Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

cccccc
Posts: 342
Joined: 11/04/2013 20:04

#26426 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by cccccc »

Ima li neko iskustva s ovim kombijem. Kakav je motor mjenjac?
HYUNDAI H-1 2.5D AUTOMATIK 8 Mjesta*UVOZ ŠVAJCARSKA (25 999 KM)
https://olx.ba/artikal/56231003


Ili ako mi mozete preporuciti neki kombi u ovom cjenovnom rangu
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26427 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Ovaj izgleda kao dobar primjerak.

Samo mislim da je kod njih automatik bio sa 5 brzina a ne sa 6. Al’ možda se varam.

Motor je OK, CRDI, ne troši previše a fino se nosi s punim kombijem.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26428 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Mislim jbg, Caravelle s duplo više kilometara je skuplja.
O Multivanu da ne pričam, dobar je u tom cjenovnom rangu nepostojeći. A Transporter sa sjedištima je katastrofa, pogotovo za dužeg puta.

https://olx.ba/artikal/56920752

Taj Hyundai je dobra ponuda kako god okreneš, ja bih ga otišao probati.
cccccc
Posts: 342
Joined: 11/04/2013 20:04

#26429 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by cccccc »

EFD22 wrote: 24/12/2023 00:23 Mislim jbg, Caravelle s duplo više kilometara je skuplja.
O Multivanu da ne pričam, dobar je u tom cjenovnom rangu nepostojeći. A Transporter sa sjedištima je katastrofa, pogotovo za dužeg puta.

https://olx.ba/artikal/56920752

Taj Hyundai je dobra ponuda kako god okreneš, ja bih ga otišao probati.
Hvala puno
User avatar
ElRe
Posts: 16898
Joined: 12/12/2011 11:28

#26430 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

cccccc wrote: 24/12/2023 00:08 Ima li neko iskustva s ovim kombijem. Kakav je motor mjenjac?
HYUNDAI H-1 2.5D AUTOMATIK 8 Mjesta*UVOZ ŠVAJCARSKA (25 999 KM)
https://olx.ba/artikal/56231003


Ili ako mi mozete preporuciti neki kombi u ovom cjenovnom rangu
Mislim da je motor izvorno Mitsubishi, a vjerovatno je i mjenjač japanac.
Prijatelj za Arape ima Traffica 2.0 dCi i baš ovakvog H1 (kod njega piše Starex). Oba su automatici.
Kod Renaulta je imao problema sa mjenjačem i DPFom, kod Hyundai ništa. Jedino Hyundai troši gradske 2 litra više (12 l), a magistrale 1 l više od Renaulta.

Imao je u planu da Trafica zamijeni Transitom ili VW kombijem.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#26431 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

Kakav je ovaj 1.6 100 kw/ 115 kw benzinac u Peugeotu 508
Opcenito kako se 508 pokazao?
User avatar
ElRe
Posts: 16898
Joined: 12/12/2011 11:28

#26432 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

Prince motori, može svega biti.

auto-f14/peugeot-thp-vti-mini-r54-potro ... 35834.html

Imaš na hr forumuma peugeota i citroena svega o Prince motorima.
Neki su imali i korektna iskustva.

508ica generalno korektan automobil.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26433 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

ElRe wrote: 24/12/2023 11:55 Prince motori, može svega biti.

auto-f14/peugeot-thp-vti-mini-r54-potro ... 35834.html

Imaš na hr forumuma peugeota i citroena svega o Prince motorima.
Neki su imali i korektna iskustva.

508ica generalno korektan automobil.
peugeot-thp-vti-mini-r54-potrosnja-ulja ... #p11391312

Dobar post :zzzz:
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#26434 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

ElRe wrote: 24/12/2023 07:41
cccccc wrote: 24/12/2023 00:08 Ima li neko iskustva s ovim kombijem. Kakav je motor mjenjac?
HYUNDAI H-1 2.5D AUTOMATIK 8 Mjesta*UVOZ ŠVAJCARSKA (25 999 KM)
https://olx.ba/artikal/56231003


Ili ako mi mozete preporuciti neki kombi u ovom cjenovnom rangu
Mislim da je motor izvorno Mitsubishi, a vjerovatno je i mjenjač japanac.
Prijatelj za Arape ima Traffica 2.0 dCi i baš ovakvog H1 (kod njega piše Starex). Oba su automatici.
Kod Renaulta je imao problema sa mjenjačem i DPFom, kod Hyundai ništa. Jedino Hyundai troši gradske 2 litra više (12 l), a magistrale 1 l više od Renaulta.

Imao je u planu da Trafica zamijeni Transitom ili VW kombijem.
2.5 crdi Hyundai/KIA je razvijen u Italiji, VM motori.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#26435 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

ElRe wrote: 24/12/2023 11:55 Prince motori, može svega biti.

auto-f14/peugeot-thp-vti-mini-r54-potro ... 35834.html

Imaš na hr forumuma peugeota i citroena svega o Prince motorima.
Neki su imali i korektna iskustva.

508ica generalno korektan automobil.
Ali gledat HDI?

Ovaj novi 508 mi je bas brutalno dobar naprijed. A prvog se moze naci za korektnu cijenu.
User avatar
ElRe
Posts: 16898
Joined: 12/12/2011 11:28

#26436 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

NediM17 wrote: 24/12/2023 13:42
ElRe wrote: 24/12/2023 07:41
cccccc wrote: 24/12/2023 00:08 Ima li neko iskustva s ovim kombijem. Kakav je motor mjenjac?
HYUNDAI H-1 2.5D AUTOMATIK 8 Mjesta*UVOZ ŠVAJCARSKA (25 999 KM)
https://olx.ba/artikal/56231003


Ili ako mi mozete preporuciti neki kombi u ovom cjenovnom rangu
Mislim da je motor izvorno Mitsubishi, a vjerovatno je i mjenjač japanac.
Prijatelj za Arape ima Traffica 2.0 dCi i baš ovakvog H1 (kod njega piše Starex). Oba su automatici.
Kod Renaulta je imao problema sa mjenjačem i DPFom, kod Hyundai ništa. Jedino Hyundai troši gradske 2 litra više (12 l), a magistrale 1 l više od Renaulta.

Imao je u planu da Trafica zamijeni Transitom ili VW kombijem.
2.5 crdi Hyundai/KIA je razvijen u Italiji, VM motori.
Nije bila neka sreća 2.5 i VM motori :-D

Možda su se poboljšali.
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#26437 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

Nikakva sreca.
A Mitsubishi je 2.4 benzinac koji su koristili Hyundai/KIA.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#26438 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

_BataZiv_0809 wrote: 24/12/2023 13:53
Ali gledat HDI?

Ovaj novi 508 mi je bas brutalno dobar naprijed. A prvog se moze naci za korektnu cijenu.
Kod PSA posle 2007. godine gledaj samo i isključivo HDI. 2.0 140 KS HDI u 508 bi trebao biti motor koji će ti zadati najmanje glavobolje, ako ga kupiš u koliko toliko dobrom stanju. I 1.6 nije loš, samo mislim da je malo nejak za toliko auto. Nije loš taj prvi 508, onako dobijao je kritika na račun dizajna, ali nisu se žalili ljudi da je nepouzdan. Vidim već ih ima po 10-ak hiljadarki, a za 13-14 vjerujem da se može naći dobar primjerak.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#26439 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

citroen xm wrote: 24/12/2023 15:01
_BataZiv_0809 wrote: 24/12/2023 13:53
Ali gledat HDI?

Ovaj novi 508 mi je bas brutalno dobar naprijed. A prvog se moze naci za korektnu cijenu.
Kod PSA posle 2007. godine gledaj samo i isključivo HDI. 2.0 140 KS HDI u 508 bi trebao biti motor koji će ti zadati najmanje glavobolje, ako ga kupiš u koliko toliko dobrom stanju. I 1.6 nije loš, samo mislim da je malo nejak za toliko auto. Nije loš taj prvi 508, onako dobijao je kritika na račun dizajna, ali nisu se žalili ljudi da je nepouzdan. Vidim već ih ima po 10-ak hiljadarki, a za 13-14 vjerujem da se može naći dobar primjerak.
Ako ne moze benzinac onda nista jbg
cccccc
Posts: 342
Joined: 11/04/2013 20:04

#26440 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by cccccc »

EFD22 wrote: 24/12/2023 00:23 Mislim jbg, Caravelle s duplo više kilometara je skuplja.
O Multivanu da ne pričam, dobar je u tom cjenovnom rangu nepostojeći. A Transporter sa sjedištima je katastrofa, pogotovo za dužeg puta.

https://olx.ba/artikal/56920752

Taj Hyundai je dobra ponuda kako god okreneš, ja bih ga otišao probati.
Upravo sam ga provjerio na carvertical. Nema nikakvih info.
Jel pouzdan ovaj carvertical? Da ne idem gledati kombija posto sam iz sarajeva pa mi je malo daleko. Pogotovo sto nemam nekog majstora da povezem sa sobom.
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26441 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

Kad vec imas broj sasije, otidji u ovlasteni i zamoli da ti iscitaju historiju koju imaju.
BiBi911
Posts: 5330
Joined: 09/12/2018 17:47

#26442 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by BiBi911 »

Optimist wrote: 24/12/2023 15:53 Kad vec imas broj sasije, otidji u ovlasteni i zamoli da ti iscitaju historiju koju imaju.
Nemas sta molit 30km platis I gotovo.. ili csrvertical
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#26443 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Dobar dio ovlaštenih neće ništa iščitati bez vlasničke i prisustva vlasnika.
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26444 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

BiBi911 wrote: 24/12/2023 15:55
Optimist wrote: 24/12/2023 15:53 Kad vec imas broj sasije, otidji u ovlasteni i zamoli da ti iscitaju historiju koju imaju.
Nemas sta molit 30km platis I gotovo.. ili csrvertical
Vecina ovlastenih nece da iscita historiju bez prisustva vlasnika vozila, tako da itekako treba zamoliti.
Carvertical je vec provjerio, napisao ti je.
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#26445 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Karikaturist »

Svaka cast za ovlastene. :thumbup:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#26446 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

_BataZiv_0809 wrote: 24/12/2023 15:03
Ako ne moze benzinac onda nista jbg
Jbg, onda je najbolje da zaobiđeš zbog eventualne glavobolje. Mada ko zna...
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#26447 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by MehmedPasaMoric »

cccccc wrote: 24/12/2023 15:20
EFD22 wrote: 24/12/2023 00:23 Mislim jbg, Caravelle s duplo više kilometara je skuplja.
O Multivanu da ne pričam, dobar je u tom cjenovnom rangu nepostojeći. A Transporter sa sjedištima je katastrofa, pogotovo za dužeg puta.

https://olx.ba/artikal/56920752

Taj Hyundai je dobra ponuda kako god okreneš, ja bih ga otišao probati.
Upravo sam ga provjerio na carvertical. Nema nikakvih info.
Jel pouzdan ovaj carvertical? Da ne idem gledati kombija posto sam iz sarajeva pa mi je malo daleko. Pogotovo sto nemam nekog majstora da povezem sa sobom.
A druze sto si toliko navalio na kombije, to ti je vecinom izraubovano i proslo kroz hiljadu ruku u nekoj firmi ili rentacaru, malo koji kombi je bio u privatnom vlasnistvu, a sve i da jeste nije ga niko stedio to je sigurno... Zar je moguce da ti bas nijedan minivan ne odgovara, Pezo 807, Ford Galaxy, Ford Connect, Mercedes R, Chevrolet Orlando, Reno Espace...? To su sve ogormni automobili
milojicabrzi
Posts: 2620
Joined: 18/11/2009 12:43

#26448 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by milojicabrzi »

Ja sam se isto čudio za one Seat Alhambre, to mi je auto prije par godina bilo u nekoj opciji...

Miša mu njegovog, niti jedne nije bilo ispod 250 000 km pređenih a nisu bile stara auta...valjda je to taj način eksploatacije po taksijima, rent a car-u, raznim turističkim službama, šta li...

U svakom slučaju, takav auto, samo za poznatom istorijom i iz prve ruke, ako već ne može novo...
milojicabrzi
Posts: 2620
Joined: 18/11/2009 12:43

#26449 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by milojicabrzi »

cccccc wrote: 24/12/2023 15:20
EFD22 wrote: 24/12/2023 00:23 Mislim jbg, Caravelle s duplo više kilometara je skuplja.
O Multivanu da ne pričam, dobar je u tom cjenovnom rangu nepostojeći. A Transporter sa sjedištima je katastrofa, pogotovo za dužeg puta.

https://olx.ba/artikal/56920752

Taj Hyundai je dobra ponuda kako god okreneš, ja bih ga otišao probati.
Upravo sam ga provjerio na carvertical. Nema nikakvih info.
Jel pouzdan ovaj carvertical? Da ne idem gledati kombija posto sam iz sarajeva pa mi je malo daleko. Pogotovo sto nemam nekog majstora da povezem sa sobom.
Mislim, ako se ne varam, da auta iz Švicarske nemaju u Car verticalu, mislim da sam to negdje čuo ili pročitao...možda griješim.
milojicabrzi
Posts: 2620
Joined: 18/11/2009 12:43

#26450 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by milojicabrzi »

Optimist wrote: 24/12/2023 16:10
BiBi911 wrote: 24/12/2023 15:55
Optimist wrote: 24/12/2023 15:53 Kad vec imas broj sasije, otidji u ovlasteni i zamoli da ti iscitaju historiju koju imaju.
Nemas sta molit 30km platis I gotovo.. ili csrvertical
Vecina ovlastenih nece da iscita historiju bez prisustva vlasnika vozila, tako da itekako treba zamoliti.
Carvertical je vec provjerio, napisao ti je.
Mislim da ako pokažeš oglas iz kojeg se vidi da se auto prodaje, pa te zbog toga interesuje, ne bit trebalo biti problema...ali eto, svako ima svoju poslovnu politiku...poštujem.
Post Reply