Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#24326 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Vjerujem da ce harac uzimati.
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#24327 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ElRe »

Xenon kod FISa, zamjena 4 gume na alu felgama 16" sa balansiranjem - 28 KM. Nigdje nikog kod njih.
U Tip Top servisu, zamjena guma sa balansirajem 40 KM, auto preko auta.
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#24328 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

ElRe wrote: 31/10/2023 13:39 Xenon kod FISa, zamjena 4 gume na alu felgama 16" sa balansiranjem - 28 KM. Nigdje nikog kod njih.
U Tip Top servisu, zamjena guma sa balansirajem 40 KM, auto preko auta.
Znaci i tip top poskupio..bili su skoro najjeftiniji
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#24329 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ElRe »

konektovan wrote: 31/10/2023 13:40 Znaci i tip top poskupio..bili su skoro najjeftiniji
Nisam išao, a tako sam čuo od kolege.
Vidjećemo kako će se Kumho WP51 pokazati u trećoj sezoni. Do sada :thumbup:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#24330 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by JavierBosnia »

ElRe wrote: 31/10/2023 13:39 U Tip Top servisu, zamjena guma sa balansirajem 40 KM, auto preko auta.
Hahahahahahhahahah
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#24331 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by PM72 »

konektovan wrote: 31/10/2023 13:40
ElRe wrote: 31/10/2023 13:39 Xenon kod FISa, zamjena 4 gume na alu felgama 16" sa balansiranjem - 28 KM. Nigdje nikog kod njih.
U Tip Top servisu, zamjena guma sa balansirajem 40 KM, auto preko auta.
Znaci i tip top poskupio..bili su skoro najjeftiniji
U Lukavici,na putu za Vraca,prije kružnog toka sa lijeve strane,gdje se pravi novi Peni,..4 gume i balansiranje 20 KM...
HD_2015
Posts: 1558
Joined: 27/08/2015 12:54

#24332 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by HD_2015 »

drug_profi wrote: 31/10/2023 13:34 Ja sam na ljetnim. Sutra lance montiram ujutro i ne skidam.
Gledam jutros pola osam i prije otvaranja radnje već desetak auta u redu. Kad li je onaj prvi hairlija parkirao? :lol:
Ko da će sutra hapsit.
Šta će ti lanci?
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#24333 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

PM72 wrote: 31/10/2023 14:14
konektovan wrote: 31/10/2023 13:40
ElRe wrote: 31/10/2023 13:39 Xenon kod FISa, zamjena 4 gume na alu felgama 16" sa balansiranjem - 28 KM. Nigdje nikog kod njih.
U Tip Top servisu, zamjena guma sa balansirajem 40 KM, auto preko auta.
Znaci i tip top poskupio..bili su skoro najjeftiniji
U Lukavici,na putu za Vraca,prije kružnog toka sa lijeve strane,gdje se pravi novi Peni,..4 gume i balansiranje 20 KM...
Jarane da mi jos daju 4 nova michelina alpin,..ne bi,..dodiku pare,.. :mrgreen:
User avatar
Ateista
Posts: 51659
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#24334 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ateista »

Ja sam prije par dana vec stavio lance u auto, jedino nisam bas siguran imaju li gume 4mm sare, svakako ih kontam prodati skupa sa felgama cim stavim zimske.. :D
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#24335 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by PM72 »

konektovan wrote: 31/10/2023 14:18
PM72 wrote: 31/10/2023 14:14
konektovan wrote: 31/10/2023 13:40

Znaci i tip top poskupio..bili su skoro najjeftiniji
U Lukavici,na putu za Vraca,prije kružnog toka sa lijeve strane,gdje se pravi novi Peni,..4 gume i balansiranje 20 KM...
Jarane da mi jos daju 4 nova michelina alpin,..ne bi,..dodiku pare,.. :mrgreen:
Vjerovao ili ne,vlasnik vulkanizerske radnje i okolnog prostora je Bošnjak...starosjedilac koji se vratio u svoje i na svoje.
Znači,Dodik nema ništa s tim.
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#24336 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nivla »

vlasnik je sandzaklija :lol:
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#24337 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by PM72 »

nivla wrote: 31/10/2023 14:33 vlasnik je sandzaklija :lol:
Ne može biti sandžaklija starosjedilac u Lukavici
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25461
Joined: 12/08/2013 12:51

#24338 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by insaneinthebrain »

Prema ovome koliki pritisak mi je preporucen na prednje a koliko na zadnje gume. Seat Cordoba je u pitanju :?

Image
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#24339 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Moze i sandzaklija... :lol:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#24340 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kravamuzara »

Hecbek 2.3 i 2.1, limuzina 2.3 i 2.2.

Ako imas putnika puno ili tereta 2.5 i 2.5 a limuzina 2.5 i 2.6.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25461
Joined: 12/08/2013 12:51

#24341 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by insaneinthebrain »

kravamuzara wrote: 31/10/2023 14:40 Hecbek 2.3 i 2.1, limuzina 2.3 i 2.2.

Ako imas putnika puno ili tereta 2.5 i 2.5 a limuzina 2.5 i 2.6.
:thumbup:
User avatar
Ateista
Posts: 51659
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#24342 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ateista »

PM72 wrote: 31/10/2023 14:32
konektovan wrote: 31/10/2023 14:18
PM72 wrote: 31/10/2023 14:14

U Lukavici,na putu za Vraca,prije kružnog toka sa lijeve strane,gdje se pravi novi Peni,..4 gume i balansiranje 20 KM...
Jarane da mi jos daju 4 nova michelina alpin,..ne bi,..dodiku pare,.. :mrgreen:
Vjerovao ili ne,vlasnik vulkanizerske radnje i okolnog prostora je Bošnjak...starosjedilac koji se vratio u svoje i na svoje.
Znači,Dodik nema ništa s tim.
Jest, ali placa dodiku porez. :lol:
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#24343 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Sigurnije mu je na ove PSI jedinice da napuse. :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#24344 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

HD_2015 wrote: 31/10/2023 14:15
drug_profi wrote: 31/10/2023 13:34 Ja sam na ljetnim. Sutra lance montiram ujutro i ne skidam.
Gledam jutros pola osam i prije otvaranja radnje već desetak auta u redu. Kad li je onaj prvi hairlija parkirao? :lol:
Ko da će sutra hapsit.
Šta će ti lanci?
Pa zimska oprema obavezna. Sutra će led i mećava kako su navalili na zamjene.

Sarkazam druže, sarkazam.
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#24345 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by noviclan »

insaneinthebrain wrote: 31/10/2023 14:36 Prema ovome koliki pritisak mi je preporucen na prednje a koliko na zadnje gume. Seat Cordoba je u pitanju :?

Image
Zavisi i od dimenzije gume ,nesto ta tabela bajata
di_natale
Posts: 232
Joined: 31/03/2014 21:21

#24346 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by di_natale »

2.2 sve cetiri i mirna Bosna :mrgreen:
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25461
Joined: 12/08/2013 12:51

#24347 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by insaneinthebrain »

noviclan wrote: 31/10/2023 17:46
insaneinthebrain wrote: 31/10/2023 14:36 Prema ovome koliki pritisak mi je preporucen na prednje a koliko na zadnje gume. Seat Cordoba je u pitanju :?

Image
Zavisi i od dimenzije gume ,nesto ta tabela bajata
ovo je sa poklopca rezervoara, dimenzije gume 185/65 r15
User avatar
pepeljara
Posts: 7347
Joined: 22/08/2003 00:00

#24348 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by pepeljara »

Lakse vizu za Njemacku dobit nego naci odgovarajuce gume i da zamjenis.
1. nema nigdje conti ts870, michelin (po akcijama naravno)

sad tek naletih na bridgestone i to sam prednarucio.

malo herlava dimenzija 215 60 16
User avatar
hopi
Posts: 7255
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#24349 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

Pa eto ti na ekupi Dunlop ws5, dobra guma, uz akciju 218KM. Solidna ponuda.
TLOP
Posts: 358
Joined: 23/01/2020 11:12

#24350 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by TLOP »

pepeljara wrote: 31/10/2023 18:08 Lakse vizu za Njemacku dobit nego naci odgovarajuce gume i da zamjenis.
1. nema nigdje conti ts870, michelin (po akcijama naravno)

sad tek naletih na bridgestone i to sam prednarucio.

malo herlava dimenzija 215 60 16
Conti.ba nema? Ja od njih neki dan uzeo, sve uredno
Post Reply