji na olx
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26472 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Tanki nam novčanici
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#26473 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

steta sto se pojavila, kad sam vec odlucio za novo :roll:
User avatar
canvra888
Posts: 9173
Joined: 09/07/2021 15:03

#26474 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

il dottore wrote: 25/12/2023 13:38 Tanki su mazdasi fanovi. Eno jedne 3ice sa 45k km na satu danima stoji na olx
https://olx.ba/artikal/56692585

Je l' ova? :D

Fino ja rekoh prije mjesec da će zjapit po Olx-u sa onako basnoslovno nabijenom cijenom. Neko je u deluziji :-)
il dottore
Posts: 1691
Joined: 12/04/2014 20:35

#26475 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by il dottore »

canvra888 wrote: 25/12/2023 14:09
il dottore wrote: 25/12/2023 13:38 Tanki su mazdasi fanovi. Eno jedne 3ice sa 45k km na satu danima stoji na olx
https://olx.ba/artikal/56692585

Je l' ova? :D

Fino ja rekoh prije mjesec da će zjapit po Olx-u sa onako basnoslovno nabijenom cijenom. Neko je u deluziji :-)
Ta je.
Koliko je mogla kostati nova 2017-te
Post Reply