Nije, sagoris salo pa moras vise jesti, trosis obucu.
Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Ateista
- Posts: 51659
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
- drug_profi
- Posts: 65402
- Joined: 16/07/2012 16:00
#24228 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa ako ne udaraš po trotarima i udarnim rupama, ako je pritisak uvijek dobar, možda ti balansiranje nikad ne zatreba.Ateista wrote: ↑24/10/2023 16:08Pa to i kontam, koliko cesto realno bude potrebe za balansiranjem, ili kad moze doci do toga da tresu? Kod zamjene guma ih oni valjda svakako balansiraju, znaci 2x godisnje, pa ne znam kad bi bilo potrebe bez zamjene guma.drug_profi wrote: ↑24/10/2023 15:41Što ćeš ih balansirati ako ne tresu.
A rotiranje ti je cca. 10-15 maraka, što možeš i sam uraditi besplatno.
- Ateista
- Posts: 51659
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#24229 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nisam to stvarno znao.drug_profi wrote: ↑24/10/2023 16:25Pa ako ne udaraš po trotarima i udarnim rupama, ako je pritisak uvijek dobar, možda ti balansiranje nikad ne zatreba.Ateista wrote: ↑24/10/2023 16:08Pa to i kontam, koliko cesto realno bude potrebe za balansiranjem, ili kad moze doci do toga da tresu? Kod zamjene guma ih oni valjda svakako balansiraju, znaci 2x godisnje, pa ne znam kad bi bilo potrebe bez zamjene guma.drug_profi wrote: ↑24/10/2023 15:41
Što ćeš ih balansirati ako ne tresu.
A rotiranje ti je cca. 10-15 maraka, što možeš i sam uraditi besplatno.
- drug_profi
- Posts: 65402
- Joined: 16/07/2012 16:00
#24230 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa bukvalno, ako je sve ok i ne trese na većim brzinama, zašto bi balansirao?Ateista wrote: ↑24/10/2023 16:30Nisam to stvarno znao.drug_profi wrote: ↑24/10/2023 16:25Pa ako ne udaraš po trotarima i udarnim rupama, ako je pritisak uvijek dobar, možda ti balansiranje nikad ne zatreba.![]()
A neće tresti ako je izbalansirano dobro jednom, a ti nisi udarao sa njima. Nema se šta pomaći i raštimati.
- hopi
- Posts: 7254
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#24231 Re: Dolazi zima - zimske gume
Šta života vam svaki put to balansirate. Pa one kontinentalke zimske, pisao sam već, su jednom montirate na feluge i tako vožene 7 - 8 godina tj zima.
E možda su jednom balansirane dodatno ako I to. Ne kažem možda jeste otpao neki teg u tom periodu, ali primjetio nisam.
E možda su jednom balansirane dodatno ako I to. Ne kažem možda jeste otpao neki teg u tom periodu, ali primjetio nisam.
- Truba
- Posts: 93785
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#24232 Re: Dolazi zima - zimske gume
kod bebana 30 km sve odrađeno danas
sve 4 zimske ugradjene
ljetne sklonjenje
zimske naprijed dot 20 i 21
a nazad 14

ko nove sare plus one iglice
hihihih

sve 4 zimske ugradjene
ljetne sklonjenje
zimske naprijed dot 20 i 21
a nazad 14
ko nove sare plus one iglice
hihihih
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#24233 Re: Dolazi zima - zimske gume
245 40 18 210 KM sa montazom
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#24234 Re: Dolazi zima - zimske gume
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#24235 Re: Dolazi zima - zimske gume
-
NecuVise
- Posts: 2885
- Joined: 10/01/2020 20:02
#24236 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kako im ne bi preporučio oni pitali za drugu dimenziju on im tu ponudio? 
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#24237 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nisam ni vidio dimenziju, samo cijenu 
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#24238 Re: Dolazi zima - zimske gume
Vjerovatno je cijena za 225 40 18 koja moze umjesto 215 45
- hopi
- Posts: 7254
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#24239 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja strečujem gume a vi u kontru. A vala mazdi 3 zimi ne bi išle 245, plafon 215 i ćao.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#24240 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma sve more na mazdu 
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#24241 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nije se naspavao Aldin pa ofrlje stavio
Svakako je 225 kapak na 7J felgu, a 225/40/R18 je poprilicno manjeg obima.
Ja bih tu nasao 16-ke ili 17-ke felge i stavio 205/60/R16 ili 205/55/R17.
17-ke felge mogu sa CX-5 mk1 (2012-2016), a 16-ke sa trice mk2 ko u amarka, i to dvoje ako bas hoces ET u milimetar.
Ako neces ET u milimetar onda moze sa 99% Mazdi u zadnjih 20 godina.
-
vedator_
- Posts: 8
- Joined: 02/03/2021 09:17
#24242 Re: Dolazi zima - zimske gume
Prijedlog za gume do 150KM po komadu dimenzije 205/55/16.
Razmisljam izmedju Fulde Kristal Montero i Kristal Control HP2 ili mozda nesto trece ?
Razmisljam izmedju Fulde Kristal Montero i Kristal Control HP2 ili mozda nesto trece ?
- konektovan
- Posts: 51385
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- drug_profi
- Posts: 65402
- Joined: 16/07/2012 16:00
- Big Ben
- Posts: 171
- Joined: 17/12/2010 23:44
#24245 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ako ti nije previše doplate, za 162KM možeš uzeti Hankook RS3.
https://www.majagume.ba/proizvod/576599 ... -container
Za 10KM više ide Dunlop Winter Sport 5 (Unitrade), a za 20KM Mićko Alpin 6 (Guma M).
-
HelaS
- Posts: 12335
- Joined: 22/09/2018 13:21
#24246 Re: Dolazi zima - zimske gume
Za sedam dana, po zakonu, moram imati zimske gume na autu, a vidi toplog vremena i visokih temperatura
Jedino da stavim lance u gepek, ali ne znam dubinu ljetnih guma
Jedino da stavim lance u gepek, ali ne znam dubinu ljetnih guma
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
- Big Ben
- Posts: 171
- Joined: 17/12/2010 23:44
#24248 Re: Dolazi zima - zimske gume
- Ateista
- Posts: 51659
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#24249 Re: Dolazi zima - zimske gume
Uzmes univerzalno pomicno kljunasto mjerilo, u narodu poznatije po njemackom nazivu subler, i izmjeris.
- Ateista
- Posts: 51659
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#24250 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa napisao sam da se balansiranje radi standardno kod promjene guma, nije da to trazim vec oni to po automatizmu urade, odnosno bar naplate a da li urade to je druga prica.hopi wrote: ↑24/10/2023 16:52 Šta života vam svaki put to balansirate. Pa one kontinentalke zimske, pisao sam već, su jednom montirate na feluge i tako vožene 7 - 8 godina tj zima.
E možda su jednom balansirane dodatno ako I to. Ne kažem možda jeste otpao neki teg u tom periodu, ali primjetio nisam.
Ako se odlucim za all season gume onda cu tek vidjeti da to radim po potrebi, do sad sam vecinom mijenjao sezonski, samo sam nekad prije vozio M+S ljeto zima savine gume sve vrijeme.
