Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#26451 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nema na carvertical jer je auto iz svice. Sto se prodavaca tice ja sam kupio auto od njeg i bilo je kako je i rekao.
Iako ne znam pored vivara traziti egzotiku, kako ko voli.
Iako ne znam pored vivara traziti egzotiku, kako ko voli.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#26452 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Renault 1.6 je ok?citroen xm wrote: ↑24/12/2023 18:05Jbg, onda je najbolje da zaobiđeš zbog eventualne glavobolje. Mada ko zna...
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#26455 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ako mislis na Megana, zaobidji "turcina".
Mislim motoru ne fali nista, isto 1.6, samo nesto slabiji i pet brzina.
Oprema i unutrasnjost je odron.
Mislim motoru ne fali nista, isto 1.6, samo nesto slabiji i pet brzina.
Oprema i unutrasnjost je odron.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#26456 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Penzioneri ce to drajvati, bitno je samo da bude pouzdano i lagano za odrzavanje.
-
Dany97
- Posts: 264
- Joined: 25/06/2017 15:50
#26457 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kakvo misljenje/iskustva imate o ovom fiatu https://olx.ba/artikal/56870833 u pitanju kvarljivosti i pouzdanosti jel stoji za ovaj model ono "ne daj boze rata i fiata".
I sta mislite o ovim mondeima https://linkmix.co/20518166 da li bi se ijedan isplatio uzeti,koji je najpouzdaniji sto se tice motora i inace kvarljivosti?
Ili cak mozda neku od ovih mazdi 3? https://linkmix.co/20519797
Generalno na autu mi je bitnije da je pouzdaniji i sto manje kvarljiv,nego da ima neki tip top paket da neki model iz 2004 izgleda kao neko auto 2015e,a da je iznutra katastrofa,sto opet ne kazem da bi mi bilo svejedno imati neko bas odbojno izgledom....Otprilike mi je potrebno samo da ima klimu i elektricne podizace stakala,sto se i klime posto sam cuo da je manuelna pouzdanija nje bi se i drzao...
I sta mislite o ovim mondeima https://linkmix.co/20518166 da li bi se ijedan isplatio uzeti,koji je najpouzdaniji sto se tice motora i inace kvarljivosti?
Ili cak mozda neku od ovih mazdi 3? https://linkmix.co/20519797
Generalno na autu mi je bitnije da je pouzdaniji i sto manje kvarljiv,nego da ima neki tip top paket da neki model iz 2004 izgleda kao neko auto 2015e,a da je iznutra katastrofa,sto opet ne kazem da bi mi bilo svejedno imati neko bas odbojno izgledom....Otprilike mi je potrebno samo da ima klimu i elektricne podizace stakala,sto se i klime posto sam cuo da je manuelna pouzdanija nje bi se i drzao...
Last edited by Dany97 on 24/12/2023 22:06, edited 1 time in total.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#26458 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pitaj kravamuzara da ti pomogne izabrat
- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#26459 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ove mazde 3 su dobre,..samo su rucnu napravili da je suvozac moze jedino koristiti. 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#26460 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ne znate vozit 
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26461 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Udrobio si ti tu svacega.Dany97 wrote: ↑24/12/2023 21:58 Kakvo misljenje/iskustva imate o ovom fiatu https://olx.ba/artikal/56870833 u pitanju kvarljivosti i pouzdanosti jel stoji za ovaj model ono "ne daj boze rata i fiata".
I sta mislite o ovim mondeima https://linkmix.co/20518166 da li bi se ijedan isplatio uzeti,koji je najpouzdaniji sto se tice motora i inace kvarljivosti?
Ili cak mozda neku od ovih mazdi 3? https://linkmix.co/20519797
Generalno na autu mi je bitnije da je pouzdaniji i sto manje kvarljiv,nego da ima neki tip top paket da neki model iz 2004 izgleda kao neko auto 2015e,a da je iznutra katastrofa,sto opet ne kazem da bi mi bilo svejedno imati neko bas odbojno izgledom....Otprilike mi je potrebno samo da ima klimu i elektricne podizace stakala,sto se i klime posto sam cuo da je manuelna pouzdanija nje bi se i drzao...
Ta 2.0 plin je nominalno zanimljiva ali ima tablu u miljama, znaci neki uvoz amerika vjerovatno i proizvodnja meksiko.
Vjerovatno je hrdjava, ta prva generacija je bila slabo zasticena, danas su u dobrom stanju samo one kojima su se vlasnici pobrinuli o tome.
Ako ne prelazis puno ne treba ti ni plin, 1.6 je malo, bolje 2.0.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#26462 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ma 1.6 ako ce trojku jer je dinosaur od motora, kakav 2.0 stari, imao problema sa potrosnjom ulja i proletanjem klipa i klipnjace kroz blok(da se kaze hvala ford na kvaliteti lezajeva)kravamuzara wrote: ↑24/12/2023 22:15Udrobio si ti tu svacega.Dany97 wrote: ↑24/12/2023 21:58 Kakvo misljenje/iskustva imate o ovom fiatu https://olx.ba/artikal/56870833 u pitanju kvarljivosti i pouzdanosti jel stoji za ovaj model ono "ne daj boze rata i fiata".
I sta mislite o ovim mondeima https://linkmix.co/20518166 da li bi se ijedan isplatio uzeti,koji je najpouzdaniji sto se tice motora i inace kvarljivosti?
Ili cak mozda neku od ovih mazdi 3? https://linkmix.co/20519797
Generalno na autu mi je bitnije da je pouzdaniji i sto manje kvarljiv,nego da ima neki tip top paket da neki model iz 2004 izgleda kao neko auto 2015e,a da je iznutra katastrofa,sto opet ne kazem da bi mi bilo svejedno imati neko bas odbojno izgledom....Otprilike mi je potrebno samo da ima klimu i elektricne podizace stakala,sto se i klime posto sam cuo da je manuelna pouzdanija nje bi se i drzao...
Ta 2.0 plin je nominalno zanimljiva ali ima tablu u miljama, znaci neki uvoz amerika vjerovatno i proizvodnja meksiko.
Vjerovatno je hrdjava, ta prva generacija je bila slabo zasticena, danas su u dobrom stanju samo one kojima su se vlasnici pobrinuli o tome.
Ako ne prelazis puno ne treba ti ni plin, 1.6 je malo, bolje 2.0.
-
Dany97
- Posts: 264
- Joined: 25/06/2017 15:50
#26463 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa bogme i jesam heh.kravamuzara wrote: ↑24/12/2023 22:15 Udrobio si ti tu svacega.
Ta 2.0 plin je nominalno zanimljiva ali ima tablu u miljama, znaci neki uvoz amerika vjerovatno i proizvodnja meksiko.
Vjerovatno je hrdjava, ta prva generacija je bila slabo zasticena, danas su u dobrom stanju samo one kojima su se vlasnici pobrinuli o tome.
Ako ne prelazis puno ne treba ti ni plin, 1.6 je malo, bolje 2.0.
Pa posto bi bio na terenu,a auto bi ostao kuci sestri mislim da se nebi puno prelazilo.Slagat cu sigurno ali eto neka bude da bi se max.30-50km dnevno prelazilo,naravno ponekad samo npr po stotinjak km....Ukoliko bi se odlucio za tu na plin,a s tim prelazio npr 20km dnevno,da li bi autu ista smetao plin za takvu kilometrazu,ima li to kakve veze?I generalno da li plin umije da stvara autima nekakve dodatne probleme/kvarove?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#26464 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
stetilo bi, nema hidropodizace, a ni rolere na bregastoj, sjedista ventila ubrzo odu, pogotovo ako naprave siromasnu mapu, izracunaj se koliko ce se prelazit, ispod 10k godisnje=ne isplati se zajebavat sa 2 sistema goriva i potencijalnim unistavanjem glave motora..Dany97 wrote: ↑24/12/2023 22:50Pa bogme i jesam heh.kravamuzara wrote: ↑24/12/2023 22:15 Udrobio si ti tu svacega.
Ta 2.0 plin je nominalno zanimljiva ali ima tablu u miljama, znaci neki uvoz amerika vjerovatno i proizvodnja meksiko.
Vjerovatno je hrdjava, ta prva generacija je bila slabo zasticena, danas su u dobrom stanju samo one kojima su se vlasnici pobrinuli o tome.
Ako ne prelazis puno ne treba ti ni plin, 1.6 je malo, bolje 2.0.
Pa posto bi bio na terenu,a auto bi ostao kuci sestri mislim da se nebi puno prelazilo.Slagat cu sigurno ali eto neka bude da bi se max.30-50km dnevno prelazilo,naravno ponekad samo npr po stotinjak km....Ukoliko bi se odlucio za tu na plin,a s tim prelazio npr 20km dnevno,da li bi autu ista smetao plin za takvu kilometrazu,ima li to kakve veze?I generalno da li plin umije da stvara autima nekakve dodatne probleme/kvarove?
i 1.6b
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26465 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Potrosnja ulja da, svaki stari benzin ce popiti, ali za to drugo prvi put cujemEvolution_IV wrote: ↑24/12/2023 22:44ma 1.6 ako ce trojku jer je dinosaur od motora, kakav 2.0 stari, imao problema sa potrosnjom ulja i proletanjem klipa i klipnjace kroz blok(da se kaze hvala ford na kvaliteti lezajeva)kravamuzara wrote: ↑24/12/2023 22:15Udrobio si ti tu svacega.Dany97 wrote: ↑24/12/2023 21:58 Kakvo misljenje/iskustva imate o ovom fiatu https://olx.ba/artikal/56870833 u pitanju kvarljivosti i pouzdanosti jel stoji za ovaj model ono "ne daj boze rata i fiata".
I sta mislite o ovim mondeima https://linkmix.co/20518166 da li bi se ijedan isplatio uzeti,koji je najpouzdaniji sto se tice motora i inace kvarljivosti?
Ili cak mozda neku od ovih mazdi 3? https://linkmix.co/20519797
Generalno na autu mi je bitnije da je pouzdaniji i sto manje kvarljiv,nego da ima neki tip top paket da neki model iz 2004 izgleda kao neko auto 2015e,a da je iznutra katastrofa,sto opet ne kazem da bi mi bilo svejedno imati neko bas odbojno izgledom....Otprilike mi je potrebno samo da ima klimu i elektricne podizace stakala,sto se i klime posto sam cuo da je manuelna pouzdanija nje bi se i drzao...
Ta 2.0 plin je nominalno zanimljiva ali ima tablu u miljama, znaci neki uvoz amerika vjerovatno i proizvodnja meksiko.
Vjerovatno je hrdjava, ta prva generacija je bila slabo zasticena, danas su u dobrom stanju samo one kojima su se vlasnici pobrinuli o tome.
Ako ne prelazis puno ne treba ti ni plin, 1.6 je malo, bolje 2.0.![]()
- ElRe
- Posts: 16898
- Joined: 12/12/2011 11:28
#26466 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Fiat Bravo sa oglasa - ručna klima i 88 KW motor sa aspekta pouzdanosti 
Auto kao auto, onako, tvrd, neudoban, ali robustan. U svakom slučaju bolji od Megana 3 (koji je isto auto za prevoz od A do B, pouzdan, ali još malo više siroviji auto od Fiata).
Problem Fiata u BiH je što ga neće niko, zadnji Fiat koji se mogao prodati je bio Punto 2 i eventualno očuvana Panda 2.
Auto kao auto, onako, tvrd, neudoban, ali robustan. U svakom slučaju bolji od Megana 3 (koji je isto auto za prevoz od A do B, pouzdan, ali još malo više siroviji auto od Fiata).
Problem Fiata u BiH je što ga neće niko, zadnji Fiat koji se mogao prodati je bio Punto 2 i eventualno očuvana Panda 2.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#26467 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
nije to problem samo kod nas
već u Europi generalno
i mislim da je tome krivac samo loš pristup proizvođača ka širenju servisne/prodajne mreže.
već u Europi generalno
i mislim da je tome krivac samo loš pristup proizvođača ka širenju servisne/prodajne mreže.
-
milojicabrzi
- Posts: 2620
- Joined: 18/11/2009 12:43
#26468 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ja sam vozio Megane iz Turske, doduše diesela, cca 11 godina, nikakvi "cvrčci" u enterijeru, čak je i plastika zahvalna za održavanje...
-
Dany97
- Posts: 264
- Joined: 25/06/2017 15:50
#26469 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
A da li su dijelovi za tog Brava dostupni ovde kod nas,ili je muka naci ih,i jesu skupi?
- ElRe
- Posts: 16898
- Joined: 12/12/2011 11:28
-
il dottore
- Posts: 1691
- Joined: 12/04/2014 20:35
#26471 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Tanki su mazdasi fanovi. Eno jedne 3ice sa 45k km na satu danima stoji na olx
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#26472 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Tanki nam novčanici
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#26473 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
steta sto se pojavila, kad sam vec odlucio za novo 
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#26474 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
https://olx.ba/artikal/56692585il dottore wrote: ↑25/12/2023 13:38 Tanki su mazdasi fanovi. Eno jedne 3ice sa 45k km na satu danima stoji na olx
Je l' ova?
Fino ja rekoh prije mjesec da će zjapit po Olx-u sa onako basnoslovno nabijenom cijenom. Neko je u deluziji
-
il dottore
- Posts: 1691
- Joined: 12/04/2014 20:35
#26475 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ta je.canvra888 wrote: ↑25/12/2023 14:09https://olx.ba/artikal/56692585il dottore wrote: ↑25/12/2023 13:38 Tanki su mazdasi fanovi. Eno jedne 3ice sa 45k km na satu danima stoji na olx
Je l' ova?![]()
Fino ja rekoh prije mjesec da će zjapit po Olx-u sa onako basnoslovno nabijenom cijenom. Neko je u deluziji![]()
Koliko je mogla kostati nova 2017-te
