Najbolja pizza u SA?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17049
Joined: 27/04/2021 22:52

#3876 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by tramvajtrojka »

Velkoski wrote: 14/12/2023 22:31 DA PONOVIMO

SAMO SOSSE
I to u sosseu samo sosse sa plavim sirom :oops: jos ako sjediš u pubu na malti pa uzmes i grim uz to cujes jelenu rozgu kako pjeva nirvanaaaaaaa :mrgreen:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52718
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3877 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Chmoljo »

vjeshalica wrote: 14/12/2023 16:55
Chmoljo wrote: 12/12/2023 11:34

ono što ja znam da ljudi koji drže CJ nisu od istog posla kao kreten Manja.

također, poražavajuće je da je jedna CJ miljama daleko po ponudi i ugođaju od milijardera Binga koji nanovo izgradi objekat i opet mu izgleda ko poluskladište.
Ja kad kazem da pokrhaju palete izmedju regala i naprave isto ko u ratu sverc skladista odma nisam u pravu...imati toliko para, a nemati da se plati neki sirokouman organizator u objektu ili kako ga vec nazivamo, je samo odraz mentosa gazde koji nije izasao iz piljara podruma
Mislim, bolje mu je da je ulozio u kvalitetnog kreativca nego sto kupuje na sve strane i otvara jebene pumpe, kad nije u stanju poslovanje koje ga je lansiralo u vrh izdici na visi nivo.

Slazem se sa tobom u potpunosti. Veliko razocarenje.

Dok za razliku od njega, corluka kupi lastu i napravi ambalazu koje se ne bi posramio apsolutno niko iz eu.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52718
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3878 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Chmoljo »

tramvajtrojka wrote: 14/12/2023 22:35
Velkoski wrote: 14/12/2023 22:31 DA PONOVIMO

SAMO SOSSE
I to u sosseu samo sosse sa plavim sirom :oops: jos ako sjediš u pubu na malti pa uzmes i grim uz to cujes jelenu rozgu kako pjeva nirvanaaaaaaa :mrgreen:
Nemojte nista protiv puba naalti, noge cu da vam lomim. :mrgreen:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79554
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3879 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Velkoski »

Image

a ovo je lasta

ovo je fakat beton :D

sori na oftooopiksu blu
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17049
Joined: 27/04/2021 22:52

#3880 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by tramvajtrojka »

Chmoljo wrote: 14/12/2023 22:38
tramvajtrojka wrote: 14/12/2023 22:35
Velkoski wrote: 14/12/2023 22:31 DA PONOVIMO

SAMO SOSSE
I to u sosseu samo sosse sa plavim sirom :oops: jos ako sjediš u pubu na malti pa uzmes i grim uz to cujes jelenu rozgu kako pjeva nirvanaaaaaaa :mrgreen:
Nemojte nista protiv puba naalti, noge cu da vam lomim. :mrgreen:
ta cu ba imati protiv najjaceg puba u gradu :lol: :mrgreen: bogatstvo sam cupi i dzemi ostavio al halal im svaka marka :thumbup:

polo majicu sa njihovim logom na posebnom mjestu u ormaru drzim :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52718
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3881 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Chmoljo »

Jarane keks koji se zove linĐŽo izgleda svjetski.

Onaj srebrenicanski uhljup ne zna sebi izgraditi soping od nule.

Jebemtizivot, ostavio uski prizor izmedju frizidera da se provuces u... Odjel sa plastikom :lol:

Frizideri, hemija i sudje, cuke, mace, pa grickalice i cokolade.

Logicno.
User avatar
konektovan
Posts: 51435
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3882 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by konektovan »

Chmoljo wrote: 14/12/2023 22:44 Jarane keks koji se zove linĐŽo izgleda svjetski.

Onaj srebrenicanski uhljup ne zna sebi izgraditi soping od nule.

Jebemtizivot, ostavio uski prizor izmedju frizidera da se provuces u... Odjel sa plastikom :lol:

Frizideri, hemija i sudje, cuke, mace, pa grickalice i cokolade.

Logicno.
Oftopicaris chmoljo,..tema je pizza. :mrgreen:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52718
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3883 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Chmoljo »

Pa zar nije tema gotova kad je haris sahranio PM?
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17049
Joined: 27/04/2021 22:52

#3884 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by tramvajtrojka »

Chmoljo wrote: 14/12/2023 22:50 Pa zar nije tema gotova kad je haris sahranio PM?
sestrem sta je ono usliko pa moja pjanska iz brace mulic u pekari evropa san je napoletana za ono :lol:

al bez zezancije za pekaru nemaju losu pizzu i sto je top uvijek je svjeza i ima je u bilo koje doba noći :mrgreen:
User avatar
hopi
Posts: 7259
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#3885 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by hopi »

zigson wrote: 14/12/2023 19:01 Kako jadovi postanu. Al svaki bukvalno svaki restoran, isprva bude ok i onda dignu cijene a smanje kvalitet, misle navadili se ljudi bice vise zarade. Hoce 🖕
Digni cijenu 50% stavi picu 20 maraka al da je kvalitetna i sastojcima i nekim dimenzijama koje su standard, a ne tijesto ispeceno mi naplati 15 maraka sunce ti poljubim
Slažem se, kod nas je problem održati kvalitet. Pa ako odem jesti hoću da je pica/sendvic/pita sta god isto uvijek u svako doba dana i noći. Pa jebeni s nogu wok, jeo ga jedno vrijeme često, pa varira u par dana. Jedan dan odličan, mesa dovoljno sve ok, sutra riža zrnava, preljuto a mesa 18 grama. I naravno prestao ići. Zato idem iskreno na par mjesto gdje jedem fast fud i pitu i koji se u zadnjih 15 godina nisu promjenili.
User avatar
Ateista
Posts: 51682
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3886 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Ateista »

Bolje i neka sredina u kvalitetu ali koji se ne mijenja nego varijacija izmedju loseg i odlicnog, dzaba sto nekad zna biti odlicno ako ne znas hoces li ubosti da bude odlicno.
User avatar
Logovan
Posts: 102808
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3887 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Logovan »

Haris033 wrote: 14/12/2023 16:52 Image
Ovo kao da nije pica. :lol: :lol:
ITNet
Posts: 998
Joined: 30/09/2016 11:47

#3888 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by ITNet »

Ja i neka raja smo laganini presli najvise na Margaritu, islo se svugdje u Piccolo, Vapiano, Montana, Bassta, Sosse, i slicni ali zadnjih godinu dana sve se pokvarilo, cijene skocile pa pocne covjek bas zagledati gdje da jede, tako da ako mi se jede Pizza odem u Margaritu, Barsa je isto dobra ali mi uvijek gnjavaza oko parking i guzvi gore.

Sjecam se kad je pocela Margarita raditi da su ih zbog cijena ljudi najvise izbjegavali, (cak i neka moja raja ono dze ces dati za pizzu 10-20Km) ali eto kako su i ostali digli cijene, neki i previse ovi su sada sa cijenom/kvalitetom vise nego OK.
Meni su uvijek bili dobri zbog kvalitete tjesta i ostalih sastojaka, uvijek kad jedem kod njih poslije i ne osjetim da sam jeo sto se kaze a upravo je to poenta pravih Italijanskih Pizza tjesta sto sam jeo po Italiji, bilo da je rijec o Napolitani ili Romani. Neke ljude koje sam doveo tamo sto privatno sto sa posla svi su vise manje rekli da se osjeti razlika u odnosu na standardne pizzerije i nastavili su odlaziti tamo. Ubacili su i male verzije pizze od 10km sto mi je sasvim dovoljno po danu na poslu za neke pauze.
User avatar
Pennywho
Posts: 451
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#3889 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Pennywho »

Ja bih preporucio Calabria, imaju dvije pizzerije u Sarajevu. Calabria Special pizza im vrijedi svakog feninga, navukao sam svakog prijatelja kojeg poznajem na nju nakon sto su je probali.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21049
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3890 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by DaysleepeR »

ITNet wrote: 18/12/2023 14:14 Ja i neka raja smo laganini presli najvise na Margaritu, islo se svugdje u Piccolo, Vapiano, Montana, Bassta, Sosse, i slicni ali zadnjih godinu dana sve se pokvarilo, cijene skocile pa pocne covjek bas zagledati gdje da jede, tako da ako mi se jede Pizza odem u Margaritu, Barsa je isto dobra ali mi uvijek gnjavaza oko parking i guzvi gore.

Sjecam se kad je pocela Margarita raditi da su ih zbog cijena ljudi najvise izbjegavali, (cak i neka moja raja ono dze ces dati za pizzu 10-20Km) ali eto kako su i ostali digli cijene, neki i previse ovi su sada sa cijenom/kvalitetom vise nego OK.
Meni su uvijek bili dobri zbog kvalitete tjesta i ostalih sastojaka, uvijek kad jedem kod njih poslije i ne osjetim da sam jeo sto se kaze a upravo je to poenta pravih Italijanskih Pizza tjesta sto sam jeo po Italiji, bilo da je rijec o Napolitani ili Romani. Neke ljude koje sam doveo tamo sto privatno sto sa posla svi su vise manje rekli da se osjeti razlika u odnosu na standardne pizzerije i nastavili su odlaziti tamo. Ubacili su i male verzije pizze od 10km sto mi je sasvim dovoljno po danu na poslu za neke pauze.
Super post samo molim te piši imena lokala kako se stvarno zovu da je lakše naći.

Dakle nije Margarita nego Margherita
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#3891 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by laserShow »

svako ima svoj ocd :D Covjek je ispravno napisao po bosnjackom...
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#3892 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by zigson »

laserShow wrote: 19/12/2023 10:31 svako ima svoj ocd :D Covjek je ispravno napisao po bosnjackom...
Mislis po bosanskom
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#3893 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by laserShow »

ma pisem gluposti, kao sto i on to uradi :D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21049
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3894 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by DaysleepeR »

Ova tema je puna polupismenih unosa.

Neko će hladno napisati u istom postu da je "pica pristupacna kao i pica" a misli na pizzu i pića.

Pa ti kontaj šta je htio reći.
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#3895 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by HelaS »

ITNet wrote: 18/12/2023 14:14 Ja i neka raja smo laganini presli najvise na Margaritu, islo se svugdje u Piccolo, Vapiano, Montana, Bassta, Sosse, i slicni ..tako da ako mi se jede Pizza odem u Margaritu..

Sjecam se kad je pocela Margarita raditi da su ih zbog cijena ljudi najvise izbjegavali, (cak i neka moja raja ono dze ces dati za pizzu 10-20Km) ali eto kako su i ostali digli cijene, neki i previse ovi su sada sa cijenom/kvalitetom vise nego OK.
Meni su uvijek bili dobri zbog kvalitete tjesta i ostalih sastojaka, uvijek kad jedem kod njih poslije i ne osjetim da sam jeo sto se kaze a upravo je to poenta pravih Italijanskih Pizza tjesta sto sam jeo po Italiji, bilo da je rijec o Napolitani ili Romani. Neke ljude koje sam doveo tamo sto privatno sto sa posla svi su vise manje rekli da se osjeti razlika u odnosu na standardne pizzerije i nastavili su odlaziti tamo. Ubacili su i male verzije pizze od 10km sto mi je sasvim dovoljno po danu na poslu za neke pauze.
Razumijem kada neko u domaća kuhana jela ubaci neko povrće da promijeni aromu ili uljepša izgled i ukus, ali kad na italijansku pizzu stavi gulaš ili pola pileta u njegovoj šunki, onda to više nije pizza već improvizacija na primitivan način, naročito s njenim krajem koji više liči na hljeb od pšeničnog brašna tip 750 nego fino tijesto za pizzu. Nisam jeo u toj Margherita pizzeriji, našao sam na internetu reklamirane pizze, i nisam shvatio je li treba da se divim ili zgrozim :?

Image
Image
Image
User avatar
hopi
Posts: 7259
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#3896 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by hopi »

Pola pileta ono 3 tanke šnite šunke? Mada treća slika nije baš reprezentativna, ostale su po meni ok.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17049
Joined: 27/04/2021 22:52

#3897 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by tramvajtrojka »

HelaS wrote: 19/12/2023 14:03
ITNet wrote: 18/12/2023 14:14 Ja i neka raja smo laganini presli najvise na Margaritu, islo se svugdje u Piccolo, Vapiano, Montana, Bassta, Sosse, i slicni ..tako da ako mi se jede Pizza odem u Margaritu..

Sjecam se kad je pocela Margarita raditi da su ih zbog cijena ljudi najvise izbjegavali, (cak i neka moja raja ono dze ces dati za pizzu 10-20Km) ali eto kako su i ostali digli cijene, neki i previse ovi su sada sa cijenom/kvalitetom vise nego OK.
Meni su uvijek bili dobri zbog kvalitete tjesta i ostalih sastojaka, uvijek kad jedem kod njih poslije i ne osjetim da sam jeo sto se kaze a upravo je to poenta pravih Italijanskih Pizza tjesta sto sam jeo po Italiji, bilo da je rijec o Napolitani ili Romani. Neke ljude koje sam doveo tamo sto privatno sto sa posla svi su vise manje rekli da se osjeti razlika u odnosu na standardne pizzerije i nastavili su odlaziti tamo. Ubacili su i male verzije pizze od 10km sto mi je sasvim dovoljno po danu na poslu za neke pauze.
Razumijem kada neko u domaća kuhana jela ubaci neko povrće da promijeni aromu ili uljepša izgled i ukus, ali kad na italijansku pizzu stavi gulaš ili pola pileta u njegovoj šunki, onda to više nije pizza već improvizacija na primitivan način, naročito s njenim krajem koji više liči na hljeb od pšeničnog brašna tip 750 nego fino tijesto za pizzu. Nisam jeo u toj Margherita pizzeriji, našao sam na internetu reklamirane pizze, i nisam shvatio je li treba da se divim ili zgrozim :?

Image
Image
Image
Bil ovo rekao italijanu u napulju da dobijes istu pizzu

Image

ta ce oni u Napulju gledaj im pizze kao mokra kifla
User avatar
Pennywho
Posts: 451
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#3898 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Pennywho »

Također još jedna pravo vrh pizza je iz Pekare Kovači kod Mahira. Imaju samo malu i jumbo pizzu ali nema bolje pizze što sam probao u životu. Highly recommendam njih :mrgreen:

https://www.facebook.com/pekaramahir/
moimoi
Posts: 8858
Joined: 01/07/2006 12:59

#3899 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by moimoi »

Ova zadnja sa pilecom sunkom je vrh :lol:
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#3900 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by zigson »

Pennywho wrote: 19/12/2023 14:53 Također još jedna pravo vrh pizza je iz Pekare Kovači kod Mahira. Imaju samo malu i jumbo pizzu ali nema bolje pizze što sam probao u životu. Highly recommendam njih :mrgreen:

https://www.facebook.com/pekaramahir/
Nije mahiraca ko nekad
Post Reply