Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
cccccc
- Posts: 342
- Joined: 11/04/2013 20:04
#26426 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ima li neko iskustva s ovim kombijem. Kakav je motor mjenjac?
HYUNDAI H-1 2.5D AUTOMATIK 8 Mjesta*UVOZ ŠVAJCARSKA (25 999 KM)
https://olx.ba/artikal/56231003
Ili ako mi mozete preporuciti neki kombi u ovom cjenovnom rangu
HYUNDAI H-1 2.5D AUTOMATIK 8 Mjesta*UVOZ ŠVAJCARSKA (25 999 KM)
https://olx.ba/artikal/56231003
Ili ako mi mozete preporuciti neki kombi u ovom cjenovnom rangu
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#26427 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ovaj izgleda kao dobar primjerak.
Samo mislim da je kod njih automatik bio sa 5 brzina a ne sa 6. Al’ možda se varam.
Motor je OK, CRDI, ne troši previše a fino se nosi s punim kombijem.
Samo mislim da je kod njih automatik bio sa 5 brzina a ne sa 6. Al’ možda se varam.
Motor je OK, CRDI, ne troši previše a fino se nosi s punim kombijem.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#26428 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Mislim jbg, Caravelle s duplo više kilometara je skuplja.
O Multivanu da ne pričam, dobar je u tom cjenovnom rangu nepostojeći. A Transporter sa sjedištima je katastrofa, pogotovo za dužeg puta.
https://olx.ba/artikal/56920752
Taj Hyundai je dobra ponuda kako god okreneš, ja bih ga otišao probati.
O Multivanu da ne pričam, dobar je u tom cjenovnom rangu nepostojeći. A Transporter sa sjedištima je katastrofa, pogotovo za dužeg puta.
https://olx.ba/artikal/56920752
Taj Hyundai je dobra ponuda kako god okreneš, ja bih ga otišao probati.
-
cccccc
- Posts: 342
- Joined: 11/04/2013 20:04
#26429 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Hvala punoEFD22 wrote: ↑24/12/2023 00:23 Mislim jbg, Caravelle s duplo više kilometara je skuplja.
O Multivanu da ne pričam, dobar je u tom cjenovnom rangu nepostojeći. A Transporter sa sjedištima je katastrofa, pogotovo za dužeg puta.
https://olx.ba/artikal/56920752
Taj Hyundai je dobra ponuda kako god okreneš, ja bih ga otišao probati.
- ElRe
- Posts: 16901
- Joined: 12/12/2011 11:28
#26430 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Mislim da je motor izvorno Mitsubishi, a vjerovatno je i mjenjač japanac.cccccc wrote: ↑24/12/2023 00:08 Ima li neko iskustva s ovim kombijem. Kakav je motor mjenjac?
HYUNDAI H-1 2.5D AUTOMATIK 8 Mjesta*UVOZ ŠVAJCARSKA (25 999 KM)
https://olx.ba/artikal/56231003
Ili ako mi mozete preporuciti neki kombi u ovom cjenovnom rangu
Prijatelj za Arape ima Traffica 2.0 dCi i baš ovakvog H1 (kod njega piše Starex). Oba su automatici.
Kod Renaulta je imao problema sa mjenjačem i DPFom, kod Hyundai ništa. Jedino Hyundai troši gradske 2 litra više (12 l), a magistrale 1 l više od Renaulta.
Imao je u planu da Trafica zamijeni Transitom ili VW kombijem.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#26431 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kakav je ovaj 1.6 100 kw/ 115 kw benzinac u Peugeotu 508
Opcenito kako se 508 pokazao?
Opcenito kako se 508 pokazao?
- ElRe
- Posts: 16901
- Joined: 12/12/2011 11:28
#26432 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Prince motori, može svega biti.
auto-f14/peugeot-thp-vti-mini-r54-potro ... 35834.html
Imaš na hr forumuma peugeota i citroena svega o Prince motorima.
Neki su imali i korektna iskustva.
508ica generalno korektan automobil.
auto-f14/peugeot-thp-vti-mini-r54-potro ... 35834.html
Imaš na hr forumuma peugeota i citroena svega o Prince motorima.
Neki su imali i korektna iskustva.
508ica generalno korektan automobil.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26433 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
peugeot-thp-vti-mini-r54-potrosnja-ulja ... #p11391312ElRe wrote: ↑24/12/2023 11:55 Prince motori, može svega biti.
auto-f14/peugeot-thp-vti-mini-r54-potro ... 35834.html
Imaš na hr forumuma peugeota i citroena svega o Prince motorima.
Neki su imali i korektna iskustva.
508ica generalno korektan automobil.
Dobar post
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#26434 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
2.5 crdi Hyundai/KIA je razvijen u Italiji, VM motori.ElRe wrote: ↑24/12/2023 07:41Mislim da je motor izvorno Mitsubishi, a vjerovatno je i mjenjač japanac.cccccc wrote: ↑24/12/2023 00:08 Ima li neko iskustva s ovim kombijem. Kakav je motor mjenjac?
HYUNDAI H-1 2.5D AUTOMATIK 8 Mjesta*UVOZ ŠVAJCARSKA (25 999 KM)
https://olx.ba/artikal/56231003
Ili ako mi mozete preporuciti neki kombi u ovom cjenovnom rangu
Prijatelj za Arape ima Traffica 2.0 dCi i baš ovakvog H1 (kod njega piše Starex). Oba su automatici.
Kod Renaulta je imao problema sa mjenjačem i DPFom, kod Hyundai ništa. Jedino Hyundai troši gradske 2 litra više (12 l), a magistrale 1 l više od Renaulta.
Imao je u planu da Trafica zamijeni Transitom ili VW kombijem.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#26435 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ali gledat HDI?ElRe wrote: ↑24/12/2023 11:55 Prince motori, može svega biti.
auto-f14/peugeot-thp-vti-mini-r54-potro ... 35834.html
Imaš na hr forumuma peugeota i citroena svega o Prince motorima.
Neki su imali i korektna iskustva.
508ica generalno korektan automobil.
Ovaj novi 508 mi je bas brutalno dobar naprijed. A prvog se moze naci za korektnu cijenu.
- ElRe
- Posts: 16901
- Joined: 12/12/2011 11:28
#26436 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nije bila neka sreća 2.5 i VM motoriNediM17 wrote: ↑24/12/2023 13:422.5 crdi Hyundai/KIA je razvijen u Italiji, VM motori.ElRe wrote: ↑24/12/2023 07:41Mislim da je motor izvorno Mitsubishi, a vjerovatno je i mjenjač japanac.cccccc wrote: ↑24/12/2023 00:08 Ima li neko iskustva s ovim kombijem. Kakav je motor mjenjac?
HYUNDAI H-1 2.5D AUTOMATIK 8 Mjesta*UVOZ ŠVAJCARSKA (25 999 KM)
https://olx.ba/artikal/56231003
Ili ako mi mozete preporuciti neki kombi u ovom cjenovnom rangu
Prijatelj za Arape ima Traffica 2.0 dCi i baš ovakvog H1 (kod njega piše Starex). Oba su automatici.
Kod Renaulta je imao problema sa mjenjačem i DPFom, kod Hyundai ništa. Jedino Hyundai troši gradske 2 litra više (12 l), a magistrale 1 l više od Renaulta.
Imao je u planu da Trafica zamijeni Transitom ili VW kombijem.
Možda su se poboljšali.
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#26437 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nikakva sreca.
A Mitsubishi je 2.4 benzinac koji su koristili Hyundai/KIA.
A Mitsubishi je 2.4 benzinac koji su koristili Hyundai/KIA.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#26438 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kod PSA posle 2007. godine gledaj samo i isključivo HDI. 2.0 140 KS HDI u 508 bi trebao biti motor koji će ti zadati najmanje glavobolje, ako ga kupiš u koliko toliko dobrom stanju. I 1.6 nije loš, samo mislim da je malo nejak za toliko auto. Nije loš taj prvi 508, onako dobijao je kritika na račun dizajna, ali nisu se žalili ljudi da je nepouzdan. Vidim već ih ima po 10-ak hiljadarki, a za 13-14 vjerujem da se može naći dobar primjerak._BataZiv_0809 wrote: ↑24/12/2023 13:53
Ali gledat HDI?
Ovaj novi 508 mi je bas brutalno dobar naprijed. A prvog se moze naci za korektnu cijenu.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#26439 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ako ne moze benzinac onda nista jbgcitroen xm wrote: ↑24/12/2023 15:01Kod PSA posle 2007. godine gledaj samo i isključivo HDI. 2.0 140 KS HDI u 508 bi trebao biti motor koji će ti zadati najmanje glavobolje, ako ga kupiš u koliko toliko dobrom stanju. I 1.6 nije loš, samo mislim da je malo nejak za toliko auto. Nije loš taj prvi 508, onako dobijao je kritika na račun dizajna, ali nisu se žalili ljudi da je nepouzdan. Vidim već ih ima po 10-ak hiljadarki, a za 13-14 vjerujem da se može naći dobar primjerak._BataZiv_0809 wrote: ↑24/12/2023 13:53
Ali gledat HDI?
Ovaj novi 508 mi je bas brutalno dobar naprijed. A prvog se moze naci za korektnu cijenu.
-
cccccc
- Posts: 342
- Joined: 11/04/2013 20:04
#26440 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Upravo sam ga provjerio na carvertical. Nema nikakvih info.EFD22 wrote: ↑24/12/2023 00:23 Mislim jbg, Caravelle s duplo više kilometara je skuplja.
O Multivanu da ne pričam, dobar je u tom cjenovnom rangu nepostojeći. A Transporter sa sjedištima je katastrofa, pogotovo za dužeg puta.
https://olx.ba/artikal/56920752
Taj Hyundai je dobra ponuda kako god okreneš, ja bih ga otišao probati.
Jel pouzdan ovaj carvertical? Da ne idem gledati kombija posto sam iz sarajeva pa mi je malo daleko. Pogotovo sto nemam nekog majstora da povezem sa sobom.
- Optimist
- Posts: 15523
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#26441 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kad vec imas broj sasije, otidji u ovlasteni i zamoli da ti iscitaju historiju koju imaju.
-
BiBi911
- Posts: 5330
- Joined: 09/12/2018 17:47
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#26443 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Dobar dio ovlaštenih neće ništa iščitati bez vlasničke i prisustva vlasnika.
- Optimist
- Posts: 15523
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#26444 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Vecina ovlastenih nece da iscita historiju bez prisustva vlasnika vozila, tako da itekako treba zamoliti.
Carvertical je vec provjerio, napisao ti je.
-
Karikaturist
- Posts: 5991
- Joined: 20/12/2020 10:03
#26445 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Svaka cast za ovlastene. 
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#26446 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Jbg, onda je najbolje da zaobiđeš zbog eventualne glavobolje. Mada ko zna...
- MehmedPasaMoric
- Posts: 2743
- Joined: 14/06/2017 17:07
#26447 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
A druze sto si toliko navalio na kombije, to ti je vecinom izraubovano i proslo kroz hiljadu ruku u nekoj firmi ili rentacaru, malo koji kombi je bio u privatnom vlasnistvu, a sve i da jeste nije ga niko stedio to je sigurno... Zar je moguce da ti bas nijedan minivan ne odgovara, Pezo 807, Ford Galaxy, Ford Connect, Mercedes R, Chevrolet Orlando, Reno Espace...? To su sve ogormni automobilicccccc wrote: ↑24/12/2023 15:20Upravo sam ga provjerio na carvertical. Nema nikakvih info.EFD22 wrote: ↑24/12/2023 00:23 Mislim jbg, Caravelle s duplo više kilometara je skuplja.
O Multivanu da ne pričam, dobar je u tom cjenovnom rangu nepostojeći. A Transporter sa sjedištima je katastrofa, pogotovo za dužeg puta.
https://olx.ba/artikal/56920752
Taj Hyundai je dobra ponuda kako god okreneš, ja bih ga otišao probati.
Jel pouzdan ovaj carvertical? Da ne idem gledati kombija posto sam iz sarajeva pa mi je malo daleko. Pogotovo sto nemam nekog majstora da povezem sa sobom.
-
milojicabrzi
- Posts: 2620
- Joined: 18/11/2009 12:43
#26448 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ja sam se isto čudio za one Seat Alhambre, to mi je auto prije par godina bilo u nekoj opciji...
Miša mu njegovog, niti jedne nije bilo ispod 250 000 km pređenih a nisu bile stara auta...valjda je to taj način eksploatacije po taksijima, rent a car-u, raznim turističkim službama, šta li...
U svakom slučaju, takav auto, samo za poznatom istorijom i iz prve ruke, ako već ne može novo...
Miša mu njegovog, niti jedne nije bilo ispod 250 000 km pređenih a nisu bile stara auta...valjda je to taj način eksploatacije po taksijima, rent a car-u, raznim turističkim službama, šta li...
U svakom slučaju, takav auto, samo za poznatom istorijom i iz prve ruke, ako već ne može novo...
-
milojicabrzi
- Posts: 2620
- Joined: 18/11/2009 12:43
#26449 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Mislim, ako se ne varam, da auta iz Švicarske nemaju u Car verticalu, mislim da sam to negdje čuo ili pročitao...možda griješim.cccccc wrote: ↑24/12/2023 15:20Upravo sam ga provjerio na carvertical. Nema nikakvih info.EFD22 wrote: ↑24/12/2023 00:23 Mislim jbg, Caravelle s duplo više kilometara je skuplja.
O Multivanu da ne pričam, dobar je u tom cjenovnom rangu nepostojeći. A Transporter sa sjedištima je katastrofa, pogotovo za dužeg puta.
https://olx.ba/artikal/56920752
Taj Hyundai je dobra ponuda kako god okreneš, ja bih ga otišao probati.
Jel pouzdan ovaj carvertical? Da ne idem gledati kombija posto sam iz sarajeva pa mi je malo daleko. Pogotovo sto nemam nekog majstora da povezem sa sobom.
-
milojicabrzi
- Posts: 2620
- Joined: 18/11/2009 12:43
#26450 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Mislim da ako pokažeš oglas iz kojeg se vidi da se auto prodaje, pa te zbog toga interesuje, ne bit trebalo biti problema...ali eto, svako ima svoju poslovnu politiku...poštujem.
